Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:54 am Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Co by było jeżeli w kosmosie istniałaby inna cywylizacja?

Forum dyskusyjne dla ludzi o różnych światopoglądach (niechrześcijanie rozmawiają z chrześcijanami na temat ich wiary).

Co by było jeżeli w kosmosie istniałaby inna cywylizacja?

Postprzez wrobel10 » Pn lis 30, 2009 10:47 pm

Witam! Jest wiele dowodów na to, że w kosmosie jest życie. Tak sobie myślałem co by było gdyby te życie tam na górze istniało. Myślałem również nad tym czy ta odnaleziona cywilizacja będzie miała własne religie itp. (oczywiście jak będzie inteligentna). Wszechświat jest ogromny i nie wiadomo co możemy tam znaleźć. Kiedyś oglądałem wypowiedź pewnego księdza na ten temat i wypowiadał się bardzo dobrze na ten temat i mówił, że byłoby wspaniale taką pozaziemską cywilizację znaleźć. Mówił także, że czytał pewną książkę, w której było napisane, że na świat zstąpiła pewna inteligentniejsza od ludzi "chmura" (nie wiem czemu, ale tak było) i ludzie nie wiedzieli jak się z nią porozumieć. No i główkowali, aż w końcu pewien zwykły człowiek powiedział: "Skoro ta chmura jest inteligentniejsza od nas niech nauczy się angielskiego.". Dalej już nie pamiętam, ale było to chyba na TVP. Czekam na wasze wypowiedzi na ten temat, a i polecam obejrzenie ciekawych filmów dotyczących zjawisk UFO. Zaznaczam, że jestem człowiekiem wierzącym.

Tutaj zamieszczam cały film Oto pierwsza część: [link usunięty przez moderatora]
wrobel10
 
Posty: 5
Dołączył(a): Pn lis 30, 2009 4:56 pm

Re: Co by było jeżeli w kosmosie istniałaby inna cywylizacja

Postprzez hungry » Pn lis 30, 2009 11:04 pm

Wierzące osoby nie wierzą w UFO.
Wg biblii jesteśmy tylko my w kosmosie tylko. I za nas tylko Jezus umarł za ludzi. Proszę zapoznaj się z zasadami na forum, zanim zaczniesz pisać na nim.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez admin » Pn lis 30, 2009 11:48 pm

W Biblii nie jest napisane, że w kosmosie jesteśmy tylko my. Ja tego nie znalazłem.
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Postprzez hungry » Wt gru 01, 2009 12:04 am

oczywiscie sa aniolowie jeszcze i zwierzatka :P
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez zosiano » Wt gru 01, 2009 12:53 am

Bułgarscy naukowcy rozmawiają z kosmitami

Naukowcy bułgarscy rozmawiają z przedstawicielami cywilizacji pozaziemskich, otrzymali od nich odpowiedzi na kilkadziesiąt pytań, które obecnie odszyfrują, i spodziewają się bezpośrednich kontaktów w najbliższych 10-15 latach - powiedział wicedyrektor Instytutu Badań Kosmicznych Bułgarskiej Akademii Nauk prof. Łaczezar Filipow w wywiadach dla dzienników "Nowina" i "24 czasa".
- Istoty pozaziemskie także obecnie są wokół nas. Obserwują nas przez cały czas. Nie są nastawione wrogo, raczej chcą nam pomóc. Uważają jednak, że nie dorośliśmy do bezpośredniego kontaktu, ponieważ wciąż nie wiemy, o co możemy je poprosić przy spotkaniu, i nie chcą ingerować bezpośrednio w nasze życie - oświadczył Filipow.


więcej tutaj: http://wiadomosci.onet.pl/2086691,12,bu ... ,item.html

No cóż, jeśli fizycy posługują się w badaniach wizjonerami....
Tylko ta kobiecina właściwie wie z kim ma kontakt, a oni?

Mimo wszystko zgadzam się z adminem - Biblia nie wyklucza innych cywilizacji, ani o nich nie wspomina, że są.
Człowiek jednak pragnie "towarzystwa", nie chce być sam w całym Kosmosie i czujnie szuka choćby cienia innej cywilizacji. Być może jest to "cywilizacja duchów", być może istot materialnych. Bez takich marzeń i poszukiwań, Kolumb nie odkryłby Ameryki. :D
Dlatego dziwię się, że ten temat trafił do Kosza.
Tylko tu rodzi się pytanie.
Gdyby istniały inne cywilizacje, to czy nauczą się od nas miłości?
Doświadczenia z Ameryką Łacińską i innymi kontynentami raczej temu przeczą... :(
zosiano
Aktywny
 
Posty: 104
Dołączył(a): Wt lip 21, 2009 2:41 am
Lokalizacja: Lublin

Postprzez hungry » Wt gru 01, 2009 10:52 am

Fantazja ludzka nie zna granic :P hehe przyśni się coś ludziom i twierdzą że mają kontakt z kosmitami :D
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez admin » Wt gru 01, 2009 11:09 am

Dobrze aby chrześcijanie choć chwile poświęcili i temu tematowi. Piszę chwilę gdyż potem mogą zająć się ważniejszymi.

Zainteresowanie innymi cywilizacjami trwa. Biblia nimi się nie zajmują z wyjątkiem świata aniołów, demonów.

Jednak nie mogą stwierdzić definitywnie, że nie innej cywilizacji. Jeśli Biblia się tym nie zajmuje to i ja nie widzę potrzeby sobie tym zawracanie głowy.

Być może i są 2-3 inne ale to naprawdę nie nasz problem gdyż jeśli są to nie oznacza, że Bóg przywidział kontakt.

Inna sprawa, że istnieje świat duchowy i to może sprawiać, że istnieje inna cywilizacja a to faktycznie istnieje tylko inny "świat równoległy" czyli świat w którym żyją święci i aniołowie przed obliczem Boga.

Manifestacje aniołów czy demonów może ktoś odbierać jak pojawienie się przedstawicieli innych cywilizacji. Diabeł jest kłamcą więc może ludziom wcisnąć przy tej okazji różne rzeczy.

Manifestacje jednak są czego apostołowie byli świadkami jak i wielu chrześcijan żyjących dzisiaj.

To tyle krótkich myśli.
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Postprzez hungry » Wt gru 01, 2009 12:40 pm

Ja przed nawróceniem też się interesowałem ufologią ale jak mówię było to przed nawróceniem i gdy poznałem Żywego Boga uznałem to za próżność. Chyba żeby nauka udowodniła istnienie ufo jak np. ciążenie powszechne pole czy siła magnetyczna, prawa dynamiki Newtona itd. Bo nie jestem ignorantem nauki. Ale wiemy że żadna nauka nie potrafiła do tej pory udowodnić takich teorii, dlatego nawet nie nazwałbym tego teorią a jedynie baśniami lub mitami. Oczywiście zapewne również uważam, że jeśli ktoś twierdzi że widział ufo i jeśli faktycznie coś mu się ukazało to dopuszczam tu jedynie istnienie mocy demonicznych lub aniołów. Dopuszczam jedynie to co nauka potwierdza i to co biblijne. Bowiem nauka nie obala Biblii, ani Biblia nauki.
Póki co ufologia to mit ze słownika j. polskiego "ubarwiona wymyślonymi szczegółami historia o jakiejś postaci lub o jakimś wydarzeniu, lub fałszywe mniemanie o kimś lub o czymś uznawane bez dowodu".
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez wrobel10 » Cz gru 10, 2009 11:00 pm

Na początku zdziwiłem się, że temat trafił do kosza ;P, ale dobrze, że jest już we właściwym miejscu. Jestem usatysfakcjonowany odpowiedziami w tym temacie. Może ktoś ma jeszcze coś do powiedzenia na ten temat :) ?
wrobel10
 
Posty: 5
Dołączył(a): Pn lis 30, 2009 4:56 pm

Postprzez ucash » Wt gru 15, 2009 6:49 pm

Baaaa to i ja dodam swoje 5.gr :D
Osobiscie uwarzam ze Gdyby Bog oprocz ludzi stworzyl inna cywilizacje z ktora rzekomo mielibysmy nawiazac kontakt to raczej wspomnialby w bibli cos o niej a pozatym to juz na ziemi sa ludzie ktorzy zzachowuja sie jak ufoludki :wink:
ucash
Aktywny
 
Posty: 366
Dołączył(a): So maja 23, 2009 6:35 am
Lokalizacja: Glasgow

Postprzez hungry » Śr gru 16, 2009 7:58 am

Oczywiście tak jak wspomniał o aniołach i olbrzymach które rodziły aniołom córki ziemskie.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Re: Co by było jeżeli w kosmosie istniałaby inna cywylizacja

Postprzez poznajpraw.de » Pt mar 05, 2010 11:16 am

wrobel10 napisał(a):Witam! Jest wiele dowodów na to, że w kosmosie jest życie.

Bzdura. Jak na razie wogóle nie ma takich dowodów. Niezly wstep na poczatek watku :-?
poznajpraw.de
 

Postprzez Hastatus » Wt cze 15, 2010 9:57 am

Witam wszystkich serdecznie :D Dawno mnie nie było na tym forum (a raczej w tej części forum) i postanowiłem sprawdzić co się tutaj właściwie dzieje. A jako że niewiele, przeto postanowiłem dodać coś od siebie...

Tutaj omawiane są tak naprawdę dwie rzeczy. Temat UFO oraz istnienie życia pozaziemskiego. I rozczaruję wszystkich przeciwników tych teorii, ale one już dawno zostały udowodnione i SĄ PRAWDZIWE. Ale jak zwykle wszystko zależy od punktu widzenia :wink:

UFO

Czyli po polsku NOL - Niezidentyfikowany Obiekt Latający. Zarejestrowano sporo obiektów, których nie rozpoznano (bo o to właśnie tutaj chodzi), ergo UFO istnieje :lol:
Czy są to tylko błędy pomiarowe, jakieś naturalne zjawiska, których jeszcze nie rozumiemy, czy też manifestacja przybyszów z obcej planety, to już kwestia dyskusyjna. Ale UFO istnieje, ponieważ istnieją obiekty niezidentyfikowane. Kropka.

Istnienie życia pozaziemskiego

Po pierwsze znaleziono na Marsie skamieniałe prymitywne organizmy (bakterie zdaje się). To jest naukowo potwierdzony fakt i nie można z nim polemizować.
Po drugie zauważono że w niektórych meteorytach znajdowały się podstawowe elementy życia, składniki które tworzą RNA oraz DNA. Istnieją więc przesłanki potwierdzające teorię Panspermii. Tak czy siak bakterie na Marsie istniały (bądź nawet jeszcze istnieją), więc życie pozaziemskie jest również faktem. Kropka.

Na koniec powiem tylko że ktoś kiedyś powiedział iż:

"Teoria że tylko na Ziemi powstało życie, jest tak samo absurdalna jak ta, która zakłada że na całym polu obsianym zbożem, wyrośnie tylko jeden kłos". :wink:
Hastatus
 
Posty: 28
Dołączył(a): Wt lis 04, 2008 8:49 pm

Postprzez hungry » Wt cze 15, 2010 12:57 pm

Hastatus napisał(a):"Teoria że tylko na Ziemi powstało życie, jest tak samo absurdalna jak ta, która zakłada że na całym polu obsianym zbożem, wyrośnie tylko jeden kłos". :wink:

A teoria, że na innych planetach jest życie nie jest absurdalna? Jakoś nikt do tej pory nie udowodnił, że istnieje życie gdzieś w kosmosie poza ziemią. A bakterie na Marsie to chyba kolejne science fiction, :lol: bo gdzie niby te dowody? Proszę o wiarygodne źródło ale nie z serwisów typu jakieś "Strefa11" na szczęście zdjęte z ekranów TV.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm


Powrót do Rozmowy kontrolowane

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron