Teraz jest So sty 19, 2019 7:46 am Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Modlitwa o uzdrowienie chorych, o której nauczał Jezus.

porozmawiajmy o modlitwie

Modlitwa o uzdrowienie chorych, o której nauczał Jezus.

Postprzez Zbigniew » N gru 07, 2014 1:09 pm

W Biblii opisano w jaki sposób uzdrawiał Jezus Chrystus. Stosował On specjalny rodzaj modlitwy, który opierał się na: chrzcie w Duchu Świętym, wkładaniu rąk na chorych, oraz „przemawianiu do góry”. Następnie Jezus nauczył tej modlitwy swoich uczni i polecił im nauczać jej kolejnych ludzi. Przy czym uczniowie, uzdrawiając chorych tą modlitwą, musieli ponadto wzywać imię Jezusa Chrystusa. Niestety, prześladowania jakie spotkały pierwszych uczniów Jezusa sprawiły, że ten rodzaj modlitwy został prawie całkowicie zapomniany. Na szczęście, Pismo Święte zachowało do naszych czasów szczegółowy opis tej modlitwy, dzięki czemu my dzisiaj możemy się dowiedzieć w jaki sposób powinniśmy modlić się o chorych, aby być w tej kwestii w zgodzie z Biblią i tym co na ten temat powiedział Jezus Chrystus.

Obecnie ten rodzaj modlitwy stosowany jest głównie przez charyzmatycznych, protestanckich kaznodziei, wśród których najbardziej znanymi ze służby uzdrawiania byli tacy kaznodzieje jak: Smith Wigglesworth, John G Lake oraz Charles & Frances Hunter. Omawiany rodzaj modlitwy o chorych, nazywany jest w kręgach charyzmatycznych uzdrawianiem w imieniu Jezusa Chrystusa lub też biblijną metodą uzdrawiania, gdyż wszystkie zasady tej modlitwy wzięte zostały z Biblii.

Uzdrowienie w tej modlitwie następuje mocą Ducha Świętego, którą poprzez włożenie rąk przekazuje się z osoby ochrzczonej Duchem Świętym na osobę potrzebującą uzdrowienia. Następnie wzywa się, czyli wypowiada na głos, imię Jezusa Chrystusa oraz „przemawia się do góry” czyli nakazuje się danej chorobie opuścić ciało chorego. Pobieżny opis biblijnej modlitwy o uzdrowienie chorych może wydawać się skomplikowany jednak samo uzdrawianie przy jej użyciu jest bardzo proste i zajmuje dosłownie kilka lub najwyżej kilkanaście sekund.

Więcej na temat modlitwy o uzdrawiania chorych, którą stosował i o której nauczał Jezus Chrystus napisałem na swojej stornie internetowej. Na stronie tej umieściłem także listę zamieszczonych w internecie nauczań różnych kaznodziei, którzy sami zajmują się uzdrawianiem chorych oraz nauczają innych jak to robić. Dzięki tym kazaniom, każdy może się nauczyć modlić o chorych tak jak to czynił Jezus i jego pierwsi uczniowie.
http://www.biblijnametodauzdrawiania.xaa.pl
Zbigniew
 

Powrót do Modlitwa

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Wymiana:

pozdrawiamy

cron