Teraz jest Pt mar 29, 2024 4:35 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Błogosławieni Zwycięscy

Forum dyskusyjne dla ludzi o różnych światopoglądach (niechrześcijanie rozmawiają z chrześcijanami na temat ich wiary).

Postprzez asa » Cz sty 22, 2009 6:04 pm

Skoro tak dobrze znasz PŚ to powinieneś wiedzieć, "że mamy być panami tego świata i mamy sobie czynić ziemię poddaną"


po prostu przeczytaj Kazuya

obraz 1.
stworzenie

Rdz 1: (25) I uczynił Bóg dzikie zwierzęta według rodzajów ich, i bydło według rodzaju jego, i wszelkie płazy ziemne według rodzajów ich; i widział Bóg, że to było dobre. (26) Potem rzekł Bóg: Uczyńmy człowieka na obraz nasz, podobnego do nas i niech panuje nad rybami morskimi i nad ptactwem niebios, i nad bydłem, i nad całą ziemią, i nad wszelkim płazem pełzającym po ziemi. (27) I stworzył Bóg człowieka na obraz swój. Na obraz Boga stworzył go. Jako mężczyznę i niewiastę stworzył ich.
28 I błogosławił im Bóg, i rzekł do nich Bóg: Rozradzajcie się i rozmnażajcie się, i napełniajcie ziemię, i czyńcie ją sobie poddaną; panujcie nad rybami morskimi i nad ptactwem niebios, i nad wszelkimi zwierzętami, które się poruszają po ziemi! (29) Potem rzekł Bóg: Oto daję wam wszelką roślinę wydającą nasienie na całej ziemi i wszelkie drzewa, których owoc ma w sobie nasienie: niech będzie dla was pokarmem! (30) Wszystkim zaś dzikim zwierzętom i wszelkiemu ptactwu niebios, i wszelkim płazom na ziemi, w których jest tchnienie życia, daję na pokarm wszystkie rośliny. I tak się stało. (31) I spojrzał Bóg na wszystko, co uczynił, a było to bardzo dobre.

obraz 2.
skutek nieposluszenstwa ( grzechu)

Rdz 3 (16) Do kobiety zaś rzekł: Pomnożę dolegliwości brzemienności twojej, w bólach będziesz rodziła dzieci, mimo to ku mężowi twemu pociągać cię będą pragnienia twoje, on zaś będzie panował nad tobą. (17) A do Adama rzekł: Ponieważ usłuchałeś głosu żony swojej i jadłeś z drzewa, z którego ci zabroniłem, mówiąc: Nie wolno ci jeść z niego, przeklęta niech będzie ziemia z powodu ciebie! W mozole żywić się będziesz z niej po wszystkie dni życia swego! (18 ) Ciernie i osty rodzić ci będzie i żywić się będziesz zielem polnym. (19) W pocie oblicza twego będziesz jadł chleb, aż wrócisz do ziemi, z której zostałeś wzięty; bo prochem jesteś i w proch się obrócisz.[/quote]
asa
Aktywny
 
Posty: 637
Dołączył(a): Pt kwi 25, 2008 9:29 pm

Postprzez Robertamigo » Cz sty 22, 2009 11:30 pm

Kazuya napisał(a):Chrześcijanin to osoba wierząca, mająca wolną wolę, mogąca robić to co uważa za słuszne, bo jest człowiekiem wolnym..

Gdzie to pisze? Skad masz taka definicje? Jestes pewien ,czy tylko ci sie wydaje?
Wolna wole ma kazdy czlowiek. Ten stan rzeczy nie robi z ciebie jeszcze Chrzescijanina. Uwazasz za sluszne,to co ci sie wydaje, czy kierujesz sie jakimis zasadami? jesli tak to jakimi i skad wiesz ze akurat "to" jest sluszne. Pozatym ,co rozumiesz pod pojeciem "wolnosc".
Jako Chrzescijanin powinienes znac Slowo Pana:

A On mu powiedzial: Bedziesz milowal Pana, Boga swego, z calego serca swego i z calej duszy swojej, i z calej mysli swojej.
To jest najwieksze i pierwsze przykazanie.
A drugie podobne temu: Bedziesz milowal blizniego swego jak siebie samego.

Powiem ci szczerze,ze koliduje to calkiem powaznie z twoimi pogladami, (patrz poprzednie posty).


Kazuya napisał(a):Ja "słucham słów Pana" i jednocześnie łącze je ze swoimi co sprawia że jestem lepszy niż Europejski chrześcijanin mający ograniczony punkt widzenia...

Co rozumiesz przez "slucham"? Slowo to oznacza -byc poslusznym. Jestes nim :?:
Kazuya napisał(a): Skoro tak dobrze znasz PŚ to powinieneś wiedzieć, "że mamy być panami tego świata i mamy sobie czynić ziemię poddaną". ...

W jaki sposob mamy to czynic :?: Mieczem :?: bezwglednoscia :?: , prawem piesci :?:
Napisz prosze ,co przez to rozumiesz-"byc panami tego swiata". Chetnie wymienie sie pogladami na ten temat.
Kazuya napisał(a):A nakazując mi robić to czy tamto według Twoich przekonań nie moich to właśnie Ty nie jesteś "chrześcijaninem"

Nic ci przeciesz nie nakazuje,ani nie nazucam, :o Tymbardziej moich przekonan.
Kazuya napisał(a):Widzisz? Zaprzeczasz sam sobie. Dlaczego nie chcesz otworzyć się i poznać coś nowego? Choćby tak dla samego poznania,

Poniewaz wiem,ze jest duzo owocow na swiecie, ale niektore sa robaczywe :wink:
Ja znalazlem,nie musze szukac. :) To co znalazlem wystarczy mi zupelnie.
A poniewaz jestem Chrzescijaninem, to mam w uszach slowa Ap.Pawla:

" Baczcie, aby was kto nie sprowadzil na manowce filozofia i czczym urojeniem, opartym na podaniach ludzkich i na zywiolach swiata, a nie na Chrystusie;"

Kazuya napisał(a): To zamknięcie sprawia że jesteś nieco ograniczony (nie mówię tego żeby Cię obrazić więc nie gniewaj się ok?), a chrześcijanin to przede wszystkim osoba otwarta i wiesz mi że ja mógłbym Cię więcej nauczyć, niż ty mnie.

Chrzescijanstwo nie zamyka czlowieka,ono wyzwala. Wyzwala czlowieka od balastu grzechu, ktory staje sie coraz bardziej ciezki. Grzech to jak krzyz na plecach kazdego czlowieka.Zmazanie twoich przewinien przez Jezusa na krzyzu wyzwala kazdego wierzacego ,daje prawdziwa wolnosc. Dlatego nie dziw sie przyjacielu,mnie i innym wierzacym ze nie interesuja nas twoje nauki. Prawie kazdy z forumowiczow,zanim znalazl Boga,"liznol" juz co nie co z innych nauk.Czy byla to medytacja,okultyzm,mistycyzm,czary... itp. Wierz mi, nic nowego nie odkryles, co by nie bylo juz znane. Zmienia sie tylko "oprawka"

Pozdrawiam serdecznie.
Robertamigo
Aktywny
 
Posty: 301
Dołączył(a): So gru 27, 2008 8:05 pm
Lokalizacja: BRD / Zory

Postprzez Robertamigo » N sty 25, 2009 2:39 pm

Zaczynam powoli zastanawiac sie czy Ty przyjacielu nie pomyliles czasem forum chrzescijanskiego, z forum polemizujacym nad sztukami walki :-?

Pozdrawiam
Robertamigo
Aktywny
 
Posty: 301
Dołączył(a): So gru 27, 2008 8:05 pm
Lokalizacja: BRD / Zory

Postprzez asa » N sty 25, 2009 8:23 pm

Kazuya- my nie odmawiamy paciorków :lol:
pozdrawiam serdecznie, niech moc bedzie z tobą :wink:
asa
Aktywny
 
Posty: 637
Dołączył(a): Pt kwi 25, 2008 9:29 pm

Postprzez Robertamigo » Pn sty 26, 2009 10:11 am

Kazuya napisał(a):Nie nie pomyliłem się. Jestem chrześcijaninem bardziej wierzącym niż praktykującym.

Wiara bez posluszenstwa,jest wiara falszywa (list Jakuba). Twoje twierdzenia w stylu- "zycie nie ma sensu bez honoru" mowia wyraznie ze o chrzescijanstwie masz mgliste pojecie. My mowimy :Zycie nie ma sensu bez Jezusa.
Kazuya napisał(a): Powiedz mi jak rozumiesz pojęcie "sztuki walki"?

Wcale nie rozumie,nie interesuje mnie to. :)
Kazuya napisał(a): Należy znać kodeks postępowania, udoskonalać się co dziennie i trenować codziennie, uczyć się różnych nauk, zasad etycznych i moralnych, trze4ba wiedzieć co to jest lojalność,

Ciesze sie ze masz jakies hobby. Ja tez w wolnym czasie bardzo lubie jezdzic na nartach, ale nie wypelniam tym ,tak jak Ty to robisz, mojego calego zycia, utozsamiajac i podporzadkowujac sie z tym calkowicie.
Ty poprostu zrobiles z tego sens swojego zycia, przedkladajac jakies kodeksy moralne,nauki o lojalnosci i moralnosci ponad Pana Jezusa. Postawiles sobie balwana na 1 miejscu,zamiast Jezusa.Gdy bys cala swoja gorliwosc jaka angazujesz w swoje hobby,zaangazowal w wiare w Chrystusa-to ja,jako pierwszy nazwal bym ciebie Chrzescijaninem.
Kazuya napisał(a):
że życie nie ma sensu bez honoru.

Oczywiscie ze ma; z Jezusem.

Kazuya napisał(a):Powiesz: "Co to ma wspólnego z chrześcijaństwem?"
A no otóż ma. Uczy lojalności i oddania jednemu Panu - Jezusowi

Nieprawda! Zdolnosc do lojalnosci i oddania sie Panu Jezusowi,jest uwarunkowana szczerym nawroceniem sie. Objawia sie to przez postawienie Pana Jezusa na pierwszym miejscu w swoim zyciu.
A jedyna nauka ktora pokaze ci ,jak spodobac sie Panu- jest Pismo Sw.

Kazuya napisał(a):Nie muszę odmawiać "paciorków" na pamięć jak wy i modlić się jak wy.

Paciorki i rozance "klepia" na pamiec katolicy. Widze ze z tych srodowisk bierzesz obraz chrzescijanstwa. Dlatego nie dziwi mnie twoje podejscie.
Kazuya napisał(a): Sami mówicie Bóg Honor Ojczyzna.

Te haslo pochodzi raczej od osob "poszkodowanych" przez radio "Ma´ryja", oraz telewizje "Trwam".
Kazuya napisał(a):To właśnie Bushidou i wbrew małointeligentnym i nieoświeconym Europejczykom ma bardzo dużo z chrześcijaństwem wspólnego.
さようなら
:)
Kazuya,przyjmnij z humorem,ale dlaczego mimo tak wysokiego wspolczynnika inteligencji nie potrafisz zrozumiec,ze nikogo jeszcze na tym forum nie oswieciles :lol: Nie trzeba miec wysokiego IQ by zrozumiec ze "cos tu nie gra" :)

Pozdrawiam
Robertamigo
Aktywny
 
Posty: 301
Dołączył(a): So gru 27, 2008 8:05 pm
Lokalizacja: BRD / Zory

Postprzez Robertamigo » Pn sty 26, 2009 11:40 am

Kazuya napisał(a):Właśnie prawda! Ja nie potrzebuję nawrócenia bo już jestem nawrócony, a Pan Jezus zawsze był jest i będzie na pierwszym miejscu. Tak PŚ to najważniejsza nauka, a Bushidou pomaga w niej wytrwać. Kierując się Bushidou kierujesz się PŚ z tym że PŚ jest dla wielu niezrozumiały (właściwie nikt nie jest w stanie pojąć go całego) Bushidou natomiast może zrozumieć każdy. :D

Wiesz co to znaczy nawrocic sie? kiedy to zrobiles? i jak wplynelo to na twoje zycie?
Widze ze traktujesz Bushidou jak uproszczony komentarz do Pisma. Katolicy tez maja katechizm, objasniajacy nauki NT, ktory wedlug mnie jest tak zagmatwana i pokrecona nauka Pisma ze az szczenka opada. Ty znowu masz bushidou, tez taki maly Katechizm. Dlaczego nie wezmiesz NT do reki,kto ci naopowiadal ze jest to niezrozumiale? NT skierowany jest dla kazdego prostego czlowieka,i jest listem od Boga dla ciebie. Bushidou nie moze sobie roscic prawa do takiego statusu. Przeslanka NT jest bardzo prosta-masz sie szczeze nawrocic, i za wzor brac zycie Jezusa. Slowa Jezusa dotyczace tego co masz w zyciu robic,by podobac sie Bogu,nie wymagaja komentarza, sa proste i zrozumiale dla kazdego. Taki jest tez zamiar Boga-dotrzec do kazdego czlowieka, nie przez filozofie ,kodeksy,czy bushidou ,ale przez Slowa Jezusa.
Jan. 14:23
Odpowiedzial Jezus i rzekl mu: Jesli kto mnie miluje, slowa mojego przestrzegac bedzie, i Ojciec mój umiluje go, i do niego przyjdziemy, i u niego zamieszkamy.

Jan. 14:24
Kto mnie nie miluje, ten slów moich nie przestrzega, a przeciez slowo, które slyszycie, nie jest moim slowem, lecz Ojca, który mnie poslal.

Kazuya napisał(a):Bo nikt nie chce być "oświeconym" proste. Jak to się mówi dla chcącego nic trudnego

Pisalem ci juz ze twoja oferta "oswiecenia" to betka co ofiaruje Jezus oraz wiara w niego.
Kazuya napisał(a):. Za to wielu w mojej szkole, w Japonii nawróciłem na wiarę. Mamy nawet księdza, który dał im chrzest i ich naucza

Jaka wiare? wiare w co? jakiego ksiedza? i czego naucza?
Kazuya napisał(a):. Jesteśmy samurajami Jezusa, jego wojownikami. Tak jak samurajowie w przeszłości oddawali życie dla swojego zwierzchnika, czasem nawet na jego rozkaz, my z przyjemnością oddamy życie dla naszego Pana.

Przypomina to islam, gdzie ludzie oddaja zycie za allaha wysadzajac sie w powietrze.
Kazuya napisał(a):Będziemy bronić naszych racji i wymierzać sprawiedliwość, gdyż jako Jego wojownicy mamy do tego prawo. Teraz rozumiesz?

gdybys zamiast twojego katechizmu zaczol czytac Slowo Boze, wiedzial bys ze "wojownicy" Jezusa, to uczniowie gloszacy Jego Slowo,czyli dobra nowine o smierci krzyzowej za grzechy, a nie wymierzajacy sprawiedliwosc. Od wymierzania sprawiedliwosci na ziemi jest Prawo,a nie Ty,i nie masz do tego prawa. Bog w niebie bedzie sadzil sprawiedliwie.

Efez. 6:12
Gdyz bój toczymy nie z krwia i z cialem, lecz z nadziemskimi wladzami, ze zwierzchnosciami, z wladcami tego swiata ciemnosci, ze zlymi duchami w okregach niebieskich.

Pozdrawiam
Robertamigo
Aktywny
 
Posty: 301
Dołączył(a): So gru 27, 2008 8:05 pm
Lokalizacja: BRD / Zory

Postprzez Robertamigo » Pn sty 26, 2009 7:20 pm

Kazuya napisał(a):Bushidou ma bardzo podobne zasady do PŚ więc nie ma różnicy czym się posługujesz..

Skad wiesz ze podobne. Z tresci twoich postow wynika ze masz blade lub zadne pojecie co jest napisane w Bibli. Dlaczego nie jestes w stanie poprzec swoich przekonan chociaz jednym cytatem z bibli?
Pisales ze sie nawrociles, dziwne to nawrocenie,skoro nie interesuje cie co Bog mowi do ciebie przez slowo.Dziwne to nawrocenie, skoro nie znasz nawet podstawowych zasad wiary,oraz nauk Jezusa. Dziwne nawrocenie,skoro o niczym innym nie piszesz tylko o przemocy,walce i bushidou.Przeczytajac chociaz by tylko Ewangelie,wiedzial bys ze Jezus zakazywal przemocy. Pisze w tym twoim bushidou by nadstawic lewy policzek,gdy dostaniesz w prawy? napewno nie,gdy by tak bylo,mialbys calkiem inne nastawienie.Piszesz ze twoja wiara w Jezusa jest tak mocna ze jestes gotow oddac zycie za Niego, znajac Pismo wiedzial bys ze to Jezus umarl za ciebie, a nie ty za Niego. tak zachowuja sie tylko fanatycy religijni, poszkodowani przez radio Maryja, oraz ludzie dajacy sie otumamic. Wszystkie wojny religijne bazowaly na fanatyzmie religijnym, czyli przekonaniu o potrzebie wymierzania sprawiedliwosci w imie Boga. Biblia mowi ze kazdy czlowiek ma "pojecie" o stworcy,ale jest to tylko jakies pojecie,nic wiecej ,absolutnie nic konkretnego. Ci ktorzy maja tylko jakies "pojecie" odpowiedzialni sa za przemoc na tle religijnym, poniewaz sa swiecie przekonani,ze ich "pojecie" jest wlasciwsze niz u innych. Ci ktorzy znaja Boga,chca Go nasladowac, a taka postawa wyklucza wymierzanie sprawiedliwosci na swoja reke.Pismo tego zabrania. Niestety Ty udowadniasz w kazdym poscie ze nalezysz do grupy majacej tylko "pojecie"
Szkoda ze nie urodziles sie w 11 wieku,zalapal bys sie na wyprawy krzyzowe, a jak by zdrowie dopisalo, to zalapal bys sie jeszcze na inkwizycje.
Naprawde zecz w tym nie polega. Niech twoim przykladem bedzie Jezus. Wymierzajac sprawiedliwosc zastanow sie zawsze ,czy tak by postapil Jezus. Znasz opowiesc z NT gdy zydzi przyprowadzili ladacznice do Jezusa i chcieli by On wymierzyl Jej sprawiedliwosc? Chyba nie musze pisac jak sie skonczylo, jako nowonarodzony z Chrystusa powinienes znac Pismo.

Druga sprawa:
Piszac o heretyzmie , posadzajac kogos o heretyzm lub tym bardziej wydajac o kims osad (Luther=heretyk) i nie umiejac tych zarzutow skonkretyzowac lub nawet uzasadnic na podstawie Pisma, stawiasz sie sam na spalonej pozycji. Poprostu uprawiasz demagogie,puste slowa. Pokazujesz jak plytkie i ograniczone jest twoje podejscie do tematu-wiara Chrzescijanska.


Pozdrawiam
Robertamigo
Aktywny
 
Posty: 301
Dołączył(a): So gru 27, 2008 8:05 pm
Lokalizacja: BRD / Zory

Postprzez Robertamigo » Wt sty 27, 2009 6:41 pm

Kazuya napisał(a):Nieprawda! Moje podejście jest otwarte na zdobywanie coraz to nowej wiedzy. Niestety, ale to Twoje podejscie do tematu jest ograniczone, bo ciągle odwołujesz się do jednego, a krytykujesz Bushidou nie mając o nim zielonego pojęcia. Poczytaj sobie trochę w internecie co to jest.


Moje pojecie jest ograniczone, poniewaz jako chrzescijanin odwoluje sie do Bibli jesli chodzi o sprawy wiary Chrzescijanskiej? :mrgreen: -smiech na sali. A twoim zdaniem do czego mam sie odwolywac, do przygod koziolka matolka ? Co za bzdury pleciesz ,poza tym wskaz gdzie krytykuje bushidou, gdzie sie tak wyrazilem? Co do poczytania sobie w internecie ,to powiem ci szczeze, ze wyroslem juz z tego :lol: ,czego i tobie szczerze zycze.
Pozatym jest to forum chrzescijanskie , gdzie polemizuje sie na temat wiary Chrzescijanskiej opartej na Pismie Sw. , a nie na bushidou.

Pozdrawiam
Robertamigo
Aktywny
 
Posty: 301
Dołączył(a): So gru 27, 2008 8:05 pm
Lokalizacja: BRD / Zory

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy kontrolowane

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron