Teraz jest Cz kwi 18, 2024 1:51 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

brak powieści chrzescijańskich ?

Co i dlaczego warto przeczytać?

brak powieści chrzescijańskich ?

Postprzez Katarynka » Śr lip 04, 2007 10:03 pm

Jak wydać powieść chrześcijańską?
Takiej literatury jest naprawdę mało. Nie ma popytu?
Ja bym też chętnie poczytała coś w rodzaju "Kapłani manipulacji" np. Możecie polecić jakieś ciekawe powieści o tematyce chrzescijańskiej?
Czy istnieje w ogóle jakaś ( przetłumaczona na język polski lub polskich autorów) powieść dla dzieci w przedziale wiekowym od 8- 13 lat?
Mam dzieci w tym wieku. Uwielbiają czytać, niestety nie wszystkie książki, które wypożyczają z biblioteki wzbudzają mój zachwyt...
Katarynka
 

Postprzez meritus » Śr lip 04, 2007 10:09 pm

Polecam "Szatę" Lloyda Cassela Douglasa, a także dla znających teologię duchowości powieści Louisa, gdy chcą odnaleźć tam nieco ukryte inspiracje chrześcijańskie.
meritus
 

Postprzez admin » Śr lip 04, 2007 10:27 pm

Dokladnie dla tej grupy wiekowej a i starszych jest ksiazka Pseudonim przypadek.

Teraz bedzie mozna jej posluchac w Radio Chrzescijanin - http://www.radioChrzescijanin.pl

Wiecej o niej tutaj:
http://info.chrzescijanin.pl/?p=140

Tutaj jest adres gdzie znajdziesz opis wiele dobrych ksiazek w tym i powiesci.
www.ksiazki.chrzescijanin.pl
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Postprzez Katarynka » Cz lip 05, 2007 7:11 pm

Dzięki! :D
Katarynka
 

Postprzez rosa » Pt wrz 07, 2007 10:17 pm

Polecam Jan Karon "W moim Mitford" i sześć następnych powieści z tego cyklu.
To są naprawdę powieści, a nie dzieła teologiczne, przesympatyczne. Codzienne życie chrześcijan w małym amerykańskim miasteczku.
Jan to imię kobiety, recenzenci nagminnie zmieniają jej płeć, oczywiście polscy recenzenci.
rosa
 

Re: brak powieści chrzescijańskich ?

Postprzez admin » Cz wrz 20, 2007 10:00 am

Katarynka napisał(a):Czy istnieje w ogóle jakaś ( przetłumaczona na język polski lub polskich autorów) powieść dla dzieci w przedziale wiekowym od 8- 13 lat?
Mam dzieci w tym wieku. Uwielbiają czytać, niestety nie wszystkie książki, które wypożyczają z biblioteki wzbudzają mój zachwyt...


Mam wiec dobra wiadomosc. Jest pewna ksiazka, ktora jak nic pasuje do tego przedzialu wiekowego i jej tresc jest ok. Polecam.

Wiecej o ksiazce na stronie:
Bóg i ja jesteśmy przyjaciółmi

Bedzie tez ona nagroda w konkursie na stronie http://www.chrzescijanin.pl (juz nie dlugo)

Ksiazke znam. Czytalem aby wiedziec czy warto dac dziecku.
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Postprzez Belaiza » Pn gru 17, 2007 6:18 pm

A ja polecam wszystkie ksiazki Francine Rivers, wspaniale powiesci.
Ostatnio znalazlam w jakiejs ksiegarni internetowej "Arcykaplana" To pierwszy ksiazka z serii o mezczyznach biblii. Ksiazki oparte sa na slowie bozym i tak pieknie opowiadaja losy postaci biblijnych, ze nie mozna przestac czytac. Porownujac z biblia zawartych jest w tych ksiazkach tak wiele biblijnych szczegolow, ktore tak latwo mozna przeoczyc. Czytam i porownuje z biblia i bardzo sie dziwie jak wiele zdarzen mi umknelo.
Wszystki inne jej ksiazki tez goraco polecam i tak chyba szczegolnie "Potege milosci".
Moze niedlugo przetlumaczy na Polski dalsze czesci serii o facetach biblii (sa jeszcze 4 czesci) i takze cala serie Kobiety biblii.
Belaiza
 

Postprzez Mikhael » Śr wrz 30, 2009 8:09 pm

bardzo doba powieścią chrześcijańską jest Chata, o której zresztą założyłem odrębny wątek :], polecam !
Mikhael
 
Posty: 5
Dołączył(a): Śr wrz 30, 2009 7:38 pm


Powrót do Literatura

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Wymiana:

pozdrawiamy