Teraz jest Pt kwi 19, 2024 7:47 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

pielgrzymeczka

porozmawiajmy o modlitwie

Postprzez abdehikopt » Wt kwi 28, 2009 11:27 pm

Asa, czemu pytasz, co wtedy, kiedy duchowni się mylą? Napisałem przecież: TO CO MÓWIĄ, NALEŻY OSĄDZAĆ!!! I czemu zależy Tobie na tym, by posiadać jakiś ludzki autorytet, papieża mamy sobie wybrać czy co?

W dodatku nie wiem, o co Ci chodzi. Piszesz, czy mamy jakiś bezwzględny autorytet (najwidoczniej nie chodzi o Ducha Św., lecz o jakichś duchownych), a potem pytasz, co wtedy, jak oni się mylą. Rety! Przeczytaj jeszcze raz, co ja napisałem i jeszcze raz, co Ty napisałaś, bo kręcisz się w kółko.

Biblia mówi, że mamy naśladować nie tylko Jezusa, lecz np. także Pawła i bohaterów wiary z minionych wieków. Poza tym Jezusa nie możemy naśladować tak w pełni, bo On jest też Bogiem, więc my nie możemy robić pewnych rzeczy, jakie On robił, np. mówić o sobie, że jest się kimś więcej niż Jonaszem i Salomonem. Maryja zaś to tylko człowiek, który jest przedstawiony w Piśmie jako spełniający wolę Bożą.

Poza tym inaczej interpretujemy Biblię, więc to, co dla Was jest czarne, dla nas może być białe. Przykro mi, ale Wy "ewangeliczni" nie macie monopolu na prawdę. Nie czcicie Maryi nie dlatego, że Biblia nie pozwala czy nie daje podstaw, ale dlatego, że WASZA INTERPRETACJA BIBLII nie pozwala i nie daje podstaw. Niestety, my interpretujemy tak, Wy inaczej. Ale my nie każemy innym bezwzględnie przyjmować naszej interpretacji. Wy co innego - utożsamiacie swoje własne, ułomne interpretacje z czystym Słowem, a to już jest zwiedzenie.
abdehikopt
Użytkownik
 
Posty: 56
Dołączył(a): Pt kwi 17, 2009 3:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez asa » Śr kwi 29, 2009 9:04 am

Nie rozumiem jak osadzacie skoro piszesz, ze bezwzglednym autorytetem jest Duch sw, a widac, ze Slowo Boze, pisane przeciez Jego palcem- juz nie jest. Teraz rozumiesz?
Nie twierdze, ze macie tylko ludzki autorytet, duchowy rowniez, ale jaki to duch? Jaki? Nie Duch sw. przeciez.
Pawel Abraham i inni- bohaterowie wiary, sluchali i wykonywali Slowo.
Wy- dodajecie do Slowa.
a tego Pismo zakazuje.
prosze o uzasadnienie biblijne, ze nauka nasladowania MAryji jako najdoskonalszego dziela Boga jest biblijna, ze: jest zalecane przez Ducha sw "odnowienie życia religijnego poprzez szczególne nabożeństwo do Przenajświętszego Sakramentu (Eucharystii) i Matki Boskiej Nieustającej Pomocy."
prosze o uzasadnienie biblijne ekumenizmu.
prosze uzasadnic biblijnie bierzmowania, kaplanstwa chrztu, ktory gladzi grzech pierwowordny.
prosze o poparcie Biblią, ze:
" ratunek dla pogrążonego w grzechach świata jest w Chrystusie obecnym w Przenajświętszym Sakramencie oraz we wzywaniu nieustającej pomocy Najświętszej Maryi Panny. "

Prosze TYLKO o teksty z Biblii.
Wiec daruj sobie tym razem pisanie chocby najlagodniejszym tonem.Ja prosze o konkretne fragmenty Pisma.

Poza tym inaczej interpretujemy Biblię, więc to, co dla Was jest czarne, dla nas może być białe. Przykro mi, ale Wy "ewangeliczni" nie macie monopolu na prawdę. Nie czcicie Maryi nie dlatego, że Biblia nie pozwala czy nie daje podstaw, ale dlatego, że WASZA INTERPRETACJA BIBLII nie pozwala i nie daje podstaw. Niestety, my interpretujemy tak, Wy inaczej. Ale my nie każemy innym bezwzględnie przyjmować naszej interpretacji. Wy co innego - utożsamiacie swoje własne, ułomne interpretacje z czystym Słowem, a to już jest zwiedzenie.


prosze o konkretne przykłady.
wez Biblie do łapki, porozmawiamy....

nie uzurpuję sobie monopolu na wlasciwa interpretacje Biblii, chce zebys przekonał mnie Biblijnie, ze nalezy oddawac czesc Maryji oraz do innych Waszych wierzen. Wowczas- powiem: prawdą jest, ze abd traktuje Slowo Boze bezkompromisowo.
asa
Aktywny
 
Posty: 637
Dołączył(a): Pt kwi 25, 2008 9:29 pm

Poprzednia strona

Powrót do Modlitwa

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron