Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:44 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Kościół i pieniądze

Forum dyskusyjne dla ludzi o różnych światopoglądach (niechrześcijanie rozmawiają z chrześcijanami na temat ich wiary).

Kościół i pieniądze

Postprzez Kazu » N mar 27, 2011 10:40 pm

Witam jestem nowy na forum
I chce zadać takie pytanie
Dlaczego kościół bierze pieniądze za wszystko za pogrzeb ślub itp. a ludzie umierają z głodu, potrzebuja pomocy, a księża tylko wygłaszają na ambonie o remącie koscioła
Kazu
 
Posty: 3
Dołączył(a): N mar 27, 2011 10:37 pm

Postprzez hungry » Pn mar 28, 2011 1:02 am

Czemu nas się pytasz o problemy księży?
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez admin » Pn mar 28, 2011 10:26 pm

Zapytaj księdza niech ci odpowie. W sumie to on bierze pieniędze więc chyba wie na co.
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Postprzez akros1979 » Śr cze 01, 2011 1:38 pm

No cóż KRK skomercjalizował wszystkie sakramenty ja zmykam z tej organizacji (KRK) i będę popierał tych co służ Panu Bogu a nie mamonie.
akros1979
 
Posty: 7
Dołączył(a): Pn maja 23, 2011 10:11 pm
Lokalizacja: Kielce

Postprzez merkaba » Śr cze 01, 2011 7:53 pm

kościół zbiera więcej pieniędzy nisz Owsiak
moja koleżanka dostaje od nich paczki żywnościowe bo jest sama z dzieckiem
wspomagał powodzian i teraz japonie
sa jadłodajnie dla biednych
merkaba
Użytkownik
 
Posty: 42
Dołączył(a): Pn maja 16, 2011 7:24 pm

Re: Kościół i pieniądze

Postprzez młody » So lis 16, 2013 8:06 am

Jezus powiedział -darmo otrzymaliście ewangelie darmo dawajcie.Każdy kto żąda pieniędzy w imię Jezusa nie jest jego naśladowcą.Prawdziwy chrześcijanin sam pracuje na swoje utrzymanie unika chciwego zysku i lichwy.Te rzeczy są zabronione w prawie Bożym i doprowadziły świat do bankructwa.Kościół katolicki przez 1700 lat jest perfekcyjny w tych działaniach nikt nie wie ile jest w banku Watykańskim.
młody
 
Posty: 15
Dołączył(a): So wrz 28, 2013 4:59 am

Re: Kościół i pieniądze

Postprzez hungry » So lis 16, 2013 8:44 am

młody napisał(a):Jezus powiedział -darmo otrzymaliście ewangelie darmo dawajcie.Każdy kto żąda pieniędzy w imię Jezusa nie jest jego naśladowcą.Prawdziwy chrześcijanin sam pracuje na swoje utrzymanie unika chciwego zysku i lichwy.Te rzeczy są zabronione w prawie Bożym i doprowadziły świat do bankructwa.Kościół katolicki przez 1700 lat jest perfekcyjny w tych działaniach nikt nie wie ile jest w banku Watykańskim.

Kościół ma prawdo zbierać od wiernych członków pieniądze, np. na pracę misyjną i charytatywną danej wspólnoty. W pierwszym kościele I wieku, przypomnę, było to naturalne, że ludzie wyrażali swoją hojność w dawaniu, a chyba nie trzeba przypominać, że chciwość jest bałwochwalstwem.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Re: Kościół i pieniądze

Postprzez młody » So lis 16, 2013 9:21 am

Ewangelia nie może być przedmiotem zysku.Pałace limuzyny to nie zysk i zbytek.
młody
 
Posty: 15
Dołączył(a): So wrz 28, 2013 4:59 am

Re: Kościół i pieniądze

Postprzez hungry » So lis 16, 2013 9:28 am

młody napisał(a):Ewangelia nie może być przedmiotem zysku.Pałace limuzyny to nie zysk i zbytek.

Toteż żaden prawdziwy kościół nie lgnie do zysku.
Więc nie wiem z czym masz problem? Czyżbyś miał na myśli jakiś konkretny kościół?
Nie jestem wybacz kompetentny rozliczać i osądzać kościół którego członkiem nie jestem.
Wierzący za wzorem Pierwszego Kościoła troszczą się o ubogich i zwiastują Słowo Boże i na ten cel również wiele współczesnych kościołów przeznacza pieniądze, a skąd je bierze to chyba oczywiste, że z hojności wierzących.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Re: Kościół i pieniądze

Postprzez młody » So lis 16, 2013 10:05 am

Napisałem o kościele katolickim w którym widać przepych i bogactwo o którym Jezus mówił ,że jest złe.
Niech się bogacą nie moja to sprawa ,ale trzeba umieć odróżnić dobro od zła i o tym mówić.
młody
 
Posty: 15
Dołączył(a): So wrz 28, 2013 4:59 am

Re: Kościół i pieniądze

Postprzez hungry » So lis 16, 2013 10:25 am

młody napisał(a):Napisałem o kościele katolickim w którym widać przepych i bogactwo o którym Jezus mówił ,że jest złe.
Niech się bogacą nie moja to sprawa ,ale trzeba umieć odróżnić dobro od zła i o tym mówić.

Z racji, że nie jestem katolikiem już 18 lat, to mnie również nie obchodzi co tam teraz się dzieje wewnętrznie. Ale i również te forum nie jest katolickie aby rozstrzygać ich problemy, które widząc z relacji mediów próbuje rozstrzygać ich nowy papież dyscyplinując duchownych, ale jakoś nie jestem skłonny wierzyć, że coś wskóra. Wolę koncentrować się na tym co się dzieje w społeczności do której sam należę, która być może nie jest idealna, ale jednak świadom jestem że jest Domem Bożym. Domem Jego my jesteśmy i Bóg się w nim manifestuje w swojej obecności na tyle na ile Mu pozwalamy otwierając swoje serca na Ducha Świętego i usługując lokalnej społeczności w mieście gdzie mieszkamy, głównie działamy właśnie misyjnie i charytatywnie prowadząc np. stołówkę dla ubogich i cyklicznie prowadząc co miesiąc spotkania z rozdawaniem im za darmo żywności i odzieży, przy okazji głosząc im prawdę Słowa Bożego.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Re: Kościół i pieniądze

Postprzez młody » N lis 17, 2013 8:15 am

Też nie jestem katolikiem i nie wierzę w naprawę tej instytucji.Pomoc bliżniemu to podstawa nauki Chrystusa.
Jest dużo przeróżnych fundacji a wokół nas jest coraz więcej biedy.Codziennie umierają tysiące ludzi z głodu a w naszym kraju przybywa samobójców.Lichwa i chciwy zysk rujnują gospodarkę światową, wystarczy wprowadzić kilka prostych zasad biblijnych sprawiedliwego podziału dóbr i wasza działalność byłaby zbędna.Każdy kto próbuje to zrobić jest natychmiast a
atakowany przez szatana i jego sługi. lucyfer chce zniszczyć podstawową instytucje założoną przez Boga czyli rodzinę.
młody
 
Posty: 15
Dołączył(a): So wrz 28, 2013 4:59 am

Re: Kościół i pieniądze

Postprzez anetka » N maja 04, 2014 11:31 am

Ludzie nie nam jest osadzac kto jak postepuje to juz Bóg zrobi i tych co trzeba to ukaze. My chodzimy do kosciola zeby sie pomodlic a nie dla zyskow ksiezy. Kto chce to daje kase ale tak naprawde to ludzie nauczyli dawac pieniadze ksiezom. Ksieza jacy sa to sa ale prawda jest taka jakby nie bylo kosciola to by jescze gorzej bylo na swiecie przynajmiej moim zdaniem.
anetka
 
Posty: 4
Dołączył(a): N maja 04, 2014 8:22 am

Re: Kościół i pieniądze

Postprzez Jordan » Pn cze 08, 2015 7:31 pm

Ale faktem jest, że pobieranie opłat za posługi jest niebiblijne.
Jordan
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pt gru 06, 2013 10:44 am

Re: Kościół i pieniądze

Postprzez sakox » Pt sty 22, 2021 1:43 pm

to jedna z rzeczy które mega odrzucają mnie od KK
sakox
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pn lut 22, 2016 3:24 pm

Następna strona

Powrót do Rozmowy kontrolowane

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron