Teraz jest Śr kwi 24, 2024 7:29 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

rok 2012

Forum dyskusyjne dla ludzi o różnych światopoglądach (niechrześcijanie rozmawiają z chrześcijanami na temat ich wiary).

Postprzez hungry » Wt cze 15, 2010 12:53 pm

Hastatus napisał(a):Ale mam nadzieję że wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego że w roku 2012 COŚ się stanie. Nawet jeśli będzie to tylko wydobywające się z milionów gardeł westchnienie ulgi :lol:

Tak jak Bóg pozwoli, obudzę się i wstanę jak codziennie rano zaparzę kawę zjem śniadanie, pomodlę się oddając kolejny dzień Bogu i przejdę do zajęć dnia powszedniego. ;)
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Majowie

Postprzez lwica » Wt lip 13, 2010 2:28 pm

(18 ) Nawet i na sługi moje i służebnice moje Wyleję w owych dniach Ducha mego I prorokować będą. (19) I uczynię cuda w górze na niebie, I znaki na dole na ziemi, Krew i ogień, i kłęby dymu. (20) Słońce przemieni się w ciemność, A księżyc w krew, Zanim przyjdzie dzień Pański wielki i wspaniały. (21) Wszakże każdy, kto będzie wzywał imienia Pańskiego, zbawiony będzie.
Te fragmenty mogą potwierdzać to, co opisywał amadeus (Majowie) .
Jestem chrześcijanką śledząca rzeczywistość wokół mnie tzn. kataklizmy ( np.powódź w Polsce i innych krajach) , wybuchy wulkanu, tsunami, zamach na rząd Polski w Smoleńsku i po tych wydarzeniach mogę określać czas, w jakim żyjemy. Czy jest to już "koniec czasów" opisywany w Biblii ? Według mnie tak. To, że Majowie opisali zjawiska astronomiczne znaczy, że opisali koniec czasów na poziomie fizycznym, astronomicznym. Ja nie zamykam się jedynie do duchowego aspektu końca czasów. Mam ciało i ducha ( i duszę też) dlatego świat doświadczam realnie cieleśnie i duchowo. Więc opis Majów nie kłóci się z chrześcijaństwem.
lwica
 
Posty: 2
Dołączył(a): Wt cze 01, 2010 12:15 pm
Lokalizacja: WARSZAWA

Postprzez hungry » Wt lip 13, 2010 4:10 pm

Nie traktowałbym poważnie przepowiedni Majów, zwłaszcza że nie są one Bożym Słowem.
W komputerze w systemie Windows kalendarz kończy się w grudniu 2099 r. ;) a nie znaczy, że to jest zaraz koniec świata. Podobnie pewnie było z kalendarzem Majów. ;)
Wyczerpały się pewnie ich możliwości techniczne , technologiczne lub po prostu wiedza, stąd niedokończony ten ich kalendarz. Bardziej bym już wolał poważniej traktować kalendarz Żydów, którzy wierzą, że liczą oni od początku świata, mimo, że nie przepowiadają żadnego konkretnego roku jego końca. Ale to już temat na inny watek nie ten.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Poprzednia strona

Powrót do Rozmowy kontrolowane

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron