Teraz jest So kwi 20, 2024 6:37 am Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Kilka wątpliwości zbłąkanej duszy

Forum dyskusyjne dla ludzi o różnych światopoglądach (niechrześcijanie rozmawiają z chrześcijanami na temat ich wiary).

Postprzez Smok » Cz sty 01, 2009 8:51 pm

Robertamigo napisał(a):Widzisz,znowu brak wiedzy ,czyli przewodni atrybut mistycyzmu sklania cie do takich twierdzen.

Odpowiedz jest prosta: atrybuty allaha ( jak opisuje koran) sa inne od Boga oisywanego w Biblii. Czyli nie moga to byc dwie i te same istoty.

A to tak, nie mówię że Allah z koranu jest Bogiem, tylko że słowo (imię) Allah może być używane jako Bóg. A atrybutów Allaha z koranu to nawet nie znam więc się nie wypowiem..
Mozesz wskazac mi jakies inne pisma o ktorych mowi sie ze sa Slowem Boga?

Chyba nie..
Pytasz czy Chrzescijanie cos musza. Otoz nie! nie musza nic, ani chodzic do kosciola, ani modlic sie, ani pomagac innym.... nie muSZA NIC!
Oni CHCA tego , a to jest ogromna roznica.

A to takie chrześcijaństwo mi odpowiada. :) Mogę być chrześcijaninem. :)
Smok
Aktywny
 
Posty: 239
Dołączył(a): Pn sie 06, 2007 9:41 pm

Postprzez Robertamigo » Cz sty 01, 2009 9:56 pm

Wyznaj szczerze swoje grzechy, zaufaj Jezusowi calym sercem- zbawiony bedziesz.

Rzym. 10:9
"Bo jesli ustami swoimi wyznasz, ze Jezus jest Panem, i uwierzysz w sercu swoim, ze Bóg wzbudzil go z martwych, zbawiony bedziesz."


Zostałeś stworzony dla Boga, a nie odwrotnie i w życiu chodzi o to, abyś pozwolił Bogu używać cię do Jego celów, a nie posługiwał się Bogiem do realizacji swoich prywatnych celów. Biblia powiada: "Zapatrzenie w samego siebie prowadzi w ślepy zaułek, lecz skupienie uwagi na Bogu wiedzie na rozległą przestrzeń i zapewnia wolność".

Rzymian 8,6


Pozdrawiam
Robertamigo
Aktywny
 
Posty: 301
Dołączył(a): So gru 27, 2008 8:05 pm
Lokalizacja: BRD / Zory

Postprzez duszyczka » Śr lut 25, 2009 2:15 pm

Robertamigo mądrze piszesz więc może pomożesz mi przekonać do wiary w Jezusa Syna Bożego osobę która straciła w Niego wiarę i uwierzyła Islamowi

Chetnie też przyjme radę dla siebie bo czuję się zagubiona w kościele katolickim który wielką wagę przywiązuje do tradycji a za małą do wiary, wielkim był dla mnie nasz papież bo w jego słowach była miłość a kazania które słyszę w kościele bardziej zalecają konkretne zachowanie w danej sytuacji niż wsazują drogę

może też jestem mistykiem bo czuję że kieruje mną jakaś siła ale nie może być ona zła skoro kieruje mnie na poszukiwanie Boga
duszyczka
Użytkownik
 
Posty: 54
Dołączył(a): Wt lut 17, 2009 7:38 am
Lokalizacja: woj.przemyskie

Postprzez Robertamigo » Śr lut 25, 2009 4:40 pm

No wiec duszyczko zaczne od tego że nie jestem żadnym mistykiem. Mistycyzm to śliska droga. Polega ona na rozpoznaniu prawdy ,opierając sie na naszej intuicji . Ja wiem w co wierzę, wiarę moją opieram na Slowie Boga oraz na faktach.
Piszesz że kieruje tobą jakaś siła w poszukiwaniu Boga, uważaj na te głosy, może tobyć głos Ducha Sw. i raczej tak jest skoro jestes na tej liscie, ale może też byc głosem zwodziciela.

Też byłem katolikiem, ale tylko z nazwy. Byłem tzw. "ochrzonym poganinem" który nie wierzył w Boga.
Nie dały mi tej wiary ani chrzest, ani 1komunia Sw, ani chodzenie do kościoła. ani ksiadz czy kto kolwiek.
Wiarę zasiało we mnie Pismo Sw. Kropelka po kropelce, aż naczynie były pełne :)
Pismo mówi wyraźnie kto staje sie dzieckiem Boga:
Jan. 1:13
Którzy narodzili się nie z krwi ani z cielesnej woli, ani z woli mężczyzny, lecz z Boga.


Nie z krwi znaczy że człowiek nie staje sie chrzescijaninem tylko dlatego że posiada wierzących rodziców.

Ani z cielesnej woli Nie ma takiej cielesnej siły, dzieki której człowiek mógł by sie na nowo narodzić, jego własna wola nie wystarczy, aby otrzymał zbawienie.

Nie z woli meżczyzny Człowiek nie może zbawic kogos innego. Ksiedzu może np. bardzo zależec,bys sie nawróciła, ale nie posiada on mocy, by takie narodziny wywołac.

Bóg sam odpowiada jak może sie to stac:
Lecz z Boga

Znaczy to że moc potrzebna do ponownych narodzin nie kryje sie w niczym ,ani w nikim, lecz wyłacznie w rekach Boga.

Chcąc sie nawrócic wyznaj Panu szczerze swoje grzechy, przyjmnij Go do serca jako zbawiciela, uwierz w jego słowo i zaufaj Mu jesli chodzi o twoje życie. Pan napełni cie Duchem Swietym który zamieszka na stałe w twoim sercu. Na efekty działania nie beidziesz musiała długo czekac. Napełniona Duchem Sw. weźmiesz Pismo do reki, zaczniesz karmic sie tym pokarmem duchowym, twoje nastawienie zmieni się ,zaczniesz miec wstręt do grzechu i do jego praktykowania, a co najważniejsze- zdasz sobie sprawe z własnych grzechów.
Wiedz o tym że Pan troszczy sie o swoje dzieci, lepiej niż nasi rodzice na ziemi. Czesto nie rozumiemy jego decyzji, (Hiob) ale ufamy z całego serca, że taka jest wola Pana.
Modlę sie za ciebie.

Pozdrawiam

ps. co do twojego przyjaciela/ przyjaciółki , napisz cos wiecej na priva.
Robertamigo
Aktywny
 
Posty: 301
Dołączył(a): So gru 27, 2008 8:05 pm
Lokalizacja: BRD / Zory

Poprzednia strona

Powrót do Rozmowy kontrolowane

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron