Teraz jest Wt mar 19, 2024 3:43 am Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Zostaw ilustrację

Forum serwisu pomocnego dla kaznodziejów i nie tylko...

Zostaw ilustrację

Postprzez darq » Wt mar 06, 2007 3:39 pm

Także i w tym miejscu można umieszczać ilustracje (przykłady), które wrzucę do bazy ilustracji.
Ilustrację proszę umieszczać w podobny sposób:

1. Kategoria:
2. Słowa kluczowe:
3. Tytuł:
4. Źródło ilustracji:
5. Treść Ilustracji:

Dziękuję.
darq
moderator
 
Posty: 1058
Dołączył(a): Wt gru 11, 2001 1:00 am
Lokalizacja: mielec.kz.pl

Postprzez axanna » Wt mar 06, 2007 4:09 pm

Fajnie. To zaczynam :P
1.Ufność
2.rabin,Bóg
3.Wiara, a zdrowy rozsądek
4. Zaslyszane
5. W pewnej miejscowości zdarzyła się powódz i zorganizowano ewakuacje. Lecz pewien rabin uklękł na tarasie swego domu i wołał do Boga o ratunek. Gdy mijala jego dom ciężarówka z uciekającymi ludzmi, na wolanie, aby uciekał razem z nimi, rabin odpowiedział: "Moj Bóg mnie uratuje". Z powodu napływającej wody musiał wejść na piętro wciąż wołając do Boga o ratunek. Gdy z przepływającej nieopodał łodzi wołano do niego, zeby uciekał razem z nimi, odpowiedzial: "Moj Bóg mnie uratuje". Kiedy juz był na dachu, wciaż odpowiadał tak samo na wołanie z przelatującego helikoptera. Aż w koncu utonął i postawiono go przed tronem Bozym. Wtedy zawolal: "Ojcze, jak tak bardzo ci ufałem!!!", - na co usłyszał odpowiedz: "Przecie posłałem ci i ciężarówke, i łódz, i helikopter....". :lol:
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez axanna » Wt mar 06, 2007 4:26 pm

Chyba tu mozna pisac post pod postem? :P
1.Ewangelizacja
2. Bajoro, ryby
3. Nie wiedza co traca
4. Zaslyszane
5. W pewnej miejscowości było jezioro i woda z tego jeziora naniosła piachu w jednym miejscu, tak, ze powstało niewielkie brudne bajorko, oddzielone tym piachem od jeziora. A tak nieszczęsliwie sie złożyło, że kilkanaście ryb okazało sie zamkniętych w tym zamulonym bajorku i skazanych na powolne umieranie w brudnej wodzie. Lecz w poblizu tego bajorka spacerował mężczyzna ze swoim synem i, zobaczywszy te ryby, uzalili sie nad nimi i chcieli ich przerzuczyc do dużego czystego jeziora, znajdujacego przeciez o krok... Lecz ryby nie chciały dać się złapać i po paru godzinach udało sie uratowac zycie zaledwie paru rybom, a reszta tak i została umierać w brudnym bajorze, nie wiedząc co przeszło im "mimo nosa".

Mysle, ze to dobra ilustracja ludzi, odrzucajacych Dobra Nowine :)
Pozdrowka.
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez darq » Wt mar 06, 2007 5:46 pm

super, dzięki.
Jeśli masz więcej, lub chcesz dodać skorzystaj z formularza na stronie, zaoszczędzi mi to pracy. Jeszcze raz tnx.

link do formularza
darq
moderator
 
Posty: 1058
Dołączył(a): Wt gru 11, 2001 1:00 am
Lokalizacja: mielec.kz.pl

Postprzez axanna » Śr mar 07, 2007 12:38 pm

Przepraszam cie, darq, ale kiedy nie potrafie skorzystac z formularza. Gdy wysylam oto co mi sie pojawia:
Błąd
Nie można odnaleźć hosta „SMTP”. Zweryfikuj poprawność wprowadzonej nazwy serwera. Konto: 'POP3', Serwer: 'SMTP', Protokół: SMTP, Port: 25, Zabezpieczenie (SSL): Nie, Błąd łączy: 11001, Numer błędu: 0x800CCC0D

Nie jestem az taka madra, zeby zrozumiec o co tu chodzi. :(
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez axanna » Śr mar 07, 2007 12:42 pm

A chcialam podać taka ilustracje:
1.Modlitwa
2.Modlitwa, cierpliwość
3.Dążyć ku doskonałości
4.Zasłyszane
5.Modlitwa: "Panie, naucz mnie cierpliwości, tylko natychmiast...."

:P
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez darq » Śr mar 07, 2007 2:01 pm

axanna napisał(a):Przepraszam cie, darq, ale kiedy nie potrafie skorzystac z formularza. Gdy wysylam oto co mi sie pojawia:
Błąd
Nie można odnaleźć hosta „SMTP”. Zweryfikuj poprawność wprowadzonej nazwy serwera. Konto: 'POP3', Serwer: 'SMTP', Protokół: SMTP, Port: 25, Zabezpieczenie (SSL): Nie, Błąd łączy: 11001, Numer błędu: 0x800CCC0D

Nie jestem az taka madra, zeby zrozumiec o co tu chodzi. :(


Niestety w tej chwili formularz wykorzystuje program pocztowy użytkownika, tzn. że trzeba mieć skonfigurowanego klienta poczty, formularz otworzy ten program z oknem pisania maila i wpisana treścią, i wtedy można wysłac. Prawdopodobnie chodzi o ten program.
Jak tylko zmienię serwer, i będzie tam usługa post, to zostanmie to uproszczone.
pozdrówka
darq
moderator
 
Posty: 1058
Dołączył(a): Wt gru 11, 2001 1:00 am
Lokalizacja: mielec.kz.pl

Postprzez axanna » Śr mar 07, 2007 2:08 pm

OK, :P
Na razie i tak wyczerpalam zapasy ilustracji, ale jesli co przypomne, chetnie sluze.
Moze ktos inny co ma? Czekamy na ilustracje!
:)
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Re: Zostaw ilustrację

Postprzez axanna » Cz mar 15, 2007 5:28 pm

1. Kategoria:modlitwa
2. Słowa kluczowe:prośby, podziękowania
3. Tytuł: służba modlitewna
4. Źródło ilustracji: zasłyszane
5. Treść Ilustracji: pewien człowiek namalował obraz, jak aniołowie zanosili do Boga modlitwy w koszach. Na jednym koszu było napisane: "prośby", i dzwigało go, obliwając potem, czterech poteżnych aniołow. A na drugim było napisane: "podziękowania", a niosł go jeden tylko anioł, zarzuciwszy za skrzydło.
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Re: Zostaw ilustrację

Postprzez axanna » Wt mar 20, 2007 5:49 pm

Z pozwolenia uzytkown. Yasha wklejam owa ilustracje. W "zrodle" napisze "zaslyszane", ale pewnosci nie mam, mam nadzieje, ze w razie pomylki Yasha poprawi.

1. Kategoria: opowieść
2. Słowa kluczowe: zła skłonność
3. Tytuł: ? nie wiem jaki
4. Źródło ilustracji: zasłyszane
5. Treść Ilustracji:Jest taka opowieść o starym rabinie, który co rano o świcie wstawał, by udać się do synagogi na poranną modlitwę.
Codziennie rano na jego łóżku siadała zła skłonność i mówiła:

- Po co będziesz tak wcześnie wstawał? Pośpij jeszcze, stary jesteś...

Na to odpowiadał rabin:

- A Ty jesteś jeszcze starsza, niż ja, a od rana pracujesz!
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Re: Zostaw ilustrację

Postprzez Moggy » So lut 08, 2014 11:36 pm

Żona do męża: Ty nigdy nie mówisz, że mnie kochasz.

20 lat temu, jak braliśmy ślub to Ci powiedziałem, że Cię kocham - jakby się coś zmieniło to bym cię poinformował.

Kiedy ostatni raz powiedziałeś swojemu Bogu 'Kocham Cię'?

1. Kategoria: anegdota
2. Słowa kluczowe: kocham cię
3. Tytuł: kocham cię, miłość, wyznanie
4. Źródło ilustracji: zasłyszane
Moggy
 
Posty: 15
Dołączył(a): So sty 25, 2014 12:17 am

Re: Zostaw ilustrację

Postprzez Moggy » Śr mar 12, 2014 11:34 pm

Z mojego ogródka :)

Nasz umysł jest jak ogród - nie trzeba nic robić, by mieć dorodne chwasty

By mieć piękny ogród, czy to kwiatowy, czy warzywny trzeba włożyć wiele pracy i trudu - podobnie jest z naszym myśleniem.

Jakie myśli krążą po naszych głowach? Czy są to myśli dobre, poczciwe, sprawiedliwe, miłe, czyste, cnotliwe, chwalebne i godne pochwały?

Czy raczej są to zmarwienia, pokuszenie, porządliwości, obmowa, złości, lęki...

Boże Słowo zachęca nas byśmy myśleli TYLKO o tym, co prawdziwe, co poczciwe, co sprawiedliwe, co czyste, co miłe, co chwalebne, co jest cnotą i godne pochwały? (List do Filipian 4:8)

Ale jak to zrobić?

Tak samo jak z chwastami w ogródku.

Kiedy pierwszy raz robiłam porządek na działce - chwasty były olbrzymie (sięgały mi do pasa) i wcale im nie przeszkadzało, że ziemia była nie najlepszej jakości, ciężka, gliniasta. Teraz po kilku sezonach - wciąż zdarzają się chwasty ale jest ich dużo mniej i są dużo mniejsze (kilkucentymetrowe), czasem chowają się pod rośliną kwiatową, a czasem przybierają kolor zbliżony do ziemi - bym tylko ich nie zauważyła.
Tak samo jest z naszymi myślami - gdy poznajemy Jezusa - na samym początku musimy się uporać w wielkimi chwastami - z biegiem czasu, gdy żyjemy blisko Boga 'chwasty myślowe' stają się mniejsze ale ciągle musimy pielęgnować nasz ogród, by się nie rozpanoszyło w nim zielsko. W ogrodzie wystarczy tylko trochę odpuścić, jeden sezon, by nie poznać swojej działki i mieć dorodne chwasty, które zagłuszą wszystko inne.

Jeśli przychodzą do naszej głowy myśli, które nie zdają testu o prawdziwości, poczciwości, sprawiedliwości, czystości, miłości, chwalebności, cnocie i godności pochwały - to znak, że nie powinniśmy dać im się zakorzenić. Oczywiście nasiona chwastów są wszędzie i dotrą do naszego ogródka (będą docierać do nas codziennie setkami - taki jest ten świat) - nawet duża część z nich wykiełkuje - ale czy pozwolimy im rosnąć, rozkrzewiać się, rozmnażać, zabierać słońce i pokarm naszym kwiatom i warzywom - to jest nasza decyzja i odpowiedzialność - trud i praca. (Nie ma osoby, która nie musiałaby dbać o swój umysł).

Taki mały przykład do tej ilustracji: w pracy koleżanka mówi do nas coś przykrego - wtedy w naszym umyśle zaczynają się pojawiać dziwne myśli typu: "nie wiedziałam/em, że ona taka jest", "myślałam/em, że to fajna kobieta, a jednak zawiodłam/em się". Zaczynają się rodzić listy złych rzeczy o tej koleżance. Chwasty chcą zapuścić korzenie i to, czym prędzej, chcą byśmy utracili radość i pokój a napełnili się zgorzknieniem, złością, smutkiem... Co robić? Jak najszybciej wyrwać "chwast", im dłużej będziemy zwlekać, tym będzie ciężej. Zatem trzeba podjąć decyzję, że nie będziemy w taki sposób, myśleć o tej osobie i zacząć jej błogosławić, przykładowo modląc się w ten sposób: 'Błogosław (tu wstawiasz imię osoby) wszędzie, gdzie jest, w pracy, w domu, z rodziną - wszędzie. Boże obdarują ją wszelkimi błogosławieństwami niebios, daj jej pokój i radość...' Bądź pewna/ien, że chwastowy atak nie będzie jednorazowy i jak tylko skończysz się modlić zaraz przyjdzie kolejna myśl - więc czyności trzeba powtarzać, powtarzać i jeszcze raz powtarzać - tak jak w ogródku.

Na początku mojego ogródkowania bardzo dużo czasu poświecałam wyrywaniu zielska - a zawsze brakowało mi chwili na sianie i sadzenie - efekt - syzyfowa praca. Umysł jest jak ziemia - nie lubi próżni - jeśli nie zasiejesz dobrych roślin to chwasty będą miały wolną przestrzeń, by się panoszyć. Czytajmy Boże Słowo, szukajmy Bożej obecności, słuchajmy świadectw i kazań, uczmy się wersetów na pamięć.

Nasiona chwastów są wszędzie i zawsze znajdą drogę do naszego ogródka - dlatego plewić trzeba go systematycznie (tak samo jest z naszym umysłem - nie możemy osiąść na laurach i pomyśleć, że nasz myślowy ogródek wygląda bardzo dobrze - nie traćmy czujności! Są chwasty, które od razu rozpoznajemy ale są też malutkie roślinki, z których nie wiemy co wyrośnie - na początku są małe i wydają się niegroźne - nie bagatelizujmy i tych małych, ale módlmy się do Boga, by nam pokazywał, co w naszym życiu jest do wykorzenienia (gdy się modlę w ten sposób Bóg pokazuje mi często różne rzeczy i mnie tym zadziwia, bo wydaje mi się, że mój ogródek jest bez chwastów). To tak jak przy plewieniu, czasem może się wydawać, że nie ma chwastów, a gdy się nachylimy i uważnie przyjrzymy to zauważymy, że tu i tam coś niepożądanego rośnie.

Chwasty mają różne strategie. Jedne inwestują w szybkie rozmnażanie przez nasiona ale inne wolą bardziej ukryty sposób i ich moc jest w korzeniach - w częściach pod powierzchnią, których nikt nie może zobaczyć. Z takim zielkiem jest dużo trudniej się rozprawić. Niektóre nasze grzeszne myśli ukrywają się pod powierzchnią i łudzą nas, że ich 'nie ma', bo przecież ich nie widać. Nie dajmy się zwieść tym sztuczkom.

Chwasty szybko się mnożą... nie traćmy czujności ale każdą naszą myśl poddajmy w niewolę Chrystusowi (II List do Koryntian 10:5). Proces wyrywania chwastów może wydawać się bolesny - dlatego warto wyrywać małe chwasty, które jeszcze nie zdąrzyły urosnąć, zakorzenić się i wyrządzić wielu szkód.

1. Kategoria: Zachęta
2. Słowa kluczowe: Umysł, ogródek, myślenie, odnowa, zachęta
3. Tytuł: Z mojego ogródka
4. Źródło ilustracji: Ogródek :)
Moggy
 
Posty: 15
Dołączył(a): So sty 25, 2014 12:17 am

Re: Zostaw ilustrację

Postprzez Moggy » Pn mar 24, 2014 11:41 pm

'Mocne drzewo nie wyrasta w szklarni ale w górach, na skałach, wśród wiatru.'

1. Kategoria: Sentencja
2. Słowa kluczowe: silny, mocny
3. Tytuł: Mocne drzewo
4. Źródło ilustracji: zasłyszane
Moggy
 
Posty: 15
Dołączył(a): So sty 25, 2014 12:17 am

Re: Zostaw ilustrację

Postprzez Moggy » Śr cze 18, 2014 10:58 pm

Hotel milionogwiazdkowy

Pewien człowiek przyjechał krótkoterminowo na misję do Mozambiku; gospodarz który go przyjmował wiedział, że ten człowiek lubi dobre hotelu i pewnej nocy pod gołym niebem powiedział do niego: 'Wiem, że lubisz hotele Holiday Inn - czterogwiazdkowe, a my to mamy Holiday Out - z milionem gwiazdek.

Źródło: książka Heidi Baker
Moggy
 
Posty: 15
Dołączył(a): So sty 25, 2014 12:17 am

Re: Zostaw ilustrację

Postprzez Moggy » Wt lis 11, 2014 5:06 pm

Taką ilustrację ostatnio słyszałąm:

Mała dziewczynka przybiegła do rodziców w burzową noc bardzo przestraszona. Obudził ją wyjący wiatr, głośne grzmoty i dudniący deszcz - była przerażona. obecność rodziców jednak szybko ją uspokoiła i gdy tylko znalazła się w ich bliskości zaraz zasnęła. Choć wiatr wył, grzmoty grzmiały, deszcz dudnił, ona czuła się bezpieczna. Tak i my jesteśmy bezpieczni w ramionach Ojca w niebie - nawet, gdy sztorm szaleje.
Moggy
 
Posty: 15
Dołączył(a): So sty 25, 2014 12:17 am


Powrót do Baza Ilustracji Do Kazań

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Wymiana:

pozdrawiamy

cron