Teraz jest Pt mar 29, 2024 9:42 am Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Miłosierdzie Boże

porozmawiajmy o modlitwie

Postprzez Joanna1 » Śr wrz 26, 2007 4:00 pm

witaj gb321-

ja szybciutko, bo wychodze:

1. nie uwazasz, ze dzielo odkupienia juz sie dokonało?
Bóg przez Swoja milosc i milosierdzie zesłał Jezusa,
Tak umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego zesłał, aby każdy, kto weń wierzy nie umarł ale miał zycie wieczne.

2. orędzie Pana JEzusa (Boga) jest dokładnie spisane w Biblii

3. miłosierdzie jest boza cechą. Po coz czcic Milosierdzie Boze, skoro mozna czcic Boga. który jest miłosierny?

4. co myslisz o tym, zeby w modlitwie nie byc wielomównym?

5. czy myslisz, ze kult Faustyny Kowalskiej jest biblijny?
Joanna1
 

Postprzez Samarytanka » Śr wrz 26, 2007 4:47 pm

Co to jest ta...koronka?( nie jestem katoliczką i nie wiem).
Samarytanka
Użytkownik
 
Posty: 68
Dołączył(a): N wrz 02, 2007 2:14 pm

Postprzez hungry » Śr wrz 26, 2007 6:29 pm

gb321wwo czy nie wiesz że Boże miłosierdzie sie juz obiawiło 2000 lat temu na golgocie? A juz od Twojej decyzji zalezy przyjecie poprzez wiarę Bożej łaski lub jej odrzucenie. gb321wwo mówisz że nie agitujesz a dalej widzę to czynisz... wklejajac teksty z czyjegos prywatnego obiawienia.. podczas gdy wiekszosc uzytkownikow na tym forum to protestanci ktorzy opieraja sie wylacznie na biblii... Prosze Cie abys te modlitwy do ktorych namawiasz abys je na tym forum postaral si echociaz uzasadnic biblijnie zamiast jakichs dzienniczkow...
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez Joanna1 » Śr wrz 26, 2007 6:51 pm

gb321
koronka do miosierdzia zawiera tak wiele sprzecznosci z Biblią, ile posiada ich w swoim nauczaniu Kosciół Katolicki.

czy to napewno Jezus z Biblii
samarytanko,
koronka to cykliczne powtarzanie pewnego układu modlitewnego, na paciorkach różańca.


Interwencja moderatora:
wklejone dlugie teksty usunieto poniewaz tutaj prosilbym abysmy dyskutowali na podstwie Biblii o Bozym milosierdziu
Joanna1
 

Re: Miłosierdzie Boże

Postprzez Leszek Włodarczyk » Śr wrz 26, 2007 7:20 pm

........
Ostatnio edytowano So mar 29, 2008 5:44 pm przez Leszek Włodarczyk, łącznie edytowano 1 raz
Leszek Włodarczyk
 

Postprzez Samarytanka » Cz wrz 27, 2007 7:18 pm

samarytanko,
koronka to cykliczne powtarzanie pewnego układu modlitewnego, na paciorkach różańca

Dzięki za wyjasnienie :D
do Bożego Miłosierdzia mamy się odwoływać, poprzez modlitwę (Koronkę) , która w godzinie konania Zbawiciela (godz.15) wyjednuje wiele łask dla nas i innych

Koronka( czyli klepanie- i to cykliczne jakichś wyuczonych modlitw) ma wyjednywać wiele łask...? Bog jest milosierny, gdyż ofiarował nam zbawienie za darmo dzięki ofierze Chrystusa. Zatem wiem- na podstawie Słowa- że każdyw wierzący, narodzony z Boga człowiek już doswiadczył wielkiej łaski zbawienia. To co jeszcze ta "koronka" ma mi wyjednywać...? :-? I akurat o 15.00? A co to ma w ogóle za znaczenie?
A jeśli chcę poprosić o coś Boga, to przychodzę do Niego w modlitwie i po prostu proszę. Jakoś nie widzę potrzeby uczenia się w tym celu jakichś modlitw, przecież mogę własnymi słowami...Bo niby dlaczego coś wypowiedziane ułożoną przez kogoś modlitwą o godzinie 15.00 ma być bardziej skuteczne, niż wypowiedziane przeze mnie o godzinie 18.00? :|
Takie czary- mary?
Samarytanka
Użytkownik
 
Posty: 68
Dołączył(a): N wrz 02, 2007 2:14 pm

Postprzez axanna » Cz wrz 27, 2007 8:25 pm

Samarytanko, no Ty dajesz! Jak to "po co cykliczne klepanie", jak to "po co o 15.00"? Przecież wiadomo - żeby bóg, czczony przez katolików, mógł w końcu zrozumieć o co chodzi, bo jak on okaże łaskę, kiedy nie wie jak do tego się zabrać. Przecież nie jest on automatem jakimś, żeby z pierwszego razu wiedzieć o co chodzi, dlatego trza cyklicznie, cierpliwie, wszyscy razem i o jednej godzinie.
Miejsca bardziej trudne, tej specjalnie ułożonej dla wolno myślących modlitwy - po trzy raza, mniej trudne - jeden raz.
Fakt, że robią to codziennie wcale nie musi uwłaszczać jego inteligencji, gdyż nie musi wszystkiego pamiętać.
Wyobrażasz sobie, co to będzie, jak każdy zacznie wywalać jemu co ślina na język przyniesie, ta jeszcze o różnych godzinach? bólu głowy dostanie, a i tak nic nie zrozumie. :roll: będzie musiał mamusi pytać...
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez Leszek Włodarczyk » Pt wrz 28, 2007 9:50 am

.......
Ostatnio edytowano So mar 29, 2008 5:54 pm przez Leszek Włodarczyk, łącznie edytowano 1 raz
Leszek Włodarczyk
 

Re: Miłosierdzie Boże

Postprzez hungry » Pt wrz 28, 2007 9:57 am

gb321wwo napisał(a):Trzeba podkreślić, że o godz.15 Pan Jezus konał na krzyżu dla
naszego zbawienia. W tej godzinie odmawianie z pokorą koronki
wyjednuje szczególne łaski dla odmawiającego i dla świata.

Prosilem Cie abys probowal to udowodnic biblijnie a nie wg. jakichs prywatnych obiawien...
Pozaty, Jezus Chrystus juz wyjednal preblaganie za grzechy dla wszystkich ludzi a kwestia jest tylko jedynie przyjecie przez wiare tego faktu ktory sie dokonal 2000 lat temu na krzyżu. Jezus konczac dzielo Swoje umierajac powiedzial wtedy pamietasz : "Wykonało się" (Jana 19:30) co potwierdza rowniez autor listu do Hebrajczyków w 10 rozdziale...
gb321wwo napisał(a):(" Dusze,które odmawiać będą tę koronkę,miłosierdzie moje
ogarnie je w życiu,a szczególnie w śmierci godzinie" ).

W mojej biblii pisze że każdy grzesznik potrzebuje sie odwrocic od swoich grzechów i zbliżyc Do Boga poprzez Jezusa Chrystusa poprzez wiare otrzymuje wtedy przebaczenie grzechów i życie wieczne jest to wiara wlasnie w doonane Jego dzielo na krzyżu raz na zawsze.
gb321wwo napisał(a):Sens przesłania Pana Jezusa jest w tym,aby rozszerzać kult
Bożego Miłosierdzia i przekazywać to innym.Wsparciem
tego jest odmawianie modlitwy (koronki).

Pokaz wiec teraz oprocz cytowanych obiawien teraz wg. biblii sens odmawiania koronek.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez Samarytanka » Pt wrz 28, 2007 12:01 pm

axanna napisał(a):Samarytanko, no Ty dajesz!

No, po mamusi to mam! :mrgreen:
Przecież nie jest on automatem jakimś, żeby z pierwszego razu wiedzieć o co chodzi, dlatego trza cyklicznie, cierpliwie, wszyscy razem i o jednej godzi Jak to "po co cykliczne klepanie", jak to "po co o 15.00"? Przecież wiadomo - żeby bóg, czczony przez katolików, mógł w końcu zrozumieć o co chodzi, bo jak on okaże łaskę, kiedy nie wie jak do tego się zabrać
.
Aaaa......! Ka Pe Wu!
Tylko że niewiasta ze mnie dociekliwa, zaczynam się zastanawiać...Wszak na antypodach godzina 15.00 to coś jakby 3 nad ranem...To kiedy Australijczyk się modli o 15.00 i Europejczyk, to nijak mu te piętnaste się nie zgodzą. A wszak ma być "w jednym czasie". Bog uwzglednia różnice w szerokościach geograficznych? 8) A może chodzi o molditwę o 15.00 czasu europejskiego?
Sens przesłania Pana Jezusa jest w tym,aby rozszerzać kult
Bożego Miłosierdzia

A tu powiem za Leszkiem: nijak nie mogę pojąć,dlaczego kultkem mamy otaczać jeden z przymiotów Boga. Wszak samego Boga należy czcić. A że jest miłosierny, to mogę Mu za to podziękować. Ale...kult "Bożego milosierdzia"?
Axanno- liczę na Ciebie! :D :wink:
Ostatnio edytowano Pt wrz 28, 2007 12:03 pm przez Samarytanka, łącznie edytowano 1 raz
Samarytanka
Użytkownik
 
Posty: 68
Dołączył(a): N wrz 02, 2007 2:14 pm

Postprzez Leszek Włodarczyk » Pt wrz 28, 2007 12:09 pm

.......
Ostatnio edytowano So mar 29, 2008 5:53 pm przez Leszek Włodarczyk, łącznie edytowano 1 raz
Leszek Włodarczyk
 

Następna strona

Powrót do Modlitwa

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron