Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:56 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Oferta Office 2007 tanio

zalety i ich wady

Oferta Office 2007 tanio

Postprzez admin » Wt gru 04, 2007 6:16 pm

Microsoft Office 2007 dla Użytkowników Domowych PL

Cena empik.com: 199,00 zł

Atrakcyjna oferta bo za te kwote licencja na 3 stanowiska czyli dla calej rodziny.

Mozna kupic np. w Empiku tutaj

Word to juz sam w sobie kobajn do pracy. Wypasiony do granic mozliwosci. Jesli masz dostep do internetu mozesz korzystac z duzej biblioteki zdjec i klipartow.
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Postprzez hungry » Wt gru 04, 2007 9:13 pm

Ja jednak wolę alternatywny wybór darmowy "OpenOffice" :) Żeby czasami napisac jakis dokument i wydrukowac, lub policzyc coś w arkuszu kalkulacyjnym nie potrzeba kupowac calego oprogramowania biurowego ale skorzystac z legalnie dostępnego darmowego.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez hungry » Wt gru 04, 2007 11:50 pm

Nie no MS Office tez jest ok mozna go bylo legalnie i zadarmo pobrac z netu skorzystalem i ja :) To wprawdzie byla wersja BETA ale ok...
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez admin » Śr gru 05, 2007 1:13 am

Mam Works ale oslabialo mnie ze domyslnie nie moglem ustawic aby mi zapisywal jako doc.

Potrafi to ktos? Co zapisalem jako doc a potem edytowalem plik to ponownie nie moglem zapisac jako doc.
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Postprzez admin » Śr gru 05, 2007 5:33 pm

Nawet nie wiem. Kilka dni temu ja odinstalowałem gdyz kupilem ten Office 2007. Choc przyznaje ze Works chodzi szybko i przyjmnie i mniej wodotryskow aby pisac.
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Za 159zł

Postprzez sirch » Śr gru 19, 2007 2:12 pm

Można by się ciut bardziej wysilić, i nie wspierać, dużych takich jak Empik :-P

ceneo:
http://www.ceneo.pl/849749

NAjtańszy 159zł
+20zł wysyłka
http://www.speedlinerc.pl/product_info. ... ts_id=1022

Mają także tanie WinXP.

choć ja nie widzę potrzeby wpsierania Microsoftu....
Gates przeznacza pieniądze na zmniejszenie liczby dzieci w Afryce...
Pewnie, skończy się jak w Chinach przymusowymi aborcjami i więzieniem.
Do tego prowadzi Socjalizm.... i Globalizm w wykonaniu Elit... Chiny to dla nich wzór państwa, więc dostały najwięcej nagórw ONZ, a dokumenty ONZ stwierdzają, że dla dobra naszej planety musimy wrócić do systemu feufalnego.

Ale kto chce się czuć bezpiecznie, a "musi" używać programów microsoftu niech lepiej nie kupuje za drogo oryginałów.
sirch
Użytkownik
 
Posty: 41
Dołączył(a): N sty 08, 2006 7:27 pm
Lokalizacja: Poznan

Postprzez darq » Cz gru 20, 2007 10:54 am

adminie szanowny i równie szanowna reszto społecznosci forum, prosze nie używajcie formatu plików doc (ani innych domyślnych ms office), bo
1) czepia sie do tego mnóstwo wirusów opartch na makrach
2) standardem w europie (a nie długo może i na świecie) jest standard otwarty, tak by nie było problemów z otwieraniem dokumentów na różnych platformach i niezależnie od oprogramowania. Co prawda MS próbuje narzucić swój niby_otwarty, ale standardem jest *.odt - open document text
darq
moderator
 
Posty: 1058
Dołączył(a): Wt gru 11, 2001 1:00 am
Lokalizacja: mielec.kz.pl

Postprzez hungry » Cz gru 20, 2007 11:03 am

darq napisał(a):adminie szanowny i równie szanowna reszto społecznosci forum, prosze nie używajcie formatu plików doc (ani innych domyślnych ms office), bo
1) czepia sie do tego mnóstwo wirusów opartch na makrach
2) standardem w europie (a nie długo może i na świecie) jest standard otwarty, tak by nie było problemów z otwieraniem dokumentów na różnych platformach i niezależnie od oprogramowania. Co prawda MS próbuje narzucić swój niby_otwarty, ale standardem jest *.odt - open document text

Darq IMHO nie wiem czy to ma sens wszyscy musieliby przejść chyba na OpenOffice :)
Ale szczerze mówiąc nie spotkałem się z wirusem nigdy w pliku .doc.
Pod OpenOffice ktory jedynie używam zapisuje zawsze jednak w .doc aby inni co nie używają OpeOffice'owskich formatow bo maja standardowy MS Word zeby nie mieli problemu z otwarciem. A pozatym to i tak ja czesciej dokumenty drukuję od razu niz przekazuje mailem lub na DVD-RW a dyskietek wogole nie używam. Z wirusami i tak nie mam problemu od 4 lat gdy używam niemiecki "Avivra AntiVir PersonalEdition Classic" codziennie sam się aktualizujący i skannuje każdy nowy plik przychodzący do komputera czy to pocztą czy to w inny sposób...
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez darq » Cz gru 20, 2007 1:32 pm

Natywnie rzeczywiście (jeszcze) tylko OOo obsługuje odt i inne od* :), ale i MS Office obsługuje wystarczy darmową nakładkę ściągnąć, co do stworzenia której MS został niejako przymuszony. Format open document otwiera już większość pakietów biurowych. Problemem jest tylko nasza ludzka mentalność i lenistwo, które wykorzystuje Microsoft. Ludzie często nie wiedzą w jakim formacie zapisują plik, bo mają poukrywane rozszerzenia (domyślne ustawienie w windzie) i zapisują w domyślnym formacie (ustawionym, a jakże przez lepiej wiedzących pracowników MS). Nie raz miałem przypadek gdy ktoś prosił o podesłanie mu "pliku worda" bo ikonka z plikiem np.: rtf była inna i bał się ją klikać :(
Na marginesie w Holandii i RPA instytucje państwowe mogą używać jedynie odt i odpowiednich. W całej unii jest na razie tylko zalecenie. Ale instytucja zajmująca sie standardami ustaliła ten format za obowiązujący standard. Między innymi decyzja ta wynika z "otwartości kodu" tegoż formatu.
Pozdrowienia
darq
moderator
 
Posty: 1058
Dołączył(a): Wt gru 11, 2001 1:00 am
Lokalizacja: mielec.kz.pl


Powrót do Programy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron