Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:52 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Ludzie osiągneli moc Boga?

Forum dyskusyjne dla ludzi o różnych światopoglądach (niechrześcijanie rozmawiają z chrześcijanami na temat ich wiary).

Postprzez sewen » So wrz 18, 2010 5:39 pm

Wyznacznikiem życia chrześcijańskiego jest (powinno być ) Boże Słowo. Nigdzie w NT nie ma mowy o tym,że Bożym zamiarem jest przenoszenie ludzi za życia w nieznane "przestworza". Jeśli jednak tak się dzieje ,to nie ma to nic wspólnego z Bogiem ,którego wyznajemy, lecz raczej z siłami zła.
Wiedzie to do opętania,którego skutkiem mogą być choroby psychiczne, nieuleczalne choroby (np: rak) i.t.p.
Osoba ,która poddaje się takim praktykom otwiera się duchowo ,niestety nie na Bożego Ducha.
Skutki są opłakane. Znałem dziewczynę ,która parała się magią i w swoje 18-te urodziny wyszła przez okno na 4-tym piętrze. Widziała bowiem ścieżkę ,którą miała przejść.
Inna młoda wysportowana w wieku kilkunastu lat zachorowała na zanik mięśni.
Była opętana.
Człowiek,który przyszedł na zgromadzenie chciał przyjąć Jezusa jako swego Pana.
W czasie modlitwy Bóg objawił ,że w jego domu są przedmioty okultystyczne.
Był osobą rozchwianą psychicznie. Objawy podobne do schizofrenii.
Przestrzegam przed szukaniem "wrażeń" w sferach duchowych po za Duchem Bożym.
Pozdrawiam .
Sewen
Umiłowani, nie dowierzajcie każdemu duchowi, ale badajcie duchy, czy są z Boga, gdyż wielu fałszywych proroków pojawiło się na świecie. (2) Po tym poznajecie Ducha Bożego: każdy duch, który uznaje, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele, jest z Boga. (3) Każdy zaś duch, który nie uznaje Jezusa, nie jest z Boga; i to jest duch Antychrysta, który - jak słyszeliście - nadchodzi i już teraz przebywa na świecie.
sewen
Aktywny
 
Posty: 138
Dołączył(a): Pn cze 18, 2007 10:58 am
Lokalizacja: UK

Postprzez Dreddenoth » Pn lis 15, 2010 1:37 pm

Stara dyskusje ale myślę że mogę się tu wypowiedzieć

Być może właśnie świadome sny to jest nasze podobieństwo z Bogiem które nam zostało dane przy stworzeniu?

osoby duchowne raczej potępiają sam fakt świadomego śnienia, bo w śnie świadomym ludzie robią najprzeróżniejsze rzeczy, nie jesteśmy karani to mordujemy, gwałcimy z całym okrucieństwem jakie posiada człowiek, a rano się budzi i wraca do swojego życia. to bardzo potężne narzędzie ale w gruncie rzeczy nie wierze że jest możliwe próbowałem już kilkakrotnie i nie udało się przeżyć choćby namiastki świadomego snu.
Naukowcy pewnie tez mają jakieś swoje wyjaśnienie ale nie udało mi się dotrzeć do wypowiedzi znanego szanownego lekarza

Co do oobe czy to nie są przypadkiem podróże astralne, definitywnie zabronione przez kościół, jest to stan w którym twój duch opuszcza ciało może się zagubić w drugim świecie i nie powrócić do ciała, według religii zachodnich skąd to się wywodzi ten stan jest bezpieczny o ile długo praktykowany, ale dobrze wiemy że demony tylko czekają na oderwanie duszy od ciała jesteśmy w tedy łatwiejsi do ataku a nawet do uśmiercenia i zamknięcia w tym innym świecie. Nie posiadam żadnego linka ale w książce która czytałem było opisane przypadki opętań po tzw Obee ja stanowczo odradzam
Dreddenoth
Użytkownik
 
Posty: 30
Dołączył(a): Cz cze 25, 2009 2:14 pm
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez sewen » Śr lis 24, 2010 11:41 am

Znam osoby ,które uczestniczyły "tylko" w działaniu różdżkarza ,a zostały opętane.
Wraz z opętaniem przyszła choroba (stwardnienie rozsiane.)
Dlatego trzymajmy się Słowa Bożego byśmy nie skończyli jak król Saul
Pozdrawiam Sewen
sewen
Aktywny
 
Posty: 138
Dołączył(a): Pn cze 18, 2007 10:58 am
Lokalizacja: UK

Postprzez narsisus » Śr lis 24, 2010 1:59 pm

Ania, miałaś kiedyś świadomy sen tak realistyczny jak rzeczywistość? Z formy wypowiedzi jaką prezentujesz wnisokuję że nie. W takim razie doświadcz tego i wtedy dopiero ta rozmowa będzie miała jakikolwiek sens.

Sewen, nie siej demagogii.
Osoba ,która poddaje się takim praktykom otwiera się duchowo ,niestety nie na Bożego Ducha.


Stary, czy masz jakieś naprawdę silne argumenty, żeby potwierdzić że to prawda? Czy masz jakieś silne argumenty które wiążą opętanie z rakiem czy innymi chorobami?
Wypowiadasz się tu, jakbyś pozjadał wszystkie rozumy w temacie opętania, a założę się że nigdy nie uczestniczyłeś w egzorcyzmach.

Dlaczego boisz się wszystkiego co nieznane? Podaj jeden cytat z Biblii, który zabraniałby praktykowania świadomego snu. Skoro nie ma czegoś w Biblii, to znaczy że to coś jest złe?

Znam osoby ,które uczestniczyły "tylko" w działaniu różdżkarza ,a zostały opętane.
Wraz z opętaniem przyszła choroba (stwardnienie rozsiane.)


Znam osoby, które uczestniczyły tylko we mszy świętej, i teraz chorują na stwardnienie rozsiane. Znam też takie, które uczestniczyły w działaniu różdżkarza i mają się w porządku. Czego to dowodzi? Niczego
narsisus
Użytkownik
 
Posty: 94
Dołączył(a): Pt wrz 26, 2008 11:19 am

Postprzez hungry » Śr lis 24, 2010 2:12 pm

narsisus napisał(a):
sewen napisał(a):Znam osoby ,które uczestniczyły "tylko" w działaniu różdżkarza ,a zostały opętane. Wraz z opętaniem przyszła choroba (stwardnienie rozsiane.) Dlatego trzymajmy się Słowa Bożego byśmy nie skończyli jak król Saul

Sewen, nie siej demagogii.

narsisus to nie demagogia. Wątek lecz rzeczywistość i każdy wierzący respektujący nieomylne Boże Słowo zapisane w Biblii powinien mieć taką świadomość. Sewen słusznie wspomniał tu biblijną historię króla Saula, który jak wiemy został odrzucony przez BOGA przez swoje nieposłuszeństwo JEMU.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez Dreddenoth » Śr lis 24, 2010 7:39 pm

sewen napisał(a):Znam osoby ,które uczestniczyły "tylko" w działaniu różdżkarza ,a zostały opętane.
Wraz z opętaniem przyszła choroba (stwardnienie rozsiane.)
Dlatego trzymajmy się Słowa Bożego byśmy nie skończyli jak król Saul
Pozdrawiam Sewen


Co ty piszesz, pierwsze słyszę żeby przy takiej "magii" zdarzyło się opętanie...
Dreddenoth
Użytkownik
 
Posty: 30
Dołączył(a): Cz cze 25, 2009 2:14 pm
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez hungry » Cz lis 25, 2010 1:06 am

Nie wiem czy za każdym razem jest to opętanie ale na pewno sewen miał wiele racji , bo de facto okultyzm to sprawa demoniczna. Pisałem już o tym tutaj.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Re: Ludzie osiągneli moc Boga?

Postprzez Śiva_dasa » Śr sty 09, 2013 9:51 pm

Sewen, ale Pismo Święte zna przypadek bycia poza ciałem. Apostoł Paweł wyszedł z ciała i został uniesiony do Raju Bożego w niebie. Nawet jeżeli jest to jego własne przypuszczenie, że opuścił swoje ciało, to juź to samo świadczy o moźliwości wychodzenia z ciała:

2Kor 12:2-4 bw "(2) Znałem człowieka w Chrystusie, który przed czternastu laty - czy to w ciele było, nie wiem, czy poza ciałem, nie wiem, Bóg wie - został uniesiony w zachwyceniu aż do trzeciego nieba. (3) I wiem, że ten człowiek - czy to w ciele było, czy poza ciałem, nie wiem, Bóg wie - (4) został uniesiony w zachwyceniu do raju i słyszał niewypowiedziane słowa, których człowiekowi nie godzi się powtarzać."

O możliwości wychodzenia z ciała Paweł mówi wyraźnie:

2Kor 5:4-9 bw "(4) Dopóki bowiem jesteśmy w tym namiocie, wzdychamy, obciążeni, ponieważ nie chcemy być zewleczeni, lecz przyobleczeni, aby to, co śmiertelne, zostało wchłonięte przez życie. (5) A tym, który nas do tego właśnie przysposobił, jest Bóg, który nam też dał jako rękojmię Ducha. (6) Więc też zawsze jesteśmy pełni ufności i wiemy, że dopóki przebywamy w ciele, jesteśmy oddaleni od Pana; (7) gdyż w wierze, a nie w oglądaniu pielgrzymujemy. (8) Jesteśmy więc pełni ufności i wolelibyśmy raczej wyjść z ciała i zamieszkać u Pana. (9) Dlatego też dokładamy starań, żeby, niezależnie od tego, czy mieszkamy w ciele, czy jesteśmy poza ciałem, jemu się podobać."

Jest tu najwyraźniej mowa o byciu w ciele, wychodzeniu z ciała oraz byciu poza ciałem... ! I co, to jest też przypadek demoniczny... !
Śiva_dasa
Użytkownik
 
Posty: 93
Dołączył(a): Wt gru 25, 2012 2:06 pm


Powrót do Rozmowy kontrolowane

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron