Teraz jest Cz mar 28, 2024 5:01 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

czy modlitwa dodaje otuchy?

porozmawiajmy o modlitwie

czy modlitwa dodaje otuchy?

Postprzez baskan1 » Wt gru 29, 2009 12:08 pm

jestem ciekawa czy rozmowa z Bogiem przynosi wam ulgę i czy w ogóle rozmawiacie z Panem Bogiem? :wink:
baskan1
 

Re: czy modlitwa dodaje otuchy?

Postprzez hungry » Wt gru 29, 2009 1:10 pm

Istnieje już cały dział na forum w tematyce "modlitwy", a w nim takie wątki choćby jak: "Wartość codziennej modlitwy", czy też choćby "Moc modlitwy". W każdym bądź razie, proszę więc o wypowiadanie się w już dostępnych wątkach.
Polecam dodatkowo artykuły jaki i cały serwis modlitwa.chrzescijanin.pl
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez admin » Wt gru 29, 2009 10:23 pm

Myślę, że można odblokować ten wątek. W sumie to cały dział jest o modlitwie więc jeśli ktoś chce poruszyć coś nowego to niech zakłada temat.

P.S. Chyba, że już ktoś zadał pytanie "czy rozmowa z Bogiem przynosi wam ulgę?"
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Postprzez kwiatuszek100 » Pt sty 01, 2010 10:53 am

moja modlitwa kazdego dnia jest inna ale staram sie mowic szczerze co czuje, czego sie boje co wiem a czego nie wiem. Pan Bog roznie mi odpowiada ale modlitwa przynosi mi otuche bo ja wiem i wierze ze ktos ja slucha. nie tylko slucha ale i odpowie. czasami krzycze bo w srodku boli ale wiem ze Pan Bog mnie rozumie i mi na to pozwala.
kwiatuszek100
 

Postprzez ucash » Pt sty 01, 2010 4:40 pm

Baa nie tylko otuchy ale tagze pokrzepia kosci i ozywia ducha jakby nie patrzec,jaki wielki mamy przywilej rozmawiac z Bogiem Wszechmogacym,przeciez to przechodzi ludzkie pojecie rozmowa z Kims kto literalnie moze wszystko ale to wszystko a na dodatek nas kocha!
Osobiscie zle sie czuje jak sobie nie pogadam do Tatusia w niebie :wink: ,dziekujac Mu za wszystko doslownie!


Pozdrawiam wesolorocznie :wink:
ucash
Aktywny
 
Posty: 366
Dołączył(a): So maja 23, 2009 6:35 am
Lokalizacja: Glasgow

Postprzez hungry » Pt sty 01, 2010 5:29 pm

ucash napisał(a):Osobiscie zle sie czuje jak sobie nie pogadam do Tatusia w niebie :wink: ,dziekujac Mu za wszystko doslownie!

Ooo a ja się tak podobnie czuję. :) Myślę że w ten sposób wzorujemy się na relacji jaką miał Jezus ze swoim Ojcem, :) który to był gotów spędzić z nim nawet cała noc i spędzał z Ojcem całą noc, zabierając nawet na te spotkanie z Ojcem swoich najbliższych uczniów Piotra, Jana i Jakuba.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez Aleksander » Śr mar 17, 2010 8:01 am

U mnie różnie z tym bywa.
Rozmawiam z Bogiem prawie że nieustannie.Znaczy się ja mówię a On słucha--mam nadzieję.
Przekonałem się jednak,że nie zawsze moje ględzenie Bogu przynosi mi ukojenie.
Czasami bardziej pomaga akceptowanie tego,co jest.Nie proszę Boga o wiele gdyż wiem,że większość spraw na ziemi zależy ode mnie.
Przecież Jezus powiedział co jest najważniejsze w modlitwie Ojcze nasz:

"Ojcze nasz,który jesteś w niebie,święć się imię Twoje,
przyjdź królestwo Twoje,
bądź wola Twoja jak w niebie tak i na ziemi.
Chleba naszego powszedniego daj nam dziś.
Odpuść nam nasze winy jak i my odpuszczamy naszym winowajcom.
Nie dopuść abyśmy byli wodzeni na pokuszenie,ale nas zbaw od zła wszelkiego.
Twoje jest Królestwo,Potęga i Chwała na wieki.Amen."

A więc na pierwszym miejscu Chwała Boża i Jego Królestwo i Jego Wola.
Później pokarm dla ciała.
A na końcu walka z przeciwnościami losu,pokusami i złem.

Pozdrawiam!
Aleksander
 

Postprzez Issay » Śr lip 13, 2011 4:24 pm

Modlitwa wg. mnie nie ma sensu. Ile to razy modliłam się o uzdrowienie z choroby,albo o to,żeby nikt z mojej rodziny nie zmarł. I Bóg nie wysłuchał,chyba go to kompletnie nie obchodzi,albo on nie istnieje.
Issay
 

Postprzez admin » Cz lip 14, 2011 8:15 am

Proszę zapoznać się z zasadami na forum - http://forum.chrzescijanin.pl/zasady.html

Bóg nie musi odpowiadać na nasze modlitwy. Szczególnie kiedy robimy z Niego supermarket i to jeszcze taki w którym liczymy, że wszystko się nam należy i za nic nie trzeba płacić (dają bezwarunkowo).

Polecam jedną z nielicznych książek, która pomaga zrozumieć temat.

Gdy Bóg milczy
http://info.chrzescijanin.pl/?p=3019
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Postprzez adib » Cz lip 14, 2011 1:31 pm

Issay napisał(a):Modlitwa wg. mnie nie ma sensu. Ile to razy modliłam się o uzdrowienie z choroby,albo o to,żeby nikt z mojej rodziny nie zmarł. I Bóg nie wysłuchał,chyba go to kompletnie nie obchodzi,albo on nie istnieje.

Największe kłamstwo jakie słyszałem to właśnie takie że Bóg nie wysłuchuje modlitwy. Bóg zawsze wysłuchuje Modlitw, lecz prawdą jest że nie zawsze i nie od razu spełnia wszystkie nasze życzenia.
adib
Użytkownik
 
Posty: 68
Dołączył(a): So maja 14, 2011 8:57 pm

Postprzez 1Alexandra2 » So lip 16, 2011 11:18 pm

Coś w tym jest. Mi osobiście modlitwa rzeczywiście dodaje otuchy i dodatkowo uświadamia, że nie jestem sama ze swoimi problemami.
1Alexandra2
 
Posty: 6
Dołączył(a): Pt maja 27, 2011 10:55 am

Postprzez ucash » N lip 17, 2011 12:00 am

Modlisz się o zdrowie, pokaż Bogu że Ci na nim zależy, modlisz się o pieniądze, przyjżyj się czy jesteś w stanie zaoszczędzić z tego co masz lub znaleść jakieś dodatkowe godziny lub czy nie wydajesz kasy na niepotrzebne rzeczy, modlisz się o pracę, ok , idz i poszukaj jej.
Zrób to co możesz a Bóg zrobi to czego nie możesz.
ucash
Aktywny
 
Posty: 366
Dołączył(a): So maja 23, 2009 6:35 am
Lokalizacja: Glasgow

Postprzez Karol » N lip 17, 2011 6:08 pm

ucash bardzo dobrze napisałeś.
Co do niespełnionych próśb:
"...Bóg nie chce już rozdawać wam łask uzdrowienia i powodzenia. One nic wam nie przynoszą. Nie uczycie się na błędach. Przeciwnie. Kiedy zostaniecie wyleczeni od razu przestajecie potrzebować Boga. Proszę was. zwróćcie się ku Bogu w tej ostatniej godzinie..."

I w sumie z takiego zachowania powstało powiedzenie:
"Jak trwoga to do Boga"
Karol
 
Posty: 4
Dołączył(a): Pt lip 15, 2011 8:12 pm


Powrót do Modlitwa

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron