Teraz jest Pt kwi 26, 2024 3:22 am Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

"Przeznaczeni na zagładę"

Co i dlaczego warto przeczytać?

"Przeznaczeni na zagładę"

Postprzez hungry » Pn lip 30, 2007 10:54 pm

a skoro T.S.CHRISTWEAPON w dziale "muzyka" wspomnial tematyke żydów i holokaustu to ja w dziale literatura chciałem polecic mam nadzieje że dobrze zauważyłem że nikt przedemną nie polecał na tym forum - tę książkę
Obrazek
którą to można zakupic na jack.pl - jest to świadectwo żyda który powierzył życie Mesjaszowi przed samą II wojną sw. i dzięki temu przeżył z Bożym przebaczeniem w Mesjaszu Jeszui, w swoim sercu wojnę i holokaust. Polecam ksiazke czyta sie jednym tchem, pamietam że niemoglem sie od niej oderwac jadac nawet do pracy czytalem ja w tramwaju.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez admin » Wt lip 31, 2007 9:11 am

Z tej serii ukazalo sie kilka ksiazek godnych uwagi.
Tutaj jest ona do pobrania
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Postprzez hungry » Wt lip 31, 2007 10:21 am

no prosze juz ktos spiracil pod innym podobnym tytułem ? :D
Ale widocznie w dobrym celu więc żadne piractwo :)
Książka jak najbardziej godna polecenia.
Były też inne jak świadectwa rabinów - "Gdy żydzi spotykaja Mesjasza", następnie: Studium Biblijne oparte na genealogii i proroctwach biblijnych "Co rabini wiedzą o Mesjaszu?", i kolejne świadectwo innego żyda który przeżył II wojnę św. a nawrócił sie po wojnie "Wyrwany z piekieł".
Ja te ksiazki pamietam sam rozprowadzałem 9 lat temu w dwóch różnych zborach, miałem ich cały karton wtedy bodajże jedna z tych trzech wczesniej, pierwszych wspomnianych ok 5 zł ta książeczka kosztowała :)
Ostatnią zakupiłem za wiekszą cenę ponieważ już jest grubsza 256 stron.
Książki miałem od braci zielonoswiatkowcow z Krakowa zajmujacych się pomocą żydom na Ukrainie i krajach byłego ZSRR w diasporze wschodniej.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez snowstorm » Pn wrz 10, 2007 3:27 pm

Czytałem z tej serii: "Przeznaczeni na zagładę", "Co rabini wiedzą o mesjaszu" oraz "Wyrwany z piekieł" (nawet byłem na konferencji o Izrealu na której Eliezer Urbach (autor i bohater ksiązki) goscił. naprawdę warto przeczytać.

Z tej samej tematyki polecam jeszcze : "Cwi" autorstwa Elwooda McQuaida (oficyna wydawnicza TIQUA) -jest to historia Henryka Weicharta, jego życia za okupacji, jego nawrócenia i póżniejszego życia w Izraelu.

oraz:(również z serii Biblioteki Judaizmu Mesjanistycznego) : "Resztka Izraela powraca -odrodzenie judaizmu mesjanistycznego" - Dr Michael Schiffman.
-opowiada historię judaizmu mesjanistycznego, analizuje teologię i praktykę społecznosci mesjanicznych

Polecam!
snowstorm
 

Postprzez Ahawa » Pn wrz 10, 2007 7:45 pm

witam .Dawno mnie tu nie było a tu widze ciekawy temat czytalam kilka lat temu te ksiazki sa wspaniale choc chyba mało popularne .
polecam takze POWRÓT DO KORZENI -Daniel Juster z Biblioteki Judaizmu Mesjanistycznego i iZRAEL W CZASACH OSTATECZNYCH -Ernest Schrupp
Pozdrawiam cieplutko bo zimno za oknem :)
Ahawa
 


Powrót do Literatura

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron