Teraz jest Cz mar 28, 2024 7:56 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Czy ta spowiedź się liczy :?

porozmawiajmy o modlitwie

Czy ta spowiedź się liczy :?

Postprzez Kto$ » Cz maja 29, 2008 6:50 pm

Na pewnym zjeździe młodzieży widzialam znajomego kapłana, który mnie wiele razy mijał ale nigdy się ze mną nie przywitał chociaż się dobrze znamy.
Poszłam do niego do spowiedzi i on przywitał się ze mną i spytał czy dopiero przyjechałam...chociaż widział mnie przez parę dni...
Wiadomo, że klamal...czy ta spowiedź się liczy :?: i jak postępować w takich sytuacjach :?:
Kto$
 

Postprzez hungry » Pt maja 30, 2008 7:29 am

Stań przed Bogiem a nie przed księdzem... Po co Ci kapłan? Spowiedź Ci też nie potrzebna. Biblia mówi że wierzący w Chrystusa wszyscy są kapłanami. Nie ma dziś jak w Starym testamencie do specjalnych posług kapłanów. W zborach protestanckich podobnie jak wśród chrześcijan 1 wieku (Dzieje Apostolskie) masz starszych zboru (nie mylić z kapłanami) których możesz prosić aby się modlili nad Tobą, tak jak zachęcał Jakub w swoim liście.
Ale jeśli chcesz się po prostu wygadać przed człowiekiem to równie dobrze można się wygadać przyjaciółce.
Zaś moc odpuszczać dziś grzechy ma każdy narodzony na nowo człowiek. Jezus rzekł:
"Wtedy uczeni w Piśmie i faryzeusze zaczęli zastanawiać się i mówić: Któż to jest, co bluźni? Któż może grzechy odpuszczać, jeśli nie Bóg jedynie? A Jezus poznał myśli ich i odpowiadając, rzekł do nich: Cóż to rozważacie w sercach waszych? Co jest łatwiej, rzec: Odpuszczone są ci grzechy twoje, czy rzec: Wstań i chodź? Lecz abyście wiedzieli, że Syn Człowieczy (IMHO każdy wierzący, narodzony na nowo) ma moc na ziemi odpuszczać grzechy, rzekł do sparaliżowanego: Powiadam ci: Wstań, podnieś łoże swoje i idź do domu swego." Łukasza 5:21-24
Syn Człowieczy w tym wypadku chodzi o ludzi po prostu. Jezus będąc Bogiem przyszedł na ziemię jako zwykły człowiek we wszystkim do nas podobnym oprócz grzechu.
"A to rzekłszy, tchnął na nich i powiedział im: Weźmijcie Ducha Świętego. Którymkolwiek grzechy odpuścicie, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są zatrzymane." Jana 20:22-23
To nie dotyczy jedynie apostołów a potem jakichś wybranych duchownych... ale każdy wierzący ma tę moc...
Jezus się wcześniej modlił...
"Albowiem dałem im słowa, które mi dałeś, i oni je przyjęli i prawdziwie poznali, że od ciebie wyszedłem, i uwierzyli, że mnie posłałeś. Ja za nimi proszę, nie za światem proszę, lecz za tymi, których mi dałeś, ponieważ oni są twoi." J 17:8-9
Oraz nakazał im przekazywać naukę wszystko to co im mówił innym po nich.
"Idźcie tedy i czyńcie uczniami wszystkie narody, chrzcząc je w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego, ucząc je przestrzegać wszystkiego, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami po wszystkie dni aż do skończenia świata." Mateusza 28:18-20

Dlatego później apostoł Paweł pisał:
"A wszystko to jest z Boga, który nas pojednał z sobą przez Chrystusa i poruczył nam (wszystkim wierzącym w Chrystusa) służbę pojednania, to znaczy, że Bóg w Chrystusie świat z sobą pojednał, nie zaliczając im ich upadków, i powierzył nam słowo pojednania. Dlatego w miejsce Chrystusa poselstwo sprawujemy, jak gdyby przez nas Bóg upominał; w miejsce Chrystusa prosimy: Pojednajcie się z Bogiem." 2 Koryntian 5:18-20
Pisząc wierzących mam na myśli narodzonych na nowo nie z krwi ani z ciała czyli nie nominalnych "chrześcijan" chodzących do kościoła co niedzielę ale tych których w życiu Panem i Zbawicielem jest Jezus.
Poza tym istnieją już takie wątki proszę zawsze korzystać z wyszukiwarki na forum.
"Spowiedź"
"Spowiedź Święta"
Dlatego obecny temat zamykam i pozdrawiam w Chrystusie.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm


Powrót do Modlitwa

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron