Teraz jest Wt mar 19, 2024 5:29 am Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Okrucieństwo wobec zwierząt w chrześcijaństwie

Forum dyskusyjne dla ludzi o różnych światopoglądach (niechrześcijanie rozmawiają z chrześcijanami na temat ich wiary).

Okrucieństwo wobec zwierząt w chrześcijaństwie

Postprzez Krsna » Pt sie 02, 2013 8:14 pm

Może ktoś odpowie...
1.Jak ma się miłość i sprawiedliwość Boża do zdarzenia, kiedy to Jezus pozwala demonom wejść w stado pasących się świń, i na to, by te bezbronne zwierzęta, opętane, rzuciły się ze skał w morze, i zginęły okropną śmiercią przez utonięcie??
Wyobraź sobie, przyjacielu chrześcijaninie, ten rozrywający ból w ich płucach, nim odpowiesz.
2. Czym one zawiniły, skoro to człek zgrzeszył?
3. Vide pkt. 2: dlaczego zatem to ich krwią przebłagiwano Jahwe, a nie krwią ludzką?
4. <<11)Widzi niebo otwarte i jakiś spuszczający się przedmiot, podobny do wielkiego płótna czterema końcami opadającego ku ziemi. 12) Były w nim wszelkie zwierzęta czworonożne, płazy naziemne i ptaki powietrzne. 13) "Zabijaj, Piotrze i jedz!" - odezwał się do niego głos (Dzieje Ap. X)>>.
A to tylko dla potwierdzenia barbarzyńskiego charakteru chrześcijaństwa.
Nie nazywam się już dłużej chrześcijaninem, bo może musiałbym kiedyś na zasadzie odpowiedzialności zbiorowej zapłacić też za te okrucieństwa. Biblię samą znam dobrze, przeczytana w całości. "Wychowanie" chrześcijańskie.
Dziś najbliżej mi do pierwotnego Taoizmu, Buddyzmu Zen. Mam sympatię dla kultu Krsny.
Liczę na Waszą wiedzę mino wszystko, bo zawsze gotów jestem się uczyć i korygować swe zrozumienie rzeczy. To wszystko natomiast w moim obecnym stanie wiedzy i sumienia wydaje mi się absurdalne.
Pozdrawiam.
Krsna
 
Posty: 9
Dołączył(a): Pt sie 02, 2013 7:54 pm

Re: Okrucieństwo wobec zwierząt w chrześcijaństwie

Postprzez admin » So sie 03, 2013 9:53 am

Pytasz "czemu nie krwią ludzką".
No to faktycznie jesteś bardziej miłośnikiem zwierząt niż ludzi.

W przeciwieństwie do Ciebie to ludzi uważam za cenniejszych od zwierząt.

Co do krwi to aby ratować człowieka i zwierzęta - umarł Jezus Chrystus na krzyżu.

Wybacz ale "wychowanie" chrześcijańskie i przeczytanie Biblii nie gwarantuje zbawienia ani przebaczenia grzechów. Tym bardziej zrozumienia tych tematów.

Sama Biblia mówi, że antychryst (przeciwnik Chrystusa) wyjdzie ze środowiska chrześcijańskiego.
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Re: Okrucieństwo wobec zwierząt w chrześcijaństwie

Postprzez Krsna » So sie 03, 2013 11:32 am

Drogi Admin,
Tak też właśnie pomyślałem ostatnio: że źródłem niejednego zła na tej ziemii jest sama Biblia, jej: "panujcie nad zwierzętami!", jej "zabijaj i jedz!" a jedyną podstawą, na której uważasz się jako człowiek cenniejszy od zwierzęcia, jest jej własny przekaz, bo to chyba ona nazywa człeka "koroną stworzenia". Choć ja to rozmiem inaczej: jako ukończenie, ostatnie dzieło, nie: najlepsze.
Zważywszy zaś całe zło, jakie człowiek wyrządził Ziemii, chciałbym się też dowiedzieć, jak SPRAWIEDLIWY Bóg mógł przez Jezusa powiedzieć o człowieku: "o ileż więcej wy jesteście warci niż ptaki! "
Człowiek z jego bogiem wydaje mi się korzeniem zła na tej ziemii, bo niszczy nie tylko siebie ale i całe stworzenie.
W tych okolicznościach wygodnie jest Ci pewnie, po prostu, stwierdzić "W przeciwieństwie do Ciebie to ludzi uważam za cenniejszych od zwierząt", tylko na jakiej podstawie, prócz paru bez pokrycia będących w rzeczywistości wersetów?!
Bez zwierząt nie przetrwalibyście, bez ich "krwi ofiarnej" nie moglibyście być zbawieni (bo tak się upodobało Waszemu Panu), a Ty dalej się wywyższasz ponad Zwierzę...
Tak, ja sam bardziej utożsamiam się ze Zwierzęciem, niż człowiekiem. Słusznie zauważyłeś.
Mam nadzieję w dalszym ciągu na rzeczowe odpowiedzi na moje pytania z pierwszego postu, bo to dla mnie ważne.
Mam nadzieję, że jako niechrześcijanin nie będę pod tym względem dyskryminowany.
Pozdrawiam.
Krsna
 
Posty: 9
Dołączył(a): Pt sie 02, 2013 7:54 pm

Re: Okrucieństwo wobec zwierząt w chrześcijaństwie

Postprzez admin » So sie 03, 2013 2:28 pm

Raczej będziesz dyskryminowany bo to forum dla chrześcijan. Więc nie dziw się, że nikt nie będzie śpieszył się do rozmów z Tobą.

Cytat na temat miłości do zwierząt z tygodnika "ANGORA":
"Mój chłopak oświadczył. że śmiertelnie poważną miną, że gdyby nie miał wyboru i musiał wybrać między zabiciem mnie a naszego kota, to bez wahania zabiłby mnie, bo >nie byłby w stanie skrzywdzić bezbronnego zwierzęcia<".
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Re: Okrucieństwo wobec zwierząt w chrześcijaństwie

Postprzez Krsna » So sie 03, 2013 6:07 pm

Zgadzam się z tym chłopakiem.
To byłoby w każdym razie mniej okrutne, jeśli w ogóle tak można rzec.
OK, zatem gdzie, jeśli nie na forum chrześcijańskim, mam szukać odpowiedzi na pytania związane z tą dogmatyką?
Krsna
 
Posty: 9
Dołączył(a): Pt sie 02, 2013 7:54 pm

Re: Okrucieństwo wobec zwierząt w chrześcijaństwie

Postprzez admin » So sie 03, 2013 9:39 pm

Osobiście to nie czerpie wiedzy z dyskusji na forach internetowych. Jest to rozmowa bardzo ograniczona pod wieloma względami np.
- trudno w kilku zdaniach dotknąć jakiegoś ważnego tematu
- nie mam pewności czy osoba mieniąca się znawcą tematu jest nią faktycznie.
Częściej sięgam po książkę, wcześniej upewniając się czy autor jest właściwym człowiekiem dla tematu, który chce zgłębić i nie ograniczam się tylko do jednego "człowieka".
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Re: Okrucieństwo wobec zwierząt w chrześcijaństwie

Postprzez hungry » Wt sie 06, 2013 8:01 am

Krsna napisał(a):Zgadzam się z tym chłopakiem.
To byłoby w każdym razie mniej okrutne, jeśli w ogóle tak można rzec.

Zwierzę dla Ciebie cenniejsze niż człowiek? Szok :(
Człowiek przypominam został stworzony na obraz i podobieństwo Boże doskonały i na początku nie czynił żadnego zła, dopiero później dał się skusić szatanowi i grzech wszedł na świat. A w skutek czego przez grzech człowieka zło zapanowało również wśród zwierząt, które wcześniej same się nie zjadały, bo żywiły się roślinnością. Ale nie martw się Biblia też zapowiada, że w pewnym czasie Bóg odnowi wszystko i nawet dziecko będzie mogło włożyć rączkę do nory żmii. Apropo czy życie dziecka (też człowieka) nie jest dla Ciebie cenniejsze niż kota? Ale dzięki Bogu Jezus rozprawił się z tym problemem skażenia nas grzechem i winą, odkupił nas swoją krwią a nie zwierzęcia! Oddał swoje życie za nas. Krew Zwierząt w Starym Testamencie była jedynie analogią i zapowiedzią doskonałej ofiary Chrystusa na krzyżu. Nie wiem skąd miałaś te wszystkie wątpliwości co do tzw. "biednych" zwierząt, ale nie zalecałbym rozpoczynania czytania Biblii na początku od Starego Testamentu, lecz raczej czytaj proszę od Nowego Testamentu i to też nie wg. własnego rozumu, nie staraj się myśleć jedynie po ludzku, bez pomocy Ducha Świętego. Uważam, że tylko człowiek, który się narodzi na nowo, wierzący w Jezusa świadomie, po jakimś czasie będzie mógł sięgać śmiało po Stary Testament a na siłę wcześniej lepiej aby nie próbował sam zrozumieć i w ogóle czytać biblii nawet Nowego Testamentu. To tylko jedynie Duch Święty daje zrozumienie abyśmy nie dokonywali nadinterpretacji. Biblia nie jest żadnym źródłem zła jak śmiesz twierdzić. Złem jest raczej jej nadinterpretacja, czyli staranie się zrozumieć jej własnym rozumem bez Ducha Świętego. Poza tym mam wrażenie, że młodzi ludzie zaglądający na te forum, myślą że sprowokują tu jakiegoś księdza tak jakby to było forum katolickie. Być może jakiś ksiądz odwiedza te forum, nie wiem, ale te forum nie jest katolickie.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Re: Okrucieństwo wobec zwierząt w chrześcijaństwie

Postprzez Krsna » So sie 10, 2013 11:45 am

Nie, życie kota jest dla mnie cenniejsze niż człeka. W Sataniźmie to Zwierze jest świętością i reprezentuje (obok dziecka) egzystencjonalną czystość. A na obraz Boga to jesteś chyba w swojej wyobraźni stworzony, @hungry. Gratuluję poczucia własnej wartości.
Polecam Biblię Szatana Antona Szandora LaVey, jeśli kogoś interesują wartości satanizmu. Propaganda kłamie.
Krsna
 
Posty: 9
Dołączył(a): Pt sie 02, 2013 7:54 pm

Re: Okrucieństwo wobec zwierząt w chrześcijaństwie

Postprzez ucash » N sie 11, 2013 12:07 am

Krsna napisał(a):Nie, życie kota jest dla mnie cenniejsze niż człeka. W Sataniźmie to Zwierze jest świętością i reprezentuje (obok dziecka) egzystencjonalną czystość. A na obraz Boga to jesteś chyba w swojej wyobraźni stworzony, @hungry. Gratuluję poczucia własnej wartości.
Polecam Biblię Szatana Antona Szandora LaVey, jeśli kogoś interesują wartości satanizmu. Propaganda kłamie.

:lol: Nie no sorka Krsna, ale.... skąd Ty się urwałeś? :wink:
ucash
Aktywny
 
Posty: 366
Dołączył(a): So maja 23, 2009 6:35 am
Lokalizacja: Glasgow

Re: Okrucieństwo wobec zwierząt w chrześcijaństwie

Postprzez hungry » N sie 11, 2013 5:34 am

Wydaje mi się, że wakacje dla niektórych za długie są. I zamiast na czat jakiś trafia taki user na forum myśli pewnie że katolickie aby się ponabijać. A tu pozory mylą, A tu ani jednego księdza spotkać nie może. :D
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Re: Okrucieństwo wobec zwierząt w chrześcijaństwie

Postprzez Krsna » N sie 11, 2013 10:30 am

Jestem satanistą, choć inspirację znajduję też w innych religiach. Satanizm jest religią zarejestrowaną w niektórych stanach USA na przykład, i mam nadzieję, że wkrótce i w RP tego doczekam. To są rozmowy dla nie chrześcijan, o ile rozumiem, więc odpowiedz, uzasadnij okrucieństwo, o którym ten wątek traktuje. I pogódź się z myślą, że jesteś dla mnie mniej wart od kota. To moje życie i mam prawo do własnej hierarchii. Nie potrafisz tego zrozumieć, więc choć zaakceptuj jako niezrozumiały fakt. Czy jeseś xiędzem, nie dbam o to. Ja szukam rzeczowych odpowiedzi, czy od księdza, czy od krasnala, nieważne.
Nie szukam prowokacji. Szukam prawdy.
Krsna
 
Posty: 9
Dołączył(a): Pt sie 02, 2013 7:54 pm

Re: Okrucieństwo wobec zwierząt w chrześcijaństwie

Postprzez hungry » N sie 11, 2013 5:38 pm

Na szczęście i dzięki Bogu w Polsce nie ma zalegalizowanego kościoła satanistów i mam nadzieję, że do tego nigdy nie dojdzie, choć nie zdziwiłbym się gdyby do tego doszło, widząc pomnażające się bezprawie na świecie. Masz owszem prawo do swojego zdania, ale nie masz prawa ubliżać użytkownikom tego forum porównując jak to zaprezentowałeś powyżej z tym kotem. Proszę o zapoznanie się z zasadami na forum jeśli oczekujesz poważnego traktowania Twoich poszukiwań.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Re: Okrucieństwo wobec zwierząt w chrześcijaństwie

Postprzez Krsna » N sie 11, 2013 8:18 pm

Przepraszam. Może zechcecie popytać u swoich pastorów w tym temacie. Wy macie większe możliwości poznawcze dot. doktryny chrześcijańskiej, niż ja. Znacie kaznodziejów, z których niektórzy zapewne nauczają z charyzmą. Będę zwracał uwagę na swoje sformułowania, bo chcę tu rzeczywiście być traktowany poważnie. Albo polećcie mi artykuł, czy książkę ale ściśle w temacie. Ja po prostu nie czuję różnicy w zabiciu zwierzęcia i człowieka, myślę też, że cierpienie jest to samo. Kazde stworzenie chce żyć. Ale też mój umysł może inaczej funkcjonować, po latach medytacji i eksperymentowania z magią, na przykład.
Pozdrawiam chrześcijan skupionych wokól tego forum.
Krsna
 
Posty: 9
Dołączył(a): Pt sie 02, 2013 7:54 pm

Re: Okrucieństwo wobec zwierząt w chrześcijaństwie

Postprzez ucash » Pn sie 12, 2013 5:05 pm

Krsna napisał(a):Jestem satanistą, choć inspirację znajduję też w innych religiach. Satanizm jest religią zarejestrowaną w niektórych stanach USA na przykład, i mam nadzieję, że wkrótce i w RP tego doczekam. To są rozmowy dla nie chrześcijan, o ile rozumiem, więc odpowiedz, uzasadnij okrucieństwo, o którym ten wątek traktuje. I pogódź się z myślą, że jesteś dla mnie mniej wart od kota. To moje życie i mam prawo do własnej hierarchii. Nie potrafisz tego zrozumieć, więc choć zaakceptuj jako niezrozumiały fakt. Czy jeseś xiędzem, nie dbam o to. Ja szukam rzeczowych odpowiedzi, czy od księdza, czy od krasnala, nieważne.
Nie szukam prowokacji. Szukam prawdy.

Z takim Charakterem oraz nastawieniem na pewno znajdziesz kilka odpowiedzi ale obawaiam się że mogą być że tak się wraże, wypraszające.Pozatym jesteś kłmcą i nawet może sobie z tego nie zdajesz sprawy, nie moja sprawa, szukając odpowidzi u ludzi od których oczekujesz rzeczowych argumentów nie zaczynasz rozmowy od:
Krsna napisał(a):I pogódź się z myślą, że jesteś dla mnie mniej wart od kota.

Nie tylko mówisz że ktoś cię nie obchodzi ale bardzo wyraźnie dajesz znać co cię obchodzi co taka osoba myśli wiec jak Ty szukasz tej prawdy? :wink:
ucash
Aktywny
 
Posty: 366
Dołączył(a): So maja 23, 2009 6:35 am
Lokalizacja: Glasgow

Re: Okrucieństwo wobec zwierząt w chrześcijaństwie

Postprzez Krsna » Pn sie 19, 2013 7:42 pm

http://vimeo.com/57126054

Jezu, ufam Tobie!
Krsna
 
Posty: 9
Dołączył(a): Pt sie 02, 2013 7:54 pm

Następna strona

Powrót do Rozmowy kontrolowane

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Wymiana:

pozdrawiamy