Teraz jest Pt mar 29, 2024 1:16 am Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Katechizm Kosciola Katolickiego

Co i dlaczego warto przeczytać?

Postprzez meritus » Pt wrz 08, 2006 8:03 pm

No modlę się, a niby co? :o

Modlić się można bez krzyżyka, medalika, czy obrazka. Jak są to dobrze - przypominają o Bożej obecności, pomagają skupiać uwagę...
meritus
 

Postprzez szczepan » So wrz 09, 2006 10:11 am

chciałem tylko coś powiedzieć(wtrącić)

Meritus wiem co czujesz kiedy cie tak atakują. Sam Od nawrócenia dwa lata broniłem KK. Aż się poddałem. Dzisiaj jestem chrześcijaninem :D
Teraz pewnie będziesz miał wstręt do wszystkich chrześcijan ewangelicznych. Przykro mi z tego powodu :oops: :cry: chciałbym abyśmy byli braćmi!

A wszystkim zwłaszcza moim braciom i siostrą z kościołów ewangelicznych cytuję ten fragment:

2Tm2,14-16
To przypominaj, zaklinając ich przed Bogiem, aby się nie wdawali w spory o słowa, bo to jest bezużyteczne, a tylko słuchaczy do zguby przywodzi.
Staraj się usilnie o to, abyś mógł stanąć przed Bogiem jako wypróbowany i nienaganny pracownik, który wykłada należycie słowo prawdy.
A pospolitej, pustej mowy unikaj, bo ci który się nią posługują, będą się pogrążać w coraz większą BEZBOżNOść!

Bracia i siostry czy tak należy jak wy robicie!

Jako Chrześcijanin napominam was wszystkich w IMIENIU JEZUSA CHRYSTUSA!!!!!!

(nawołują do zaprzestania tych bzdurnych paplanin!)
szczepan
 

Postprzez axanna » So wrz 09, 2006 3:51 pm

Wybacz, szczepan, ale uwazam, ze twoje upomnienie nie na miejscu. Po-pierwsze, ja nie wchodze na strone katolicka z zamiarem "wdawania sie w spory o slowa", ale jestesmy na forum protestanskim, gdzie, miedzy innymi, skladamy swiadectwo przed swiatem, i jezeli ja wdaje sie w spor z meritusem, to jedynie ze wzgledu na ewentualnych poszukiwaczy PRAWDY, ktorzy moga zajzec na ten forum, i beda zwiedzeni przez mieritusa,ktory, moim zdaniem, wlasnie w tym celu tu jest i dla osiagniecia tego celu posluguje sie nie tylko klamstwem i manipulacja tekstem biblijnym, a i wypacza i wywraca wypowiedzi swoich oponentow.
Po-drugie, jest to forum dyskusyjne, wiec wystap z prosba do administracji, aby ten forum poprostu zlikwidowali, bo, twoim zdaniem, trzeba zaprzestac "bzdurnych paplanin". Zastanawiajace jest dla mnie, ze akurat swoich braci i siostr o to posadzasz i prosze tez aby wskazal na jakies konkretne wypowiedzi, ktore uwarzasz za bzdury. Natomiast, to co wyprawia tutaj meritus, tobie widocznie nie przeszkadza, a nawet wyrazasz mu wspolczucie, jakby go tutaj ktos krzywdzil "bzdurami". Prosze, abys uzasadnil swoja wypowiedz, bo nie rozumiem o co ci chodzi.
Dyskutuje z mieritusem, jak juz tlumaczylam, nie dla tego, aby za wszelka cene udowodnic jakis swoje racje, i nie po to tez, aby nawrocic meritusa, gdyz on sam tego napewno nie zyczy, lecz jedynie w obronie ewangelii naszego Zbawiciela i aby prawdzie stalo sie zadosc.
meritus napisał(a):
Prosze po raz kolejny, meritusie, abys uzasadnil na podstawie Pisma sw., ze "przez Chrystusa zostala wprowadzona nowa ekonomia obrazow".

Udowodniłem już.

Klamstwo. Udowodniles jedynie, ze nie ma w Biblii nic na poparcie tych zwyrodnialych nauk. Nie potrafiles przedlozyc ani jednego cytatu z Biblii. Cytujesz, jak zwykle, jedynie ta "filozofije i czcie urojenia", zawarte w KKK.

a ja cie prosze o slowach Jezusa z NT: "Oto wprowadziam nowa ekonomije obrazow, zasady prawa Izraela juz maja inne znaczenie"

Co zwiążecie na ziemi, będzie związane w niebie...

Tyle tylko??? Twoim zdaniem, tego wystarczy, aby lamac Boze zakazy i nakazy, uznawac ich za "bezprzedmiotowe", a w ich miejsce wprowadzac "nauki zgubne", wytwory wyobrazni, sprzeczne Slowu Bozemu?

Co Jezus sobie mysli, i co On chce, abysmy wiedzieli, co On sobie mysli, objawil nam w Biblii.

Jezus Biblii nie napisał. Biblia przekazuje jedynie niewielką część jego dorobku.

Cala Biblia, napisana zostala (nigdy nie przypuscialam, ze bede musiala komus to tlumaczyc, ale w twoim wypadku nic mnie juz nie zdziwi) przez ludzi, natchnionych przez Ducha Swietego, ktory jest Bogiem, ktory jest Jezusem Chrystusem.

Wcale nie probuje tu udowadniac, ze te smieczy, ktorym sie klaniasz, sa jakimis bogami. Nic nie mowie na temat twoich balwanow

Zdania wzajemnie sprzeczne.


Bardzo cie prosze, abys nie cytowal moich wypowiedzi, obrywajac w polowie zdanie, w celu wyciagniecia falszywych wnioskow. Naprzod uprzedzam, iz nie pozaluje czasu, ani nie zamierzam puszczac twoje kretactwa mimo oczu.
Oto co napisalam:
Wcale nie probuje tu udowadniac, ze te smieczy, ktorym sie klaniasz, sa jakimis bogami. Nic nie mowie na temat twoich balwanow ponadto, co zostalo zapisane w biblii /.../:
-Przeklety maz, ktory zrobi podobizne rzezbiona lub lana,obrzydliwosc dla Pana,dzielo rak rzemieslnika, i ustawi go w ukryciu...
-na wstyd naraza sie kazdy zlotnik z powodu balwana...sa nicoscia,dzielem wartym smiechu

Widzisz tu cos wzajemnie sprzecznego?
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez meritus » So wrz 09, 2006 8:40 pm

jestesmy na forum protestanskim

To jest forum chrześcijańskie, a nie tylko protestanckie.

Udowodniles jedynie, ze nie ma w Biblii nic na poparcie tych zwyrodnialych nauk.

Są stosowne fragmenty... to, że ich nie dostrzegasz to nie moja wina...

Ga 3:1-2
O, nierozumni Galaci! Któż was urzekł, was, przed których oczami nakreślono obraz Jezusa Chrystusa ukrzyżowanego? Tego jednego chciałbym się od was dowiedzieć, czy Ducha otrzymaliście na skutek wypełnienia Prawa za pomocą uczynków, czy też stąd, że daliście posłuch wierze?

To kolejny... A przy okazji ciąg dalszy o wykonywaniu uczynków Prawa odnosi się do ciebie.

Nie potrafiles przedlozyc ani jednego cytatu z Biblii.

Przedłożyłem.

KKK

Dyskutujemy w tym temacie o Katechizmie Kościoła Katolickiego.

Cala Biblia, napisana zostala (nigdy nie przypuscialam, ze bede musiala komus to tlumaczyc, ale w twoim wypadku nic mnie juz nie zdziwi) przez ludzi, natchnionych przez Ducha Swietego, ktory jest Bogiem, ktory jest Jezusem Chrystusem.

Duch Święty i Jezus Chrystus to różne Osoby Boskie. Chrystus uczynił o wiele więcej niż zawierają to ewangelie, jak napisał autor natchniony: ksiąg by zabrakło. Pierwsi chrześcijanie wierzyli nie dzięki Pismu Świętemu (NT jeszcze nie było), ale dzięki świadectwu Apostołów i Tradycji przez nich przekazywanej.
meritus
 

Postprzez .dex » So wrz 09, 2006 11:52 pm

Jako Chrześcijanin napominam was wszystkich w IMIENIU JEZUSA CHRYSTUSA!!!!!!


ZGADZAM SIĘ!!

ile odbyliście takich rozmów?? 1? 2? 7? a może "77" ????? I jakie wnioski?? Co to Wam dało? Przekonaliście kogoś, kto próbuje Was przekonać?

=N=I=E=W=I=E=R=Z=E=

tych których prowadzi Duch - nie trzeba na nic przekonywać. Bądźmy chrześcijanami.

SZALOM BRACIA i SIOSTRY!
.dex
 

Postprzez axanna » N wrz 10, 2006 6:21 pm

Tak samo, jak wczesniej szczepana, prosze teraz .dex'a, bardziej scisle umotywowac te slowa :"Upominam was w imienu Jezusa". Wyzej wyjasnilam w jakim celu podejmuje dyskusyje z meritusem, jezeli czytales to .dex, to powinienesz wiedzec, ze nie dlatego, by go przekonac.
Po-drugie, pytam was obydwu: jakie moi wypowiedzi uwazacie za "bzdurna paplanine". Prosze skonkretyzowac o co wam chodzi i,jesli laska, zaprzestancie gorszyc swoich wspolbraci ogolnikami.

meritus napisał(a):
jestesmy na forum protestanskim

To jest forum chrześcijańskie, a nie tylko protestanckie.

Nie widze roznicy.

Udowodniles jedynie, ze nie ma w Biblii nic na poparcie tych zwyrodnialych nauk.

Są stosowne fragmenty... to, że ich nie dostrzegasz to nie moja wina...


A dlaczego nie chcesz zacytowac chociaz jeden "stosowny fragment" z Biblii, na poparcie tego, rozbudowanego do maksimym, kultu balwochwalczego, ktory w Biblii wyraznie zakazany, ale ktore to zakazy "kosciol" uznal za bezprzedmiotowe. W dalszym ciagu prosze cie o chociaz jeden cytacik, na podstawie ktorego mozna by bylo wpasc na tak nieoczekiwany pomysiel, ze Jezus, ktory nienawidzi czci, oddawanej drewnu, a oddajacych czesc "stworzeniu zamiast Stworcy" nazywa glupcami, nagle wprowadzil "nowa ekonomije obrazow". Bo ja i wiele innych dzieci Bozych, ktorzy oddali cale swoje zycie Jezusowi, a caly wolny czas poswiecaja na studziowanie Slowa Bozego, nie dostrzegamy nawet napomkniencia na tak radykalna zmiane w objawieniu woli Bozej. Co wiecej, caly NT ciagle ostrzega przed falszywymi nauczycielami, "ktorzy wprowadzac bede zgubne nauki i zapierac sie Pana /.../ Z chciwosci wykorzystywac was beda przez zmyslone opowiesci"/IIPT.2,1-3/. Kiedy, naprzyklad, czytam w Biblii, ze jeden-jedyny jest posrednik miedzy Bogiem a ludzmi Jezus Chrystus i nie ma innego, a ty i tobie podobne twierdza, ze jego posrednictwo wlacza w siebie jeszcze caly tlum innych posrednikow na czele z Maria(cos na wzor ruskiej matrioszki?), chociaz w Biblii o tym nie ma ani nawet cienia aluzji jakiej-kolwiek, wrecz przeciwnie wyraznie sie stwierdza, ze "jeden i nie ma innego", no to wtedy wlasnie przychodza na pamiec wyzej podany i podobne ostrzezenia, ktorych akurat nie trzeba "dostrzegac", bo sa bardzo wyrazne:
"Niczego nie dodacie do tego, co ja wam nakazuje, i niczego z tego nie ujmiecie"/VMOJ.4,2/
"Daremnie mi jednak czesc oddaja, gloszac nauki, ktore sa nakazami ludzkimi" /MT.15,9/
"Przykazania Boze zaniedbujecie, a ludzkiej nauki sie trzymacie. I mowil im: Chytrze uchylacie przykazanie Boze, aby nauke swoja zachowac."/MK.7,8-9/
"Ale chocbysmy nawet my albo aniol z nieba zwiastowal wam ewangelie odmienna od tej, ktora mysmy wam zwiastowali, niech bedzie przeklety!"/GAL.1,8/
"Niechaj was nikt nie zwodzi proznymi slowy, z powodu nich bowiem spada gniew Bozy na nieposlusznych synow"/EF.5,6/
"Baczcie, aby was kto nie sprowadzil na manowce filozofia i czcim urojeniem, opartym na podaniach ludzkich"/KOL.2,8/
"Jesli kto inaczej naucza i nie trzyma sie zbawiennych slow Pana /.../ ten jest zarozumialy, nic nie umie"/TYM.6,3-4/
Szczegolnie dajacy do myslenia ponizszy werset z IJana,22-23:
"Ktoz jest klamca, jezeli nie ten /.../ kto podaje w watpliwosc Ojca i Syna. Kazdy, kto podaje w watpliwosc Syna, nie ma i Ojca."
Mysle,ze dokompletowywanie, wbrew slowu Bozemu, Ojca i Syna hordą dodatkowych posrednikow, jest niczym innym, niz podaniem w watpliwosc.


Ga 3:1-2
O, nierozumni Galaci! Któż was urzekł, was, przed których oczami nakreślono obraz Jezusa Chrystusa ukrzyżowanego? Tego jednego chciałbym się od was dowiedzieć, czy Ducha otrzymaliście na skutek wypełnienia Prawa za pomocą uczynków, czy też stąd, że daliście posłuch wierze?

To kolejny... A przy okazji ciąg dalszy o wykonywaniu uczynków Prawa odnosi się do ciebie.

Bardzo prosze o rozbudowe napoczetego zdania: Co "to kolejny"? Nie potrafie, jak ty, "dostrzec" ukryty tekst miedzy wierszami, dlatego prosze bys wytlumaczyl i druga czesc sugestii.

Nie potrafiles przedlozyc ani jednego cytatu z Biblii.

Przedłożyłem.

Te, co przedlozyles, w zadnej mierze ani nie usprawiedliwia "zrecznie zmyslonych basni" na temat kultu relikwii, ani też innych kultow, ani nie daje prawa do uznania zakazow Panskich za "bezprzedmiotowe". Wedlug tekstu biblijnego, ktory zacytowalam wyzej, jest to naganne, wrecz przekleci sa ci ktorzy to czynia, a od ciebie, poza niejasnymi wskazaniami o dostrzeganiu czegos, czego w Biblii poprostu nie ma, jak nie bylo, tak i nie bedzie zadnych cytatow Biblijnych na poparcie zmyslonych przez oszustow katechizmow.

Cala Biblia, napisana zostala (nigdy nie przypuscialam, ze bede musiala komus to tlumaczyc, ale w twoim wypadku nic mnie juz nie zdziwi) przez ludzi, natchnionych przez Ducha Swietego, ktory jest Bogiem, ktory jest Jezusem Chrystusem.

Duch Święty i Jezus Chrystus to różne Osoby Boskie. Chrystus uczynił o wiele więcej niż zawierają to ewangelie, jak napisał autor natchniony: ksiąg by zabrakło. Pierwsi chrześcijanie wierzyli nie dzięki Pismu Świętemu (NT jeszcze nie było), ale dzięki świadectwu Apostołów i Tradycji przez nich przekazywanej.

To, co zawarte jest w Biblii absolutnie wystarczy dla poznania i wykonywania woli Bozej, a fakt, iz Jezus uczynil wiecej, niz zapisane, nikomu nie daje prawa wprowadzac "czcie urojenia, oparte na podaniach ludzkich", ani "uchylac przykazanie Boze, aby nauke swoja zachowac".
Po-drugie,czy sugierujesz, ze z faktu, iz Jezus i Duch Sw. to rozne osoby Boskie, wynika ze one maja odmienne zdania na temat Biblii? Czy to, co objawil Duch Sw.w Biblii nie jest tym, co akurat sam Jezus pragnal objawic?
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez meritus » N wrz 10, 2006 6:58 pm

Wałkowanie kwestii kultu obrazów uważam za zbędne już. Nie jestem w stanie Cię przekonać do uznania jaka jest teologia katolicka na ten temat, gdy udajesz, że nie widzisz cytatów, które podałem.

czytam w Biblii, ze jeden-jedyny jest posrednik miedzy Bogiem a ludzmi Jezus Chrystus i nie ma innego

Jest masa pośredników, którymi posłużył się i posługuje się Chrystus. Począwszy od Pisma Świętego, Tradycji, Kościoła z apostołami, uczniami, prorokami, biskupami, prezbiterami, diakonami i na Maryi - Matce Bożej i Matce Kościoła skończywszy. Cieszę się, że zaprzestałaś przeciwstawiania Apostołów i Maryi Jezusowi, gdyż ich pośrednictwo w teologii katolickiej zawiera się w jedynym pośrednictwie Chrystusa i z niego się rodzi.

Co do pośrednictwa - warto chyba zastanowić się w stosownym temacie, na czym ono polega. Bo idąc twoim tokiem myślenia mógłbym ciebie przeciwstawić Chrystusowi, bo jesteś konkurującym z Chrystusem pośrednikiem na tym forum.

Co do natchnienia Pisma Świętego - natchnął je Duch Święty.
meritus
 

Postprzez .dex » N wrz 10, 2006 7:02 pm

axanna napisał(a):Tak samo, jak wczesniej szczepana, prosze teraz .dex'a, bardziej scisle umotywowac te slowa :"Upominam was w imienu Jezusa". Wyzej wyjasnilam w jakim celu podejmuje dyskusyje z meritusem, jezeli czytales to .dex, to powinienesz wiedzec, ze nie dlatego, by go przekonac.
Szczepan podał Ci cytat.. to co mamy jeszcze Ci dać? paragraf KKK?

Ja nie uważam Twoich postów za "bzdurną paplaninę", ale posty są pisane tonem niewskazującym na miłość (meritusa zresztą też..), jeśli chodzi o objęcie stanowiska to przychylam się do Twoich wypowiedzi, które są nie tyle "bzdurne" (złe określenie) co są (PRZEPRASZAM!) "rzucaniem pereł przed wieprze" - nie zrozumcie źle!! - to samo odnosi się do meritusa względem axanny! Po prostu niewłaściwa mowa do niewłaściwych ludzi - ale cóż Luter też próbował..

Spoko axanna jak Cię to nie przekonuje - to już się nie wtrącam - nie musisz mi odpisywać. Szkoda tylko, że forum chrześcijańskie jest miejscam kłótni czy.. "tego typu dyskusji".

Pozdrawiam w Panu!
.dex
 

Postprzez szczepan » Pn wrz 11, 2006 9:31 am

Dyskutuje z mieritusem, jak juz tlumaczylam, nie dla tego, aby za wszelka cene udowodnic jakis swoje racje, i nie po to tez, aby nawrocic meritusa, gdyz on sam tego napewno nie zyczy, lecz jedynie w obronie ewangelii naszego Zbawiciela i aby prawdzie stalo sie zadosc.


Axanno jesteśmy rodziną w Chrystusie? Jesteś moją siostrą. Jako twój brat chcę ci powiedzieć, iż z tego samego powodu wyżynano chrześcijan ewangelicznych na przestrzeni lat.
A ty droga siostro powinnaś się kierować tylko i wyłącznie MIŁOŚCIĄ(tak jest napisane w mojej Biblii - czy w twojej też?)

"Bzdurną paplaniną" - toczyłem takich dyskusji możę ze 100.000 albo więcej! do dziś czekam na choćby jeden owoc tego! Owocem moich bysput były zawsze rozłamy i kłutnie, złość a wręcz nienawiść. NIEKOGO W TEN SPOSóB NIE PRZYWIODłEM DO PRAWDY.
Owocę waszej dyskusji już widać.....

Siostro zgadzam się z tobą WE WSZYSTKIM co mówisz. Lecz wiedz że jeśli ty przerwiesz tą dyskusję jako pierwsza okażesz się większą chrześcijanką.

Długo walczyłem o Prawdę w innych. Aż Duch Święty mi pokazał że muszę walczyć o to by Prawda była we mnie! NIE MA INNEJ DROGI!

Pozdrawian i modlę się
Szczepan Bentyn
szczepan
 

Postprzez axanna » Pn wrz 11, 2006 1:01 pm

szczepan napisał(a):"Bzdurną paplaniną" - toczyłem takich dyskusji możę ze 100.000 albo więcej! do dziś czekam na choćby jeden owoc tego! Owocem moich bysput były zawsze rozłamy i kłutnie, złość a wręcz nienawiść. NIEKOGO W TEN SPOSóB NIE PRZYWIODłEM DO PRAWDY.

A jakze inni? Myslalm sobie, ze ktos poczyta moja dyskusje z meritusem i pomysli sobie:"Bog mowi tak a tak, a ksiadz - nie tak tylko owak, a co ja robie?!", - i sie upamieta...

Owocę waszej dyskusji już widać.....

Siostro zgadzam się z tobą WE WSZYSTKIM co mówisz. Lecz wiedz że jeśli ty przerwiesz tą dyskusję jako pierwsza okażesz się większą chrześcijanką.

OK, przyjmuje, dzienki za napomnienie.
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez Joanna1 » Pn wrz 11, 2006 7:57 pm

A ja pozwole sobie stanac w obronie Axanny.
Być może Szczepan nie doczekal owocow „swojej paplaniny”, być może Axanna doczeka, tego nie wiemy…, być może ktos inny przejmie pałeczkę od Axanny i w innym czasie i miejscu będzie kontynuowal „uczenie”, tak Szczepanie- ja nie uwazam postow Axanny za paplaninę…Podjęła się bardzo trudnego zadania i raczej powinniśmy ja wspierac a nie potępiać…
Mamy prawo bronic naszej wiary i Axanna robi to uwazam dosc przekonywująco, podpierając się Slowem bozym, wiec nie czczymi urojeniami ani basniami.
Mamy to robic w łagodności i miłości, staramy się….co rusz czytam na forach przeproszenia Axanny za ton, wiec….?? i widzę, jak wypowiedzi A. lagodnieją...
Pawel pisal, ze nie dał nam Bóg ducha bojaźni, ale mocy i miłości, i trzeźwego myślenia.
(2 Tym 1:7,)
Myslalm sobie, ze ktos poczyta moja dyskusje z meritusem i pomysli sobie:"Bog mowi tak a tak, a ksiadz - nie tak tylko owak, a co ja robie?!", - i sie upamieta...
- masz raacje Axanno

------------------------------------------------------------------------------------
(Ez2, 3-7)
Posłałem cie do synow izraelskich, do narodu buntownikow, ktorzy zbuntowali sie przeciwko mnie, zarowno oni jak i ich ojcowie odstapili ode Mnie jak i dzis odstepuja az do dnia dzisiejszego. Do synow o zuchwalej twarzy i nieczulym sercu- do nich cie posylam, a ty mow do nich: Tak mowi Wszechmocny Pan.
A oni- czy beda sluchac, czy nie - bo to dom przekory- poznaja, ze prorok byl wsrod nich.
Ale ty, synu czlowieczy, nie boj sie ich i nie boj sie ich slow, chociaz cie otaczaja ciernie i mieszkasz wsrod skorpionow; nie boj sie ich slow i nie drzyj przed ich obliczem, gdyz to dom przekory.
I mow do nich MOJE SŁOWA - czy beda sluchac, czy nie.
Joanna1
 

Postprzez axanna » Wt wrz 12, 2006 11:52 am

Dzienki ci, Joanna, za wsparcie. Teraz juz nie wiem, czy mam ciagnac ta dyskusyje z meritusem. Jedynym powodem, ze to robilam, bylo, jak mowilam juz, swiadectwo dla innych, ale takie uwagi, jakie mialam od szczepana i dex'a, naprawde, bardzo zniechecaja. Gdyby to byli niewierzace, to bym uwagi nie zwrocila, a tak...
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez meritus » Wt wrz 12, 2006 12:21 pm

Axanno - myślę jednak, że mylisz nieco obronę swojej wiary, rzekomo przez niektórych tu zagrożonej (m.in. przeze mnie), z regularnym atakowaniem Kościoła katolickiego. Temperatura już opadła, ale zdarzały się ze strony niektórych protestantów wręcz bluźnierstwa pod adresem Matki Bożej i największej świętości chrześcijan (nie tylko katolików), jaką jest Eucharystia (dotyczy to 95% chrześcijan).

Rozumiem, że można,a czasem trzeba wejść w polemikę... ale jednak dialogu tu nie widzę, lecz dwa monologi. Nie mam zamiaru ciebie przekonywać do szacunku wobec krzyża, nie chcę zrobić z ciebie katolika... chcę abyś zrozumiała, a nie zaakceptowała sposób wierzenia katolików. To jest mój cel. Wiara jest łaską i ona ode mnie zależy w stosunku do ciebie w stopniu najmniejszym. Niestety w uporze zachodzisz tak daleko, że nie jesteś w stanie uznać mojego punktu widzenia, do którego mam prawo - jak również nie przyjmujesz do wiadomości, że ja wierzę w Chrystusa. Czynisz ze mnie poganina i bałwochwalcę, wzywasz do nawrócenia do Chrystusa, bo inaczej będę potępiony. Takie sformułowania wobec osoby wierzącej w Chrystusa można odebrać jako obelgi, próby potępiania. Jestem katolikiem, członkiem najstarszej i największej wspólnoty chrześcijańskiej i myślę, że warto to uszanować, zwłaszcza jeżeli chcesz sama być szanowana.

Axanno i choćby Szamgarze - wasz stosunek do katolicyzmu nie różni się wiele od podjeścia świadków Jehowy. Kwalifikujecie Kościół, w tym mnie, do sfery pogaństwa, politeizmu i bałwochwalstwa (T.S. nazwaliby to babilon wielki).
meritus
 

Postprzez Joanna1 » Wt wrz 12, 2006 2:49 pm

Meritus pisze:
ale zdarzały się ze strony niektórych protestantów wręcz bluźnierstwa pod adresem Matki Bożej i największej świętości chrześcijan (nie tylko katolików), jaką jest Eucharystia (dotyczy to 95% chrześcijan).

Widzisz Meritum, Ty jako katolik zawsze będziesz odbieral proby udowodnienia Ci, ze się mylisz czczac Maryje jak bostwo- jako lzenie Matki Jezusa.
Nie znam wszystkich wypowiedzi Axanny, wiem tylko, ze kiedys „ponosil ją temperament” jakby to rzec…. Zreszta sadze, ze i Ty i ogolnie wszyscy-my nie możemy czuc się do konca nieskazitelni, jeśli chodzi o ton wypowiedzi
Mysle, ze kościół protestancki nie ma zamiary lzyc Marii- to już było pisane wiele, wilele razy- bo to kobieta ze wszech miar zaslugujaca na podziw i jak najbardziej postac godna nasladowania- a to za znajomość pisma od dzieciństwa, a to za pokore, a to odwage odpowiedzenia Bogu TAK. Zostala nazawana blogoslawiona i taka jest. Chwala Bogu za Maryję ale nie chwala MAryji za nia samą.
A tego domaga się co rusz zarówno „dziwna postac” podajaca się za MAtke naszego Zbawiciela, oraz wierzacy tym „objawieniom” ludzie. Zreszta odsylam Cie do tematow, w których dyskusja na ten temat była już poruszana.
Jesli chodzi o eucharystie- coz, koscioly protestanckie maja inne zrozumienie obecnosci JEzusa podczas wieczerzy panskiej, prawda??? Ten temat rowniez byl podejmowany wielokrotnie....wiec nie mam co pisac.

Jestem katolikiem, członkiem najstarszej i największej wspólnoty chrześcijańskiej i myślę, że warto to uszanować, zwłaszcza jeżeli chcesz sama być szanowana.


Przepraszam, ze się wtrącę, chociaz nie jestem adresatka.
To nie ma znaczenia, ze katolicyzm jest jak to ujoles” najstarszy i największy”- ma znaczenie, ze jest niestety odstępczy, i na staramy się Ciebie uczulic.. Ludzie- jako indywidualności poszukujące Prawdy ( Jezusa- bo tak nazwal Sam Siebie) zawsze zasługują na szacunek i milosc, a wiec Ty, ja, Axanna. Lecz odstepcza religia – nie, system posklejany z chrześcijańskich i pogańskich wierzen – nie. Czy teraz ja bluznię??? Wg. Mnie wypowiedzilam to, w co wierze i to, czemu się przeciwstawiam. Duzo razy przeczytałeś tutaj zachętę do tego, abyc zagłębił się w pismo święte- ponawiam ten apel- sprobuj nie przeintelektualizowywac Biblii i odloz na bok wszystkie inne madre ksiegi, a Duch swiety Cie poprowadzi tak, aby Chrystus mocniej Ci zajaśniał. Ten, który objawil się prostaczkom, bo tak upodobalo się Jego Ojcu.
Acha- rozmawiamy zupenie nie na temat?? Zauwazyliscie??? :wink:
Joanna1
 

Postprzez meritus » Wt wrz 12, 2006 6:04 pm

Joanno1
Problem też jest wtym, że jestem zmuszany do udowadniania, że nie jestem wielbłądem!

odbieral proby udowodnienia Ci, ze się mylisz czczac Maryje jak bostwo- jako lzenie Matki Jezusa

Nie jako lżenie, ale jako "mijanie się z prawdą". Mówiąc o lżeniu Matki Bożej miałem na myśli określanie jej przez jednego protestanta jako "demona". O to mi chodziło. Bluźnierstwo to zostało zaakceptowane przez wielu innych protestantów wypowiadających się w tym temacie, gdyż temu bluźnierstwu się nie przeciwstawili.

Jesli chodzi o eucharystie- coz, koscioly protestanckie maja inne zrozumienie obecnosci JEzusa podczas wieczerzy panskiej, prawda???

Mówiąc o 95 % miałem na myśli chrześcijan wierzących w realną obecność Chrystusa w Eucharystii - katolików, prawosławnych i luteran.

ze jest niestety odstępczy

Ta teza zaprzecza obietnicom Chrystusa, że bramy piekielne nie przemogą Kościoła.
meritus
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Literatura

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron