Teraz jest Pt mar 29, 2024 10:06 am Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Wartość codziennej modlitwy

porozmawiajmy o modlitwie

Postprzez baskan1 » Wt gru 29, 2009 4:11 pm

Ponieważ Różaniec to również modlitwa do Boga, ale za pośrednictwem św Marii Panny. Piszesz "wybacz ale różaniec to już ułożona formuła przez człowieka i modlitwa nie do Boga ale do człowieka." Nie rozumiem Cię w tej chwili, jak do człowieka? Skoro się modlę i przyzywam imienia Pańskiego to do kogo innego mogę się modlic jak nie do Boga?

Ps: a skoro twierdzisz, ze różaniec to ułozona formuła przez człowieka, to czy modlitwa za pomocą tej formuły jest czymś zlym bądź niekompletnym??
baskan1
 

Postprzez hungry » Wt gru 29, 2009 4:41 pm

A powiedz szczerze jakie słowa wypowiadasz przy paciorkach? Czy aby na pewno są to zwroty do Boga? A odnośnie pośrednictwa do Boga mamy jednego tylko Jezusa Chrystusa prawdziwego Boga i prawdziwego człowieka i dlatego właśnie, że w pewnym określonym czasie historii zbawienia stał się człowiekiem, który poniósł za nas drogocenną ofiarę swojej śmierci na krzyżu stał się dla nas pośrednikiem, najwyższym kapłanem (1 List do Tymoteusza 2:3-6; List do Hebrajczyków 3:1; 4:14-15; 5:5-6.10; 6:20; 7:15-17.26-28; 8:1-4; 9:11-25; 10:12.21).
A różaniec nie był odmawiany na pewno przez pierwszych chrześcijan a dopiero został wymyślony 1090r-różaniec jako mechaniczna modlitwa przy użyciu paciorków). Zwroty „Zdrowaś Maryjo” czy też "Święta Mario" uważasz że są kierowane do Boga? Maria była jedynie człowiekiem i już dawno nie żyje a jako wierząca osoba nie zamierzam się zwracać do umarłych, bowiem tego biblia nam zabrania.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez baskan1 » Wt gru 29, 2009 4:52 pm

Widzę, ze jesteś mądrą osobą z którą mozna kulturalnie podyskutowac na rózne tematy. :mrgreen:
Jak to nazwales "przy paciorkach" zwracam sie do Boga, ale za pośrednictwem Marii Panny. Z twojej wypowiedzi wnioskuję, że nie uznajesz kultu maryjnego, a szkoda. Mogę tylko wiedzieć do jakiego kościoła nalezysz???
baskan1
 

Postprzez hungry » Wt gru 29, 2009 6:32 pm

Nie sądzę aby w tej kwestii było istotne wyznanie :) bowiem podobnie wierzą luteranie, baptyści, zielonoświątkowcy itd. Ja z kolei jestem z Kościoła Zielonoświątkowego. W moim profilu znajdziesz adres mojej strony www z moim świadectwem jak to się stało że nie jestem już katolikiem. A wracając do modlitwy to nawet jak byłem katolikiem gdy się nawróciłem wówczas jakoś tak czy inaczej szybko odrzuciłem jako katolik tradycyjne modlitwy typu różańce spowodowane to było częstszym czytaniem biblię. Wiedza czasami jest "niebezpieczna", ponieważ zmienia coś w świadomości i mentalności ludzi. W moim przypadku zrozumiałem wtedy że Bóg chce mojego serca i że jest bardzo blisko mnie, bliżej niż sobie to uświadamiałem wcześniej. Wcześniej będąc osobą zakompleksioną byłem okradziony ze świadomości, że komuś może zależeć na mnie. A Bóg mój Ojciec udowodnił mi to że jest blisko i że gdy zawołam to On odpowie (Księga proroka Jeremiasza 33;3). I tak się dzieje w moim życiu On mnie ratuje w różnych chwilach również gdy moje życie fizyczne było zagrożone. Byłem raz w nocy napadnięty i gdy zawołałem do Boga zadzwonił 2 x mój telefon i napastnik uciekł. I na szczęście umiejętnie się broniłem (osłaniając rękoma) że nie miałem uszkodzeń ciała poza drobnymi siniakami. To wydarzenie uświadomiło mi tym bardziej że On mnie widzi, słyszy i strzeże, broni (ale byłem świadomy że mogłem wtedy zginąć).
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez ucash » So sty 09, 2010 12:04 pm

baskan1 napisał(a):Ponieważ Różaniec to również modlitwa do Boga, ale za pośrednictwem św Marii Panny.


a nie Jezusa Chrystusa? a fakt zapomnialem przeciez Jezus byl tylko jej synem,co tam niewarzne co Bog powiedzial"jedzmy i pjmy bo jutro pomzemy" sprawdz lepiej co biblia mowi na ten temat bo nawyrazniej niewiesz ze mamy modlic sie do Ojca w imieniu jego Syna...maryii?... :roll:

baskan1 napisał(a):Ps: a skoro twierdzisz, ze różaniec to ułozona formuła przez człowieka, to czy modlitwa za pomocą tej formuły jest czymś zlym bądź niekompletnym??


A czy my sami nie ukladamy naszych modlitw w naszych myslach codzinnie?raczej tak,wiedz mozna powiedziec ze i my tworzymy modlitwe
Tu chodzi aby sie modlic z wola Boza.
Do Ojca w imieniu Jezusa{posrednika}
ucash
Aktywny
 
Posty: 366
Dołączył(a): So maja 23, 2009 6:35 am
Lokalizacja: Glasgow

Poprzednia strona

Powrót do Modlitwa

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron