Teraz jest Cz kwi 25, 2024 8:39 am Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Jaka książka? - rachunek sumienia

Co i dlaczego warto przeczytać?

Jaka książka? - rachunek sumienia

Postprzez mxde.39 » Wt paź 28, 2008 10:29 pm

Witam. Na początku napisze że jeśli mój post jest nie odpowiedni to przepraszam, gdyż nie widze żeby tu ktos zadawał pytania na temat książek. Moje pytanie brzmi, jaka polecacie książkę na temat rachunku sumienia dla młodzieży? Wiem że jest kilka takich książek i nie wiem jaka wybrać. Zależałoby mi szczególnie na opisaniu jak sobie radzić ze skrupułami i rozrużnianiu grzechu ciężkiego i letkiego.
mxde.39
 

Postprzez hungry » Wt paź 28, 2008 10:49 pm

Najlepiej spytaj się jakiegoś księdza w swojej parafii tutaj zaś jest forum z przeważającą liczbą ewangelicznych chrześcijan. Osobiście bym pokierował bym Cię do Biblii w której wystarczająco pisze co to jest grzech. Więc zachęcam do sięgnięcia do jakiejś konkordancji aby wyszukać wszystkie fragmenty o grzechu w Biblii.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez admin » Śr paź 29, 2008 8:58 am

NIe wiem czemu tak chetnie protestanci wysylaja ludzie z pytaniami do duszpasterzy katolickich. Czyzby sami nie mieli nic do napisania? ;) Juz poraz kolejny ktos wysyla pytajacego do ksiedza katolickiego :D


Odnosnie ksiazki to nie bedzie to wprost taka o jakiej napisales ale ukazala sie dopiero teraz i wyglada na wartosciowa (dla nastolatkow).

RÓB TRUDNE RZECZY. Bunt nastolatków przeciw niskim oczekiwaniom
Przedmowa: Chuck Norris
link do ksiazki
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Postprzez hungry » Cz paź 30, 2008 10:56 am

Dlatego odesłałem Go do Biblii tam znajdzie odpowiedź są w necie różne konkordancje niech szuka. Kto szuka znajduje :
Też kiedyś byłem katolikiem szukającym i nie oczekiwałem że ktoś zrobi to a mnie, ale sam zacząłem czytać Biblię. Trochę trzeba się wysilić niestety i szperać po biblii. Literaturę odradzam bo to już są różne jednak interpretacje Biblii. A gdy przyjdziemy ze swoimi grzechami do Jezusa wyznając swoje grzechy powierzając swoje życie Jemu jako Panu i Zbawcy, On swoim narodzonym na nowo nie po skąpi Swego Ducha Świętego i otrzymamy Go w darze jak obiecał. Duch Święty zaś będzie pomagał nam zrozumieć czym jest grzech itd. Tu w tej kwestii literatura jakakolwiek jest zbędna skoro Biblia wystarczająco mówi nam o tym. Dlatego poleciłem jedynie wyszukiwanie w konkordancji biblijnej.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm


Powrót do Literatura

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron