Teraz jest Pt mar 29, 2024 1:51 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Przebudzenie w Polsce

porozmawiajmy o modlitwie

Przebudzenie w Polsce

Postprzez dmilewski67 » Śr sty 06, 2010 9:45 pm

Wydaje mi się, że tego tematu nie było dotąd na tym forum, więc zapraszam do dyskusji na temat wydaje mi się zasadniczy: Ducha Świętego.
Chodzi mi o następujący problem:
1. Pismo mówi wyraźnie, że potrzebujemy Ducha Świętego - nawet nie przytaczam fragmentów Słowa, bo są chyba znane oraz jest ich bardzo dużo w całej Biblii
2. Sami widzimy wyraźnie, że bez Mocy Ducha nasze chrześcijaństwo może stać się martwą religią. Potrzebujemy napełnienia Duchem aby:
- składać Bogu ofiary, które Mu sprawiają przyjemność
- służyć Bogu i być mu posłusznym nie z przymusu ale potrzeby serca
- aby służyć np ewangelizować skutecznie
3. Pismo mówi, że Ducha otrzymujemy wskutek nawrócenia
I tu się pojawia pytanie: dlaczego tak mało jest Mocy Ducha w Polsce. Nie przekonują mnie rady tych, którzy mówią, że za mało się modlimy, pościmy, za mało się staramy, za mało się zapieramy, wyrzekamy takich czy innych rzeczy. To nie może być takie skomplikowane (Galacjan 3 rozdział). Koryntianie byli bardzo niedoskonali, ale mieli pełnię darów Ducha.
Oczywiście Ducha można zgasić albo rozniecić, ale trzeba najpierw mieć Ducha. Gdyby rzeczywiście ludzie w naszym kraju otrzymywali Ducha po nawróceniu, a potem w skutek grzechu, zaniedbania itd. go tracili to bym rozumiał, ale tak nie jest. Docierają do nas informacje z różnych stron świata o przebudzeniach duchowych, świadectwa działania Mocy Bożej ale w Polsce niewiele się dzieje. Poszczególne osoby czegoś doświadczają ale w skali całego Kościoła wydaje mi się, że jest cieniutko i nie wiem jaka jest tego przyczyna.
Z drugiej strony nie wszyscy otrzymywali Ducha od razu (Samaria, uczniowie Jana w Efezie), ale kiedy ktoś, kto miał Ducha wkładał na nich ręce i Go otrzymywali. Więc może trzeba wysłać delegację ze zborów np. do Afryki żeby wzięli ogień i rozniecili go w Polsce. [/list]
dmilewski67
 
Posty: 5
Dołączył(a): Śr gru 23, 2009 1:42 pm

Postprzez kwiatuszek100 » Cz sty 07, 2010 3:09 am

ja mysle ze polacy so mocni w buzi ale bardzo czesto w srodku straszliwie sie boimy( osmieszenia, co powiedza inni itd ) i nie jestesmy absolutnie pewni siebie. chcemy aby wszystko najpierw zrozumiec i miec pod kontrola i wtedy mozemy cos zrobic. aby naprawde zobaczyc moc Boga musimy mu zaufac calym zyciem, mysla i uczuciem.
kwiatuszek100
 

Postprzez dmilewski67 » Cz sty 07, 2010 10:10 am

więc uważasz, że przyczyną są nasze cechy narodowe?
Ale tak w ogóle to też dostrzegasz problem?
dmilewski67
 
Posty: 5
Dołączył(a): Śr gru 23, 2009 1:42 pm

Postprzez hungry » Cz sty 07, 2010 11:39 am

Temat już istnieje na forum, proszę więc zajrzeć: "Potrzebujemy Przebudzenia!". Autor już założonego wątku mówi również i przede wszystkim o przebudzeniu w Polsce. Dlatego ten obecny zostaje zamknięty. Proszę też w przyszłości korzystać z wyszukiwarki.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm


Powrót do Modlitwa

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron