Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:03 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

"gdy mam się przy kimś modlić odczuwam wstyd"

porozmawiajmy o modlitwie

"gdy mam się przy kimś modlić odczuwam wstyd"

Postprzez pawelk__111 » Pt sie 23, 2013 12:43 pm

Witam. Mam problem. Chcę odmienić swoje życie i naprawdę dobrze służyć Panu i wszystko jest dobrze. Poza tym że gdy mam się przy kimś modlić odczuwam wstyd i strach przed wyśmianiem. Nie jestem w stanie tego pokonać. Zaraz po tym wstyd mi, że znowu nie dałem rady. Boli mnie to bo w ten sposób nigdy nie będzie więzi między mną a Bogiem, a nie chcę żyć bez Niego.
Czytam PŚ, chodzę do kościoła, modlę się (tak żeby nikt nie widział :(), próbuję się zmotywować, ale nie mogę. Proszę pomódlcie się za mnie abym nabrał odwagi i mógł pokazywać innym Chrystusa. Bardzo mi na tym zależy, bo to jedyna droga, która może dać mi prawdziwe szczęście
pawelk__111
 
Posty: 5
Dołączył(a): Pt sie 23, 2013 12:32 pm

Re: gdy mam się przy kimś modlić odczuwam wstyd

Postprzez hungry » So sie 24, 2013 2:32 pm

pawelk__111 napisał(a):Witam. Mam problem. Chcę odmienić swoje życie i naprawdę dobrze służyć Panu i wszystko jest dobrze. Poza tym że gdy mam się przy kimś modlić odczuwam wstyd i strach przed wyśmianiem. Nie jestem w stanie tego pokonać. Zaraz po tym wstyd mi, że znowu nie dałem rady. Boli mnie to bo w ten sposób nigdy nie będzie więzi między mną a Bogiem, a nie chcę żyć bez Niego.
Czytam PŚ, chodzę do kościoła, modlę się (tak żeby nikt nie widział :(), próbuję się zmotywować, ale nie mogę. Proszę pomódlcie się za mnie abym nabrał odwagi i mógł pokazywać innym Chrystusa. Bardzo mi na tym zależy, bo to jedyna droga, która może dać mi prawdziwe szczęście

Spróbuj porozmawiać z Bogiem jak ze swoim Ojcem jak w sumie nas nauczył modlić Jezus, na przykładzie modlitwy: "Ojcze nasz". Warto też pamiętać, że modlitwa to nie tylko monolog, lecz po prostu rozmowa i warto poświecić czas na zupełną ciszę, a nóż coś Pan Bóg zechce nam zakomunikować. Jeśli jednak występuje problem ze słyszeniem Boga, można próbować pościć, bowiem post oczywiście w ukryciu a nie na pokaz, zbliża nasze serca do Boga gdy rezygnujemy z pewnych przyzwyczajeń cielesnych. :) No i przede wszystkim konieczność regularnego czytania Biblii, nie jako lektury do poduszki kiedy to jesteśmy zmęczeni, ale jako Słowo Boże, które jest naszym pokarmem, więc może lepiej rano podobnie jak śniadanie daje nam siły fizyczne do codziennych zajęć, również Słowo Boże posila nas duchowo wystarczająco tak abyśmy znaleźli siły w zmaganiu z otaczającym nas światem - oczywiście nie jest to walka z krwią i ciałem, czyli nie z ludźmi, lecz jest to duchowy bój wiary z mocami ciemności samego diabła i jego demonów, czyhających jak lew kogo by pochłonąć, jak również jest to walka z grzechem, który próbuje nas usidlić przez pokusy. Modlitwa i Słowo Boże nadaje nam sił, to jak oddech do naszych płuc i pokarm dla naszych organizmów. :)
A i pamiętajmy, żeby wszystko powierzać Jezusowi Chrystusowi, każdą myśl gdy wojujemy tym orężem duchowym jakim są modlitwa i Słowo Boże. Pozdrawiam Cię serdecznie i oddaję Cię w modlitwie JEDYNEMU BOGU i PANU JEZUSOWI CHRYSTUSOWI!
----------------
Grzegorz
hungry.webd.pl
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Re: gdy mam się przy kimś modlić odczuwam wstyd

Postprzez admin » Pn sie 26, 2013 10:00 pm

Dużą pomocą w modlitwie może być zrozumienie Bożej łaski i naszej pozycji przed Bogiem.
Kiedy wiemy o sobie to co Bóg chce abyśmy wiedzieli, łatwiej nam wykonywać Jego wolę w obecności innych.
To oczywiście napisałem w wielkim skrócie. Generalnie temat "łaska Boża" w kontekście życia codziennego do przestudiowania.
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Re: gdy mam się przy kimś modlić odczuwam wstyd

Postprzez asia21 » Pn sie 26, 2013 10:57 pm

Nie możesz się modlić na zasadzie schematu np.gdy po spowiedzi świętej ksiądz każe mi odmawiać 5 razy Zdrowaś Maryjo, takie coś jest strasznie niedojrzałe.Pogadaj z Bogiem jak z dobrym kumplem, który stara się Ci pomóc, pomyśl, że nie ma się czego wstydzić wszak on i tak wie o wszystkim i to tylko kwestia tego żebyś ty przyznał się do swoich pragnień, błędów, próśb.
asia21
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pt sie 09, 2013 10:28 pm

Re: "gdy mam się przy kimś modlić odczuwam wstyd"

Postprzez pawelk__111 » Wt sie 27, 2013 6:59 pm

Rozmawiam z Bogiem o tym problemie i np. przy bracie ojcu i matce mogę się modlić, ale przy siostrze czy kolegach już nie daję rady niestety. I co jakiś czas przypominają mi się słowa: "Kto zawstydzi się Mnie przed ludźmi, tego ja zawstydzę się przed moim Ojcem". Chciałbym pomagać innym dojść do wiary więc tym bardziej jest to bolesne. Widać muszę się bardziej starać, nawiązać z Panem głębszą więź. Będę się o to modlił i dalej z Nim o tym rozmawiał, wierzę, że w końcu się uda.
pawelk__111
 
Posty: 5
Dołączył(a): Pt sie 23, 2013 12:32 pm

Re: "gdy mam się przy kimś modlić odczuwam wstyd"

Postprzez hungry » Śr sie 28, 2013 10:05 am

To nie tak, może po prostu przestań się starać, ale po prostu stań taki jaki jesteś przed Bogiem, czuj się swobodnie jak przed przyjacielem. On jest nawet kimś bliższym niż twoi ziemscy przyjaciele. On Cię rozumie i możesz mu opowiedzieć o wszystkim i mimo, że Cię zna to jednak chce abyś mu się wyżalił, jest napisane, że Bóg miłuje prawdę chowaną na dnie duszy!
Pozdrawiam.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Re: "gdy mam się przy kimś modlić odczuwam wstyd"

Postprzez pawelk__111 » So sie 31, 2013 12:16 pm

Masz rację, czas przestać odczuwać wstyd z powodu najważniejszej rzeczy w moim życiu. Mam najlepszego przyjaciela jakiego mogłem sobie wymarzyć, i choćby wszyscy ode mnie odeszli On będzie zawsze przy mnie. Muszę się więcej modlić, a na pewno doda mi sił . Dzięki za pomoc :)
pawelk__111
 
Posty: 5
Dołączył(a): Pt sie 23, 2013 12:32 pm

Re: "gdy mam się przy kimś modlić odczuwam wstyd"

Postprzez admin » Śr wrz 11, 2013 9:56 pm

Nie tylko jest to kwestią większej ilości modlitwy. Modlitwie musi coś jeszcze towarzyszyć ale to już dobry krok.
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Re: "gdy mam się przy kimś modlić odczuwam wstyd"

Postprzez largo » Wt paź 15, 2013 3:09 pm

Pan Jezus powiedział:

"Ale ty, gdy się modlisz, wejdź do komory swojej, a zamknąwszy drzwi za sobą, módl się do Ojca swego, który jest w ukryciu, a Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odpłaci tobie" (Mt. 6:6).

Modlitwa w takim miejscu sprzyja skupieniu się na rozmowie z Bogiem. A jeśli chodzi o kolegów, to lepiej uczynisz, gdy porozmawiasz z nimi o naukach z PŚ.
largo
 
Posty: 1
Dołączył(a): Wt paź 15, 2013 3:01 pm

Re: "gdy mam się przy kimś modlić odczuwam wstyd"

Postprzez Ania34 » So paź 19, 2013 1:42 pm

czy ktoś mi moze powiedziec o co tutaj chodzi??...czy i gdzie jest widoczna aktywnosc...odczuwam wstyd.hm....ja Ci odpowiem-Jezus mówił-módlcie sie tak-Ojcze nasz który jestes w niebie!święć sie Imie Twoje!!!!--potrzebujesz wpierw nawiazac bliska więz z Bogiem-uwielbiajac Go w domu ...w pracy-spiewaj piosenki które znasz i które lubisz...uczymy sie tego wszyscy..."Szczęśliwy lud który umie (nauczył sie) radowac w Panu.."Duch swiety wypełnił nakazy Jezusa-oN daje nam chcenie i wykonanie-módl sie w Językach-buduj samego siebie w oparciu o najswiętsza wiarę...i w ten sposób-wzrośniesz-i Bóg-Ojciec twój da ci to czego pragnie twoje serce-jesli już beziesz gotowy to przyjąc czyli jesli znajdziesz sie na odpowiednim miejscu w Chrystusie-Bóg nie moze dawać nam ponad miarę jeśli sami jestesmy jeszcze niemowlakami duchowymi-zachłysnelibysmy sie tym wszystkim..:)..jesli nie modlisz się w językach-proś o wypełnienie Duchem...módl sie o ten dar-to jedna modlitwa-Chrzest który moze odbyc sie sam na sam-z Bogiem....tak jak wyznanie wiary-przyjęcie Jezusa otworzyło niebo nad Toba tak prośba o Dar modlitwy w Duchu..w ten sposób poznajemy Boga,Jego charakter-bo On jest Duchem...a sami o sobie nie potrzebujemy wiedziec wiecej niz jest to nam dane....mysle ze przyjdzie czas że zaczniesz modlic sie z innymi i to beż zażenowania...krok po kroku Pan nasz poprowadzi Ciebie w tym,kazdy jest inny i nie potrzebujemy porównywac sie z tymi którzy robia to odwaznie ...jeden jest dziki drugi spokojny-wiesz....Bóg nas pieknie wykreował,jesli pragnieniem twojego serca jestsłuzba Bogu to Chwała Jezusowi-tak niech sie stanie-wszyscy powinnismy mieć wielka pasje słuzby bo celem jest zbawienie dusz-ale to juz inny temat.Jesteśmy wpółpracownikami Boga-wiec do wielu rzeczy np.uwielbiania-potrzebujemy przekonac swój umysł-bo ciało walczy przeciwko duszy....nie wiem jak jest z toba...nie znam twojego serca ale modlitwa w jezykach jest bardzo POWERFUL...pozdrawiam-sory za błędy
Ania34
 
Posty: 2
Dołączył(a): So paź 19, 2013 12:46 pm

Re: "gdy mam się przy kimś modlić odczuwam wstyd"

Postprzez Ania34 » So paź 19, 2013 1:44 pm

czy moje odpowiedzi dochodza trafiaja...??....nie kumam nic
Ania34
 
Posty: 2
Dołączył(a): So paź 19, 2013 12:46 pm

Re: "gdy mam się przy kimś modlić odczuwam wstyd"

Postprzez ucash » N paź 27, 2013 9:47 am

pawelk__111 napisał(a):Rozmawiam z Bogiem o tym problemie i np. przy bracie ojcu i matce mogę się modlić, ale przy siostrze czy kolegach już nie daję rady niestety. I co jakiś czas przypominają mi się słowa: "Kto zawstydzi się Mnie przed ludźmi, tego ja zawstydzę się przed moim Ojcem". Chciałbym pomagać innym dojść do wiary więc tym bardziej jest to bolesne. Widać muszę się bardziej starać, nawiązać z Panem głębszą więź. Będę się o to modlił i dalej z Nim o tym rozmawiał, wierzę, że w końcu się uda.

Zastanów się za co możesz podziekować Bogu? który jest stwórca najmniejszego aspektu we wszechświecie w jaki sposób wykupił stworzenie z grzechu, rozmyślanie nad tymi rzeczami oraz właściwe ich pojęcie spowodują że usta Ci się nie zamkną w modlitwie oraz pamiętaj że nie jesteś sam, Duch Święty też jest z Tobą podczas modlitwy.
ucash
Aktywny
 
Posty: 366
Dołączył(a): So maja 23, 2009 6:35 am
Lokalizacja: Glasgow

Re: "gdy mam się przy kimś modlić odczuwam wstyd"

Postprzez admin » N paź 27, 2013 10:08 am

Ania34 napisał(a):czy moje odpowiedzi dochodza trafiaja...??....nie kumam nic



Jak ktoś pisze 1 raz na forum to wpis/y oczekuje na moderację. Potem tego już nie ma. To tak dla bezpieczeństwa.
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am


Powrót do Modlitwa

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron