Teraz jest Pt mar 29, 2024 9:59 am Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

C.S. Lewis

Co i dlaczego warto przeczytać?

C.S. Lewis

Postprzez Annariel » N gru 17, 2006 10:27 am

Witam,

Mam pytanie skierowane w szczególności do protestantów. Czy znacie chrześcijańskiego pisarza i filozofa, C.S. Lewisa? Jest on autorem takich książek jak „Chrześcijaństwo po prostu”, „Listy starego diabła do młodego”, „Rozważania o chrześcijaństwie”, „Cztery miłości”, „Smutek”, „Póki mamy twarze” i, najważniejszej dla mnie, „Trylogii międzyplanetarnej”. W Polsce znany chyba jedynie jako autor uroczych „Opowieści z Narni”.

Przyznam, że od momentu przeczytania „Chrześcijaństwa po prostu” jestem pod wielkim wpływem filozofii tego człowieka. Był on anglikaninem (ale pisał zawsze jako chrześcijanin, nie wdając się w spory między kościołami). Zapoznanie się z jego książkami było dla mnie pierwszym krokiem w stronę protestantyzmu, zrozumieniem, jak piękna, czysta i zrozumiała może być wiara. Od tego czasu mam z prot. dużo więcej styczności, ale to nieistotne w tej chwili.

Jestem bardzo ciekawa jak Wy, Protestanci, odbieracie Lewisa. Czy jest coś, co Wam się nie podoba w jego pojmowaniu chrześcijaństwa. Może coś z „papizmu”, bo podobno był blisko KK.

Zapraszam do rozmowy
Annariel
 
Posty: 29
Dołączył(a): N gru 17, 2006 10:16 am

Postprzez darq » N gru 17, 2006 1:48 pm

Lewis jako mysliciel i pisarz jest dla mnie postacią wybitną. Bardzo cenie sobie jego książki, do dziś jestem pod wrażeniem "Rozwód ostateczny", czy właśnie trylogi SF, choć nie dane mi było przeczytać jednej z części.
Za co cenię jego twórczość? Za to, że zmusza do myślenia, a w Jego wyniku zawsze wzrastał we mnie podziw do Boga. Nigdy nie odbierałem tego co czytałem jako walki między KRK, a protestantyzmem. Choć i jedni i drudzy lubią wskazywać że jest ich :) A ja myślę, że był trochę ponad to. I tak odbieram jego twórczość, jako skierowanie mnie ku Bogu.
Polecam gorąco każdą pozycję tegoż pisarza.

darq
darq
moderator
 
Posty: 1058
Dołączył(a): Wt gru 11, 2001 1:00 am
Lokalizacja: mielec.kz.pl

Postprzez asa » Cz gru 18, 2008 8:41 pm

Poszukuję "Chrzescijanstwo po prostu", moze wiecie gdzie moge zakupic te pozycje?
asa
Aktywny
 
Posty: 637
Dołączył(a): Pt kwi 25, 2008 9:29 pm

Postprzez darq » Cz gru 18, 2008 9:03 pm

Ja kupiłem w Empiku
darq
moderator
 
Posty: 1058
Dołączył(a): Wt gru 11, 2001 1:00 am
Lokalizacja: mielec.kz.pl

Postprzez asa » Cz gru 18, 2008 10:06 pm

niesamowite!!!!!!! cudownie, bo w zwiazku z tym moge szybko ja zakupic :D
asa
Aktywny
 
Posty: 637
Dołączył(a): Pt kwi 25, 2008 9:29 pm


Powrót do Literatura

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Wymiana:

pozdrawiamy

cron