Teraz jest Cz mar 28, 2024 7:45 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

A. Szumorek, Spotkanie z Wszechmocnym

Co i dlaczego warto przeczytać?

A. Szumorek, Spotkanie z Wszechmocnym

Postprzez Gunther » Pt sty 27, 2006 11:25 am

Książkę jeszcze czytam, ale już mnie zachwyciła. Szczerze mówiąc to spodziewałem się po niej wszystkiego najlepszego, bo znam autora z jak najlepszej strony, ale do rzeczy...
Książka jest poradnikiem dla kaznodziejów: jak tworzyć kazania na podstawie opowiadań Starego Testamentu. Przeprowadza czytelnika przez kolejne etapy postępowania: studium fragmentu w jego kontekście, ustalanie głównej myśli i komponowanie kazania. Wszystko napisane przystępnym językiem przy zachowaniu egzegetycznej poprawności. Koniecznie polecam wszystkim pastorom i kaznodziejom...
W tym miejscu osoby, które kazań nie głoszą mówią: łeee i co z tego? Otóż wiele. Książkę polecam równierz tym wszystkim którzy chcieliby po prostu wiedzieć więcej o Starym Testamencie, szczególnie o opowiadaniach w nim zawartych: jaką naukę przynoszą nam, ludziom XXI w.? Jak sprawić by świat Filistynów, Aramejczyków, błąkających się po pustyni koczowników, wielkich starożytnych imperiów i wielkich grzechów bohaterów wiary (takich jak Abraham, Jakub, Dawid) ożył dla nas.
Polecam.
Książkę można znaleźć tutaj:
http://sklep.credo.org.pl/index.php?p=productsMore&iProduct=32
Gunther
 

Postprzez darq » Pt sty 27, 2006 11:46 am

Właśnie przymierzam się do jej kupna :)
Musze tylko poczekać na wypłate :) , chyba że ktoś mi zasponsoruje ;).
A poważnie, pozycja obowiazkowa na pólce kazdego kto poważnie traktuje swoje kaznodziejskie powołanie. Tym cenniejsza, że pisana przez naszego polskiego autora.
Polacy nie gęsi i mają swojego Szumorka :) .
darq
moderator
 
Posty: 1058
Dołączył(a): Wt gru 11, 2001 1:00 am
Lokalizacja: mielec.kz.pl

Postprzez darq » Śr lut 01, 2006 5:43 pm

Książka rewelacja, a rozdział pierwszy powinien być obowiązkowy dla każdego kto chce na poważnie czytać Biblię. Nie mówiąc o głoszeniu kazań!
Dawno nie spotkałem tak rzetelnie zaprezentowanego materiału, i dodatkowo, żeby tak łatwo się go czytało.
darq
moderator
 
Posty: 1058
Dołączył(a): Wt gru 11, 2001 1:00 am
Lokalizacja: mielec.kz.pl

Postprzez bonhoeffer » N sty 28, 2007 4:07 pm

Adam S postać wybitna w polskim homiletycznym światku. Bardzo kompetentny gość i bardzo dobra ksiązka. Polecam.
p.s
Jestem nowy, witam. :D
bonhoeffer
 

Postprzez darq » N sty 28, 2007 4:18 pm

Witamy na forum i miłego gawędzenia.
darq
moderator
 
Posty: 1058
Dołączył(a): Wt gru 11, 2001 1:00 am
Lokalizacja: mielec.kz.pl


Powrót do Literatura

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron