Teraz jest Cz mar 28, 2024 8:08 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Manifestacja "Solidarni z Izraelem". Warszawa

Forum dyskusyjne dla ludzi o różnych światopoglądach (niechrześcijanie rozmawiają z chrześcijanami na temat ich wiary).

Postprzez Robertamigo » Śr lut 25, 2009 2:32 pm

duszyczka napisał(a):Ciekawą tu prowadzicie dyskusje co do tematu to nie poprę Izraela bo nikt nie ma prawa mówić że jego wojna jest słuszna nie ma takiej. Dawno zostali bez swego kraju i widać był ku temu jakiś powód Izrael jest wszak narodem wybranym i w szczególny sposób przez Pana traktowany ale kto zna Jego powody?

Robertamigo znasz koran a jakiej jesteś wiary?
Próbowałam czytać koran ale jest dla mnie zbyt okrutny i nie wierzę ,że słowa w nim zawarte mogły pochodzić od Boga zresztą zakończyłam czytanie na słowach mówiących iż gdyby nie była to księga od Pana czyż nie znalezionoby w niej sprzeczności a ja znalazłam sporo.


Losy Izraela zawarte są w proroctwach. Jesli Pan mówi że w dniach ostatecznych zbierze swoj naród, to jak ja mogę miec coś przeciwko temu.
Jestem Chrześcijanem Ewangelicznym i głosiłem ewangelie wsród Muzułmanów w Niemczech. Próbowałem namawiac ich do wspólnego czytania koranu, którego tradycyjni muzułmanie wcale nie znają. ( i myslą że ta ksiega spadła z nieba :) )
60% koranu to tekst pochodzący z czasów z Mediny,( i nawołujący do walki z niewiernymi) gdzie mohamed uległ pokusie władzy i pieniedzy zdobywanych przez okradanie karawan czy Zydów. Do dzisiaj na rynku w Medinie leżą zakopane szczątki ok. 700-900 Zydow z plemion: Banu 'l-Nadir, Qurayza Banu, i Banu Qaynuqa Których Mohamed wspolnie z kolegą Jasiir i kilkoma oprychami cały dzien mordował, a kobiety i dzieci sprzedał do niewoli. Ralcje z tej jatki można przeczytac w Hadithe (Al-bukhari).

Koran zaprzecza Biblii. Mowi że Jezus nie byl ukrzyżowany,że była to mistyfikacja.
Wiec tym samym nie może sobie rościć prawa ksiegi natchnionej przez Boga.
Taka mała ciekawostka:
Muzułmanie twierdzą że koran dzieki staraniom Allaha pozostał niezmienionym do dzisiaj a Biblia została całkowicie sfałszowana przez Zydów.
Ale zapominają że koran mówi o tym,że Biblia i Tora też są ksiegami Boga,
....więc pytam ich czesto, jak to możliwe by allah dopuscił do sfałszowania Tory i Biblii a koranu już nie :D
Nie dostałem jeszcze odpowiedzi.. :)

Pozdrawiam
Robertamigo
Aktywny
 
Posty: 301
Dołączył(a): So gru 27, 2008 8:05 pm
Lokalizacja: BRD / Zory

Postprzez Robertamigo » Śr lut 25, 2009 2:42 pm

kafar2 napisał(a):Robertamigo,



Sprawdzilem to co podales i musze przyznac ze trzeba sie niezle nagimnastykowac zeby dopasowac te fragmenty do Twojej teorii. Oczywiscie pojawiaja sie tam slowa 'swinie' i 'malpy' ale kontekst nie wskazuje na to by odnosilo sie to do Izraela.


Pozdro


Do Zydow ,a nie Izraela
Tak rozumiane są te zdania przez Muzułmanów, i w ten sposób przedstawiane przez komentarze do koranu.


Pozdrawiam
Robertamigo
Aktywny
 
Posty: 301
Dołączył(a): So gru 27, 2008 8:05 pm
Lokalizacja: BRD / Zory

Postprzez duszyczka » Cz lut 26, 2009 10:46 am

tak w koranie są wersy które obrażają Izraela i nie tylko ale są tez wersy gdzie mowa że Zydzi są bracmi muzułmanów bo wierzą w tego samego Boga ...oto jak muzułmanie traktują swoich braci
duszyczka
Użytkownik
 
Posty: 54
Dołączył(a): Wt lut 17, 2009 7:38 am
Lokalizacja: woj.przemyskie

Postprzez Robertamigo » Cz lut 26, 2009 11:23 am

duszyczka napisał(a):tak w koranie są wersy które obrażają Izraela i nie tylko ale są tez wersy gdzie mowa że Zydzi są bracmi muzułmanów bo wierzą w tego samego Boga ...oto jak muzułmanie traktują swoich braci


Nie ma takich wierszy. Wrecz przeciwnie:
5:51 O wy, którzy wierzycie! Nie bierzcie sobie za przyjaciół żydów i chrześcijan; oni są przyjaciółmi jedni dla drugich. A kto z was bierze ich sobie za przyjaciół, to sam jest spośród nich. Zaprawdę, Bóg nie prowadzi drogą prostą ludu niesprawiedliwych!

Zydzi i Chrzescijanie są dla muzułmana ludzmi drugiej kategori. W panstwach opanowanych przez islam musieli ono placic specjalny podatek, i nie mieli żadnych praw.

"Zaden muzułmanin nie może być zabitym, za to że zabił niewierzącego (kafir) "
Al Bukhari Vol. 9, 50



Pozatym Oni nie wierzą w tego samego Boga, jak bardzo chetnie przekonują.
Bóg biblijny i allah to dwie różne natury.
Pierwszy jest Ojcem i prawdomównym, drugi przebiegłym, (sura 13,13) straszliwym i tak odległym że sama mysł o nim jest już grzechem.

Pozatym koran zaprzecza Bibli o synostwie Jezusa- sura 4,171

O ludu Księgi! Nie przekraczaj granic w twojej religii i nie mów o Bogu niczego innego, jak tylko prawdę! Mesjasz, Jezus syn Marii, jest tylko posłańcem Boga; i Jego Słowem, które złożył Marii; i Duchem, pochodzącym od Niego. Wierzcie więc w Boga i Jego posłańców i nie mówcie: "Trzy!" Zaprzestańcie! To będzie lepiej dla was! Bóg- Allah - to tylko jeden Bóg! On jest nazbyt wyniosły, by mieć syna! Do Niego należy to, co jest w niebiosach, i to, co jest na ziemi. I Bóg wystarcza jako opiekun!

9:30 Żydzi powiedzieli: "Uzajr jest synem Boga." A chrześcijanie powiedzieli: "Mesjasz jest synem Boga." Takie są słowa wypowiedziane ich ustami. Oni naśladują słowa tych, którzy przedtem nie wierzyli. Niech zwalczy ich Bóg! Jakże oni są przewrotni!


Przeczy ukrzyżowaniu Jezuas za nasze grzechy:

:157 I za to, że powiedzieli: "zabiliśmy Mesjasza, Jezusa, syna Marii, posłańca Boga" - podczas gdy oni ani Go nie zabili, ani Go nie ukrzyżowali, tylko im się tak zdawało; i, zaprawdę, ci, którzy się różnią w tej sprawie, są z pewnością w zwątpieniu; oni nie mają o tym żadnej wiedzy, idą tylko za przypuszczeniem; oni Go nie zabili z pewnością.

oraz nakazuje zabijac niewiernych:

9:29 Zwalczajcie tych, którzy nie wierzą w Boga i w Dzień Ostatni, który nie zakazują tego, co zakazał Bóg i Jego Posłaniec, i nie poddają się religii prawdy - spośród tych, którym została dana Księga - dopóki oni nie zapłacą daniny własną ręką i nie zostaną upokorzeni.

2:193 I zwalczajcie ich, aż ustanie prześladowanie i religia będzie należeć do Boga. A jeśli oni się powstrzymają, to wyrzeknijcie się wrogości, oprócz wrogości przeciw niesprawiedliwym!

47:4 Kiedy więc spotkacie tych, którzy nie wierzą, to uderzcie ich mieczem po szyi; a kiedy ich całkiem rozbijecie, to mocno zaciśnijcie na nich pęta. A potem albo ich ułaskawicie, albo żądajcie okupu, aż wojna złoży swoje ciężary. Tak jest! Lecz jeśliby zechciał Bóg, to Sam zemściłby się na nich, lecz On chciał doświadczyć jednych przez drugich. A co do tych, którzy zostaną zabici na drodze Boga, to On nie uczyni ich uczynków daremnymi.

60 % tekstów koranu mówi o przemocy. Są to wiersze powstałe w czasach działania mohameda w Medynie. Wiersze te nie są czytane wiernym.

Pozdrawiam

ps. Polecam:
http://www.youtube.com/watch?v=rhUE2tg9igg
Robertamigo
Aktywny
 
Posty: 301
Dołączył(a): So gru 27, 2008 8:05 pm
Lokalizacja: BRD / Zory

Postprzez duszyczka » Cz lut 26, 2009 1:39 pm

a np sura 2 w 77 co prawda to slowa skierowane do żydów ale mówione przez Pana jako że żydzi tego nie wypełnili zaś muzułmanie powinni a dla mnie oznacza to że mają być jak bracia dla wszystkich ludzi
poza tym nie jestem faktycznie w stanie przytoczyć tu żadnych cytatów z koranu bo nie mogę patrzeć na tę księgę jest w niej coś co mnie po prostu odpycha
duszyczka
Użytkownik
 
Posty: 54
Dołączył(a): Wt lut 17, 2009 7:38 am
Lokalizacja: woj.przemyskie

Postprzez Robertamigo » Cz lut 26, 2009 2:19 pm

duszyczka napisał(a):a np sura 2 w 77 co prawda to slowa skierowane do żydów ale mówione przez Pana jako że żydzi tego nie wypełnili zaś muzułmanie powinni a dla mnie oznacza to że mają być jak bracia dla wszystkich ludzi
poza tym nie jestem faktycznie w stanie przytoczyć tu żadnych cytatów z koranu bo nie mogę patrzeć na tę księgę jest w niej coś co mnie po prostu odpycha


Nazywasz allaha Panem? :o

Pozatym nie zajmój sie lepiej koranem,lektóra tego to istna katorga dla intelektu.
Wejź Biblie do ręki, słowo to jest ostrzejsze niż obusieczny miecz.
Muzułmanie mają paniczny strach przed Biblią, boją sie jej czytac,myśląc że podziała na nich. Wcale sie nie mylą :)

Hebr. 4:12
12. Bo Słowo Boże jest żywe i skuteczne, ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny, przenikające aż do rozdzielenia duszy i ducha, stawów i szpiku, zdolne osądzić zamiary i myśli serca;
(BW)

Pozdrawiam
Robertamigo
Aktywny
 
Posty: 301
Dołączył(a): So gru 27, 2008 8:05 pm
Lokalizacja: BRD / Zory

Postprzez duszyczka » Pt lut 27, 2009 12:38 pm

w tym wersie jest akurat mowa o bibli a tam do Żydów mówił Pan

tak biblia to niesamowita księga którą czyta się wiele razy i wciąż napotyka się na coś nowego i mimo że napisana była tak dawno wciąż jest tak aktualna

ps. marnie znam internet więc pytam czy otrzymałeś wiadomość?
duszyczka
Użytkownik
 
Posty: 54
Dołączył(a): Wt lut 17, 2009 7:38 am
Lokalizacja: woj.przemyskie

Postprzez zibishalom » Pt kwi 17, 2009 1:16 am

Hastatus napisał(a):Pozwolicie że wypowiem się w tym temacie.

I ostrzegam że nie będzie to post popierający tego typu akcje...

Po kiego grzyba kościół miesza się w takie sprawy?? Jeśli tak bardzo zależy mu na tym by zauważono cierpienie niewinnych, to akcja powinna zwać się "Solidarni z Palestyńczykami".

Poza tym spójrzcie na historię!! Od kiedy istnieje państwo Izrael, na jakiej podstawie powstało.

No wybaczcie mi, ale niezwykle mnie wkurza takie podejście! Trochę mi to przypomina ciemne średniowiecze i krucjaty...


Znamy Historię i wiemy kiedy powstało państwo Izrael a powstało wtedy gdy Pierwszym królem został SAUL było to tak dawno że nawet nie słyszano o Polanach.
A o Izraelitach pisali uwcześni Kronikarze : Sumeryjscy, Egipscy, Babilońscy i inni.
Po drugie NIGDY NIE ISTNIAŁO PAŃSTWO PALESTYNA ANI NIE ISTNIAŁ NARÓD PALESTYŃCZYCY !
odwołujesz się do historii a jej nie znasz do jakiej frakcji należysz NOP, Wszechpolacyczy coś jeszcze bo nie wiem co mam ci pisać ! Jak byś się ty zachował gdybyś był otoczony ze wszystkich stron przez wrogów czy nie zbroiłbyś się ?
zibishalom
 
Posty: 20
Dołączył(a): Pt kwi 17, 2009 12:54 am
Lokalizacja: Świdnik

Re: Manifestacja "Solidarni z Izraelem". Warszawa

Postprzez Śiva_dasa » Wt sty 22, 2013 4:14 pm

Oczywiście, że Haustatus ma tu rację. W ogóle jest nie do pomyślenia aby chrześcijanie popierali zbrodnicze i agresywne Państwo Izrael zbudowane na krzywdzie wypędzonego narodu palestyńskiego, za którym niestety nie ma nikogo, ktoby się za nim ujął. Jak można popierać zbrodniarzy izraelskich, którzy siłą zajęli kraj rdzennych Palestyńczyków, którzy zamieszkują tę krainę od tysiącleci, zanim przybyli tam Izraelici i teraz też mordują ich bezlitośnie i dyskryminują jak ludzi podrzędnej kategorii. Jak chrześcijanin może udzielać poparcia dla mordowania wsółbraci w wierze, chrześcijańskich Palestyńczyjków?
Jak mają się do tego nauki Jezusa o nie sprzeciwianiu się złu oraz modleniu się za swoich nieprzyjaciół?
Jak może chrześcijanin udzielać poparcia państwu Izrael skoro te stosuje wbrew prawu międzynarodowemu i rezolucjom ONZ, prawa tożsame z hitlerowskimi w czasie II Wojny Światowej, gdy za śmierć jednego hitlerowca ginęla cała wieś polska, która niekoniecznie musiala mieć coś wspolnego z tą sprawą?
Jak może chrześcijanin popierać zbrodnicze Państwo, które które bezlitośnie pali cywilną ludność Palestyny i Libanu niedozwoloną, chemiczną bronią fosforową, spalającą ludzi do kości, za śmierć jednego okupanta, którego Państwo przebywa nielegalnie od lat na terenie jego ojczyzny?
Jak może chrześcijanin wierzący w największego pacyfistę świata, Pana Jezusa popierać Państwo, które stosuje politykę aparheidu (segregacji rasowej) w stosunku do narodu palestyńskiego?
Jak długo jeszcze świat, a w tym USA dadzą się wodzic za nos fundamentalistycznym, fanatycznym i usłużnym wobec zbrodnieczego Izraela, sektom protestanckim, gdy zwęszyli wspólny interes z Lobby Żydowskim w USA, ktore nie dba o dobro narodu amerykańskiego, a nawet żadnego, ale wyłącznie SWOICH?
Jak długo można będzie słuchać takich bluźnierczych nawoływań, juz nie tylko w odniesieniu do etyki Ewangelii ale w ogóle do każdej moraności na świcie?
Śiva_dasa
Użytkownik
 
Posty: 93
Dołączył(a): Wt gru 25, 2012 2:06 pm

Re: Manifestacja "Solidarni z Izraelem". Warszawa

Postprzez Śiva_dasa » Wt sty 22, 2013 4:35 pm

Drogi Zibishalom, jeżeli w ogóle jeszcze czasami jesteś na tytm forum!
Nie masz racji, gdy mówisz, że wtedy gdy zakładano państwa Izraela a potem też i Judy, nie słyszano w ogóle o Polanach. Oj abyś się nie mylił!
O Polanach nie tak samo mowy jak nie ma jej o Żydach, której to sprecyzowanej nazwy zaczęto używać o wiele poźniej, a nawet poźniej gdy wyraźnie określono Polan. W odniesieniu do Twoich pobratymców, to używano takich określeń jak Hebrajczycy, Izraelici, i Judejczycy, które to ostatnie określenie wówczas nie bylo całkiem tożsame z dzisiejszym pojęciem "Żyd". Polanie wchodzili kiedyś w skład plemion slowiańskich a przedtem olbrzymiego ludu aryjskiego (Aryjczycy lub Ariowie) zwanego dziś narodami indoeuropejskimi, do których zaliczają się indoaryjskie narody Indii, Iranu, Pakistanu, Afganistanu i innych krajow tego regionu z końcówkami -stan a także wszystkie narody Europy oprócz Węgów, Estończyków, Finów i Lapończyków. Zapewne nie wiadomo Ci, że nasza słowiańska i aryjska kultura sięga korzeniami Indii, Wed i sanskrytu?
I czy wiesz, że ta kultura i religia (wedyjska, aryjska i sanskrycka), z której wyrośliśmy, sięga nie kilkaset lat przed naszą erą ale około trzech tysięcy lat przed naszą erą, wtedy, gdy pojawił się na tej Ziemi Śri Krsna. Może tak więcej przezorności w tym co się pisze i ogłąsza panie Zibishalom?!
Śiva_dasa
Użytkownik
 
Posty: 93
Dołączył(a): Wt gru 25, 2012 2:06 pm

Poprzednia strona

Powrót do Rozmowy kontrolowane

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron