Teraz jest Pt kwi 19, 2024 6:08 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Sam nie wiem jaki to temat (admin)

Forum dyskusyjne dla ludzi o różnych światopoglądach (niechrześcijanie rozmawiają z chrześcijanami na temat ich wiary).

Postprzez kafar2 » Pn wrz 29, 2008 6:04 pm

Oczywiste to jest to, ze Bog stworzyl swiat ale ten stworzony swiat jest od Niego 'inny'. Swiat nie jest Bogiem, jest stworzony, a co za tym idzie jest zalezny od Boga. Pismo mowi ze 'W Nim zyjemy i poruszamy się' ale drzewo jest ciagle drzewem, klawiatura pozostaje klawiaturą, a jabłko jest jabłkiem bez ani krzty boskosci lub boskiego pierwiastka.

Ten Bog wzywa wszystkich ludzi do upamietania sie i wiary w Ewangelie. Czy juz odpowiedziales na to wezwanie?
kafar2
Aktywny
 
Posty: 226
Dołączył(a): Wt sty 09, 2007 7:24 pm

Postprzez narsisus » Pn wrz 29, 2008 6:15 pm

Wybacz kafar2,ale dopóki nie przytoczysz mi fragmentu biblii, który wyraźnie mówi że w niczym co stworzył Bóg nie ma pierwiastka boskości, ja dalej będę wierzył że tak jest ;)
narsisus
Użytkownik
 
Posty: 94
Dołączył(a): Pt wrz 26, 2008 11:19 am

Postprzez admin » Pn wrz 29, 2008 10:16 pm

narsisus mam wrazenie, ze jednak nie zrozumiales zasad na tym forum.

Wierzysz, ze Jezus Chrystus jest Panem i Bogiem?
Wierzysz, ze Biblia czyli Pismo Swiete jest nieomylnym Slowem Bozym?

Jesli nie to jednak nie mozesz pisac w tym dziale. Caly watek moge przeniesc do odpowiedniego.
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Postprzez Smok » Wt wrz 30, 2008 8:27 am

Narsisus przecież nie powiedział nic sprzecznego z Biblią.

Czy świat nie jest emanacją Boga? Czy mogłoby cokolwiek istnieć gdyby nie było Boga?
Smok
Aktywny
 
Posty: 239
Dołączył(a): Pn sie 06, 2007 9:41 pm

Postprzez kafar2 » Wt wrz 30, 2008 9:19 am

Zobacz sobie pierwsze i drugie przykazanie z Dekalogu - 2 Ksiega Mojzeszowa (Wyjscia) 20:2-6. Zobacz tez sobie Dzieje Apostolskie 14:10-18.
kafar2
Aktywny
 
Posty: 226
Dołączył(a): Wt sty 09, 2007 7:24 pm

Postprzez Smok » Wt wrz 30, 2008 10:02 am

Nie widzę sprzeczności.
Smok
Aktywny
 
Posty: 239
Dołączył(a): Pn sie 06, 2007 9:41 pm

Postprzez narsisus » Wt wrz 30, 2008 12:25 pm

Adminie,

1. Tak, wierzę.
2. Tak, o ile mamy na myśli pierwotną Biblię. Przekłady mogą zawierać błędy w tłumaczeniu i interpretacji, co z kolei wpływa na wiarygodność "dzisiejszej" Biblii.
narsisus
Użytkownik
 
Posty: 94
Dołączył(a): Pt wrz 26, 2008 11:19 am

Postprzez kafar2 » Wt wrz 30, 2008 12:40 pm

Smoku,


Narsisus powiedzial cos co jest calkowicie sprzeczne z Biblią. Mianowicie twierdzi ze wszystko jest Bogiem - przeczytaj sobie poczatek tego tematu. Natomiast Pismo jasno i definitywnie stwierdza fakt roznicy pomiedzy Bogiem a jego stworzeniem. Bóg jest Bogiem natomiast wszystko inne nie jest Bogiem i nie ma pierwiastka boskiego w sobie. Swiat nie jest emanacja Boga. Panteizm jest falszywa teoria.
kafar2
Aktywny
 
Posty: 226
Dołączył(a): Wt sty 09, 2007 7:24 pm

Postprzez asa » Wt wrz 30, 2008 1:10 pm

kochani, dostrzegam zarowno w Smoku jak i w narsisusie- wplywy new age.
Chlopaki- jesli w ksiedze rodzaju pierwsze zdanie głosi:
(1) Na początku Bóg stworzył niebo i ziemię.
oznacza to, iz Stwórca JEST RÓZNY, (osobno, poza) OD STWORZENIA, tak, czy nie???
asa
Aktywny
 
Posty: 637
Dołączył(a): Pt kwi 25, 2008 9:29 pm

Postprzez narsisus » Wt wrz 30, 2008 1:14 pm

Kafar, moje poglądy są bliższe pananteizmowi
narsisus
Użytkownik
 
Posty: 94
Dołączył(a): Pt wrz 26, 2008 11:19 am

Postprzez kafar2 » Wt wrz 30, 2008 1:17 pm

To nic nie zmienia. Ciagle jest to niebiblijny poglad.
kafar2
Aktywny
 
Posty: 226
Dołączył(a): Wt sty 09, 2007 7:24 pm

Postprzez Smok » Wt wrz 30, 2008 3:19 pm

kafar2 napisał(a):Narsisus powiedzial cos co jest calkowicie sprzeczne z Biblią. Mianowicie twierdzi ze wszystko jest Bogiem - przeczytaj sobie poczatek tego tematu. Natomiast Pismo jasno i definitywnie stwierdza fakt roznicy pomiedzy Bogiem a jego stworzeniem. Bóg jest Bogiem natomiast wszystko inne nie jest Bogiem i nie ma pierwiastka boskiego w sobie. Swiat nie jest emanacja Boga. Panteizm jest falszywa teoria.

Uważam że świat jest jak myśl Boga. I jedynym bytem jest Bóg więc każdy inny byt jest tak zależny od Boga jakby był Bogiem sam. Powiedzenie że świat jest Bogiem nie jest moim zdaniem do końca prawdziwe.

Ogólnie chodzi o to że świat nie istnieje.
Smok
Aktywny
 
Posty: 239
Dołączył(a): Pn sie 06, 2007 9:41 pm

Postprzez kafar2 » Wt wrz 30, 2008 3:50 pm

Swiat istnieje - Bog go stworzyl. Bog nie jest jedynym bytem - sa jeszcze aniolowie, ludzie lub tez generalnie stworzenie. Cos lub ktos kto jest zalezny nie moze byc Bogiem poniewaz bycie zaleznym przeczy istocie Boga.

A ty istniejesz?
kafar2
Aktywny
 
Posty: 226
Dołączył(a): Wt sty 09, 2007 7:24 pm

Postprzez asa » Wt wrz 30, 2008 6:43 pm

Smoku, jestem zaniepokojona. :|

Napisz prosze, kim dla ciebie jest Jezus?
(bezosobowym bytem, istniał? istnieje?)

czy na ponizsze zdanie odpowiesz "tak", czy "nie"
Izaj. 44:6
Tak mówi Pan, Król Izraelski i jego Odkupiciel, Pan Zastępów: Ja jestem pierwszy i Ja jestem ostatni, a oprócz mnie nie ma Boga.


czy znane jest ci zjawisko takie jak swiadomosc wlasnej grzesznosci?

czy taie posatci jak Stalin, Hitler- tez sa Bogiem wg ciebie?
i czy sa w związku z tym Jezusem?
asa
Aktywny
 
Posty: 637
Dołączył(a): Pt kwi 25, 2008 9:29 pm

Postprzez Smok » Wt wrz 30, 2008 7:23 pm

kafar2 napisał(a):Swiat istnieje - Bog go stworzyl. Bog nie jest jedynym bytem - sa jeszcze aniolowie, ludzie lub tez generalnie stworzenie. Cos lub ktos kto jest zalezny nie moze byc Bogiem poniewaz bycie zaleznym przeczy istocie Boga.

A ty istniejesz?

Będę się trzymał tego co powiedziałem wcześniej.
Napisz prosze, kim dla ciebie jest Jezus?

Jezus myślę że był człowiekiem który był zjednoczony z Bogiem.
czy znane jest ci zjawisko takie jak swiadomosc wlasnej grzesznosci?

No, ale odnośnie czego to?
czy taie posatci jak Stalin, Hitler- tez sa Bogiem wg ciebie?

J 10
33 Odpowiedzieli Mu Żydzi: «Nie chcemy Cię kamienować za dobry czyn, ale za bluźnierstwo, za to, że Ty będąc człowiekiem uważasz siebie za Boga». 34 Odpowiedział im Jezus: «Czyż nie napisano w waszym Prawie: Ja rzekłem: Bogami jesteście?6 35 Jeżeli [Pismo] nazywa bogami tych, do których skierowano słowo Boże - a Pisma nie można odrzucić - 36 to jakżeż wy o Tym, którego Ojciec poświęcił i posłał na świat, mówicie: "Bluźnisz", dlatego że powiedziałem: "Jestem Synem Bożym?"

O tym można podyskutować.
Smok
Aktywny
 
Posty: 239
Dołączył(a): Pn sie 06, 2007 9:41 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy kontrolowane

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron