Teraz jest Pt mar 29, 2024 1:07 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

biblia???

Forum dyskusyjne dla ludzi o różnych światopoglądach (niechrześcijanie rozmawiają z chrześcijanami na temat ich wiary).

biblia???

Postprzez krakowiak » Pt lut 12, 2010 6:08 pm

jestem w tym wszystkim zgubiona. ktora biblia jest slowem boga i dlaczego ta billia a nie inna. ja czlowiek w tym kierunku nie zabardzo duzo wiedzacy czesto sie zastanawiam dlaczego chrzescijanie mowia ze biblia jest tylko jednym slowem bozym ale co z innymi ksiegami innych wyznan innych religi? skad mam wiedziec ze to ta wlasnie ksiega jest prawdziwa?
krakowiak
 
Posty: 16
Dołączył(a): Pt lut 12, 2010 6:01 pm

Postprzez hungry » Pt lut 12, 2010 6:42 pm

Witaj. dobre pytanie. :)
Widzisz kanon biblii np. choćby samego Nowego Testamentu kształtował się przez wieki, wcześniej żydzi jak i sam Jezus z apostołami posługiwali się Starym Testamentem. Przed rokiem 1947 nie były nam znane kopie których powstanie datowano przed dziewiątym stuleciem po Chrystusie, jednak odkrycia w Qumran nad Morzem martwym ukazały nam kopie wszystkich ksiąg Starego Testamentu za wyjątkiem Księgi Estery, a pochodziły mniej więcej z okresu współczesnego Chrystusowi. Zarówno Żydzi czytający Stary Testament jak i później chrześcijanie czytający zarówno Stary jak i Nowy Testament wierzą, że Boży Duch Święty czuwał nad kształtowaniem się kanonu świętych ksiąg. Wierzymy i dziś, że cała biblia czyli razem 66 ksiąg jest zbiorem natchnionych pism mocą Ducha świętego choć spisanych przez ludzi ale natchnionych Duchem Świętym, jako nieomylne Boże słowo. Czy wierzysz tak samo?
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez krakowiak » So lut 13, 2010 3:48 pm

czy wierze? chcialabym wierzyc ale jak powiedzialam jest wiele pytan dlaczego gdzie i tak dalej. dopoki nie bede miala przekonania ze to prawda to bede nieuzyteczna chrzescijanka ktory nie wie w co wierzy. pewnie teraz powiesz ze jezeli w to nie wierze to nie jestem tak naprawdze chrzescijanka ale coz nie mozemy zobaczyc ducha sw a ja jestem jak Tomasz ktory musi dotknac aby uwierzyc a ja nie jestem w stanie dotknac. staralam sie dotknac ale cos mnie zatrzymuje i nie potrafie tak naprawde uwierzyc 100% ze biblia jest nie omylna bo nawiet pastorzy mowia o to wydanie jest lepsze niz inne a tu jest błąd to co ja mam powiedziec kto nie zna grekiego czy hebrajskiego.

tak wiec chce wierzyc ale jak to zrobic?
krakowiak
 
Posty: 16
Dołączył(a): Pt lut 12, 2010 6:01 pm

Postprzez hungry » So lut 13, 2010 4:01 pm

Oczywiście, że możemy o tym porozmawiać ale skoro jeszcze nie uwierzyłaś a mimo to chcesz uwierzyć, więc proszę nie gniewaj się, lecz porozmawiajmy na razie w "rozmowach kontrolowanych", zgodnie z "zasadami na forum ". Stad przeniosłem Twój wątek w ten odpowiedni dział.
A swoją drogą wiara to decyzja albo się wierzy albo nie. I to nie jest kwestia rozumu ale serca. Rozumem możesz próbować co nieco ogarnąć, w nie wielkiej części jedynie, ale nie do końca, bowiem Boga nie pojmie się rozumem. W Niego wierzę osobiście całym swoim sercem, gdy Boży Duch Święty przekonał mnie o tym wewnątrz mnie podczas mojego studium biblii. Więcej przeczytasz o tym w moim świadectwie na mojej stronie internetowej link w w w poniżej.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez krakowiak » So lut 13, 2010 6:09 pm

no dobra serca ale tak samo moze powiedziec muzulmanin i ludzie z innych religi czyz nie tak? czy w chrzescijanstwie nie ma rozumu?
krakowiak
 
Posty: 16
Dołączył(a): Pt lut 12, 2010 6:01 pm

Postprzez hungry » So lut 13, 2010 6:34 pm

czemu myślisz, że niema? Biblia wiele mówi o rozumie, lecz nie chcę tutaj Ci szpanować cytatami ale po prostu wiem że Bóg tam mówi w księdze Przypowieści Salomona choćby aby zaufać Bogu z całego serca a nie polegać na własnym rozumie. Jakoś tak to brzmiało. Ale jak dostrzegamy nie pisze aby nie korzystać z rozumu ale by na nim nie polegać. Co do muzułmanów to oczywiście że mogą być przekonywani w sercach ale jest też istotne na czym te przekonanie i na czym ich wiara bazuje. Chrześcijanie wierzą jednak biblii i nie przyjmują tego tylko po to bo tak ktoś uznał jakiś papież, biskup ale dlatego że księgi cały kanon Starego i Nowego testamentu są sprawdzone o czym już wspomniałem wcześniej. Wierzymy również, że chociaż w tych badaniach Pism (egzegeza) towarzyszy rozum to jednak wierzymy (no widzisz znów wiara :) bez tego ani rusz ), że Duch Święty towarzyszy wierzącym, narodzonym na nowo od wieków już. Muzułmanie jednak nie opierają swojej wiary na biblii ale na koranie i z historii wiemy że islam powstał później niż chrześcijaństwo. A Chrześcijaństwo było dopełnieniem Judaizmu w Chrystusie Mesjaszu dzięki, któremu tylko już nie musimy składać ofiar i świętować szabatów, ale istotna jest wiara, która jest czynna w miłości. Ale gdyby nie dzieło Golgoty , męka, śmierć Chrystusa na odkupienie wielu, czyli doskonała miłość Boga do nas grzeszników, nie bylibyśmy w stanie dziś kochać. Byłoby nas być może stać na altruizm od czasu do czasu, gesty życzliwości ale to wszystko nie dało by nam zbawienia. Bo wszystkie najlepsze uczynki nie mogą być zapłatą za życie wieczne , będące darem Łaski Bożej. Biblia mówi wręcz, że są one wszystkie te uczynki choćby najlepsze jedynie szata splugawioną. Więc nie ma co się łudzić , że gdy będę dobry pójdę do nieba. Jedynie dzięki Jezusowi mamy otwarte niebo. Chrystus to udowodnił i wszystko jest do sprawdzenia w biblii, gdy się będzie oczywiście ja czytać ze szczerym sercem przed Bogiem. Odnośnie muzułmanów, że sobie pozwolę wrócić do nich. to wiem, że oni również się dziś nawracają do Jezusa w chwilach gdy nigdy o nim nie słyszeli od żadnego z chrześcijan, bo nie wszędzie chrześcijanie w dzisiejszych czasach mogą dotrzeć, nie tylko przez bariery językowe i kulturowe ale również religijne z powodu , że chrześcijanie i dziś prześladowani są za wiarę. Nie mniej jednak muzułmanie nawracają się i dziś nie słysząc ani jednego słowa o Jezusie od chrześcijan. Bóg już sam o to też dba. Nie zwalnia nas to jednak od niesienia ewangelii zgubionym gdy mamy taką możliwość. A o nawracaniu się muzułmanów możesz obejrzeć na filmie, który również prezentuję na swojej stronce podając odnośnik do strony gdzie można go zakupić i do strony gdzie ktoś inny go udostępnia w sieci.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez krakowiak » So lut 13, 2010 7:45 pm

co do muzulmanow to znam ich sporo (nie mieszkam w polsce). aby tak naprawde uwierzyc trzeba wiedziec ze biblia jest prawdziwa i ze nie ma w niej bledow no to wracam do wczesniejszego tematu ale jak to poznac bo jak narazie to tlumaczysz mi wszystko przez biblie. ale jak mam wiedziec ze to wlasnie ( moi muzulmanscy koledzy maja sporo wyjasnien ktore maja sens) a ja jak wychodze z wiara to kazdy moze wierzyc w co chce.

moze dla ciebie chodze w kolko ale niestety to jest moj delemat
krakowiak
 
Posty: 16
Dołączył(a): Pt lut 12, 2010 6:01 pm

Postprzez asa » N lut 14, 2010 5:23 pm

krakowiak, ale po co chcesz to wiedziec? Naprawde dręczy Cie to, bo sama dla siebie chcesz wiedziec i wierzyc, czy koledzy Muzułmanie forsuja prawdziwosc Biblii?
JEsli dla samej siebie to masz dwie sciezki, albo dokladnie przestudiuj Biblie i Koran i je porownaj, albo zwroc sie do Boga, aby Cie przekonał, ze istotnie Jego słowa sa zawarte w Biblii.

Ja ze swej strony moge Ci opisac pewne zdarzenie z moich ostatnich dni.
Przezyłam doswaidczenie, b. trudne dla mnie. Było mi tak cięzko, czułam sie osaczona ze wszystkich stron, narastały we mnie samooskarzenia i nawet miałam ochotę zanegowac to, ze jestem dzieckiem bozym.
Wiem, ze to brzmi dosc dramatycznie, ale wowczas ostatnia resztą sił sięgnełam po Bblie. I słwo z ks Jeremiasza po prostu mi zalsniło wsrod zdan, które czytałam. Mówilo ono o tym, ze jestem owcą bożego pastwiska. A ja przeciez byłam tak blisko , aby zanegowac fakt, ze jestem bozym dzieckiem, ze naleze do JEzusa. Więc Bóg mnie tym słowem UMOCNIŁ, UPEWNIŁ, POCIESZYŁ ze ciągle naleze do Niego. Zadne inne zdanie, czytane tego dnia tak mi nie dodało sił, jak własnie te. Widzisz, Bóg mnie zna. On był ze mna podczas mojego doswaidczenia, i widzial wszystko, co przezywałam. Nie wiem jak to napisac, ale chodziło o to, ze ja wowczas najbardziej potrzebowałam zapewnienia bozego, ze do Niego wciaz należe. I dlatego Duch sw sprawił, ze własnie te zdanie było przeznaczone dla mnie na ten czas i na te sytuacje. I znowu wiedzialam, ze jestem w bozych objęciach i trauma pewnego wydarzenia, przez ktore przechodziłam- przestała bolec.
Zatem- Bóg MÓWI przez swoje słowo.
Wielokrotnie wczesniej Slowo Boze dodawało mi sił i wzrastało moje zaufanie wobec Pana.
asa
Aktywny
 
Posty: 637
Dołączył(a): Pt kwi 25, 2008 9:29 pm

Postprzez jazzon12 » Pn lut 15, 2010 2:43 am

krakowiak

Odpowiedź jest prosta. Powiem Ci bez owijania w bawełnę jak poprzednicy (nikogo nie obrażam, tylko nie odpowiedzieliście dziewczynie rzeczowo na postawione przez nią pytanie).

Jedynie Biblia Judeochrześcijańska zawiera proroctwa, które wypełniły się w 100%! Ani Koran, ani jakaś Tipitaka, ani żadna inna księga nie zawiera udokumentowanych historycznie proroctw, które się sprawdziły.

Większość wydarzeń opisanych w proroctwach Starego i Nowego Testamentu już się spełniło i to co do ostatniego słowa. Zostało naukowo potwierdzone, że każde z tych proroctw było spisane dużo wcześniej przed zaistniałym wydarzeniem, o którym owo proroctwo mówiło. Także jest to znakiem dla nas ludzi, że Bóg YHVH jest Bogiem Jedynym i Nieomylnym. Wszystko co powiedział sprawdziło się, a co powiedział, zostało spisane w księgach Pisma Świętego. Pewna ilość proroctw biblijnych nie wypełniła się jeszcze - są to przepowiednie dotyczące Czasów Ostatecznych.

Także dwa, podstawowe argumenty potwierdzające, wyłączność Biblii na natchnione dzieło Boga Żywego to:
- nieomylne proroctwa,
- wiekowość Biblii - najstarsze księgi Starego Testamentu mają ponad 5500 lat! (ciekawostka: tyle samo lat ma Ziemia - nasza planeta; wiek Ziemi opiewający na 6 mld lat jest bzdurą).

Jako doskonały przykład można podać proroctwo Daniela o dniu narodzin mesjasza.
Daniela 9:25
Przetoż wiedz a zrozumiej, że od wyjścia słowa o przywróceniu i zbudowaniu Jeruzalemu aż do Mesyjasza wodza będzie tygodni siedm, potem tygodni sześćdziesiąt i dwa, gdy znowu zbudowana będzie ulica i przekopanie, a te czasy będą bardzo trudne.*


Data odbudowy Jeruzalemu jest doskonale znana historykom. Historia mówi również, że na Ziemi ponad 2000 lat temu był człowiek o imieniu Yah-shuah, który był Messiah. Data narodzin Messiah też jest znana historykom.
Okres czasu zapisany w Księdze Daniela od odbudowy Jeruzalem do narodzenia się Messiah, rzeczywiście przypada na różnicę czasu pomiędzy obydwoma wydarzeniami!

Poszukaj w Internecie i poczytaj więcej nt. proroctw biblijnych wypełnionych.

Mało tego, poczytaj o prawdopodobieństwie, wypełnienia proroctw Starego Testamentu przez Yah-shuah. To jest kolejny dowód na to, że Biblia jest Dziełem Natchnionym przez Bożego Ducha. (wg prawdopodobieństwa matematycznego, jest praktycznie niemożliwe, aby życiorys Yah-shauah przypadkowo "zgrał się" z proroctwami Starego Testamentu). Wyrocznia YHVH mówi Jedyną Prawdę.

P.S. Pisałaś, że wahasz się między Biblią, a Koranem. Koran takich proroctw nie ma. Koran ma ok. 1400 lat a Biblia ponad 5500 - tyle co Ziemia.

*fragment przytoczony z: Biblia Gdańska
jazzon12
 

Postprzez hungry » Pn lut 15, 2010 2:29 pm

Świetnie to wyjaśnia traktat, który właśnie zeskanowałem.
"Czy Biblia mówi prawdę" 1
"Czy Biblia mówi prawdę" 2
"Czy Biblia mówi prawdę" 3
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez krakowiak » Pn lut 15, 2010 11:16 pm

dzieki jazzon12 ze sprobowales zrozumiec moje pytanie i dyleme. a teraz sprobuje poszukac troche informacji na internecie.
krakowiak
 
Posty: 16
Dołączył(a): Pt lut 12, 2010 6:01 pm

Postprzez stygmaty » N lut 21, 2010 5:17 pm

Prawdziwą wiarę znajdziesz w sobie , w tym co cię będzie spotykać w życiu , w tym , z czym przyjdzie ci się zmierzyć i pasować.......tu szukaj wiary...
Nawet nie raz będziesz zdziwiona , że tak się zachowałaś a nie inaczej ...
Prawdziwa wiara , jest w nas , a w książkach opis , spis ..
stygmaty
 
Posty: 3
Dołączył(a): N lut 21, 2010 4:44 pm

Postprzez asa » Pn lut 22, 2010 1:43 pm

przepraszam stygmaty, ale wiare w co?
asa
Aktywny
 
Posty: 637
Dołączył(a): Pt kwi 25, 2008 9:29 pm

Postprzez ucash » Pn lut 22, 2010 5:03 pm

asa napisał(a):przepraszam stygmaty, ale wiare w co?


:D
ucash
Aktywny
 
Posty: 366
Dołączył(a): So maja 23, 2009 6:35 am
Lokalizacja: Glasgow

Postprzez stygmaty » Pn lut 22, 2010 7:40 pm

No własnie, w co ty wierzysz :?: :?: :!:
stygmaty
 
Posty: 3
Dołączył(a): N lut 21, 2010 4:44 pm

Następna strona

Powrót do Rozmowy kontrolowane

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron