Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:52 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Wierzenia wg. użytkownika Śiva_dasa (podzielone)

Forum dyskusyjne dla ludzi o różnych światopoglądach (niechrześcijanie rozmawiają z chrześcijanami na temat ich wiary).

Wierzenia wg. użytkownika Śiva_dasa (podzielone)

Postprzez Śiva_dasa » Śr sty 23, 2013 11:53 pm

A ja wrócę do tego że nazwanie ewolucji teorią wcale nie obniża ani wartości ani poziomu tego aspektu nauki. Ewolucja jest tak dziś dowiedziona tak samo jak teoria heliocentryczna naszego Ukladu Słonecznego. To że uznaję tę teorię wcale nie oznacza że podważam Stwórcę. Uważam jedynie, że Pan Visnu jest Najwyższym Kontrolerem wszystkiego, który rzxądzi nawet ewolucją...
Śiva_dasa
Użytkownik
 
Posty: 93
Dołączył(a): Wt gru 25, 2012 2:06 pm

Re: Teoria ewolucji a biblia ...

Postprzez hungry » Cz sty 24, 2013 9:03 am

Śiva_dasa napisał(a):A ja wrócę do tego że nazwanie ewolucji teorią wcale nie obniża ani wartości ani poziomu tego aspektu nauki. Ewolucja jest tak dziś dowiedziona tak samo jak teoria heliocentryczna naszego Ukladu Słonecznego. To że uznaję tę teorię wcale nie oznacza że podważam Stwórcę. Uważam jedynie, że Pan Visnu jest Najwyższym Kontrolerem wszystkiego, który rzxądzi nawet ewolucją...

Nie ma innego Boga poza Jezusem! To jest ten Jedyny Stwórca Bóg JAHWE objawiony w ciele. A Twoja wola jeśli chcesz wierzyć w ułudne pogańskie wierzenia podobnie jak cała ewolucja, na którą nie przedstawiono ani jednego dowodu naukowego.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Re: Teoria ewolucji a biblia ...

Postprzez Śiva_dasa » Cz sty 24, 2013 3:43 pm

Hungry, no oczywiście, że nie ma innego Boga poza Jezusem, gdyż Bóg jest wyłącznie jeden, tylko że różnie Go rozumiemy, wyjaśniamy, różnie Go nazywamy (różne nadajemy mu imiona) i różne mamy Jego objawienia pochodzące ze świata nadprzyrodzonego czyli duchowego.
Tak Drogi Hungry, "niestety", ale tak właśnie jest... !
Śiva_dasa
Użytkownik
 
Posty: 93
Dołączył(a): Wt gru 25, 2012 2:06 pm

Re: Teoria ewolucji a biblia ...

Postprzez hungry » Pt sty 25, 2013 6:30 pm

Śiva_dasa napisał(a):Hungry, no oczywiście, że nie ma innego Boga poza Jezusem, gdyż Bóg jest wyłącznie jeden, tylko że różnie Go rozumiemy, wyjaśniamy, różnie Go nazywamy (różne nadajemy mu imiona) i różne mamy Jego objawienia pochodzące ze świata nadprzyrodzonego czyli duchowego.
Tak Drogi Hungry, "niestety", ale tak właśnie jest... !

No te różne objawienia i religie poza chrześcijaństwem jest jak w tej hinduskiej legendzie macanie przez ślepych słonia i definiowanie przez nich co to za zwierzę. Jedynie w chrześcijaństwie Bóg jest objawiony właśnie w Jezusie Chrystusie, po za nim nie ma zbawienia, On to jest stwórcą i zbawicielem świata! O tym samym Bogu pisze w księdze rodzaju, "Na początku Bóg stworzył świat" i o tym samym Bogu i o tym samym Bogu pisze w ewangelii Jana, że "tak bowiem Bóg umiłował świat."
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Re: Teoria ewolucji a biblia ...

Postprzez Śiva_dasa » Pt sty 25, 2013 7:07 pm

Bóg w swojej mocy i suwerenności objawia się tak jak chce, gdzie chce. Przychodzi do tego materialnego, uwarunkowanego i śmiertelnego świata, z miłości do rodzaju ludzkiego, aby nas stąd wyrwać, wyzwolić i zbawić. Nie przeczę że objawił się w Jezusie Chrystusie, jako w jednej ze swoich emanacji, ale objawiał się także w innych swoich inkarnacjach takich jak:
1. Inkarnacja Kumarow
2. Inkarnacja Sukara
3. Inkarnacja Narady
4. Inkarnacja Nara-Narayany
5. Inkarnacja Kapili, autora filozofii Sankhya
6. Inkarnacja Dattatreyi
7. Inkarnacja Yajny (czyt. Jadźni)
8. Inkaranacja Rsabhy
9. Inkarnacja Prthu
10. Inkarnacja Matsyi
11. Inkarnacja Kurmy
12. Inkarnacja Dhanvantari
13. Inkarnacja Mohini
14. Inkarnacja Nrisimhy
15. Inkarnacja Vamany
16. Inkarnacja Bhrgupati (Paraśuramy)
17. Inkarnacja Vyasadevy
18. Inkarnacja Ramy
19. Inkarnacja Balaramy
20. Inkarnacja Krsny
21. Inkarnacja Buddhy
22. Inkarnacja Kalki

Z wszystkich tu wymienionych inkarnacji Pana Visnu, inkarnacja Krsny jest wyjątkowa, gdyż Pan Visnu i Pan Krsna są całkowicie tożsami z sobą, za wyjątkiem niektórych apsektow, tak jak w chrześcijaństwie Bóg Ojcie różni się od Syna Bożego i Ducha świętego, choć są oni z sobą tożsami.
Szczegóły tych inkarnacji Pana Visnu czyli zstępowania do tego materialnego i śmiertelnego wszechświata (lub wszechświatow) , są opisane w części Pisma Świętego, które nazywane jest Śrimad Bhagavatam... !
Śiva_dasa
Użytkownik
 
Posty: 93
Dołączył(a): Wt gru 25, 2012 2:06 pm

Re: Teoria ewolucji a biblia ...

Postprzez ucash » Pt sty 25, 2013 11:09 pm

Śiva_dasa napisał(a):Bóg w swojej mocy i suwerenności objawia się tak jak chce, gdzie chce. Przychodzi do tego materialnego, uwarunkowanego i śmiertelnego świata, z miłości do rodzaju ludzkiego, aby nas stąd wyrwać, wyzwolić i zbawić. Nie przeczę że objawił się w Jezusie Chrystusie, jako w jednej ze swoich emanacji, ale objawiał się także w innych swoich inkarnacjach

Znowu błąd Śiva, na prawdę nie rozumiem jak możesz się na mnie złościć kiedy staram Ci się wyjaśnić jak bardzo platoniczne jest postrzeganie przez Ciebie Chrześcijańskiego Boga.Jak możesz mówić o wcielonym Bogu Jezusie Chrystusie kiedy ten sam Bóg powiedział aby nie czcić innych bogów.
Nie możemy używać Biblijnego Boga aby zanegować jego suwerenność iż oprócz Chrystusa tak na prawdę ten sam Bóg objawił się także w hinduizmie, Biblijny Bóg sam powiedział iż nie jest kłamcą wiec jeśli mówi że nadzieja jest tylko i wyłącznie w Chrystusie to czy to o czym mówisz nie czyni go Biblijnym kłamcą?
Rozumiem że może to być Twoja interpretacja całokształtu pojmowania Boga ale jeszcze raz przypominam iż w chrześcijaństwie miejsca dla innych Bogów oprócz Chrystusa niema!
ucash
Aktywny
 
Posty: 366
Dołączył(a): So maja 23, 2009 6:35 am
Lokalizacja: Glasgow

Re: Teoria ewolucji a biblia ...

Postprzez hungry » So sty 26, 2013 12:18 pm

Śiva_dasa wiesz jaki jest problem różnicy po między nami? Zasadniczy, bowiem jako chrześcijanie wierzymy jedynie w oparciu o biblię będącą jedyną autorytatywną normą wiary i życia, a Ty wybacz próbujesz nam na siłę wcisnąć jakoby te teorie czy religie bóstw pogańskich, miały coś wspólnego z Bogiem Jahwe. Gdyby tak było, to by biblia o tym mówiła. Lecz jednak nie mówi. Dlatego proszę daruj sobie wciskanie nam pogańskich wierzeń rozbijając tym samym oftopem tematy na forum. Pozdrawiam. Po uporządkowaniu postów w oddzielny wątek proszę trzymać się tematu danego wątku.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Re: Wierzenia wg. użytkownika Śiva_dasa (podzielone)

Postprzez Śiva_dasa » Wt sty 29, 2013 11:41 am

Jedyną koncepcją (nauczanie, doktryna) chrześcijańską, która mogłaby przynajmniej w jakimś stopniu zastąpić Reinkarnację, jest Restytucja (restauracja, remont, renowacja, odnowienie, naprawienie, przywrócenie do pierwotnego stanu; gr. dosł. apokatastasis), głoszona przez Epifanistów (Świecki Ruch Misyjny Epifania), chrześcijańskiego wyznania, które wywodzi się z ruchu Badaczy Pisma świętego, założonego przez wybitnego teologa Charls Taze Russella.
Ma ona dość dobre poświadczenie w nauczaniu proroków Starego Przymierza, takich jak Izajasz czy Ezechiel, oraz kilku innych. W Nowym Przymierzu najbardziej reprezentatywnym pismem tego nurtu jest ksiega Objawienia napisana przez Jana (powszechnie zakłada się, że Jana apostoła), wziąwszy jednocześnie pod uwagę fakt, iż ten wierny, jak się przyjmuje) uczeń Jezusa był nauczycielem następnego pokolenia chiliastów czyli millenarystów (czyli chiliaści - zwolennicy 1000-letniego panowania Jezusa wraz ze swoim Zgromadzeniem, w czasie Restytucji, co w grece dosł. brzmi eklessija). Ten temat cytuję teraz z Wikipedii:

"Milenaryzm był bardzo rozpowszechniony w początkowym okresie istnienia Kościoła chrześcijańskiego, zwłaszcza w II w. n.e. Według części historyków pierwsi chrześcijanie "w zasadzie wyznawali milenaryzm", uznawano go za "jeden z podstawowych dogmatów chrześcijańskich".
Na podstawie przetrwałych utworów z całą pewnością można powiedzieć, że wiary w Tysiąclecie bronili najważniejsi pisarze wczesnochrześcijańscy i Ojcowie Kościoła:

Papiasz z Hierapolis – żyjący w pierwszej połowie II w., bezpośredni uczeń apostoła Jana
Polikarp – również uczeń Jana, biskup Smyrny
anonimowy pisarz tzw. Listu świętego Barnaby – początek II w.
Justyn Męczennik – z Rzymu, II wiek, broni milenaryzmu jako prawowiernej doktryny (Dialog z Żydem Tryfonem 80,1)
Meliton z Sardes, biskup z II w.
Ireneusz z Lyonu – zmarły w 202, jeden z najwybitniejszych pisarzy chrześcijańskich II w.; powołuje się na 'prezbyterów' (starszych), którzy poglądy milenarystyczne przyjęli od Jana, uważał milenaryzm za tradycyjną naukę chrześcijańską, bez której nie sposób zrozumieć Pisma Świętego (Adversus haereses, V, 31-32)
Tertulian – zmarły w 222 roku, wybitny teolog i pisarz chrześcijański, zwolennik montanizmu
Laktancjusz – pisarz chrześcijański
Kommodian – moralista chrześcijański
Wiktoryn z Pettau
Ambrozjaster z Rzymu, (2. poł. IV w.), prawnik i pisarz chrześcijański
Milenaryzm, który w II i III w. przyjmowało wielu teologów, stopniowo zmniejszał swoje wpływy i około IV i V w. coraz częściej opowiadano się przeciwko niemu."

W podobnym stylu o chiliastach pisze Euzebiusz z Cezarei, wybitny ariański (zwolennik Ariusza) historyk Kościoła (gr. dosł. Zgromadzenie), popierany przez cesarza Konstantyna Wielkiego, od którego ten ostatni przyjął ariański (a nie katolicki, jak to nagłaśnia znane lobby syjonistyczno-judaistyczne, dla swoch globalistycznych potrzeb) chrzest, choć sam nie był chiliastą. To że Euzebiusz był arianinem, nie przeszkadza, wielu teologom chrześcijańskim (katolickim, prawosławnym i protestanckim), którzy są trynitarzami, w powoływaniu się na tego konformistycznego, niby antytrynitarnego arianina (zmieniał zdanie w zależności od okoliczności), żeby przypodobać się cesarzowi Konstantynowi, którego uwielbiał zamiast Boga albo obok Boga. Przyjął, dla kariery, na soborze w Nicei, w 325 roku ugodowe sformułowanie, które podważało jego wierzenia. Nie mniej jednak jego "Historia Kościelna" jest nieocenionym skarbem w historiografii chrześcijańskiej. To dzięki niemu, mniej więcej, albo "bardziej więcej" wiemy, co działo się w chrześcijaństwie po śmierci apostołów, a w tym ostatniego apostoła, jak się przyjmuje, apostoła Jana, naczelnego orędownika chiliazmu czyli millenaryzmu.
Wracając do doktryny Restytucji, to uwypukla ona, kilka stwierdzeń biblijnych wobec których tradycjonalistyczne , choć nie koniecznie prawdziwe nauki bledną. A są one reprezentowane przez tzw. nurt chrześcijaństwa historycznego (katolicyzm, prawosławie, protestantyzm), co wcale nie przesądza o jego prawdziwości .
Nauka o Restytucji mówi o tym, że Jezus umarł za każdą bez wyjątku osobę ludzką, i że każdy, jeśli nie teraz, musi otrzymać sposobność usłyszenia o Jezusie oraz przez wiarę w niego nawrócenia się. Według tego, w obecnym okresie panowania zła i szatana, niewielu ludzi, za których zmarł Jezus, otrzymuje możliwość poznania Boga i nawrócenia się. Istnieje zatem odpowiedź, że wszyscy ci nieszczęśnicy otrzymają możliwość nawrócenia i otrzymania otrzymania życia wiecznego.
Jednak ta wspaniała, z jednej strony, koncepcja Epifanistów nic nie mówi o losie tych ludzi, którzy są poczęci ale nie narodzeni, oraz o losie zwierząt.
Tylko koncepcja Reinkarnacji mówi o tym, że życie poczętych ale nienarodzonych, nie jest życiem tak na niby lub straconym.
I dlatego uważam, że koncepcja Reinkarnacji jest jak na razie doktryną duchową najdoskonalszą.
Choć jestem cały czas otwarty na wszelkie poglądy prawdziwe, racjonalne...
Śiva_dasa
Użytkownik
 
Posty: 93
Dołączył(a): Wt gru 25, 2012 2:06 pm

Re: Wierzenia wg. użytkownika Śiva_dasa (podzielone)

Postprzez ucash » Śr sty 30, 2013 2:56 am

Czyli o czym chcesz rozmawiać?
ucash
Aktywny
 
Posty: 366
Dołączył(a): So maja 23, 2009 6:35 am
Lokalizacja: Glasgow

Re: Wierzenia wg. użytkownika Śiva_dasa (podzielone)

Postprzez Śiva_dasa » Śr sty 30, 2013 9:54 am

Jak to? Przecież napisałem wyraźnie!
Śiva_dasa
Użytkownik
 
Posty: 93
Dołączył(a): Wt gru 25, 2012 2:06 pm

Re: Wierzenia wg. użytkownika Śiva_dasa (podzielone)

Postprzez ucash » Śr sty 30, 2013 12:12 pm

Śiva_dasa napisał(a):Jak to? Przecież napisałem wyraźnie!

Historii, teologii, Paruzji?
Poza tym ten sam artykuł mówi o krótko trwałym istnieniu tego nurtu chrześcijaństwa TU głównie dla tego że były oparte na paruzji a Chrystus powiedział że to nie nasza sprawa znać godzinę pochwycenia, jasno dał do zrozumienia że mamy jej oczekiwać oraz być gotowi, i tylko tyle.
Nie dopasujesz filozofie reinkarnacji do chrześcijaństwa, nie wiem po co jeszcze próbujesz niezależnie od nauczania żadna denominacja nie wierzy w dwie szanse choć niektóre uważają iż tak owa istnieje ale nie jest to reinkarnacja.
ucash
Aktywny
 
Posty: 366
Dołączył(a): So maja 23, 2009 6:35 am
Lokalizacja: Glasgow

Re: Wierzenia wg. użytkownika Śiva_dasa (podzielone)

Postprzez Śiva_dasa » Śr sty 30, 2013 5:05 pm

I znów posługujesz się psychomanipulacją, gdyż ja nic takiego nie powiedziałem z tego, co usilujesz mi znowu wmówić.
Otóż, ja nic nie napisałem o Paruzji Pana Jezusa, ani nie wyznaczałem jej daty, co usilujesz mi wmówić. Nie było tu żadnej mowy o paruzji. Więc skąd to sobie wziąłeś?
Ja jedynie powiedzialem, że koncepcja Restytucji reprezentowana przez Epifanistów jest najbardziej doskonała ze wszystkich doktryn chrześcijańskich na temat zbawienia. W tej doktrynie chrześcijańskiej będzie udzielona przez Boga szansa dla każdej istoty ludzkiej, o ile nie popełniła grzechu dobrowolnego i świadomego. A ponieważ nie jest to dla mnie w pełni zrozumiane oraz to, że ta szansa musi ominąć siłą rzeczy, wszystkich tych, którzy nie słyszeli o Jezusie, chodzi tu głownie o nienarodzonych lub o tych, którzy z jakichś powodów nie mogli o nim usłyszeć, śmię zanegować takie bezduszne, doktrynerskie, dogmatyczne, nieludzkie nauki... I Amen i Pozdrówka Drogi Ucashu!
Śiva_dasa
Użytkownik
 
Posty: 93
Dołączył(a): Wt gru 25, 2012 2:06 pm

Re: Wierzenia wg. użytkownika Śiva_dasa (podzielone)

Postprzez ucash » Śr sty 30, 2013 8:45 pm

Śiva_dasa napisał(a):I znów posługujesz się psychomanipulacją, gdyż ja nic takiego nie powiedziałem z tego, co usilujesz mi znowu wmówić.
Otóż, ja nic nie napisałem o Paruzji Pana Jezusa, ani nie wyznaczałem jej daty, co usilujesz mi wmówić. Nie było tu żadnej mowy o paruzji. Więc skąd to sobie wziąłeś?

Główny dogmat Charlsa Taze Russella. :wink:

Śiva_dasa napisał(a):Ja jedynie powiedzialem, że koncepcja Restytucji reprezentowana przez Epifanistów jest najbardziej doskonała ze wszystkich doktryn chrześcijańskich na temat zbawienia. W tej doktrynie chrześcijańskiej będzie udzielona przez Boga szansa dla każdej istoty ludzkiej, o ile nie popełniła grzechu dobrowolnego i świadomego.

Nie biblijne.

Śiva_dasa napisał(a):A ponieważ nie jest to dla mnie w pełni zrozumiane oraz to, że ta szansa musi ominąć siłą rzeczy, wszystkich tych, którzy nie słyszeli o Jezusie, chodzi tu głownie o nienarodzonych lub o tych, którzy z jakichś powodów nie mogli o nim usłyszeć, śmię zanegować takie bezduszne, doktrynerskie, dogmatyczne, nieludzkie nauki... I Amen i Pozdrówka Drogi Ucashu!

Już o tym już mówiłem, każdy będzie wiedział iż świat był, jest, i będzie stworzony przez Chrystusa tak iż nic nie będą mieli na swoja obronę.
ucash
Aktywny
 
Posty: 366
Dołączył(a): So maja 23, 2009 6:35 am
Lokalizacja: Glasgow

Re: Wierzenia wg. użytkownika Śiva_dasa (podzielone)

Postprzez Śiva_dasa » Śr sty 30, 2013 9:07 pm

Jeżeli nie jest to biblijne, to powiedz, po co Pan Jezus umarł za każdego człowieka, i w jaki sposob będzie realizować swój plan zbawienia wszystkich ludzi. Z Pisma wiemy że chce, aby wszyscy ludzie byli zbawieni. Rozumiem, że nie wszyscy skorzystają z tego planu zbawienia wszystkich ludzi, gdyż mamy wolną wolę, ale z tego wynika, że taką możliwość przedstawi każdemu człowiekowi. Jeżeli tak się nie stanie, to znaczy że ofiara Jezusa, co do ludzi, którym nie przedstawi się możliwości zbawienia, byłaby zmarnowana. Restytucja jest najbardziej spójną i logiczną a także biblijną, nauką o zbawieniu...
Śiva_dasa
Użytkownik
 
Posty: 93
Dołączył(a): Wt gru 25, 2012 2:06 pm

Re: Wierzenia wg. użytkownika Śiva_dasa (podzielone)

Postprzez ucash » Śr sty 30, 2013 10:25 pm

Na prawdę dziwne z Twojej strony jest przyznawanie racji doktryną nie sprawdzając ich samemu czy rzeczywiście rzetelne, sam zaprezentowałeś doktrynę:
Śiva_dasa napisał(a):koncepcja Restytucji reprezentowana przez Epifanistów jest najbardziej doskonała ze wszystkich doktryn chrześcijańskich na temat zbawienia. W tej doktrynie chrześcijańskiej będzie udzielona przez Boga szansa dla każdej istoty ludzkiej, o ile nie popełniła grzechu dobrowolnego i świadomego.

A powiedz mi proszę jeszcze na postawie którego wersetu z Pisma jest ustanowiona ta doktryna?

Śiva_dasa napisał(a):Jeżeli nie jest to biblijne, to powiedz, po co Pan Jezus umarł za każdego człowieka, i w jaki sposob będzie realizować swój plan zbawienia wszystkich ludzi.

Umarł dokładnie za tę doktrynę.
ucash
Aktywny
 
Posty: 366
Dołączył(a): So maja 23, 2009 6:35 am
Lokalizacja: Glasgow

Następna strona

Powrót do Rozmowy kontrolowane

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron