Teraz jest Pt mar 29, 2024 6:30 am Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Zaskoczeni łaską

Co i dlaczego warto przeczytać?

Zaskoczeni łaską

Postprzez bonhoeffer » N sty 28, 2007 9:30 pm

"ZASKOCZENI ŁASKĄ", książka, kóra ukazała się po polsku już ponad 3 lata temu, jest pozycja, którą każdy wierzący człowiek przeczytać powinien. W sposób niezwykle trafny i przekonujący, ale też i prowokujący ukazuje siłę i paradoks Bożej łaski. Wierzę, że może być ona antidotum na chorobą legalizmu i pychy szerzących się w naszym ewanglikalnym świecie. Książka napisana prostym jezykiem i pełna historii, więc łatwo się czyta, a jednak trafia w sedno.
bonhoeffer
 

"Rozdarta zasłona"

Postprzez Janina » Śr sty 31, 2007 6:35 pm

Potwierdzam opinię. Jest na tyle dobra, że jak ją komuś pożyczyłam dwa lata temu, to do dziś nie mogę odzyskać. Każdy może tam coś znaleźć dla siebie. Bardzo budująca zwłaszcza dla osób dotkniętych problemami, czy tragedią. A czyta się ją rzeczywiście dobrze. Z tego typu książek poleciłabym jeszcze książkę „Rozdarta zasłona” Gulshan Esther, też wspaniale się ją czyta. To tak jakby było się z Jezusem we współczesnym świecie, może dla niektórych wydarzenia opisane w tej książce mogą wydać się nieco nierzeczywiste, ale dla mnie najważniejsze co z niej wyniosłam, to ogromne przekonanie o sile i skuteczności modlitwy, a tego mi często brakuje.
Janina
Aktywny
 
Posty: 267
Dołączył(a): Wt sty 09, 2007 4:52 pm

Postprzez Joanna1 » Cz lut 01, 2007 12:05 pm

Zaskoczeni łaską- Philip Yansey.
Zrobila na mnie duze wrazenie, dobra pozycja dla tych, korzy z jakis powodów 'zapomnieli" o ogromie bezinteresownej łaski Boga.

Tego samego autora polecam:

Rozczarowany Bogiem
i
Pogłoski o tamtym swiecie.

Ksiazki kupiłam w wydawnictwie CREDO.
Joanna1
 

Postprzez admin » Pt sie 24, 2007 11:00 am

Ksiazka jest dosyc zachecajaca. Dobra dla tych, ktorzy zapominaja, ze Boza laska istnieje. Warto przeczytac.
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Postprzez hungry » Pt sie 24, 2007 12:02 pm

O chetnie przeczytam ale przypomnialem sobie inna pozycje w tej samej tematyce bodajże 9 lat temu wydaną w Polsce "Łaska moc ku przemianie" Dr James B. Richards. Również się czyta łatwo i bardzo treściwa jak również bardzo praktyczna książka. Więc i tę polecam :)
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm


Powrót do Literatura

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron