Teraz jest Pt kwi 19, 2024 6:26 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

"credo"

Forum dyskusyjne dla ludzi o różnych światopoglądach (niechrześcijanie rozmawiają z chrześcijanami na temat ich wiary).

Postprzez Gwardianos » Cz paź 14, 2010 12:51 pm

Umiłowani Siostry i Bracia!
W ostatnich latach, pozbyłem się podstawowego nałogu i najgorszej chyba zarazy, która niszczy niepotrzebnie i przede wszystkim umysł … jaką jest RELIGIA. Każda bez wyjątku religia. Jaka by ona niebyła, "Twoja" czy "moja", Wasza, jest zupełnie niepotrzebna w postaci, w jakiej nam ją od kołyski zaszczepiono. W drodze do Boga, (jeśli istnieje), pośrednicy są nam absolutnie niepotrzebni. I pomyśleć tylko, że bez mojej zgody a i wbrew wolnej i nieprzymuszonej ponoć woli, wpakowano mi do mózgu, kawał (okrutnej) historii dzikusów z Bliskiego Wschodu, którą zmuszony byłem przyjąć a następnie przez lata studiować, obwiniałem się i katowałem, myślą że jestem winny śmierci rewolucjonisty o imieniu Jezus Chrystus, który walczył o wyzwolenie swojego narodu z okupantem rzymskim i kolaborujących z nim faryzeuszy, ludzi obowiązującej religii, ówczesnego Kościoła - kapłanów/biskupów/księży. I muszę mieć dozgonną wdzięczność bo oddał za moją duszę swoją duszę. Żąda jeszcze abym mu oddawał hołd i.. kasę. Przecież to jakiś obłęd, nieporozumienie, zły sen w najlepszym wypadku. Do głupoty wstyd się przyznać.
A cóż ja, miałbym mieć wspólnego z tym odwiecznym religijno-politycznym burdelem Blisko-wschodnich dzikusów, którzy mają taki żywot, na jaki zasługują, swoją głupotą. Czy po prostu dlatego, że wszystko się kiedyś kończy?
Niedobrze mi się robi, kiedy pomyślę o tym obrzydliwym, zmasowanym oszustwie, które tak wielu uznaje za jedyną prawdę i szkoda mi czasu, jaki poświęciłem w swoim życiu, na historię a raczej historyjki, oszustów religijnych, konsekrowanych szamanów. To niesłychane, jak opanowali rzemiosło wykorzystywania naiwnych ludzi. W jaki to sposób, udało się im zarazić, niemal cały świat, tą swoja zgnilizną? To jest naprawdę fenomen, mówiący wiele o człowieku.
Człowiek, nie jest tym, kim myśli, że jest.
Gwardianos
 

Postprzez hungry » Cz paź 14, 2010 12:59 pm

Gwardianos czy zapoznałeś się zasadami na forum szczególnie punkt 1 i 2 :?: Bowiem na tej części forum dyskutują wierzący w Jezusa Chrystusa, który jest prawdziwym Bogiem i Zbawicielem całego świata, który wziął karę za nasze grzechy i został przybity za nas do krzyża Golgoty a po trzech dniach zmartwychwstał.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez Gwardianos » Cz paź 14, 2010 1:03 pm

hungry napisał(a):Gwardianos czy zapoznałeś się zasadami na forum szczególnie punkt 1 i 2 :?: Bowiem na tej części forum dyskutują wierzący w Jezusa Chrystusa, który jest prawdziwym Bogiem i Zbawicielem całego świata, który wziął karę za nasze grzechy i został przybity za nas do krzyża Golgoty a po trzech dniach zmartwychwstał.

W takim razie - skoro jestem niewierzacy - gdzie mogę te swoje credo przedstawić?
Gwardianos
 

Postprzez hungry » Cz paź 14, 2010 1:18 pm

Tutaj możesz gdzie też przeniosłem właśnie Twoją wypowiedź. A tak w ogóle witaj. :)
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez Gwardianos » Cz paź 14, 2010 1:24 pm

hungry napisał(a):Tutaj możesz gdzie też przeniosłem właśnie Twoją wypowiedź. A tak w ogóle witaj. :)

No witam!
Uważałem, że w temat "o występowaniu z Kościoła" - już lepiej trafić nie mogę ze swoją homilią. Natomiast "Rozmowy kontrolowane" nie bardzo mnie inspirują...
Bo kto i według jakich kryteriów te rozmowy kontroluje?
Gwardianos
 

Postprzez hungry » Cz paź 14, 2010 1:32 pm

hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez Gwardianos » Cz paź 14, 2010 1:34 pm

hungry napisał(a):Admin i moderatorzy

... według własnego widzi mi się?
Gwardianos
 

Postprzez hungry » Cz paź 14, 2010 1:41 pm

Gwardianos napisał(a):
hungry napisał(a):Admin i moderatorzy

... według własnego widzi mi się?

Nie. Wg. zasad na forum. Jeśli masz internet od długiego czasu pewnie znasz takie słowo jak netykieta? Skoro credo Twoje już znamy więc zamykam ten watek.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm


Powrót do Rozmowy kontrolowane

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Wymiana:

pozdrawiamy

cron