Teraz jest Cz mar 28, 2024 7:00 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Moje przemyślenia

Forum dyskusyjne dla ludzi o różnych światopoglądach (niechrześcijanie rozmawiają z chrześcijanami na temat ich wiary).

Postprzez narsisus » Pn paź 20, 2008 6:06 pm

1. O sprawie "Chińczyka" dyskutowałem z księdzem, który jest moim autorytetem w kwestii wiary. Powiedział mi, że osoba, która nie miała możliwości zetknięcia się z chrześcijaństwem( lub też miała, ale z pewnych względów nie przeszła na "naszą" wiarę), również może dostąpić zbawienia. Oczywiście będzie to trudniejsze, ale nie niemożliwe.

2.Dzisiaj będąc w kościele, usłyszałem fragment biblii, który wyraźnie
stwierdzał, że sama wiara bez dobrych uczynków jest "martwa"( Niestety nie dam wam namiarów na ten fragment). To dla tych( m.in. dla Admina) ,którzy uważają, że tylko wiara, a nie dobre uczynki prowadzą do zbawienia.
narsisus
Użytkownik
 
Posty: 94
Dołączył(a): Pt wrz 26, 2008 11:19 am

Postprzez asa » Cz paź 23, 2008 11:43 pm

narsisus drogi, poszukaj na Forum tematow o zbawieniu i uczynkach, zanim cos napiszesz autorytatywnie do kogos.
NIe formuluje sie zdania o kims, jesli sie nie wie dokladnie co druga strona glosi.
asa
Aktywny
 
Posty: 637
Dołączył(a): Pt kwi 25, 2008 9:29 pm

Postprzez asa » Pt paź 24, 2008 9:08 am

nie Smoku, Ty piszesz ze swojej perspektywy, ja ze swojej. POniewaz
tu mozna udawadniac swoje racje , niekoniecznie biblijne. Jest wolnosc stron.

W Dyskusjach i innych dzialach ( patrz regulamin) TYLKO biblijnie.
asa
Aktywny
 
Posty: 637
Dołączył(a): Pt kwi 25, 2008 9:29 pm

Postprzez narsisus » Pt paź 24, 2008 2:52 pm

asa napisał(a):narsisus drogi, poszukaj na Forum tematow o zbawieniu i uczynkach, zanim cos napiszesz autorytatywnie do kogos.
NIe formuluje sie zdania o kims, jesli sie nie wie dokladnie co druga strona glosi.


Pomyliłem osoby. To Magda_77 twierdzi że sama wiara wystarczy do zbawienia, a nie Admin, jak wcześniej sugerowałem. To w ramach sprostowania :)

Swoją drogą, z tego co mi wiadomo( a mogę się mylić) to właśnie protestanci uważają,że tylko wiara, a nie uczynki prowadzą do zbawienia. Mam rację?

A tak z innej beczki- bardzo ciekawe i zastanawiające jest to,że ludzie, czytając ta samą biblię, wysuwają różne wnioski. Weźmy choćby problem onanizmu. Wg katolików i protestantów jest to grzech, tymczasem kalwiniści uważają inaczej. Zresztą przykłady możnaby mnożyć.
narsisus
Użytkownik
 
Posty: 94
Dołączył(a): Pt wrz 26, 2008 11:19 am

Postprzez narsisus » Śr paź 29, 2008 7:44 pm

Po pierwsze ten ksiądz X o wiele lepiej zna Biblię ode mnie.

Ja jestem Droga i Prawda i Zyciem.Nikt nie przychodzi do ojca inaczej, jak tylko przeze mnie."


Widzisz królewno, nie zawsze coś co wydaje się białe, jest takie w rzeczywistości.

W Biblii jest wyraźnie napisane, że czczenie obrazów jest grzechem. Dlatego protestanci uważają katolików za bałwochwalców i wręcz skazują na potępienie. Tymczasem my(katolicy) nie czcimy obrazów, lecz to co te obrazy przedstawiają. To nie jest to samo.

Niektórzy cytują fragment Pisma Świętego, w którym mozna dojść do wniosku, że sama wiara wystarczy do zbawienia. Dla nich to jest oczywiste-przecież wyraźnie pisze, że tak jest. Ale dziwnym trafem pomijają inny fragment, który mówi, że wiara bez uczynków jest martwa.

I tak samo jest ze sławną już kwestią "Chińczyka" ;). Szczerze mówiąc nie znam na tyle Biblii( spokojnie, nadrabiam zaległości), żeby wysunąć jakis kontrargument do tego co napisałaś. Ale jak znam życie, doczytam się kiedyś w biblii słów, które pozwolą mi poprzeć moją( i nie tylko moją) tezę.

Zauważyłem że protestanci na tym forum bardzo swobodnie ferują wyroki, na temat tego, czy ktoś ma ducha Świętego w sobie, czy nie, czy ktoś żyje w prawdzie czy może błądzi, itd. Uważają oni, że ich interpretacja Biblii jest właściwa ponad wszelką wątpliwość. Potępiają oni tradycję katolicką, nie wgłębiając się dokładnie w zagadnienie. Życzę im wszystkiego najlepszego! :)
narsisus
Użytkownik
 
Posty: 94
Dołączył(a): Pt wrz 26, 2008 11:19 am

Postprzez Magda_77 » Śr paź 29, 2008 8:55 pm

Pomijasz narsius to,że większość z nas to byli katolicy,a czasem nawet gorliwi.Poza tym jeśli chcesz rozmawiać na te tematy z katolikiem,to polecam Albertusa,jest katolikiem,a jednak wie,że zbawienie pochodzi z wiary,a uczynki to następstwo i ,ze nie można zasłużyć na zbawienie.
Magda_77
Użytkownik
 
Posty: 53
Dołączył(a): Pt gru 07, 2007 7:52 pm

Postprzez narsisus » Śr paź 29, 2008 9:42 pm

hehe Albertus ma chyba takie zdanie jak ja w tym temacie.

Czy wy naprawdę uważacie, że miliardy ludzi na świecie( w przeciągu wieków) zostało skazanych na piekło już na starcie? Że Bóg stwarzając tych ludzi, wiedział że nie będą mieli szansy na życie wieczne?
Bardzo samolubne podejście do kwestii zbawienia ;).

Uprzedzając Twój kontrargument, który zapewne brzmiałby: "ale w Biblii tak pisze i nie nam to oceniać"- miliony ludzi, którzy przeczytali tę samą Biblię, doszło do wniosku, że zbawienia mogą dostąpić również niewierzący.
narsisus
Użytkownik
 
Posty: 94
Dołączył(a): Pt wrz 26, 2008 11:19 am

Postprzez asa » Cz paź 30, 2008 10:19 am

narsisus napisał(a):miliony ludzi, którzy przeczytali tę samą Biblię, doszło do wniosku, że zbawienia mogą dostąpić również niewierzący.

prosze o poparcie tego, co piszesz Biblią
Że Bóg stwarzając tych ludzi, wiedział że nie będą mieli szansy na życie wieczne?

rowniez prosze o poparcie tej tezy Biblią. Czyli Slowem Boga, którym On mówi do czlowieka.
asa
Aktywny
 
Posty: 637
Dołączył(a): Pt kwi 25, 2008 9:29 pm

Postprzez hungry » Cz paź 30, 2008 11:00 am

narsisus napisał(a): miliony ludzi, którzy przeczytali tę samą Biblię, doszło do wniosku, że zbawienia mogą dostąpić również niewierzący.

To chyba nie doczytali wszystkiego w Biblii.. Skoro w Biblii pisze właśnie że do zbawienia niezbędna jest wiara. A czy niewierzący może uwierzyć? ;)
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez narsisus » Cz paź 30, 2008 2:48 pm

krolewna, odpisałas wymijająco. Są ludzie, którzy nie mieli szans nawet usłyszeć o Jezusie. No nie zaprzeczycie chyba że są/byli tacy. Czy wg. waszej interpretacji Biblii Ci ludzie będą skazani na wieczne potępienie? Króka odpowiedź, tak lub nie.
narsisus
Użytkownik
 
Posty: 94
Dołączył(a): Pt wrz 26, 2008 11:19 am

Postprzez asa » Cz paź 30, 2008 5:10 pm

narsisus, wg mnie idziesz na "łatwiznę".

potrzebujesz czyjegos zdania do skompletowania swojej wiedzy o protestantach?

przeciez królewna odpowiedziala Ci naprawde mądrze.

Nikt z nas nie jest Bogiem i nikt z nas nie moze jednego skazac na potepienie a drugiego nie.

Weszlibysmy w kompetencje boże.

ewangeliczni wierza Biblii. a ona mówi wyraznie.

Poszukaj, poczytaj i ponownie przeczytaj post królewny.
asa
Aktywny
 
Posty: 637
Dołączył(a): Pt kwi 25, 2008 9:29 pm

Postprzez narsisus » Cz paź 30, 2008 8:41 pm

hehe ja z wami nie mogę :)

Królewna odpowiedziała mi mądrze , ale wymijająco ;)

Kochana Aso( nie wiem czy dobrze odmieniłem), biorę pod uwagę Twoje słowa i słowa innych protestantów, szanuję wasze zdanie.I niech będzie jasne,że nie chcę tworzyć atmosfery konfrontacji między nami.
Ale mam nieodparte wrażenie, że boicie się nazwać rzeczy po imieniu. Boicie się powiedzieć wprost: " tak, uważam, że niewierzący, bez względu na to, czy miał możliwość zetknięcia się z ewangelią czy nie, nie będzie zbawiony. Tak wynika z Biblii".
narsisus
Użytkownik
 
Posty: 94
Dołączył(a): Pt wrz 26, 2008 11:19 am

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy kontrolowane

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron