Teraz jest Cz mar 28, 2024 3:36 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Za kogo się modlić? Komu pomagać?

porozmawiajmy o modlitwie

Postprzez hungry » Pn gru 27, 2010 3:36 pm

Zapłata za grzech jest śmierć i tak jak słusznie napisała Asa zgadzając się z nią i potwierdzam, że nie chodzi o fizyczną ale właśnie duchową śmierć drugą czyli oddzielenie na wieki od BOGA. Więc również sugeruję przeczytanie ze zrozumieniem i to całego kontekstu a nie werset wyrwany z kontekstu. Co to modlenia się o umarłych że niema należy tego czynić są inne wystarczające w tym temacie fragmenty.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez Corax » Pn gru 27, 2010 4:04 pm

Podałem argumenty mojego sposobu rozumowania. Stwierdzenie typu: tak jest lub nie jest to żaden argument. Pozdrawiam!
Corax
 

Postprzez asa » Pn gru 27, 2010 6:37 pm

Corax, rozdziały 6,7 i 8 listu do Rzymian sa naprawdę trudne. Sama je analizuje i staram sie zrozumiec, mysle ze zawieraja fundamentalne prawdy o zyciu duchowym. Nie obruszaj się, po prostu przeczytaj co możesz i pros Ducha sw o zrozumienie.
Przeczytałem ze zrozumieniem nie raz i dochodzę do wniosku, że chodzi o śmierć fizyczną. Zobacz tutaj:

""Albowiem zapłatą za grzech jest śmierć".


Ja rozumiem, ze jest zapłata za grzech - to jest śmierć i dotyczy to globalnie ceny, jaka cała ludzkość zapłaciła za sprzeniewierzenie się pierwszych ludzi Bogu. Odpadliśmy od wspaniałej relacji z Bogiem, od szczęśliwości całego dzieła stworzenia, zobacz Rzym 5, 12
(12) Przeto jak przez jednego człowieka grzech wszedł na świat, a przez grzech śmierć, tak i na wszystkich ludzi śmierć przyszła, bo wszyscy zgrzeszyli;
ale w kontekście rozdziału 6, mowa jest o naszej śmierci od grzeszenia poprzez przyjęcie przez wiarę ofiary Jezusa oraz naszym „umarciu” dla grzechu.
Ap. Paweł odwołuje się tu do 2 faktów:
1 fakt: Śmierć Jezusa i 2 fakt: nasza śmierć w Jego śmierci.
w ukrzyżowaniu oprócz śmierci Jezusa za twoje grzechy (zbawienie) jest jeszcze inna treść: na Golgocie zostałeś ukrzyżowany Ty i ja, jeśli przyjmiemy ten fakt wiarą , wówczas zaczniemy doswaidczac wolności od grzechu. Wespół ukrzyżowanie wierzącego z Chrystusem, mówi o naszej wolności od grzechu.


Rzym 6 (3) Czy nie wiecie, że my wszyscy, ochrzczeni w Chrystusa Jezusa, w śmierć jego zostaliśmy ochrzczeni?
(4) Pogrzebani tedy jesteśmy wraz z nim przez chrzest w śmierć, abyśmy jak Chrystus wskrzeszony został z martwych przez chwałę Ojca, tak i my nowe życie prowadzili.

/…/
(6) wiedząc to, że nasz stary człowiek został wespół z nim ukrzyżowany, aby grzeszne ciało zostało unicestwione, byśmy już nadal nie służyli grzechowi;
(7) kto bowiem umarł, uwolniony jest od grzechu.
/…/ (10) /Jezus/ Umarłszy bowiem, dla grzechu raz na zawsze umarł, a żyjąc, żyje dla Boga.
(11) Podobnie i wy uważajcie siebie za umarłych dla grzechu, a za żyjących dla Boga w Chrystusie Jezusie, Panu naszym.
(12) Niechże więc nie panuje grzech w śmiertelnym ciele waszym, abyście nie byli posłuszni pożądliwościom jego,
(13) i nie oddawajcie członków swoich grzechowi na oręż nieprawości, ale oddawajcie siebie Bogu jako ożywionych z martwych, a członki swoje Bogu na oręż sprawiedliwości.
/…/ (23) Albowiem zapłatą za grzech jest śmierć, lecz darem łaski Bożej jest żywot wieczny w Chrystusie Jezusie, Panu naszym.

Co do ostatniego wersetu:
Słuszną i sprawiedliwą zapłatą Bożą za grzech jest śmierć, w konsekwencji wieczne oddalenie od Boga, lecz Bóg w łasce swojej daje nam za darmo żywot wieczny w Jezusie , jeśli przyjmiemy to z wiarą
asa
Aktywny
 
Posty: 637
Dołączył(a): Pt kwi 25, 2008 9:29 pm

Postprzez Karol » N lip 17, 2011 5:17 pm

Witam wszystkich użytkowników forum!:) (To mój pierwszy post )
Odniosę się tu do wcześniejszych postów.
Modląc możemy prosić za kimś, bądź po prostu wychwalać Boga.
Nawet jak nie wypowiemy żadnej intencji to jeśli nasza modlitwa będzie miała jakąś wartość to Bóg użyje jej jako daru dla wybranej sobie osoby, która będzie tego potrzebowała.
Modlitwa w intencji"nie wiadomo kogo" daje dużo frajdy ponieważ mam świadomość że Bóg lepiej wie komu jest ona potrzebna.
Czyli wtedy nasza modlitwa jest jak" ibuprom, co prosto trafia w ból" :D
Karol
 
Posty: 4
Dołączył(a): Pt lip 15, 2011 8:12 pm

Poprzednia strona

Powrót do Modlitwa

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron