Teraz jest Pt mar 29, 2024 8:23 am Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Chata ( The Shack )

Co i dlaczego warto przeczytać?

Chata ( The Shack )

Postprzez Mikhael » Śr wrz 30, 2009 7:46 pm

Pokrótce streszczając jest to historia człowieka, który przeżywa w życiu wielką tragedię, by któregoś dnia spotkać Boga. Nie chcę więcej zdradzać, warto samemu wszystko się dowiedzieć :) Sposób w jaki przedstawiony jest Bóg w tej książce jest dla mnie czymś niesamowitym. Książka w bardzo łatwy sposób odpowiada na mnóstwo trudnych życiowych pytań a jednocześnie sprawia, że jesteśmy w stanie spojrzeć na Pana Boga z, dla wielu osób z pewnością nowego punktu widzenia. Sposób w jaki ta książka ukazuje miłość Boga do człowieka jest fenomenalny, a jednocześnie bardzo rzeczywisty. Absolutnie polecam, czyta się w dwa wieczory, naprawde, aż nie chce się oderwać gdy dojedzie się do 80 strony.
może ktoś też już ją przeczytał ?
można ją normalnie kupić w empiku z tego co wiem, także biegiem :D

poza tym witam wszystkich, pierwszy post na forum :]
Mikhael
 
Posty: 5
Dołączył(a): Śr wrz 30, 2009 7:38 pm

Postprzez admin » Śr wrz 30, 2009 10:40 pm

Jest faktem, że książka zawiera kilka dobrych treści ale Jedno jest niebiblijne - "Luzacki" stosunek do Boga, Świętego Stwórcy i Pana Wszechświata.

Bóg to nie "kolega z chaty" i mam nadzieje, że to czytelnicy zauważą i będę mieć większą bojaźń Bożą.
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Postprzez Mikhael » Cz paź 01, 2009 4:38 pm

do końca dla nas ludzi chyba trudno rozróżnić te sprawy. Z jednej strony mamy przepotężnego Boga którego nie jesteśmy w stanie ogarnąć umysłem, a z drugiej Boga który chce żebyśmy byli Jego przyjaciółmi i Go kochali. Skoro na tej ziemi nie jesteśmy w stanie ogarnąc rzeczy pierwszej, mam wrażenie że warto zająć się tą drugą i starać się Go poznać. a z mojego życia mogę tylko powiedzieć, że odkąd bardziej Go szukam i lepiej poznaje, tym większą mam do Niego bojaźń. także nie uważam żeby forma w jakiej Bóg został w tej książce przedstawiony w czymkolwiek przeszkadzała. kłóci się co prawda z naszym dotychczasowym wyobrażeniem na temat Boga w pierwszym momencie, ale skoro nasze wyobrażenie o Bogu w dosyć marny sposób oddaje to jaki jest, wydaje mi się, że to nie jest problem. dużo bardziej Bóg chce żeby ludzie zrozumieli że On ich kocha, i chce żebyśmy odwzajemnili Jego miłość niż pojęli jaki jest ogromny i wspaniały. to tak jakby dorosły chciał się siłować na rękę z niemowlakiem żeby mu pokazać jakie ma mięśnie :) także jednej strony rozumiem, o co Ci chodzi, ale nie mogę się zgodzić.
pozdrawiam !
Mikhael
 
Posty: 5
Dołączył(a): Śr wrz 30, 2009 7:38 pm


Powrót do Literatura

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron