Teraz jest Pt mar 29, 2024 2:48 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Moje przemyślenia

Forum dyskusyjne dla ludzi o różnych światopoglądach (niechrześcijanie rozmawiają z chrześcijanami na temat ich wiary).

Postprzez Smok » Wt wrz 30, 2008 8:24 am

Czy Ty uważasz że katolicy to niewierzący są? Że nie potrafią być pobożni?
Wszyscy są przeznaczeni do tego, aby stac się dziecmi bozymi- całkowicie oddanymi Bogu, abyśmy się stali podobni do obrazu Jego Syna (Rzym8,27)

Nie wiem, może niektórzy w następnym wcieleniu będą mogli być całkiem oddani Bogu a na razie będą się zajmować innymi rzeczami?
A może nie teraz tylko później? A może w ogóle jest jakoś inaczej.
Jaki związek moze miec buddyjski mnich oddany bóstwu, jakiemu??? Bogu??? z chrzescijaninem??? Bo nie widze związku.

Po 1) jaki buddyjski? Po 2) ma!!!!! Ja jakoś widzę bardzo duży związek. Ludzie z tamtego kręgu to bardzo pobożni ludzie którzy są często dużo bardziej oddani Bogu niż chrześcijanie.
Czemu poza tym zakladasz, ze wierzący w związkach małżeńskich gorzej słuzą Bogu, niż wolni, czyt: w celibacie???

Nie zakładam że tak jest, ale uważam że celibat sprzyja jedności z Bogiem.
Smok
Aktywny
 
Posty: 239
Dołączył(a): Pn sie 06, 2007 9:41 pm

Postprzez asa » Wt wrz 30, 2008 9:27 am

Czy Ty uważasz że katolicy to niewierzący są? Że nie potrafią być pobożni?

są wierzący, potrafią byc pobożni, celują zwłaszcza w tzw. poboznosci ludowej, przepraszam za wytykanie, ale taka jest prawda, niestety(((
Nie wiem, może niektórzy w następnym wcieleniu będą mogli być całkiem oddani Bogu a na razie będą się zajmować innymi rzeczami?
A może nie teraz tylko później? A może w ogóle jest jakoś inaczej.

Smoku, czy ty jestes chrzescijainem? Skąd nagle jakis wątek o wcieleniach?
Po 1) jaki buddyjski? Po 2) ma!!!!! Ja jakoś widzę bardzo duży związek. Ludzie z tamtego kręgu to bardzo pobożni ludzie którzy są często dużo bardziej oddani Bogu niż chrześcijanie.

prosze uscislij wiec jaki mnich, jakiemu Bogu oddany? Konkretnie.
Nie zakładam że tak jest, ale uważam że celibat sprzyja jedności z Bogiem.

jednosc z Bogiem mamy poprzez krew Jezusa, przez wiare w Jego odkupieńcza smierc na krzyzu i zmartwychwstanie.
Prosze przeczytaj modlitwe arcykapłańska Jezusa: ew.Jana 17, 1-25
Stan celibatu bądz nie- nie ma wpływu na te relacje.

Co do stanu małżeństwa biskupa, Paweł wyliczając cechy, jakie powinien miec kandydat na biskupa uzywa słowa: "powinien".
(1 Tym,3) (2) Biskup więc powinien być nienaganny, mąż jednej żony, trzeźwy, rozsądny, przyzwoity, gościnny, sposobny do nauczania, (3) nieprzebierający miary w piciu wina, nieskłonny do bicia, ale opanowany, niekłótliwy, niechciwy na grosz, (4) dobrze rządzący własnym domem, trzymający dzieci w uległości, z całą godnością. (5)

czemu powinien:
poniewaz:

Jeśli ktoś bowiem nie umie stanąć na czele własnego domu, jakżeż będzie się troszczył o Kościół Boży?

zatem sprawdzenie sie w kierowaniu własnym domem, ma wpływ na kierowanie stadka wierzących, prawda?
asa
Aktywny
 
Posty: 637
Dołączył(a): Pt kwi 25, 2008 9:29 pm

Postprzez Smok » Wt wrz 30, 2008 10:13 am

Tzn. że jeśli się nie ma żony to nie można być biskupem?
są wierzący, potrafią byc pobożni, celują zwłaszcza w tzw. poboznosci ludowej, przepraszam za wytykanie, ale taka jest prawda, niestety(((

Zgadza się.
Smoku, czy ty jestes chrzescijainem? Skąd nagle jakis wątek o wcieleniach?

Znikąd. Biorę różne możliwości pod uwagę. A czy nazwać mnie można chrześcijaninem - jedni nazwą, inni nie. Ja pomijam kwestię nazewnictwa.
prosze uscislij wiec jaki mnich, jakiemu Bogu oddany? Konkretnie.

Jeden jest tylko Bóg. Powiedzmy że Brahma, może być też Shiva.
Smok
Aktywny
 
Posty: 239
Dołączył(a): Pn sie 06, 2007 9:41 pm

Postprzez hungry » Wt wrz 30, 2008 10:37 am

Smok napisał(a):Tzn. że jeśli się nie ma żony to nie można być biskupem?
są wierzący, potrafią byc pobożni, celują zwłaszcza w tzw. poboznosci ludowej, przepraszam za wytykanie, ale taka jest prawda, niestety(((

Zgadza się.
Smoku, czy ty jestes chrzescijainem? Skąd nagle jakis wątek o wcieleniach?

Znikąd. Biorę różne możliwości pod uwagę. A czy nazwać mnie można chrześcijaninem - jedni nazwą, inni nie. Ja pomijam kwestię nazewnictwa.
prosze uscislij wiec jaki mnich, jakiemu Bogu oddany? Konkretnie.

Jeden jest tylko Bóg. Powiedzmy że Brahma, może być też Shiva.

Smoku ale wymieniasz imiona które nie dotyczą Boga chrześcijan. Czy wierzysz że Biblia jest natchnionym spisanym Słowem Boga nie omylną jedyną autorytatywną normą wiary i życia? I czy wierzysz że Jezus Chrystus jest jedynym Bogiem i Zbawicielem?
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez hungry » Wt wrz 30, 2008 11:41 am

Smok napisał(a):Ale to tylko kwestia imion, odnoszą się do tego samego Boga, wiadomo że w innych językach i kulturach nazywa się ich inaczej. Np. Brahma jest kompozycją Shivy i Shakti. I chodzi o dokładnie to samo co o Boga Ojca i Ducha Św. Także to tylko inne nazewnictwo.

Niestety nie. Jedyny Bóg Izraela i chrześcijan niema nic wspólnego z wymienionymi przez Ciebie pogańskim imionami i nie adekwatne jest porównywanie ich do Boga w Trójcy Świętej Jedynego.
Smok napisał(a):
Czy wierzysz że Biblia jest natchnionym spisanym Słowem Boga nie omylną jedyną autorytatywną normą wiary i życia? I czy wierzysz że Jezus Chrystus jest jedynym Bogiem i Zbawicielem?

Tak, tylko że uważam że Biblia nie jest zupełnie jedyna.

Co masz na myśli nie jest jedyna?
Jeśli nie wierzysz że jedynie biblia jest objawionym autorytatywnym Słowem Bożym jak to pisze w "zasadach na forum" proszę o wypowiadanie się w rozmowach kontrolowanych.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez asa » Wt wrz 30, 2008 12:01 pm

och Smoku :cry:
asa
Aktywny
 
Posty: 637
Dołączył(a): Pt kwi 25, 2008 9:29 pm

Postprzez narsisus » Wt wrz 30, 2008 12:32 pm

Smok napisał:
Ale to tylko kwestia imion, odnoszą się do tego samego Boga, wiadomo że w innych językach i kulturach nazywa się ich inaczej. Np. Brahma jest kompozycją Shivy i Shakti. I chodzi o dokładnie to samo co o Boga Ojca i Ducha Św. Także to tylko inne nazewnictwo.

Niestety nie. Jedyny Bóg Izraela i chrześcijan niema nic wspólnego z wymienionymi przez Ciebie pogańskim imionami i nie adekwatne jest porównywanie ich do Boga w Trójcy Świętej Jedynego.


Ale w tej dyskusji nie chodzi o to, czy "tamten" Bóg jest prawdziwy czy "nasz" jest prawdziwy, tylko o to, czy osoba duchowna( jakiegokolwiek wyznania) jest w stanie dobrze wypełniać powierzone mu przez Boga zadanie, mając żonę i dzieci. Zrobiliście sobie temat zastępczy :)
narsisus
Użytkownik
 
Posty: 94
Dołączył(a): Pt wrz 26, 2008 11:19 am

Postprzez Smok » Wt wrz 30, 2008 3:15 pm

hungry napisał(a):Jedyny Bóg Izraela i chrześcijan niema nic wspólnego z wymienionymi przez Ciebie pogańskim imionami i nie adekwatne jest porównywanie ich do Boga w Trójcy Świętej Jedynego.

Ja uważam że ma i że jest adekwatne takie porównywanie.
Co masz na myśli nie jest jedyna?

To że jak czytam wywody wielkich duchownych np. indyjskich to traktuję ich naukę poważnie i uważam że mają co najmniej w wielu przypadkach rację i można się ich nauką kierować także.
Smok
Aktywny
 
Posty: 239
Dołączył(a): Pn sie 06, 2007 9:41 pm

Postprzez Magda_77 » Pt paź 03, 2008 5:23 pm

Smoku ja sie dziwie,ze nikt z administracji na tym forum,czy moderatorów nie zwraca uwagi na to co piszesz,bo ponoć tu piszą chrześcijanie.
Ty jesteś uwikłany w filozofie o której piszesz ,ze nie wiesz jak się nazywa,a tego Bóg Biblii zabrania.
Jezus zbawił świat nie dzieki wymyślnym mowom filozoficznym,ale przez śmierć swoją mimo braku grzechu i zmartwychwstanie. Zbawił nas przez "głupie zwiastowanie", dla " mędrców " jest to niepojętę.Jedynym źródłem wiary i wskazówek życiowych jest Biblia,jeśli ktoś twierdzi inaczej jest bałwochwalcą. I mówię ci porzuć grzech i nawróć się do PAna,on jest jedyną Prawdą ,Drogąi Życiem,nie ma innej drogi do Boga,inne drogi wiodą do zatracenia.I tak mówi Biblia dla chrześcijan jedyna księga wiarygodna.
Magda_77
Użytkownik
 
Posty: 53
Dołączył(a): Pt gru 07, 2007 7:52 pm

Postprzez Magda_77 » Pt paź 03, 2008 7:10 pm

No ja mam nadzieję,ale ja mówie tylko,aby przestał wierzyć w filozoficzne wywody i siegnął po Biblię i oddał swoje życie Jezusowi,bo wierzyć,ze on istnieje to jedno,a wierzyć jemu to drugie,bo jest napisane ,ze i demony wierzą i drżą.
Magda_77
Użytkownik
 
Posty: 53
Dołączył(a): Pt gru 07, 2007 7:52 pm

Postprzez asa » Pt paź 03, 2008 8:48 pm

Smok napisał(a):Tzn. że jeśli się nie ma żony to nie można być biskupem?

powinien = trzeba
ja tu widze dosc wyrazny nakaz Pawła :

(1 Tym,3) (2) Biskup więc powinien być nienaganny, mąż jednej żony,
Jeśli ktoś bowiem nie umie stanąć na czele własnego domu, jakżeż będzie się troszczył o Kościół Boży?

Tak, tylko że uważam że Biblia nie jest zupełnie jedyna. Słowa ludzi bardzo uduchowionych też uważam za autorytarne gdyż uważam że jednoczą się oni z Bogiem i dlatego przemawiają Jego słowami.

z jakim Bogiem?
Jeden jest tylko Bóg. Powiedzmy że Brahma, może być też Shiva.

nie Smoku,
jako deklarujący sie za chrzescijanstwem powinienes wiedziec, ze jest tylko jeden Bog, to przeciez poczatek dekalogu:
( Pow Prawa 5) (6) Jam jest Pan, Bóg twój, który cię wyprowadził z ziemi egipskiej, z domu niewoli. (7) Nie będziesz miał bogów innych oprócz Mnie.
Jedynym i prawdziwym Bogiem jest Ten, ktory wywiódł Izrael z Egiptu.

(Powt Prawa 4)
(32) Zapytaj się dawnych czasów, które były przed tobą od dnia, kiedy stworzył Bóg na ziemi człowieka, i od krańca aż po kraniec niebios, czy stało się już coś tak wielkiego albo czy słyszano kiedy o czymś podobnym? (33) Czy kiedykolwiek jakiś lud słyszał głos Boga przemawiającego spośród ognia, jak ty słyszałeś, i pozostał żywy? (34) Albo czy spróbował jakiś bóg przyjść i wziąć sobie jakiś naród spośród innego narodu przez doświadczenia, znaki i cuda oraz przez wojnę, ręką możną i wyciągniętym ramieniem, przez wielkie i straszne czyny, jak to wszystko, co Pan, wasz Bóg, na oczach twoich uczynił dla was w Egipcie? (35) Tobie to ukazano, abyś poznał, że Pan jest Bogiem. Oprócz niego nie ma innego.

Ten, pod którego imieniem jest zbawienie
Dz 4,12 ,I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni.....poza imieniem Jezus.
Jesli Biblia mówi, ze
oprócz Niego nie ma innego
to kłamie???
asa
Aktywny
 
Posty: 637
Dołączył(a): Pt kwi 25, 2008 9:29 pm

Postprzez Smok » So paź 04, 2008 9:59 am

asa napisał(a):
Smok napisał(a):Tzn. że jeśli się nie ma żony to nie można być biskupem?

powinien = trzeba
ja tu widze dosc wyrazny nakaz Pawła :

(1 Tym,3) (2) Biskup więc powinien być nienaganny, mąż jednej żony,
Jeśli ktoś bowiem nie umie stanąć na czele własnego domu, jakżeż będzie się troszczył o Kościół Boży?

No to moim zdaniem już zbłądziłaś bo to jakaś dyskryminacja. Trudno żeby było: "Biskup więc nie powinien być nienaganny..."
asa napisał(a):
Tak, tylko że uważam że Biblia nie jest zupełnie jedyna. Słowa ludzi bardzo uduchowionych też uważam za autorytarne gdyż uważam że jednoczą się oni z Bogiem i dlatego przemawiają Jego słowami.

z jakim Bogiem?

A ilu znasz? Bo ja tylko jednego.


Ja nie jestem w stanie mówić o cudzych bogach, czy innych bogach skoro wierzę że jest jeden. Czy ktoś go nazwie Brahma, Shiva, Karolina czy nawet Lucyfer to dla mnie i tak będzie jeden. To że ktoś go inaczej nazywa to nie znaczy że wierzy w innego.

Z resztą jeśli ktoś np. powie "wierzę w jedynego istniejącego Boga, Shivę (łaskawego)" to przecież on mówi o jedynym istniejącym łaskawym Bogu. Więc jak mogę powiedzieć że Bóg ten nie istnieje?

Jeśli ktoś powie że wierzy w istnienie jedynego satelity ziemi który w nocy świeci na niebie na biało i nazywa go 'Moon' to znaczy że wierzy w innego satelite niż ja bo mój się nazywa 'Księżyc'?
Smok
Aktywny
 
Posty: 239
Dołączył(a): Pn sie 06, 2007 9:41 pm

Postprzez admin » So paź 04, 2008 10:05 am

Po tym co piszesz Smoku widac, ze z biblijnym chrzescijanstwem nie masz wiele wspolnego. Biblia nazywa cie balwochwalca. Prosze wiec ne pisywac w tych dzialach, przeznaczonych tylko dla chrzescijan - dla ktorych jest jeden Bog (Patrz Biblia) zas Brahma, Shiva, Karolina czy nawet Lucyfer do demony zwadzace ludzi.
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy kontrolowane

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron