Teraz jest Cz mar 28, 2024 9:08 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Ewangelia według Piłata

Co i dlaczego warto przeczytać?

Ewangelia według Piłata

Postprzez Krzysztof H. » N sie 26, 2007 3:15 pm

"Ewangelia według Piłata" Éric-Emmanuel Schmitt

Fantastyczna książka autora słynnych "Oskara i pani Róży" i "Małych zbrodni małżeńskich".

Podzielona na dwie części:
1. opowiadanie o życiu Chrystusa, aż do pojmania
2. opis tego, co działo się po Zmartwychwstaniu z punktu widzenia Poncjusza Piłata w formie listów

W pierwszej części jest trochę "odskoczni" od treści Pisma Świętego, mimo to warto i ją przeczytać, natomiast część druga jest absolutnie świetna (polecam szczególnie próby rozwiązania "zmartwychwstańczego spisku").

Może ktoś już to czytał i podzieli sie wrażeniami?
Jeśli nie, to radzę szybciutko lecieć do księgarni albo poszukać w necie. To nie będzie strata czasu...
Krzysztof H.
 

Postprzez hungry » N sie 26, 2007 5:25 pm

A to, co to? Czyżby kolejny apokryf ? O życiu Jezusa mamy przecież wystarczajaco w Biblii.

P.S. Poprawiłem tytuł watku, poniewaz nie był czytelny po polsku. To jest polskie forum wiec proszę staraj sie pisac po polsku.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez Krzysztof H. » N sie 26, 2007 5:39 pm

Raczej nie apokryf... A nawet jeśli, to apokryfy też warto przeczytać. No chyba, że czyjaś wiara jest tak słaba, że boi się tam odkryć coś, co wstrząśnie jego chrześcijaństwem. Ja, gdy jeszcze nie byłem chrześcijaninem, bałem się Nowego Testamentu jak ognia, bałem się nawrócenia... :) Ale wiara przyszła inną drogą... To tak na marginesie ;)

Bardziej niż apokryfem, ta książka jest literacką refleksją nt. Chrystusa i Jego dzieła. Nie trzeba się z nią zgadzać (autor jest filozofem, więc jego zdanie niekoniecznie musi się pokrywać z Biblią), ale poznać warto.

Z drugiej strony dość interesująco (przyznaję - nie wiem, na ile zgodnie z prawdą) pokazuje życie pierwszych chrześcijan, Kościoła Starożytnego.

PS Dzięki za tę poprawkę ;)
Krzysztof H.
 

Postprzez T.S.CHRISTWEAPON » Pn sie 27, 2007 9:59 am

Czu Eric Emmanuel był narodzony na nowo? Wie to może ktoś?
T.S.CHRISTWEAPON
Użytkownik
 
Posty: 57
Dołączył(a): Cz mar 01, 2007 3:45 pm
Lokalizacja: WARSZAWA

Postprzez Krzysztof H. » Pn sie 27, 2007 11:31 am

Pewności nie mam, ale raczej nie...
Krzysztof H.
 


Powrót do Literatura

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron