Teraz jest So kwi 20, 2024 4:03 am Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Katechizm Kosciola Katolickiego

Co i dlaczego warto przeczytać?

Postprzez meritus » N mar 25, 2007 5:21 pm

Chrystus założył Kościół jako wspólnotę i wspólnotowo przede wszystkim katolicy przeżywają wiarę. W swoim sercu to dość mało, choć to podstawa.
meritus
 

Postprzez axanna » Pn mar 26, 2007 11:39 am

meritus napisał(a):Chrystus założył Kościół jako wspólnotę i wspólnotowo przede wszystkim katolicy przeżywają wiarę. W swoim sercu to dość mało, choć to podstawa.

o matko... :o :o :o
czy to tak jak nazysci wspolnotowo ubostwiali Hitlera?
albo jak sowieci radzieccy wspolnotowo ubostwiali Stalina?
Wiadomo jaki los czekal takich co nie chcieli wspolnotowo?
Przypomnial mi sie tez wystep Kaszpirowskiego na stadzionie, gdzie wypelnione trybuny widzow wspolnotowo padali na ziemie w stanie hypnozy...
Jakos mi to zle sie kojarzy, dlatego, jesli mozna, nie mogles by, meritusie, bardziej szczegolowo opisac, co to znaczy: "wspólnotowo przede wszystkim katolicy przeżywają wiarę".
czyli co konkretnie wspolnotowo przezywaja?
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez meritus » Pn mar 26, 2007 3:52 pm

Chrystus powołał Kościół jako wspólnotę ludzi wierzących z Apostołami i pełniącymi różne posługi na czele. Myślę, że jesteśmy w tak dojrzałym intelektualnie gronie, że takich oczywistości nie trzeba wyjaśniać. Jeszcze trochę, to gdy nie uzasadnię porcją stosownych biblijnych cytatów stwierdzenia, że Bóg istnieje, to też zostanie to poddane pod wątpliwość.

Chrystus zbawia włączając owych zbawionych do swojego Ciała, którego jest głową, czyli do Kościoła.
meritus
 

Postprzez axanna » Pn mar 26, 2007 4:36 pm

Meritusie, Chrystus powolal pojedynczych ludzi, ktorzy dopiero tworza wspolnote. Nigdy nie nakazywal nikomu "przezywac wiare wspolnotowo".
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez meritus » Śr mar 28, 2007 1:06 pm

Powołanie nie jest równoznaczne ze zbawieniem. Chrystus powołuje każdego indywidulanie, aby tworzyli jedno ciało - Kościół. Św. Paweł wołał, że jesteśmy jednym ciałem w Chrystusie.
meritus
 

Postprzez fundamentalista » Cz mar 29, 2007 5:59 am

meritus napisał(a):

Chrystus zbawia włączając owych zbawionych do swojego Ciała, którego jest głową, czyli do Kościoła.


O, to cos nowego! Czy chodzi o zbiorowe zbawienie?
fundamentalista
 

Postprzez meritus » Wt kwi 03, 2007 3:44 pm

To nic nowego, tylko św. Paweł Apostoł. Chrystus tworzy wspólnotę zbawionych, jednoczy w sobie.
meritus
 

Poprzednia strona

Powrót do Literatura

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron