Teraz jest Wt kwi 23, 2024 7:34 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Jak uwolnić się od goryczy

Co i dlaczego warto przeczytać?

Jak uwolnić się od goryczy

Postprzez axanna » Pn mar 05, 2007 2:03 pm

Polecam goraco ksiazke Jima Wilsona "Jak uwolnic sie od goryczy". Jest cieniutka i niedroga, zato jak bardzo jest pozyteczna.
Potwierdzam to ja, i kilka osob, ktorym niemal na sile wcisnelam ja do przeczytania. Nie chcieli bowiem czytac, bo kazdy mowil: "Ja napewno nie mam zadnej goryczy". A nikt nie zdaje sobie sprawy, ze jest to poprostu nieprawda.
Kazdy chrzescijanin bowiem w mniejszym, lub wiekszym stopniu boryka sie z tym problemem. Wystarczy rozejrzec sie po zborach, a zobaczysz gorycz golym okiem w wyrazach twarzy, w spojrzeniach, w ulozeniu ust, w intonacjach...nie oszukuj sie, ze ciebie to nie dotyczy.
Poniewarz gorycz zwykle jest spowodowana wystepkiem innych przeciwko nam, uspawiedliwiamy sie ze to nie nasza wina, tym samym popelniajac grzech przeciw Panu, poniewaz mamy przykazanie, aby czuwac, zeby w naszem sercu nie bylo zadnego korzenia goryczy przez ktory pokalac sie moze wielu. Sama nie jeden raz wysluchiwalam zale, ktore czlowiek nosil w sercu po kilka lat.
Te zale tak bardzo nas ciaza, ze nie sposob trzymac ich w zamknieciu i, poprostu, musimy z kims nimi sie podzielic, w ten sposob wciagajac w swoje emocje innych.
Czesto tlumaczymy sobie, ze jesli ta osoba przeprosi, to wybaczymy, ale nie jest to takie proste. Owa osoba moze poprostu nie wiedziec, ze nas skrzywdzila i bardzo czesto mamy jakies zale wskutek zlego zrozumienia. A po drugie, nawet jesli i przeprosi kiedys, czemu mamy chodzic x-czasu pelni goryczy, a ponadto mozemy wybaczyc ale korzen zostaje - nie mozesz bowiem pozbyc sie go o wlasnych silach.

Na koniec dodam, ze te zlote mysli nie sa moje, wyciagnelam je z tej super-ksiazeczki, ale chyba nie grzesze, relacjonujac ksiazke, co, adminie?

Chcialam zacytowac, co prawda wlasnymi slowy, jeszcze jedna bardzo-bardzo dobra mysl:
Jesli potraczyc szklanke, pelna slodkiej wody, to wyleje sie z niej tylko slodka woda i ani kropli gorzkiej. Badzmy pelni slodkiej wody :P

Ksiazeczka kosztuje 2 zl. :)
ZACHECAM!
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez Hauer » Śr mar 07, 2007 5:10 pm

Ja może nie jestem zbyt mądry... ale gdzie te ksiazeczke mozna dostac ?
Hauer
 

Postprzez axanna » Śr mar 07, 2007 5:16 pm

A bo ja wiem? :lol:
Ja w zborze kupilam. Dzisiaj zapytam - jutro napisze,OK?
Wydawnictwo "Łaska i Pokój" Bielsko Biała - może poszukaj w intern.
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez admin » Śr mar 07, 2007 9:43 pm

Nie do kupienia. Moze gdzies tam ...
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Postprzez Hauer » Śr mar 07, 2007 9:45 pm

... a juz sie bałem, ze to ja jakis głupi jestem, a to po prostu nie do kupienia :)
Hauer
 

Postprzez axanna » Cz mar 08, 2007 10:49 am

Niestety nie bylo wczoraj tej siostry, ktora zajmuje sie biblioteka zborowa i sprowadzaniem ksiazek. Zapytam w niedziele dopiero skad je ma, chociaz moglabym zadzwonic, jesli to pilne. Hm, dobrze, zadzwonie.
.................................
Dzwonilam przed chwila i nie ma jej w domu.
W kazdym razie ksiazka jest bardzo dobra i jesli ktos sie natknie gdzies, goraco polecam. Szkoda, ze nie do kupienia. Polki w ksiegarniach sie uginaja, ale jak co dobrego - to nie ma.
Jesli bede miala jakies wiadomosci na temat kupienia tej ksiazki, od razu dam znac.

Glowna mysl we wszystkich sytuacjach, tam opisanych, zmierza ku modlitwie do Pana, tylko on bowiem moze oczyscic nas od goryczy. Nie moge sie powstrzymac od opisania jednego, troche smiesznego, ale bardzo obrazowego przykladu, podanego przez autora, kiedy to, w czasie jego pracy nad czyms tam, do gabinetu weszla jego zona i, jak to sie mowi, "wstawila mu szpilke", po czym poczul sie zgorszony. Po kilku probach uspokoic wzburzone mysli, uklekl i wyznal Panu, ze grzeszy i poprosil o oczyszczenie. Gdzy wstal z kolan, pomyslal: "ale jak ona mogla tak powiedziec!", - i ukleknal z powrotem. Powtarzalo sie to pare razy, az poczul calkowity spokoj.
I wiecie co? Sprawdzialam - to dziala :)

Dodam jeszcze, ze druga czesc tej ksiazki zawiera bardzo cenne wskazowki do wychowania dzieci, a zwlaszcza w trudnych wypadkach.

POLECAM!
:P
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez Cezary » N mar 18, 2007 1:56 pm

Hauer napisał(a):Ja może nie jestem zbyt mądry... ale gdzie te ksiazeczke mozna dostac ?



Można ją nabyć w zborze metodystów w Krakowie, ul. Długa 3

(Inf.: metodysci@protestanci.org)
Cezary
 
Posty: 4
Dołączył(a): Wt lis 28, 2006 2:59 pm


Powrót do Literatura

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron