Teraz jest Cz kwi 18, 2024 11:36 am Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Post i modlitwa

porozmawiajmy o modlitwie

Post

Postprzez krzybar34 » Pt gru 07, 2007 11:52 pm

Czesc,jestem tutaj pierwszy raz.Mam na imię Krzysztof.Najpierw opisze moje pierwsze doswiadczenia z postem.Na początku myślałem,jeżeli mamy jakąś prośbę i zrobimy przed nim trzydniową głodówkę(mylnie nazywałem to postem)to BÓG zadziwiony moją wytrwałością,nie ma wyboru,jak tylko spełnic moją prosbe.Pamiętam,jak2 dni po ogłoszeniu postu(hehe)trzydniowego bez picia i jedzenia zwracałem żółcią.Zadzwoniłem do mego pastora,czy BÓG się na mnie nie pogniewa za przerwany post.Tyle może o moich starych i z perspektywy czasu smiesznych moich wybrykach z postem.Do czego jest potrzebny post?Aby usłyszec BOGA,aby byc bliżej NIEGO,BOG niepotrzebuje naszych postów,sabatów,naszego szmalu,ON chce nas,np kwestia dziesieciny,ktos madry kiedys powiedział,ze ile procent jestesmy dac BOGU szmalu na tyle nasze serce jest otwarte na NIEGO,a dziesiecina to taki dla nas wentylek bezpieczenstwa aby BÓG miał chociaż małą szparkę w naszym sercu,do której mógłby przemawiac.Post jest potrzebny nam;gdy nasze ciało jest osłabione mamy mniej pomyśłów jak byc dobrym chrzescijaninem,BOG może wkładac wtedy w nas Swoje pomysły,a one są najlepsze>Forma nie jest wazna,ważny jest cel.Pozdrawiam was wszystkich
krzybar34
 

..

Postprzez Klaudiakp » Cz mar 20, 2008 7:25 pm

Post to nie głodzenie siebie
tylko dokonywanie różnych wyrzeczeń..
Klaudiakp
 

Postprzez hungry » Wt mar 25, 2008 5:41 pm

myślący napisał(a):Ja uważam że nie powinno się być głodnym kiedy się pości, bo Jezus też nie był głodny jak pościł 40 dni,

Czyżby? :P
Czytaj biblie proszę.
Specjalnie dla Ciebie mój drogi zacytuję z katolickiego przekładu Biblii :)
"czterdzieści dni, gdzie był kuszony przez diabła. Nic w owe dni nie jadł, a po ich upływie odczuł głód." Łk 4:2 (BT)
"Wtedy Duch wyprowadził Jezusa na pustynię, aby był kuszony przez diabła. A gdy przepościł czterdzieści dni i czterdzieści nocy, odczuł w końcu głód. Mt 4:1-2 (BT)

myślący napisał(a):podobnie ja jak pościłem 3 dni to nie byłem głodny. A od diety i postów kiedy byłem głodny dostałem rozstępy na brzuchu.

No brawo, brawo nie wątpię i gratuluję szczerze :) Ale mój drogi spróbuj więc podnieść nieco poprzeczkę. ;)
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez Baranek » Śr mar 26, 2008 10:17 am

Co ciekawe - tam gdzie najmniej spodziewałbym się zgodności z protestantem - tam ta zgodność następuje. Myślę tu o poście. Że do postu zalicza się powstrzymanie się od jedzenia. Choć przecież - nie chodzi o to, żeby nie jeść po to żeby schudnąć, tylko pości się po coś innego... Pości się w jakimś celu - o czym mówi Pismo.

pzdr
Baranek
Baranek
 

Poprzednia strona

Powrót do Modlitwa

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron