Teraz jest Cz kwi 18, 2024 3:09 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Lloyd C. Douglas "Szata"

Co i dlaczego warto przeczytać?

Lloyd C. Douglas "Szata"

Postprzez dzozi05 » Śr mar 04, 2009 8:59 am

Ukazane są czasy apostołów. Młody rzymianin po ukrzyżowaniu Jezusa doznaje duchowej przemiany. Postanawia dowiedziec się wszystkiego o zmarłym. O dziejach Jezusa dowiaduje się od naocznych świadków m.in. od Szczepana, Piotra i wielu innych. Ukazane są w ciekawy sposób narodziny chrzescijanstwa. Prześladowania nie są obce głównym bohaterom. Poleciłbym książke bo autor chce pokazac nam Jezusa nie tylko jako Syna Boga mogącego wszystko...ale i jako człowieka, zwyklego czlowieka o niezwyklym sercu.
dzozi05
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pn mar 02, 2009 10:49 am

Postprzez hungry » Śr mar 04, 2009 9:32 am

Rety kolejna legenda lub mit? :-? Czy ludziom nie wystarczy o życiu Jezusa relacja naocznych świadków z Nowego Testamentu :?: Już powstał nie dawno film nie na podstawie Nowego testamentu "Pasja" ale na podstawie książki pewnej mistyczki. A teraz widzę polecaną kolejną książkę - legendę mit? Pytanie po co czy nie wystarczy Nowy testament? Czy dla chrześcijan przestaje on już być autorytatywny? Czemu szukamy legend i mitów, a nie prawdy, która jest jedynie w biblii? :(
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez dzozi05 » Śr mar 04, 2009 9:33 pm

i tak mozna powiedziec...ale siedzac caly dzien, cale zycie i patrzac tylko w jedne miejsce to czy mozna dostrzec cos wiecej? Czasami trzeba w inne miejsce rzucic wzrok by cos wiecej dostrzec...
dzozi05
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pn mar 02, 2009 10:49 am

Postprzez hungry » Cz mar 05, 2009 8:17 am

dzozi05 napisał(a):i tak mozna powiedziec...ale siedzac caly dzien, cale zycie i patrzac tylko w jedne miejsce to czy mozna dostrzec cos wiecej? Czasami trzeba w inne miejsce rzucic wzrok by cos wiecej dostrzec...

Wystarczy uwierz mi. To zmieniło moje życie zmieniło też życie wielu, wielu innych od wieków. Wielu ludzi też w historii próbowało walczyć z biblią, obalać ją i jakoś nikomu się to nie udało. Zaś więcej było za to owoców nawrócenia gdy ludzie zaczęli ją czytać. A muszę Ci powiedzieć że zanim zacząłem czytać biblię kiedyś czytałem różne inne naukowe, science fiction, detektywistyczne, a także o tematyce religijnej i również podobne jak Ty zaproponowałeś ale nie zmieniło to mojego życia a dopiero gdy sięgnąłem po Słowo Boże, Bóg zaczął wkraczać w moje życie i je zmieniać. Jakoś inne książki są może dobre do poduszki jak nie mogę zasnąć ale nie są w stanie ich treść zmienić życia człowieka. Jedynie Słowo Boże jest ostrzejsze niż wszelki miecz...
"Bo Słowo Boże jest żywe i skuteczne, ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny, przenikające aż do rozdzielenia duszy i ducha, stawów i szpiku, zdolne osądzić zamiary i myśli serca; i nie ma stworzenia, które by się mogło ukryć przed nim, przeciwnie wszystko jest obnażone i odsłonięte przed oczami tego, przed którym musimy zdać sprawę." Hbr4:12-13

Pozdrawiam.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm


Powrót do Literatura

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron