Teraz jest Cz mar 28, 2024 1:45 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

maryja

Forum dyskusyjne dla ludzi o różnych światopoglądach (niechrześcijanie rozmawiają z chrześcijanami na temat ich wiary).

maryja

Postprzez krakowiak » Wt cze 08, 2010 11:32 am

jak to jest ze mowi sie ze Jezus jest z rodu dawida nie moge nigdzie znalezc ze maryja byla z rodu dawida. jezeli byla to gdzie to jest napisane.
krakowiak
 
Posty: 16
Dołączył(a): Pt lut 12, 2010 6:01 pm

Postprzez Kamil M. » Wt cze 08, 2010 12:09 pm

Mat. 1:1-16
1. Rodowód Jezusa Chrystusa, syna Dawidowego, syna Abrahamowego.
2. Abraham był ojcem Izaaka, a Izaak ojcem Jakuba, a Jakub ojcem Judy oraz braci jego.
3. A Juda zrodził z Tamar Faresa i Zarę, a Fares był ojcem Ezrona, a Ezron ojcem Arama.
4. A Aram był ojcem Aminadaba, a Aminadab ojcem Naasona, a Naason ojcem Salmona.
5. A Salmon zrodził z Rahab Booza, a Booz zrodził z Ruty Jobeda, a Jobed był ojcem Jessego.
6. A Jesse był ojcem Dawida, króla, a Dawid zrodził z żony Uriasza Salomona.
7. A Salomon był ojcem Roboama, a Roboam ojcem Abiasza, a Abiasz ojcem Azafa.
8. A Azaf był ojcem Jozafata, a Jozafat ojcem Jorama, a Joram ojcem Ozjasza.
9. A Ozjasz był ojcem Joatama, a Joatam ojcem Achaza, a Achaz ojcem Ezechiasza.
10. A Ezechiasz był ojcem Manassesa, a Manasses ojcem Amona, a Amon ojcem Jozjasza.
11. A Jozjasz był ojcem Jechoniasza i braci jego w czasie uprowadzenia do Babilonu.
12. A po uprowadzeniu do Babilonu Jechoniasz był ojcem Salatiela, a Salatiel ojcem Zorobabela.
13. A Zorobabel był ojcem Abijuda, a Abijud ojcem Eliakima, a Eliakim ojcem Azora.
14. A Azor był ojcem Sadoka, a Sadok ojcem Achima, a Achim ojcem Eliuda.
15. A Eliud był ojcem Eleazara, a Eleazar ojcem Matana, a Matan ojcem Jakuba.
16. A Jakub był ojcem Józefa, męża Marii, z której narodził się Jezus, zwany Chrystusem.
(BW)

Łuk. 3:23-38
23. A Jezus, rozpoczynając działalność, miał lat około trzydziestu, a był jak mniemano, synem Józefa, syna Helego,
24. Syna Mattata, syna Lewiego, syna Melchiego, syna Jannaja, syna Józefa,
25. Syna Matatiasza, syna Amosa, syna Nahuma, syna Hesliego, syna Naggaja,
26. Syna Mahata, syna Mattatiasza, syna Semeja, syna Josecha, syna Jody,
27. Syna Joanana, syna Rezy, syna Zorobabela, syna Salatiela, syna Neriego,
28. Syna Melchiego, syna Addy, syna Kosama, syna Elmadama, syna Hera,
29. Syna Jozuego, syna Eliezera, syna Joryma, syna Mattata, syna Lewiego,
30. Syna Symeona, syna Judy, syna Józefa, syna Jonama, syna Eliakima,
31. Syna Melei, syna Menny, syna Mattaty, syna Natana, syna Dawida,
32. Syna Jessego, syna Obeda, syna Booza, syna Sali, syna Naasona,
33. Syna Aminadaba, syna Admina, syna Arniego, syna Esroma, syna Faresa, syna Judy,
34. Syna Jakuba, syna Izaaka, syna Abrahama, syna Tarego, syna Nachora,
35. Syna Seruga, syna Ragua, syna Faleka, syna Chebera, syna Szelacha,
36. Syna Kainama, syna Arpachszada, syna Sema, syna Noego, syna Lamecha,
37. Syna Metuszelacha, syna Henocha, syna Jareda, syna Malaleela, syna Kainama,
38. Syna Enosza, syna Seta, syna Adama, który był Boży
(BW)


Uważa się, że drugi rodowód to rodowód Marii [różni się od pierwszego]. Poza tym Józef na pewno był z rodu Dawida i po prostu wziął sobie za żonę dziewczynę z tego samego rodu.
Kamil M.
 
Posty: 4
Dołączył(a): Śr cze 11, 2008 11:07 pm
Lokalizacja: Kraków

Postprzez krakowiak » Wt cze 08, 2010 12:54 pm

dzieki ale to jest rodowod jozefa a nie maryji a przeciez jozef nie byl prawdziwym ojcem jezusa. Jezus pocza sie z ducha swietego
krakowiak
 
Posty: 16
Dołączył(a): Pt lut 12, 2010 6:01 pm

Postprzez hungry » Wt cze 08, 2010 3:51 pm

Każdy wie, że Jezus od wieków Bóg i Syn Boga, ale przyszedł w ciele jako człowiek. Dla żydów to miało być prorocze świadectwo, że Jezus mia być z linii genealogicznej z rodu Dawida. Po tym też mieli go poznać, że jest Mesjaszem. Dlatego Żydzi mówili o Nim, że jest synem cieśli, a Jezus nawet nie zaprzeczył.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez krakowiak » Wt cze 08, 2010 7:15 pm

ale wlasnie o to mi chodzi czy maryja byla z rodu dawida i jezeli tak to gdzie jest to jasne napisane
krakowiak
 
Posty: 16
Dołączył(a): Pt lut 12, 2010 6:01 pm

Postprzez Graber » Śr cze 09, 2010 6:28 am

Prawdopodobnie mówienie, że Maria był z rodu Dawida jest prędzej jakimiś...przesłankami KrK, co ma źródło w potężnym kulcie maryjnym. Skąd w ogóle to pytanie o Marię? Bo jakiś bodziec do jego zadania musi skądś pochodzić, a poznanie źródła tego bodźca może być przydatne w odpowiedzi ;]
Graber
Użytkownik
 
Posty: 68
Dołączył(a): Cz kwi 22, 2010 10:41 am

Postprzez krakowiak » Śr cze 09, 2010 8:41 am

czy to nie troche obsesyjne myslenie ze wszystko musi sie toczyc w kolo KK i nic innego zadalam konkretne pytanie czy jest jest czy nie jest z rodu dawidowego ale wychodzi inny problem narodowy. Czy za wszystko musi byc odpowiedzialny KK (ja nie jestem z KK)

a tak wogole to mysle ze maryja byla jedna z najlepszych przykladow bycia silna kobieta ufajaca bogu nawet jak nie rozumiala o co chodzi. podjela ryzyko powiedzenia bogu tak pomimo wszystko, nawet za cene zycia bo mogla byc ukamieniowana za to ze byla w ciazy bez meza.
krakowiak
 
Posty: 16
Dołączył(a): Pt lut 12, 2010 6:01 pm

Postprzez Graber » Śr cze 09, 2010 10:59 am

Spokojnie, nie zrozumiałeś mojej motywacji :) ja tylko dywaguję, nie mówię że KrK mówi, że Maria jest z rodu dawidowego, bo sam nie mam takiej wiedzy. Ale znając ich doktryny wziąłem pod uwagę i taką możliwość.

Dlatego proszę odpowiedź zwyczajnie na pytanie - skąd nagle wzięło się pytanie o rodowód Marii i wsio :)
Graber
Użytkownik
 
Posty: 68
Dołączył(a): Cz kwi 22, 2010 10:41 am

Postprzez hungry » Śr cze 09, 2010 11:39 am

krakowiak napisał(a):a tak wogole to mysle ze maryja byla jedna z najlepszych przykladow bycia silna kobieta ufajaca bogu nawet jak nie rozumiala o co chodzi. podjela ryzyko powiedzenia bogu tak pomimo wszystko, nawet za cene zycia bo mogla byc ukamieniowana za to ze byla w ciazy bez meza.

Po pierwsze nie wiem czemu napisałeś "Bogu" z małej litery?
Po drugie nie wiem czy była najlepszą. Nie dopowiadajmy do Słowa Bożego coś czego tam nie ma. W Biblii znajdziesz jeszcze więcej dzielnych niewiast ufających Bogu. Nierządnica Rachab, która ukryła szpiegów Izraelskich w mieście Jerycho, uwierzyła bowiem ona, że Bóg Jahwe da Izraelitom ziemię Kanaan. Następnie Estera przez której odwagę i posłuszeństwo Bogu Bóg mógł ocalić Żydów z perskiej niewoli. Z kolei dzielna (bogobojna) Ruth, Moabitka wybrała Boga Izraela, pozostając przy swojej teściowej. Anna matka Samuela, która oczekując potomstwa z wiara wołała do Boga wylewając swoją duszę przed Nim, a gdy otrzymała syna od Pana ofiarowała go Bogu Jahwe. Pamiętajmy:
"(...)Bóg nie ma względu na osobę,Lecz w każdym narodzie miły mu jest ten, kto się go boi i sprawiedliwie postępuje. Posłał On synom izraelskim Słowo, zwiastując dobrą nowinę o pokoju przez Jezusa Chrystusa; On to jest Panem wszystkich." (Dzieje Apostolskie 10:34-36/BW)

Piotr to zrozumiał a czy my to rozumiemy?
Każda bogobojna kobieta jest dzielną niewiastą.
"Dzielna kobieta - trudno o taką - jej wartość przewyższa perły." Przypowieści Salomona 31:10.

Skąd ta dzielność u kobiety?
- Odpowiedź mamy w tym samym rozdziale:
"Zmienny jest wdzięk i zwiewna jest uroda, lecz bogobojna żona jest godna chwały." wers 30.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez krakowiak » Śr cze 09, 2010 1:35 pm

uwazam ze maryja jest jedna z nielicznych kobiet bo bog wybral ja aby nosila w sobie kogos tak waznego jak jezusa. gdyby nie byla godna zaufania to nie byla by wybrana do takiego waznego celu. tak jest wiele kobiet ktore moga byc przykladem ale kazdy moze miec inna osobe za wzor

A dlaczego jest wazne dla mnie aby znalezc zrozumienie czy maryja byla z rodu dawida bo czy proroctwo przypadkiem nie jest ze zbawiciel jest z rodu dawida?
krakowiak
 
Posty: 16
Dołączył(a): Pt lut 12, 2010 6:01 pm

Postprzez hungry » Śr cze 09, 2010 2:16 pm

Krakowiak, jeśli ważny jest dla Ciebie Bóg i Jezus to czemu piszesz rozpoczynając z małej litery? Podobnie jeśli jest dla Ciebie ważna Maria matka Jezusa Chrystusa, to czy jej imię również nie powinieneś pisać rozpoczynając od wielkiej litery?
krakowiak napisał(a):A dlaczego jest wazne dla mnie aby znalezc zrozumienie czy maryja byla z rodu dawida bo czy proroctwo przypadkiem nie jest ze zbawiciel jest z rodu dawida?

W proroctwie chodziło o linię rodu Józefa , to on a nie Maria, był z linii genealogicznej tej samej co król Dawid. Przeczytaj sobie rodowód Jezusa choćby podany w ewangelii Mateusza (1:1-17.). A nawet w ewangelii Łukasza (3:23-38.) bardziej dokładny i dłuższy. ;)
Warto czytać te rodowody w przekładzie drukowanym Biblii Warszawskiej (potocznie "brytyjki"), gdzie podano przy tych fragmentach również odnośniki do Starego Testamentu, mogą się okazać pomocne przy osobistym sprawdzaniu.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez krakowiak » Śr cze 09, 2010 2:45 pm

kto powiedzial ze jest to dla mnie az tak wazne w koncu jestem w rozmowach kontrolowanych.
na tej stronie szukam odpowidz na wiele pytan co do spraw duchowych a nie nauk pisowni
krakowiak
 
Posty: 16
Dołączył(a): Pt lut 12, 2010 6:01 pm

Postprzez hungry » Śr cze 09, 2010 3:29 pm

krakowiak napisał(a):kto powiedzial ze jest to dla mnie az tak wazne w koncu jestem w rozmowach kontrolowanych.
na tej stronie szukam odpowidz na wiele pytan co do spraw duchowych a nie nauk pisowni

Zacytowałem powyżej, gdzie pisałeś o tym, że może być to dla Ciebie ważne. ;)
A co do pisowni to czy słowniki i zasady pisowni j. polskiego nie obowiązują zarówno wierzących jak i niewierzących? ;)

krakowiak napisał(a):A dlaczego jest wazne dla mnie aby znalezc zrozumienie czy maryja byla z rodu dawida bo czy proroctwo przypadkiem nie jest ze zbawiciel jest z rodu dawida?

Z tego cytatu nie można dedukować, że to jest dla Ciebie ważne? Jeśli się pomyliłem w dedukcji Twojego postu to przepraszam.
Tak czy inaczej mam nadzieję chociaż, że moja odpowiedź we wcześniejszych moich postach Cię usatysfakcjonowała. Pozdrawiam.
Grzegorz.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm


Powrót do Rozmowy kontrolowane

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron