Teraz jest Pt kwi 19, 2024 11:43 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Ksiazki dla dzieci

Co i dlaczego warto przeczytać?

Ksiazki dla dzieci

Postprzez Belaiza » Pt cze 20, 2008 8:40 pm

mam 5 miesiecznego synka czytam mu narazie dorosla biblie i mam tylko jedna ksiazeczke chrzescijanska dla dzieci po Polsku, niedlugo wybieram sie do Polski, moze mi polecicie cos co podoba sie wam i Waszym dzieciom.
Belaiza
 

Postprzez hungry » Pt cze 20, 2008 9:22 pm

hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez admin » Pt cze 20, 2008 11:13 pm

To jest dobra oferta http://radiochrzescijanin.pl/prezent-dla-dzieci/

Polecam caly cykl "Opowieści misyjnych dla dzieci". Skontaktuj sie z radiem powołaj na moja wypowiedz tutaj a dostaniesz to wszystko i jeszcze wiecej dla dziecka. Tylko koszty wysyłki pokryjesz.
Telefon na stronie radia.
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Postprzez Belaiza » N cze 22, 2008 3:29 pm

Adminie dziekuje znam ta oferte Radia chrzescijanin jestem stala sluchaczka.
Dobry skarbiec tez znam
Mi chodzilo raczej o ksiazki, ktore mozecie mi polecic, bo lubia je Wasze dzieci, bo uwazacie je za wartosciowe.
Ostatnio edytowano N cze 22, 2008 8:28 pm przez Belaiza, łącznie edytowano 1 raz
Belaiza
 

Postprzez bozy_wojownik » N cze 22, 2008 7:11 pm

Hej witam wszystkich, co do książek dla naszych milusińskich to proponują bajki terapeutyczne. Jakie?? Wszystkie!! Spytacie się dlaczego?? Za dużo by pisać wystarczy w google wklepać hasło "bajki terapeutyczne" żeby przekonać się z czym to się je. To po prostu bajki z przesłaniem. Myślę ze najbardziej znaną jest "Mały książę". Widziałem Wasze wcześniejsze wypowiedzi więc domyślam się co za chwilę napiszecie. Żeby Was uprzedzić napiszę hasło które jest pewnym sloganem, ale dla mnie najprawdziwszą prawdą. "Wszystko co nie krzywdzi, przynosi szkody drugiemu człowiekowi, dziecku jest dobre" W tym także czytane np.bajki typu Królewna Śnieżka czy Jaś i Małgosia zamiast książek polecanych wcześniej. Uważacie że się mylę?? A co czytali Wam rodzice jak byliście mali?? I zobaczcie co z Was wyrosło. Pozdrawiam i witam jeszcze raz.
bozy_wojownik
 

Postprzez Belaiza » N cze 22, 2008 8:50 pm

znam Bajki terapeutyczne, jestem pedagogiem przedszkolnym :) sama je wymyslam. Nie uwazam natomiast Jasia i Malgosi za bajke terapeutyczna. W zlagodzonej wersji Jonatan napewno ja pozna.
Nie zgadzam sie z Twoim pogladem, ze wszystko co nie krzywdzi jest dobre. Skad wiedziec co nie krzywdzi malego dziecka, przekonam sie o tym za kilka lat. Czy moje metody wychowawcze odniosa sukces? Czy Jonatan bedzie dobrym, kochajacym Boga czlowiekiem? Czy rozmiluje sie w Slowie Bozym? Czy .....
Belaiza
 

Postprzez bozy_wojownik » N cze 22, 2008 9:06 pm

Jaś i Małgosia nie jest bajką terapeutyczną ale większość z Nas na niej się wychowała. A czy sprawiła że nie Kochamy Boga?? Oceń to sama. Wychowujmy swoje dzieci tak jak nas wychowali nasi rodzice, bo przecież zrobili to bardzo dobrze. Pozdrawiam.
bozy_wojownik
 

Postprzez hungry » Pn cze 23, 2008 1:00 am

bozy_wojownik napisał(a):Hej witam wszystkich, co do książek dla naszych milusińskich to proponują bajki terapeutyczne. Jakie?? Wszystkie!! Spytacie się dlaczego?? Za dużo by pisać wystarczy w google wklepać hasło "bajki terapeutyczne" żeby przekonać się z czym to się je. To po prostu bajki z przesłaniem. Myślę ze najbardziej znaną jest "Mały książę". Widziałem Wasze wcześniejsze wypowiedzi więc domyślam się co za chwilę napiszecie. Żeby Was uprzedzić napiszę hasło które jest pewnym sloganem, ale dla mnie najprawdziwszą prawdą. "Wszystko co nie krzywdzi, przynosi szkody drugiemu człowiekowi, dziecku jest dobre" W tym także czytane np.bajki typu Królewna Śnieżka czy Jaś i Małgosia zamiast książek polecanych wcześniej. Uważacie że się mylę?? A co czytali Wam rodzice jak byliście mali?? I zobaczcie co z Was wyrosło. Pozdrawiam i witam jeszcze raz.

Nikt nie mówi że się mylisz :D Co bajek sam je sobie czytałem od kiedy umie czytać :) a jak zanim umiałem pamiętam ojciec mi je opowiadał z pomięci i trzeba przyznać że dobry w tym był :) A przypominam sobie czytane mi bajki ze rzutnika slajdów na ekran w przyciemnionym pokoju, to była pewna atrakcja oprócz poranków niedzielnych w kinie... ;) Zapamiętałem te zabawne szczególnie. Pierwsza książka dla dzieci jaką zacząłem czytać to "Klechdy domowe" i nie zauważyłem tam nic negatywnego co by miało mi popsuć mój charakter. Zaś mimo wszystko wdzięczny jestem dzisiejszym chrześcijańskim wydawcom za biblijne i chrześcijańskie pozycje. Swoje dzieci wolałbym jednak z takimi pozycjami zaznajamiać. Więc rozumiem Belaize :)
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez Dzidek » Pn cze 23, 2008 7:07 am

Polecam serię przygód Adasia Szopa (wyd. Vocatio). Książki mądre, z ewangelicznym przesłanie, pięknie ilustrowane... no i moje dziecie (4 i 7 lat) uwielbiają je słuchać.
Z innych pozycji warta przeczytania jest też seria książeczek o przygodach mrówki Andy - ciężko to dostać, ale warto się postarać.
Dzidek
Aktywny
 
Posty: 175
Dołączył(a): Cz cze 14, 2007 12:58 pm

Postprzez admin » Pn cze 23, 2008 9:05 am

Mojemu dziecku odstawilem prawie calkowicie poganskie ksiazki. Wystarczy, ze musi czytac je w szkole i pod wplywem nauczycieli. Smialo rodzice. Szukajcjie dobrych ksiazek z przeslaniem a nie bajek "czary mary".
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Postprzez hungry » Pn cze 23, 2008 10:22 am

Adminie jeszcze zależy w jakim wieku jest te dziecko, bo jeśli małe np. 3-6 lat, to uczyniłbym tak samo jak Ty :) Jeśli większe np. w wieku od 10 lat to jak sięgam pamięcią w dzieciństwo takie książki z czarami traktowałem jako dziecko wtedy z przymrużeniem oka tak było zarówno z książkami jak i filmami. Fantacy i fantastyka jak i komiksy to był w tym wieku mój konik :P potem w wieku 14 lat zacząłem szybko z tego wyrastać sprzedając całą literaturę na bazarze aby mieć pieniądze na wakacje ;) W pewnym wieku dzieciom się to przejada, :) zaczynają zmieniać zainteresowania lub czytać inny gatunek poważniejszy .
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez admin » Wt cze 24, 2008 7:52 am

Dla informacji:

Osobnik o nicku "bozy_wojownik" (zwany tez Cro, radeczek, mnich) zostal po raz kolejny zbanowany. Jest namolny jak mucha i nie moze pojac, ze nie jest mile widziany na tym forum.
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Postprzez Belaiza » Śr cze 25, 2008 5:44 pm

Hungry bajki z rzutnika hmm to bylo wspaniale :) zaluje, ze zostawilam swoja kolekcje w przedszkolu choc z drugiej strony mam nadzieje, ze pokolenia dzieciakow mialy wspaniala frajde.
Dziekuje za rady :) juz znalazlam w necie napewno znajda sie wkrotce w biblioteczce Jonatana. Moze jeszcze ktos kiedys wrzuci cos interesujacego.
Co do niechrzescijanskich ksiazek to jako nauczyciel przedszkolny nie moge pominac takich pozycji jak "Z przygod krasnala Halabaly", wierszy Brzechwy i Tuwima i koniecznie Doroty Gellner.
Ja moge polecic ksiazeczke, ktora kupilam przypadkowo w duzym markecie tak na szybko by miec cos do czytania i okazalo sie bardzo dobrym zakupem. Ksiazka nosi tytul "Moje pierwsze bajeczki na dobranoc" autorem tekstu jest Lois Rock . Ksiazeczka zawiera bajki majace podloze biblijne - np. o lewie, ktory zaprosil na uczte zabawki i te nie przyszly wiec lew zaprosil te z dolnej polki z urwanym uczkiem, podartym ubrankiem....
Bajki sa krotkie, doskonale dla malych dzieci. Kazda zakonczona jest krotka modlitwa.
Belaiza
 


Powrót do Literatura

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron