Teraz jest So kwi 27, 2024 5:35 am Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Miłosierdzie Boże

porozmawiajmy o modlitwie

Postprzez Samarytanka » Pt wrz 28, 2007 12:13 pm

Rozumiem,że dla Was objawienia pozabiblijne nie stanowią jakiegokolwiek punktu odniesienia. Wielka szkoda.....

Wszelkie objawienia i pororoctwa muszą pozostawać w zgodzie ze Slowem Bożym.
I szatani wielbią sprawiedliwość moją

"Szatani" w ogóle Boga nie wielbią, od tego zacznijmy. Oni "wierzą i drżą", ale z wielbieniem Boga nie ma to nic wspólnego. Gdzie to jest w Słowie Bożym?

Taka dusza wyznaje,że jestem Święty i Sprawiedliwy,a nie
wierzy,że jestem Miłosierdziem

Nie wiem, po co eksponować jakiś przymiot Boga i wywyższać go aż do otoczenia kultem...Bóg jest miłosierny, ale i sprawiedliwy, suwerenny i święty, straszny i łaskawy...Dobre nauczanie o Bogu na podstawie Słowa Bożego wystarczy. Jeśli ktoś narodzil się na nowo w Jezusie, to sam chętnie obcuje z Bogiem i czyta Słowo- wzrasta więc w poznawaniu Go.

"Nie znajdzie ludzkość uspokojenia,dopóki się nie zwróci z ufnością
do Miłosierdzia Mojego

Jeśli człowiek nie przyjdzie do Jezusa, nie wyzna grzechów Bogu, nie zapragnie być wykonawcą Słowa Bożego, nie narodzi się duchowo- to może sobie mantrowac te koronki do żywego, a i tak nic mu to nie da.
Samarytanka
Użytkownik
 
Posty: 68
Dołączył(a): N wrz 02, 2007 2:14 pm

Postprzez Joanna1 » Pt wrz 28, 2007 12:49 pm

Dodam tylko, ze niedowierzanie dobroci Boga, to unikanie poprzez niewiarę - krzyża Gogoty, poniewaz tam sie dokonało Jego największe dzieło miłości i miłosierdzia, DOKONAŁO- czas przeszły!
na głupstwa typu, ze szatani wielbią miłosierdzie boże- moge sie jedynie usmiechnąć "miłosiernie" nad tobą- gb321
Joanna1
 

Re: Miłosierdzie Boże

Postprzez hungry » Pt wrz 28, 2007 12:57 pm

gb321wwo napisał(a):Hungry napisałeś : " W mojej biblii pisze że każdy grzesznik potrzebuje sie odwrocic od swoich grzechów i zbliżyc Do Boga poprzez Jezusa Chrystusa poprzez wiare otrzymuje wtedy przebaczenie grzechów i życie wieczne jest to wiara wlasnie w doonane Jego dzielo na krzyżu raz na zawsze"

Zgadzam się z Tobą w 100%.
Skoro sie zgadzasz to jak pogodzisz wiec z Biblia te oto slowa jakie zacytowales z jakichs obiawien o watpliwej dla mnie teologii?
gb321wwo napisał(a):

(" Dusze,które odmawiać będą tę koronkę,miłosierdzie moje
ogarnie je w życiu,a szczególnie w śmierci godzinie" ).

Sens przesłania Pana Jezusa jest w tym,aby rozszerzać kult
Bożego Miłosierdzia i przekazywać to innym.Wsparciem
tego jest odmawianie modlitwy (koronki).
Każdy może modlić się o dowolnej porze,ale szczególne łaski
płyną z Serca Jezusowego w godzinę upamiętniającą Jego mękę
i śmierć.

Uzasadnij wiec prosze biblijnie te kwestie...
Czy dla Ciebie tamta godzina w ktorej umierał Chrystus 2000 lat temu nie wystarcza skoro trzeba ja powtarzac na jak to sie modlicie pamietam w koronkach "na przeblaganie za grzechy calego wiata"?
Samarytanka napisał(a):
"Nie znajdzie ludzkość uspokojenia,dopóki się nie zwróci z ufnością
do Miłosierdzia Mojego

Jeśli człowiek nie przyjdzie do Jezusa, nie wyzna grzechów Bogu, nie zapragnie być wykonawcą Słowa Bożego, nie narodzi się duchowo- to może sobie mantrowac te koronki do żywego, a i tak nic mu to nie da.

Amen Samarytanko :)
Joanna1 napisał(a):Dodam tylko, ze niedowierzanie dobroci Boga, to unikanie poprzez niewiarę - krzyża Gogoty, poniewaz tam sie dokonało Jego największe dzieło miłości i miłosierdzia, DOKONAŁO- czas przeszły!
na głupstwa typu, ze szatani wielbią miłosierdzie boże- moge sie jedynie usmiechnąć "miłosiernie" nad tobą- gb321

Otóz to Joanno na Twe slowa rowniez mowie amen :)
P.S. UWAGA do gb321wwo - prosze Cie gb321wwo abys nie zakladal nowych watkow o tym samym tytule milosierdzie Boze!!!
Zamiast tego odpowiadaj nam tutaj ....
W dalszym ciagu oczekuje rzeczowej i merytorycznej odpowiedzi na podstawie Biblii.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez axanna » Pt wrz 28, 2007 3:12 pm

Samarytanka napisał(a):Axanno- liczę na Ciebie!

Droga Samarytanko, ja jestem człowiekiem prostym - jak każą w objawieniu jakieś świętej babci, że trza o 15.00, więc chyba tak trza i wykonać bez zadawania zbędnych pytań.
Co prawda Jezus i Apostołowie coś tam mówili, żebyśmy czuwali, trwali w wierze, "o każdym czasie zanosząc modły w Duchu", "bez przestanku", "modląc się cały czas" itp. ale według świętej babci wychodzi na to że o 15.00 - to najlepiej, i wcale nie trzeba "bez przestanku czuwać".
Czyż tak nie jest lepiej i wygodniej?
A wy z Leszkiem naskoczyli na biednego użytkownika o niezrozumiałym (pewnie dla lepszej anonimowości) nickiem ze swoimi dociekaniami.
Nie rozumiecie, że to kapłani powinni decydować jak, co, po co i kiedy, a ciemna hołota - czyli my, powinniśmy przytaknąć. Skoro kapłani zdecydowali, że babcia Faustyna jest święta - to znaczy tak właśnie jest, gdyż Jezus im powierzył i klucze i wszystkie sprawy swojego Królestwa, a sam udał sie na zasłużony wypoczynek - ma do nich duże zaufanie, gdyż samo życie pokazuje że tego godni :mrgreen:
Obecnie, to wszyscy mają do czynienia jeno z miłosierdziem Bożym, które też jest do dyspozycji "sług bożych" i skoro mówią, że o 15.00 najlepiej się rozmnaża i się udziela poprzez koronkę - to nie pyskować, tylko klepać!


Bo zaraz Radeczek wyskoczy z "obrzucaniem błotem, innym zrozumieniem, wzajemnym szacunku" itp.
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez Samarytanka » Pt wrz 28, 2007 6:17 pm

No, proszę! Wiedziałam, że nie zawiedziesz! :lol:
A z tą babcia...Taki film oglądałam, znaczy się fragment, bo aktorka cały czas szeptała i nudno było okropnie, ale załapałam się na koniec i o ile mnie pamięć nie myli, Faustyna zmarła młodo. No, chyba że reżyser jakoś chciał film ożywić i dał rolę Faustyny młodej, ładnej dziewczynie...
Co mogę zrozumieć, bo jako żywo film jako taki nudny byl jak flaki z olejem.
A...kiedyś weszlam na forum katolickie i próbowała pogawędzić, to bardzo szybko mnie uświadomili, żem niedouczona i jak śmiem podważac "2000 lat tradycji kościoła apostolskiego", wyśmiali mnie biedną i wysłali na studia teologiczne albo żebym co najmniej sw. Augustyna poczytała. Co tam Biblia, zresztą żaden przyzwoity człowiek nie powinien brać się za czytanie Biblii bez pomocnych przypisów z Tysiąclatki, jedynie słusznych co do właściwej interpretacji Pisma.
Ha! Skoro gdozina 15.0 jest kluczem do uzyskania łask wszelakich..! I skoro potęgi z tytułami przed nazwiskiem tako orzekli i objawienia Faustyny zatwierdzili swą powagą i godnością , to jak ja, zwykły szaraczek bezteologiczny może zrozumieć głębię i ukryte znaczemnie owych stwierdzeń! :mrgreen:
Axanno- głowę chylę z uznaniem przed Twą mądrością i rozwagą :wink:
Samarytanka
Użytkownik
 
Posty: 68
Dołączył(a): N wrz 02, 2007 2:14 pm

Postprzez hungry » Pt wrz 28, 2007 6:21 pm

Samaratynka a co Ty robilas na katolickim forum? :D
I no widzisz a radeczek mowi że to my tylko obrzucamy blotem hehe :D
Jesli chodzi o koronki do milosierdzia bozego owszem zdradze Wam tajemnice :D że i ja kiedy bylem katolikiem je odmawialem :D ale to dlatego że nie dotarlo jeszcze wtedy do mnie z Biblii że Chrystusa dzielo odkupienia wykonalo sie raz na zawsze...
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez Joanna1 » Pt wrz 28, 2007 6:24 pm

gb321 napisał:
5. Orędzie Pana Jezusa nie podważa,nie zniekształca w żaden sposób Słowa zawartego na kartach Pisma Świętego.

Posłuchaj gb321, pare lat codziennie studiowałam dzienniczek siostry Kowalskiej- jako katoliczka, znam ten tekst. Mówisz nieprawdę, twierdząc, ze orędzie Jezusa nie zniekształca Słowa Bozego, bo zniekształca. „Jezus” Faustyny , jeśli można tak rzec- jest wyłącznie na użytek kościoła katolickiego- czerpie z jego bogatej skarbnicy tradycji i rzecz jasna- potwierdza je: a wiec- naukę o Czyśćcu, która jest niebiblijna, pośrednictwo świętych i Maryi, powtarzanie ofiary Jezusa na krzyżu itd…
Nie wspominając już o kulcie obrazu Jezusa Miłosiernego – który jest wręcz bałwochwalstwem
W obecnych czasach Bóg też przemawia. Są przeróżne objawienia,
które są zatwierdzone przez Kościół Katolicki.

Tak, to oczywiste- ponieważ potwierdzają one jego naukę- niebilijną.
Rozumiem,że dla Was objawienia pozabiblijne nie stanowią jakiegokolwiek punktu odniesienia. Wielka szkoda.....


Chrześcijanin ma unikać wszelkiego zła, nawet jego pozoru, trzymać się od niego z dala.
Objawienia mogą mieć charakter mistyfikacji diabelskiej, tego który zniekształca prawdziwy obraz Boga. Pragniemy zobaczyć Boga, ( a przecież nie w oglądaniu pielgrzymujemy, lecz w wierze) i nasz przeciwnik doskonale rozeznając się w tym, posyła nam jakieś widzenie postaci. A postać ta zwykle występuje z jakimś orędziem. Motywy te same: zaspokojenie bożego gniewu poprzez czczenie danego atrybutu, trudne czasy…człowiek zagubiony, potrzebujący oparcia.
Tymczasem:
Jezus JUŻ ZASPOKOIŁ gniew, sprawiedliwość swego Ojca, złożywszy z samego Siebie ofiarę za nasze grzechy, my- zwani „dziećmi gniewu” przez waire w odkupieńcza śmierć Jezusa- zostajemy za darmo usprawiedliwieni krwią Baranka i stajemy się dziećmi obietnicy! Czy to nie wspaniale??
Bóg patrzy na nas poprzez Swego Syna. Oczami pełnymi miłosci
Miłosierdzie jest cudowną cechą bożego charakteru, wypływa ono z Jego miłości do stworzenia.
Ale ja zwróciłabym uwagę na inna bozą cechę, mianowicie: Jego łaskawość.
Z łaski nas zbawił.!
Niezasłużenie!
I oczekuje tylko naszej wiary, że Jezus JUŻ WSZYSTKO ZROBIŁ ,
samarytanka ci ładnie napisala:
"Jeśli człowiek nie przyjdzie do Jezusa, nie wyzna grzechów Bogu, nie zapragnie być wykonawcą Słowa Bożego, nie narodzi się duchowo..."
nie znajdzie uspokojenia

Przeczytaj, słowa z Jeremiasza 23:
Prorok, który ma sen, niech opowiada sen, ale ten, który ma moje słowo, niech wiernie zwiastuje moje słowo! Cóż plewie do ziarna? - mówi Pan. (29) Czy moje słowo nie jest jak ogień - mówi Pan - i jak młot, który kruszy skałę? (30)

Słowo boże JUŻ ZOSTAŁO spisane. Nalezy sie go wiernie trzymac. Wszystko poza słowem to plewy.
Ziarnem równiez Jezus nazywa słowo boze.
Sam przywołałes ten cytat:
Kto ma uszy do słuchania, niechaj słucha! (9) /.../

[b] Ziarnem jest słowo Boże. (12) Tymi na drodze są ci, którzy słuchają słowa; potem przychodzi diabeł i zabiera słowo z ich serca, żeby nie uwierzyli i nie byli zbawieni. (13) Na skałę pada u tych, którzy, gdy usłyszą, z radością przyjmują słowo, lecz nie mają korzenia: wierzą do czasu, a chwili pokusy odstępują. (14) To, co padło między ciernie, oznacza tych, którzy słuchają słowa, lecz potem odchodzą i przez troski, bogactwa i przyjemności życia bywają zagłuszeni i nie wydają owocu. (15) W końcu ziarno w żyznej ziemi oznacza tych, którzy wysłuchawszy słowa sercem szlachetnym i dobrym, zatrzymują je i wydają owoc przez swą wytrwałość.[/b]( łk)

Trzeba wszystko sprawdzać z Biblia, popatrz, Paweł napominał Galatów:

(8 ) Ale choćbyśmy nawet my albo anioł z nieba zwiastował wam ewangelię odmienną od tej, którą myśmy wam zwiastowali, niech będzie przeklęty!(Gal1,8 ):

a jaka to inna ewangelia?
Proste: taka, której nie znajdujesz na kartach Biblii.
Inna od nauczania Jezusa, apostołów. Fałszywa.
Joanna1
 

Postprzez Leszek Włodarczyk » Pt wrz 28, 2007 7:19 pm

......
Ostatnio edytowano So mar 29, 2008 5:51 pm przez Leszek Włodarczyk, łącznie edytowano 1 raz
Leszek Włodarczyk
 

Postprzez Joanna1 » Pt wrz 28, 2007 7:21 pm

jak zwykle LEszku, nazywasz rzeczy po imieniu :)
Joanna1
 

Postprzez Leszek Włodarczyk » So wrz 29, 2007 10:31 am

........
Ostatnio edytowano So mar 29, 2008 5:50 pm przez Leszek Włodarczyk, łącznie edytowano 1 raz
Leszek Włodarczyk
 

Postprzez hungry » So wrz 29, 2007 11:46 am

gb321wwo napisał(a):Leszku,

Napisałeś : Oczywiście - Bóg mówi, że cokolwiek Boga i zabawienia człowieka dotyczy - musi mieć potwierdzenie w Piśmie.

W ślad za Twoim rozumowaniem,gdybyś żył w czasach Pana Jezusa,
to wówczas odrzuciłbyś Jego Słowo
(wtedy nie zapisane w Piśmie). Zastanów sie...

Słuchaj Jezus nie głosił inaczej jak w tanach. Pozatym Jezus sam był i jest słowem Bożym a poprostu w Nim te same słowo stało sie ciałem. Czyżbyś śmiał porównywać Jezusa do Faustyny Kowalskiej autorka dzienniczka ktorego ciagle cytujesz??
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez axanna » So wrz 29, 2007 12:42 pm

Joanna1 napisał(a):Mówisz nieprawdę, twierdząc, ze orędzie Jezusa nie zniekształca Słowa Bozego, bo zniekształca. „Jezus” Faustyny , jeśli można tak rzec- jest wyłącznie na użytek kościoła katolickiego- czerpie z jego bogatej skarbnicy tradycji i rzecz jasna- potwierdza je: a wiec- naukę o Czyśćcu, która jest niebiblijna, pośrednictwo świętych i Maryi, powtarzanie ofiary Jezusa na krzyżu itd…
Nie wspominając już o kulcie obrazu Jezusa Miłosiernego – który jest wręcz bałwochwalstwem


Joanna1 napisał(a):Objawienia mogą mieć charakter mistyfikacji diabelskiej, tego który zniekształca prawdziwy obraz Boga.


Joanna napisał(a):Trzeba wszystko sprawdzać z Biblia, popatrz, Paweł napominał Galatów:

(8 ) Ale choćbyśmy nawet my albo anioł z nieba zwiastował wam ewangelię odmienną od tej, którą myśmy wam zwiastowali, niech będzie przeklęty!(Gal1,8 ):

a jaka to inna ewangelia?
Proste: taka, której nie znajdujesz na kartach Biblii.
Inna od nauczania Jezusa, apostołów. Fałszywa.


Leszek Włodarczyk napisał(a):Joasiu, że podpowiem... katolicka, katolicka ewangelia.


Leszek Włodarczyk napisał(a):Oczywiście - Bóg mówi, że cokolwiek Boga i zabawienia człowieka dotyczy - musi mieć potwierdzenie w Piśmie.
Wątpisz w słowa Boga?
Twierdzisz, że kłamie?


Szanowny gb321wwo, czy wolno zapytać, dlaczego powyższe wypowiedzi ignorujesz tak, jakby ich nie było. Celowo? Przeoczyłeś?
Zwracam się też z uprzejmą prośbą o odniesienie do wypowiedzi swoich oponentów, gdyż nieładnie pozostawiać bez odpowiedzi, skierowane do Ciebie przecież posty. Zacytowałam z tych ostatnich, chociaż było tego więcej, jak na przykład i te posty pozostały bez echa:


hungry napisał(a):gb321wwo czy nie wiesz że Boże miłosierdzie sie juz obiawiło 2000 lat temu na golgocie? A juz od Twojej decyzji zalezy przyjecie poprzez wiarę Bożej łaski lub jej odrzucenie.
... Prosze Cie abys te modlitwy do ktorych namawiasz abys je na tym forum postaral si echociaz uzasadnic biblijnie zamiast jakichs dzienniczkow...


hungry napisał(a):W mojej biblii pisze że każdy grzesznik potrzebuje sie odwrocic od swoich grzechów i zbliżyc Do Boga poprzez Jezusa Chrystusa poprzez wiare otrzymuje wtedy przebaczenie grzechów i życie wieczne jest to wiara wlasnie w doonane Jego dzielo na krzyżu raz na zawsze.


Pokaz wiec teraz oprocz cytowanych obiawien teraz wg. biblii sens odmawiania koronek.


hungry napisał(a):Czy dla Ciebie tamta godzina w ktorej umierał Chrystus 2000 lat temu nie wystarcza skoro trzeba ja powtarzac na jak to sie modlicie pamietam w koronkach "na przeblaganie za grzechy calego wiata"?
Ostatnio edytowano So wrz 29, 2007 1:41 pm przez axanna, łącznie edytowano 2 razy
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Modlitwa

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron