Teraz jest Pt sty 18, 2019 9:26 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Nieśmiertelność Boga

Forum dyskusyjne dla ludzi o różnych światopoglądach (niechrześcijanie rozmawiają z chrześcijanami na temat ich wiary).

Nieśmiertelność Boga

Postprzez Jafet » Cz cze 09, 2011 10:03 am

Z tego, co mówi Pismo wynika, że Bóg jest nieśmiertelny. Jak więc pogodzić to z faktem, że Pan Jezus umarł?
Jafet
 
Posty: 17
Dołączył(a): Pt mar 18, 2011 5:40 pm

Postprzez asa » So cze 11, 2011 8:51 am

(Fil 2, 5-8 BW)
5. Takiego bądźcie względem siebie usposobienia, jakie było w Chrystusie Jezusie,
6. Który chociaż był w postaci Bożej, nie upierał się zachłannie przy tym, aby być równym Bogu,
7. Lecz wyparł się samego siebie, przyjął postać sługi i stał się podobny ludziom; a okazawszy się z postawy człowiekiem,
8. Uniżył samego siebie i był posłuszny aż do śmierci, i to do śmierci krzyżowej.
asa
Aktywny
 
Posty: 637
Dołączył(a): Pt kwi 25, 2008 9:29 pm

Re: Nieśmiertelność Boga

Postprzez Śiva_dasa » Wt sty 22, 2013 1:57 pm

Jafet, i tu jest całą niekonsekwencja teologii chrześcijańskiej, i to większościowej jej części. Sporo wyznań chrześcijańskich a szczególnie russellickich, oddziela Jezusa od Boga jak dwie różne osoby. Jezus według tego nie jest tożsamy z Bogiem Ojem, jest stworzony przez Niego i mniejszy od Niego. Jest jeszcza inna koncepcja pośrednia wzglęem relacji, Bóg Ojciec - Jezus, którą tu już przedstawiłęm jako swoje zrozumienie Biblii, a która godzi jedną wersję z drugą. To znaczy że Bóg jest jeden w trzech rożnych osobach: Największej (Bog Ojciec), i dwóch mniejszych: Syn Boży (Jezus) oraz Duch Święty. Jezus, według tej koncepcji, pojawił się w którymś momencie wieczności jako byt przejawiony przez urodzenie z Boga (Jednorodzony i Pierworodny) ale mniejszy od niego. Ja jako wedysta nie identyfikuję się z tym, a jedynie przedstawiam, o co może chodzić w Biblii na ten temat... !
Śiva_dasa
Użytkownik
 
Posty: 93
Dołączył(a): Wt gru 25, 2012 2:06 pm

Re: Nieśmiertelność Boga

Postprzez hungry » Śr sty 23, 2013 12:18 am

Śiva_dasa napisał(a):Jafet, i tu jest całą niekonsekwencja teologii chrześcijańskiej, i to większościowej jej części. Sporo wyznań chrześcijańskich a szczególnie russellickich, oddziela Jezusa od Boga jak dwie różne osoby. Jezus według tego nie jest tożsamy z Bogiem Ojem, jest stworzony przez Niego i mniejszy od Niego. Jest jeszcza inna koncepcja pośrednia wzglęem relacji, Bóg Ojciec - Jezus, którą tu już przedstawiłęm jako swoje zrozumienie Biblii, a która godzi jedną wersję z drugą. To znaczy że Bóg jest jeden w trzech rożnych osobach: Największej (Bog Ojciec), i dwóch mniejszych: Syn Boży (Jezus) oraz Duch Święty. Jezus, według tej koncepcji, pojawił się w którymś momencie wieczności jako byt przejawiony przez urodzenie z Boga (Jednorodzony i Pierworodny) ale mniejszy od niego. Ja jako wedysta nie identyfikuję się z tym, a jedynie przedstawiam, o co może chodzić w Biblii na ten temat... !

Teologia chrześcijańska jest jak najbardziej konsekwentna i jest w porządku, bowiem Chrystus na ziemię mimo że jest Bogiem przyszedł jako człowiek i umarł jako człowiek a nie jako Bóg, Bóg bowiem nie umiera! Nie wiem z czym masz problem aby zrozumieć przyjście w ciele Chrystusa. Chrześcijanie taki problem który nie pozwala przyjąć Chrystusa utożsamia z duchem antychrysta. Jezus teraz siedzi po prawicy Ojca i ma wszelką władzę na niebie i na ziemię. Jeśli zbyt mocno chcesz się zabierać za pojęcie rozumem natury Pana Boga uważaj bowiem może to się okazać niebezpieczne, jak o mały włos stało by się tragiczne dla Hioba gdyby nie przyszedł mu z pomocą Elihu i sam Bóg. Wówczas uświadomił sobie najważniejszą sprawę odnośnie natury i potęgi suwerennego Boga.
"Oto Bóg jest wzniosły w swym działaniu, gdzież jest taki wychowawca jak On? Kto wyznacza mu jego postępowanie i kto powie: Popełniłeś zło? Pamiętaj, abyś raczej wysławiał jego działanie, które opiewali ludzie! Wszyscy ludzie wpatrywali się w nie z podziwem, chociaż człowiek widzi je tylko z daleka. Oto Bóg jest wzniosły (hebrajskie słowo שגיא , shgia = ogromny, wielki, potężny), a tylko my tego nie możemy poznać; liczba jego lat jest niezbadana." Księga Joba 36:22-26 / Biblia Warszawska

Dlatego szczerze odradzałbym takiego filozofowania bez osobistego spotkania z Żywym Bogiem poprzez przyjście do Niego przez Jezusa Chrystusa, przez wiarę w Niego i Jego dokonane dzieło na golgocie, a które my chrześcijanie nazywamy nowym narodzeniem! Nie ma innej drogi poznania Boga jak tylko przez Jezusa Chrystusa! Bowie On sam powiedział:
"Ja jestem droga i prawda i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie." Ewangelia św. Jana 14:6

Tylko dzięki wierze w Niego możemy być wtedy nieśmiertelni, otrzymując żywot wieczny! :)
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Re: Nieśmiertelność Boga

Postprzez Śiva_dasa » Śr sty 23, 2013 11:46 pm

Biblia nie dzieli Jezusa na dwie części, ludzką i boską. Niczego takiego w Piśmie nie ma. To uchwalały późniejsze synody i sobory pod auspicjami "chrześcijańskich" cesarzy. Biblia mówi wyłącznie o jednej osobie a nie dwóch osobach w jednym Jezusie. To się klóci ze wszystkimi wypowiedziami Pisma. Weźmy na przykład kuszenie Jezusa przez szatana. Czy to była jedynie jakaś boska inscenizacja i aranżacja czyli taki jedynie spektakl czy rzeczywiste kuszenie kogoś różnego i odmiennego od Boga, kogoś, kto jest jedna osobą a nie dwiema boską i ludzką. Bo tylko w tym drugim przypadku kuszenie ma sens. Szatan kusił calego Jezusa a nie jedynie jego jakąś ludzką część, wtedy, gdy boska byłaby nietknięta. Kuszenie Jezusa mówi jeszcze o czymś jednym. Wystawienie się na pokusę czyli na próbę to domena i cecha niedoskonalych stworzeń a nie Boga, gdyż nie podlega pokusom i próbom, a jeszcze bardziej gdyby sam miał się na nie wystawiać.
Sam nigdy wprost nie nazwał się Bogiem. Wszystkie zwroty, które są poza tekstami samego Jezusa a mówiące że jest Bogiem są kontrowersyjne a inne wątpliwe albo niejednoznaczne, nawet ten wypowiedziany przez niewiernego Tomasza "Pan mój i Bóg mój". Tomasz mógl tu użyć slowa "Bóg" w znaczeniu względnym, w jakim zastosowano takie wyrażenie w odniesieniu do izraelskich sędziow, aniołów, Mojżesza, a nawet samego szatana, gdy Paweł nazwał go "bogiem tego świata" (2 Kor. 4:4). Poza tym bogiem jest też nazwany brzuch. Nie chodzi o to w tym wywodzie, by zrównać Pana Jezusa z szatanem czy z brzuchem, ale jedynie by wykazać względność słowa Bóg, że wcale nie musi się odnosić do Stwórcy, ale też do stworzeń. Innym tekstem rzekomo dowodzącym że Jezus jest Prawdziwym Bogiem to tekst z 1 Listu Jana 5:20:

"Wiemy, że Syn Boży przyszedł i dał nam rozum, abyśmy poznali tego, który jest Prawdziwy. My jesteśmy w tym, który jest Prawdziwy, w Synu Jego Jezusie Chrystusie. Ten jest Prawdziwy Bóg i Życie wieczne."

Tekst ten staje się dopiero jasny i klarowny, gdy właściwie zrozumiemy zwrot "w" w wyrażeniu "w Synu Jego Jezusie Chrystusie". Otóż, gdy słowo "w" w tym wyrażeniu rozumiemy w znaczeniu takim , chrześcijanie wszystko mają czynić w Jezusie Chrystusie, nawet bycie w Prawdziwym czyli Bogu, który jest tu rownież odmienny od Jezusa. A zdanie podsumowujace cały werset odnosi do tego, o którym wyżej powiedziano, że jest Prawdziwy czyli Bogu Ojcu...
To byłyby dwa najważniejsze trynitarne argumenty, a z pozostałymi łatwo można się uporać.

Twierdzisz, że tylko dzięki wierze w Jezusa otrzymujemy żywot wieczny, tak?
Czyli te wszystkie miliony ludzi, którzy z wielu i różnych powodów nie mogli wierze w Jezusa, teaz smażą się w wiecznym ogniu?
Śiva_dasa
Użytkownik
 
Posty: 93
Dołączył(a): Wt gru 25, 2012 2:06 pm

Re: Nieśmiertelność Boga

Postprzez hungry » Cz sty 24, 2013 8:59 am

Śiva_dasa napisał(a):Twierdzisz, że tylko dzięki wierze w Jezusa otrzymujemy żywot wieczny, tak?
Czyli te wszystkie miliony ludzi, którzy z wielu i różnych powodów nie mogli wierze w Jezusa, teaz smażą się w wiecznym ogniu?

Poruszasz zbyt wiele tematów nie na temat proszę zdecyduj się gdzie chcesz o czym rozmawiać bo wprowadzasz chaos na forum przez swój offtopic. Nikt Ci nie będzie odpowiadał gdy nie będziesz się trzymać tematu. poczytaj sobie proszę tematy na forum gdzie sporo jest na temat boskiej i ludzkiej natury Jezusa. Jezus który jest Bogiem od wieków i to oczywiste, że jest w oparciu o biblię stał się na ziemi człowiekiem Bóg przyszedł po prostu w ludzkim ciele z dziewicy Marii jeśli temu zaprzeczasz nie mamy o czym mówić. A oczywistym jest też w oparciu o biblię fakt, że ludzie niewierzący odrzucający ewangelię, którą wcześniej usłyszeli skazują się na potępienie bowiem umiłowali ciemność zgodnie z Ewangelią wg. św. Jana 3:19 "A na tym polega sąd, że światłość przyszła na świat, lecz ludzie bardziej umiłowali ciemność, bo ich uczynki były złe." "Udziałem zaś bojaźliwych i niewierzących, i skalanych, i zabójców, i wszeteczników, i czarowników, i bałwochwalców, i wszystkich kłamców będzie jezioro płonące ogniem i siarką. To jest śmierć druga." Objawienie św. Jana 21:8. A ludzi którym nie dane było usłyszeć ewangelii, w ciągu wieków zostaw Bogu, Ty się zatroszcz o swoje wówczas zbawienie czy sam je przyjąłeś (przyjęłaś). Bo jak na razie Twoja ignorancja i przekora nie służy Tobie najlepiej. Piszesz nie wiem w jakim celu na różne tematy wiele wypocin nie trzymając się tematów wątków. ludziach którzy nie słyszeli o nich też mówi Biblia w liście do Rzymian w drugim rozdziale:
"Skoro bowiem poganie, którzy nie mają zakonu, z natury czynią to, co zakon nakazuje, są sami dla siebie zakonem, chociaż zakonu nie mają; dowodzą też oni, że treść zakonu jest zapisana w ich sercach; wszak świadczy o tym sumienie ich oraz myśli, które nawzajem się oskarżają lub też biorą w obronę; będzie to w dniu, kiedy według ewangelii mojej Bóg sądzić będzie ukryte sprawy ludzkie przez Jezusa Chrystusa." List do Rzymian 2:14-16
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Re: Nieśmiertelność Boga

Postprzez Śiva_dasa » Cz sty 24, 2013 4:25 pm

Nie masz konkretnej odpowiedzi na na problemy postawione w moim poście. I dlatego sprowadzasz temat do malo istotnych spraw, takich jak czy temat lub wątek jest we właściwym miejscu. A poza tym nie odpowiedziałeś na najważniejszy wątek w moim wpisie, że Jezus nie może być Bogiem, skoro sam poddal się kuszeniu czyli próbie, a wiadomo, że Bóg nie jest podatny ani na pokusy ani na próbę. Poslugujesz się wyłącznie hasłami, dogmatami, i demagogią chrześcijańską, ale wyłącznie w ydani określonej religii chrześcijańskiej, gdyż jest ich tak wiele, że można z trudem się na nich rozpoznać....!
Śiva_dasa
Użytkownik
 
Posty: 93
Dołączył(a): Wt gru 25, 2012 2:06 pm


Powrót do Rozmowy kontrolowane

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Wymiana:

pozdrawiamy

cron