Teraz jest Cz mar 28, 2024 1:52 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

modlitwa językami

porozmawiajmy o modlitwie

Postprzez mati408 » Śr sty 30, 2008 12:02 pm

Jeżeli tak oceniasz sytuację, radzę pogadać z Pastorem i poprosić szczerze, aby na jakiś czas wstrzymał się z taką modlitwą na forum kościoła (zresztą generalnie jest to bardzo indywidualne i osobiste przeżycie i osobiście myślę że lepiej się o to modlić w miejszym gronie, szczególnie jeżeli ktoś nie należy naturalnie do ludzi śmiałych). Jeżeli to jest boży Pastor, zrozumie


Zgadzam się z powyższym zdaniem dwoma rękami. Mój chrzest Duchem św. odbył się podczas modlitwy przez starszych wspólnoty ALE:
1) ZAPYTANO mnie czy chciałbym się o to modlić (nie wywoływano mnie na środek zgromadzenia - to nie pokaz
2) odbyło się to na OSOBNOŚCI - było kilka serdecznych osób, było chwilę miłej rozmowy w sympatycznej atmosferze. Czułem się naprawdę dobrze podczas tego wydarzenia.

Podczas tego wydarzenia zostałem ochrzczony i zacząłem mówić innym językiem.

Moja żona z kolei doświadczyła tego samego podczas uwielbienia - i to wszystko :-) - to jest bardzo indywidualna sprawa. Ale tak jak napisałem - wydaje mi się że to głównie wam (kasik) powinno zależeć aby otrzymać dary Ducha a nie pastorowi, żeby 100% ludzi mówiło językami.
Zresztą - jak listy do Koryntian mówią - dar języków nie buduje kościoła - buduje osobistą wiarę indywidualnych członków kościoła. No chyba, że znajdzie się ktoś kto wytłumaczy to co ktoś powiedział w innym języku. Kościół budują głównie takie dary jak proroctwa, dar mądrości i inne. I o te ostatnie należy szczególnie zabiegać jak pisze Św. Paweł w liście do Koryntian.

Pozdrawiam
mati408
 

Postprzez hungry » Cz lut 07, 2008 9:22 am

liafail napisał(a):Na temat modlitwy innymi jezykami polecam ksiazke

Chodzenie w Duchu chodzenie w mocy

fragment mozna znalesc na:

Aj ja wolałbym zaprosić do Biblii (Dzieje apostolskie, 1 List do Koryntian) niż reklamować wydawnictwa charyzmatyczne proszę nie spamować. Tutaj dyskutujemy na forum.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez Katarynka » Wt lut 26, 2008 7:43 pm

Jak sprawdzić, czy języki są od Boga...? A nie jest to tylko umiejętność wymyślania sobie wiarygodnie brzmiących zwrotów i fraz, skoro nigdy nie zaznało się otrzymania tego daru w jakiś spektakularny sposób...? ( a jedynie za pomocą metody- otworz usta i mów, niech to z ciebie wypłynie...).
Katarynka
 

Postprzez johanna » Cz lut 28, 2008 10:34 am

ja nie przeżyłam czegoś takiego i chciałabym,ale osobiście zniechęca mnie nadużywanie słów lub całych zwrotów,które nie wydają mi się modlitwą językami,tylko powtarzaniem swoich jakichś wyuczeń.Wiem,zawsze mogę zmienić miejsce,ale nie o to chodzi,żeby skakać to tu to tam,a szczerze mówiąc jak słyszę tekst (fonetycznie)dzizas aj lowju wymawiane dziesiątki razy,to czuję niepokój.Przy czym nie mam odwagi tego tematu poruszyć,czy jestem tchórzem?
johanna
Aktywny
 
Posty: 142
Dołączył(a): N lut 17, 2008 5:52 pm

Postprzez johanna » Pt lut 29, 2008 11:08 am

a wiesz jaką to wywołuje konsternację jak mówię,ze tego daru nie mam?to już nie liczy się,że masz coś innego czym cię Pan obdarzył TYLKO TO.
johanna
Aktywny
 
Posty: 142
Dołączył(a): N lut 17, 2008 5:52 pm

Postprzez mati408 » Pt lut 29, 2008 11:19 am

johanna napisał(a):a wiesz jaką to wywołuje konsternację jak mówię,ze tego daru nie mam?to już nie liczy się,że masz coś innego czym cię Pan obdarzył TYLKO TO.

W tej materii zdania wśród chrześcijan są jak zwykle podzielone. Jedni uważają, że dowodem na to, że ktoś został ochrzczony Duchem Św. jest mówienie innymi językami. Inni twierdzą, że niekoniecznie.
Wydaje mi się że Twoi i bracia i siostry powinny mieć więcej zrozumienia i miłości dla Ciebie. Każdy ma swój czas - a raczej to Bóg wybiera czas.
mati408
 

Postprzez sewen » Pt lut 29, 2008 9:43 pm

Modlitwa językami jest jednym z Darów Ducha Św. a jednocześnie jednym ze znaków , o których Jezus mówi w Ew. Marka w 16 rozdz.
Wiele kontrowersji ,które narastały wskutek niebiblijnego zachowania ludzi mówiących językami spowodowało to,że wielu ludzi obawia się czy aby to co może wypłynąć z ich ust jest na pewno od Boga. W taki to sposób szatan pozbawił chrześcijan Bożego oręża jakim jest modlitwa językami.
Kiedy modlimy się językami ,modli się nasz duch ,a rozum tego nie przyswaja. Słowa wypowiadane inicjowane są przez Ducha Św , dlatego Ap. Paweł mówi ,że nie wiemy o co się modlić ,a Duch Św. wspiera nas w niewysłowionych westchnieniach.
Należy jednak rozróżnić odmienne role "języków".
1Języki jako jeden ze znaków ( Ew. Marka)
2 Modlitwa językami
3 Poselstwo na językach (rodzaj proroctwa),któremu powinien towarzyszyć wykład w języku ojczystym.
Nieznajomość tych rzeczy spowodował pomieszanie tych trzech rodzajów przeznaczenia języków.
Jedni zatem całkowicie zabraniają mówić językami, inni mówią wszędzie i zawsze. Są to dwie skrajności ,których inspiracja nie pochodzi od Ducha Św.
Kiedy bowiem zacząłem mówić językami nikt mnie do tego nie zmuszał, nikt nie kładł na mnie rąk. Nikt też nie szeptał mi do uszu podejrzanych
wyrazów niewiadomego pochodzenia.
Zapragnąłem być ochrzczonym w Duchu Św. Poprosiłem Boga i otrzymałem, jednocześnie zacząłem mówić językami (to był znak)
Następnie przez 2 tygodnie nie mówiłem nic językami. Po tym czasie poprosiłem Boga by obdarował mnie Darem języków. Wtedy popłynęła z moich ust "Chwała" ku Bogu w językach,których nie rozumiałem. W trakcie modlitwy potrafiłem mówić różnymi językami.
Sam jednak nie wygłaszałem poselstwa na językach w zgromadzeniu.
Dotychczas języków używam w czasie modlitwy z pełną świadomością tego,że są one z inspiracji Ducha Św.
Wszystkich ,którzy nie przeżyli Chrztu w Duchu Św. i nie modlą się językami zachęcam do zaniesienia prośby do Boga ,by Was obdarował tym przeżyciem i Darem Ducha Św. Zapewniam Was ,że tego przeżycia nie zapomina się nigdy.
Nazywam to cząstką nieba na ziemi.
Życzę wspaniałych przeżyć z Duchem Św.
Pozdrawiam Sewen
sewen
Aktywny
 
Posty: 138
Dołączył(a): Pn cze 18, 2007 10:58 am
Lokalizacja: UK

Postprzez Katarynka » So mar 01, 2008 10:55 am

Nie neguję istnienia darów języka dzisiaj.
Ale wiesz...trudno jednak nie podjerzewać, że coś jest nie tak...skoro np. na Odnowie Ducha( katolickiej) ludzie modlą się językami. A zaraz potem uwielbiają Maryję, modlą sie do niej. Czy z jednego źródła może płynąć woda gorzka i słodka...?
Albo ci, ktorzy modlą się językami( chrześcijanie tzw. ewangeliczni) a ich życie pełne jest brudu i grzechu. Kiedy czytam, że ci, co się modlą językami budują się duchowo, to myślę, że Duch ich napełnia i pokazuje im prawdę. Powinni raczej celować w owocach Ducha( czy :owocu, jak wolą niektórzy). Czemu tak nie jest? Słyszałam już takich "krzykaczy", którzy głośno, godzinami wręcz potrafili w językach się modlić na zebraniach, a potem...poza społecznością...lepiej nie mówić.

Dlaetgo się zastanawiam.
Bo jeśli języki kogoś, kto żyje brudnym życiem albo tkwi w bałwochwalstwie brzmią niemal identycznie , jak języki kogoś, kto stara się uświęcać, to...czy te dary są prawdziwe? Jeden z nich?

Rozumiesz moje wątpliwości...?

Nie znam nikogo, kto modliłby się jakimś realnym językiem( np. norweskim czy francuskim, oczywiście nie znając go ani nie ucząc się go wcześniej).
Ostatnio z moimi dziećmi na mini- mini oglądałam program, w ktorym zwierzaczki żegnały się wymyślonymi językami( dla zabawy). Brzmiało to zupełni tak jak ...inne języki...Naprawdę! Te same zwroty, te same frazy, no dokładnie to samo!
W klasie zrobiłam taki eksperyment. Poprosiłam dzieci, aby układały dialog w wymyslonych językach( podciągnęłam to pod ćwiczenia artyklulacyjne). Niesamowite- zupełnie jak w zborze podczas modlitwy zbiorowej w językach!

Doszłam do wniosku, że każdy ma zdolność wytworzenia sobie takiego języka. Nic trudnego. Ale w takim razie- jak rozpoznać ...ten prawdziwy, do Boga...? :-?
Katarynka
 

Postprzez Katarynka » So mar 01, 2008 1:58 pm

Jak dobrze znasz angielski Orion?
Jesteś w stanie ocenić poprawnośc wymowy, składni, gramatyki...? Bogactwo słów? Przetłumaczyć to? ( z ciekawości pytam: może znasz angielski, nie wiem...)
Katarynka
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Modlitwa

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron