Teraz jest Cz mar 28, 2024 1:32 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Co to jest "relacja z Bogiem"?

porozmawiajmy o modlitwie

Co to jest "relacja z Bogiem"?

Postprzez budowacepa » Pt lip 10, 2015 9:49 am

Umieszczam ten temat w dziale "Modlitwa", bo z całą pewnością modlitwa jest niezbędnym elementem relacji z Bogiem, ale... No właśnie. Jestem nowonarodzonym chrześcijaninem, modlę się i czytam Biblię regularnie, ale odczuwam cały czas jakby to było niewystarczające. Wierzę że Bóg jest żywy, i że chce nawiązać prawdziwą relację ze swoimi dziećmi, i ja też tego pragnę, ale jak to zrobić? Na czym ta relacja ma polegać? Będę wdzięczny za Waszą pomoc.
budowacepa
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pt lip 10, 2015 9:42 am

Re: Co to jest "relacja z Bogiem"?

Postprzez admin » Pn lip 13, 2015 5:08 pm

Zadałeś dobre pytanie. Ufam, że otrzymasz odpowiedź. Jednak weź pod uwagę, że na forum publicznym ktoś piszący (odpowiadający) nie musi mieć racji :) Do Ciebie należy rozsądzenie.

Tak przy okazji to jest dar mowa książka o modlitwie do pobrania.
ftp://ftp.radiochrzescijanin.pl/Ksiazki ... indsay.pdf
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Re: Co to jest "relacja z Bogiem"?

Postprzez ucash » Cz cze 16, 2016 7:50 pm

budowacepa napisał(a):Umieszczam ten temat w dziale "Modlitwa", bo z całą pewnością modlitwa jest niezbędnym elementem relacji z Bogiem, ale... No właśnie. Jestem nowonarodzonym chrześcijaninem, modlę się i czytam Biblię regularnie, ale odczuwam cały czas jakby to było niewystarczające. Wierzę że Bóg jest żywy, i że chce nawiązać prawdziwą relację ze swoimi dziećmi, i ja też tego pragnę, ale jak to zrobić? Na czym ta relacja ma polegać? Będę wdzięczny za Waszą pomoc.


Cześć:
Z mojego doświadczenia odkryłem że relacja z Bogiem polega tylko i wyłącznie na oddaniu się w Jego ręce. Oczywiście rozmowa z Bogiem oraz studiowanie Pisma Świętego jest nierozłącznie związana z kształtowaniem się oraz transformacją naszego starego człowieka w podróży do Nowego Stworzenia.
Osobiście uwarzam że oprócz tego bardzo przydatna jest literatura omawiająca każdy aspekt biblijny z punktu, teologicznego, historycznego, biograficznego a nawet naukowego.
Bardzo długo rozumiałem relacje z Bogiem w podobnym sposób jak uczeni w piśmie oraz faryzeusze, starając się być moralnie wzorowym, wykonywać wszelkie polecenia, modląc się oraz studiująć pismo.
Aż odkryłem podobnie jak Apostał Paweł iż to co było ku zbawieniu okazało się ku przekleństwu. {List Do Rzymian 7}
Mówiąc krótko to Bóg wykonuje pracę w nas i przez nas, to Bóg nas kształtuje i rzeżbi, wypala i oczyszcza a my musimy na to pozwolić.
Zrozumiałem także dlaczego Chrystus nawiązując do kościoła nawiązywał do małożonki oraz zaślubin gdyż proces ten przebiega w bardzo podobny sposób jak w małżeństwie. Zmienia się praktycznie wszystko.
ucash
Aktywny
 
Posty: 366
Dołączył(a): So maja 23, 2009 6:35 am
Lokalizacja: Glasgow

Re: Co to jest "relacja z Bogiem"?

Postprzez Córka Boga » N wrz 24, 2017 6:11 pm

Bardzo ważną kwestią jest chrzest = baptisma z jęz. greckiego = zanurzenie. Jeśli tego jeszcze nie zrobiłeś, to wiedz że Jezus się o to dopomina. Chrzest potwierdza to, że zrezygnowałeś ze starego grzesznego życia, że chcesz cały oddać się w Boże ręce.

Polecam fragment z ew. Jana:
„Odpowiadając Jezus, rzekł mu: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się kto nie narodzi na nowo, nie może ujrzeć Królestwa Bożego. Rzekł mu Nikodem: Jakże się może człowiek narodzić, gdy jest stary? Czyż może powtórnie wejść do łona matki swojej i urodzić się? Odpowiedział Jezus: Zaprawdę, zaprawdę powiadam ci, jeśli się kto nie narodzi z wody i z Ducha, nie może wejść do Królestwa Bożego. Co się narodziło z ciała, ciałem jest, a co się narodziło z Ducha, duchem jest. Nie dziw się, że ci powiedziałem: Musicie się na nowo narodzić.” Ew. Jana 3.3-7

Jezus wyraźnie mówi o narodzeniu się Z WODY I Z DUCHA! Dlatego wypełniajmy Jego wolę i ogłaszajmy ją całemu światu! Nie bez powodu podałam na początku mojego komentarza tłumaczenie słowa "chrzest". Należy zastanowić się nad tym, czy praktyki religijne w niektórych odłamach są Biblijne! Zanurzenie nie jest równoznaczne z pokropieniem. W Nowym Przymierzu (Testamencie) uczniowie Jeshua chrzcili się w rzekach. Zachęcam do zgłębienia tego tematu.
Córka Boga
 
Posty: 3
Dołączył(a): N wrz 24, 2017 5:48 pm


Powrót do Modlitwa

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron