Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:25 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Heteroseksualny seks analny.

Forum dyskusyjne dla ludzi o różnych światopoglądach (niechrześcijanie rozmawiają z chrześcijanami na temat ich wiary).

Heteroseksualny seks analny.

Postprzez Florek » Cz cze 12, 2008 10:12 am

Ponieważ dział "Dylematy dnia codziennego" jest nieaktywny, powstanowiłem zamieścić ten temat tutaj.
Jak wiadomo seks analny jest pośród par heteroseksualnych coraz bardziej popularny. New York Times w wydaniu z 8 stycznia 2007 roku pisze że:
"...38,2% mężczyzn w wieku od 20 do 39 lat, oraz 32,6% kobiet w wieku od 18 do 44 lat uprawia heteroseksualne stosunki analne. Dane te pokazują wyraźny wzrost zainteresowania tą formą współżycia, ponieważ w roku 1992 jedynie 25,6% mężczyzn w wieku od 18 do 59 lat oraz 20,4% kobiet w takiej samej grupie wiekowej angażowało się stosunki analne."
Chcę dowiedzieć się zatem co mówi nauka Kościoła Rzymskokatolickiego na temat powyższej praktyki ?
Florek
 

Postprzez darq » Cz cze 12, 2008 10:52 am

Twój post może zostać uznany za trolling. Inaczej mówić miej świadomość, ze jesteś obserwowany przez moderatorów ;)
A jeśli chcesz otrzymac odpowiedź na swoje pytanie zwróć sie z nim na inne forum. Bo choć i tu są rzymsko-katolicy to większość stanowią ewangelikalni chrześcijanie (protestanci).
darq
moderator
 
Posty: 1058
Dołączył(a): Wt gru 11, 2001 1:00 am
Lokalizacja: mielec.kz.pl

Postprzez Florek » Pt cze 13, 2008 7:20 am

W porządku. A co na ten temat myślą protestanci ?
Florek
 

Postprzez asa » Pt cze 13, 2008 10:18 am

ja bym byla za usunieciem tego tematu :evil:
asa
Aktywny
 
Posty: 637
Dołączył(a): Pt kwi 25, 2008 9:29 pm

Postprzez admin » Pt cze 13, 2008 10:00 pm

D... ma inny cel i to konkretny. Dewiacje sa rozne ale cele niezmienne.
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Postprzez asa » Pt cze 13, 2008 10:30 pm

nie rozumiem adminie, proszę nieco jasniej....
asa
Aktywny
 
Posty: 637
Dołączył(a): Pt kwi 25, 2008 9:29 pm

Postprzez Florek » Pn cze 16, 2008 9:03 am

Asa, Admin uważa seks analny za dewiację i jest przeciw tej praktyce.
A co myślą pozostali ?
Florek
 

Postprzez asa » Pn cze 16, 2008 9:37 pm

Florku, z uwagi na twoje zainteresowania - naprawdę mi ciebie szkoda.
Radzę, zejsc jak najszybciej z tej drogi.
asa
Aktywny
 
Posty: 637
Dołączył(a): Pt kwi 25, 2008 9:29 pm

Postprzez hungry » Wt cze 17, 2008 9:12 am

asa napisał(a):Florku, z uwagi na twoje zainteresowania - naprawdę mi ciebie szkoda.
Radzę, zejsc jak najszybciej z tej drogi.

Trudno Florek chciałeś znać zdanie protestantów proszę bardzo...
Seks taki tak ale tylko w małżeństwie
IMHO tylko małżonkowie mogą uprawiać go w każdej pozycji dla siebie wygodnej i sprawiającej jej przyjemność.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez darq » Wt cze 17, 2008 10:30 am

i (dodam) pod warunkiem, że oboje chcę tego i eksperymentują w zgodzie z własnymi sumieniami i rozumieniem biblijnego podejścia do świętego aktu małżeńskiego.
darq
moderator
 
Posty: 1058
Dołączył(a): Wt gru 11, 2001 1:00 am
Lokalizacja: mielec.kz.pl

Postprzez asa » Wt lip 01, 2008 12:35 am

ano własnie

dla mnie to wstretne i złe..., po prostu.

od wszelkiego rodzaju zła z dala sie trzymajcie(1Tes5,22)

bo kto chce byc zadowolony z zycia i oglądac dni dobre, ten niech/.../sie niech odwróci od złego (1P3,1-11)

Bo wy do wolności powołani zostaliście, bracia; tylko pod pozorem tej wolności nie pobłażajcie ciału, ale służcie jedni drugim w miłości.(Ga 5,13)
...nie pobłażajcie żądzy cielesnej( tez Gal)
asa
Aktywny
 
Posty: 637
Dołączył(a): Pt kwi 25, 2008 9:29 pm

Postprzez hubertok » Wt lip 01, 2008 6:21 am

hm - nie wydaje się wam, że trochę pozbawiacie sie przyjemnosci? Liafail mógłbyś zdefiniować "naturalność" aktu płciowego? Co niby jest tam naturalne a co nie? Rozumiem, że tylko "klasyka" :). Wzajemny seks oralny też pewnie jest szatański, czyż nie?

Asa "wstrętność" nie jest wyznacznikiem dobra lub zła (oczywiście nie zawsze). Dla mnie zjadanie żyjących robali w Amazońskiej puszczy też jest dość wstrętne ale czy to oznacza zło? Zresztą Twój wstręt jest subiektywny, gdyż dla innych to jest przyjemność.
Ogólnie chyba na gruncie zasady "sola scriptura" problem jest nierozwiązywalny a przynajmniej w wersji stawiania jakiś granic małzonkom - po prostu Biblia na ten temat milczy i tyle...
hubertok
 

Postprzez hungry » Wt lip 01, 2008 10:09 am

liafail napisał(a):
hungry napisał(a):
asa napisał(a):Florku, z uwagi na twoje zainteresowania - naprawdę mi ciebie szkoda.
Radzę, zejsc jak najszybciej z tej drogi.

Trudno Florek chciałeś znać zdanie protestantów proszę bardzo...
Seks taki tak ale tylko w małżeństwie
IMHO tylko małżonkowie mogą uprawiać go w każdej pozycji dla siebie wygodnej i sprawiającej jej przyjemność.


i (dodam) pod warunkiem, że oboje chcę tego i eksperymentują w zgodzie z własnymi sumieniami i rozumieniem biblijnego podejścia do świętego aktu małżeńskiego.


Mysle ze daliscie sie troche wykolowac bracia i ulegliscie zwiedzeniu.

To nie jest zdanie protestantow.
To jest zdanie zboczonych protestantow.
Mysle ze wiekszosc potepilo by takie praktyki.
Wg tego, to wszystko jest dozwolone miedzy malzonkami, byleby obydwoje (byli zboczeni i ) tego chcieli.
Skad sie pojawia ,chcenie' takich zboczenstw?

Pozdrawiam

PS
Dozwolonne jest wszystko, no bo kto ci zakarze to robic,
Zakazane jest wiele, gdyz Bog zakazuje.
Trzymajcie sie od wszelkiego rodzaju zla i temu co przeciwne naturze

asa napisał(a):ano własnie

dla mnie to wstretne i złe..., po prostu.

od wszelkiego rodzaju zła z dala sie trzymajcie(1Tes5,22)

bo kto chce byc zadowolony z zycia i oglądac dni dobre, ten niech/.../sie niech odwróci od złego (1P3,1-11)

Bo wy do wolności powołani zostaliście, bracia; tylko pod pozorem tej wolności nie pobłażajcie ciału, ale służcie jedni drugim w miłości.(Ga 5,13)
...nie pobłażajcie żądzy cielesnej( tez Gal)


liafail i asa chyba czegoś nie zrozumieliście? Czy nie czytaliście że napisałem o małżeństwie?
Dwoje ludzi mężczyzn i kobieta w małżeństwie.
Gdzie widzicie w tym coś złego?
Może skoro jest to forum dyskusyjne spróbujcie udowodnić swoje racje uzasadniając to biblijnie.

hubertok napisał(a):hm - nie wydaje się wam, że trochę pozbawiacie sie przyjemnosci?

Ich wolna wola nie nam oceniać czy się pozbawiają ;)
Tak jak darq napisał jeśli dwoje ludzi się decyduje na to.
Dzięki Bogu za dowolność w małżeństwie w tej dziedzinie - jeden lubi klasykę inny eksperymenty :)
Zaś IMHO niebezpieczne jest dogmatyzowanie wszystkiego przez chrześcijan. Jeśli biblia czegoś nie zabrania to dlaczego próbujemy narzucać innym swoją rację jako przykazanie "Pańskie"?
Bądźmy przynajmniej trochę bardziej pokorni jak np. Paweł kiedy pisał np. do Koryntian rozróżniając nakaz Pański od własnych zaleceń.
A jeśli już coś innym zalecamy to starajmy się to uzasadnić.
Aczkolwiek sam jestem ciekawy definicji wg. usera liafail
Pozdrawiam wszystkich.
Grzegorz.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez asa » Wt lip 01, 2008 10:40 am

masz racje, hubertok- wstrętność jest uczuciem subiektywnym, jeśli jednak idzie w parze ( w moim rozumieniu) z zachowaniem przeciwnym naturze, a taki jest ( znowu w moim pojeciu) seks analny to już jest to zło. Ten rodzaj seksu wystepuje w związkach homoseksualnych, wiemy, ze Bog jest przeciwny takim związkom.
Zatem jest to pobłażanie żadzy cielesnej, dosyc niebezpieczna zabawa, wg. mnie w związkach chrześcijańskich. A więc w małżenstwach - hungry.
Tak, ja widzę w tym zło.

Czy to dogmatyzowanie?
Raczej zachowanie czystosci serca, bowiem nieczysty nie bedzie mial udzialu w krolestwie Chrystusowym (Ef5,5)

raczej wiazałąbym to z zaleceniem o mysleniu :

(8 ) /.../ tylko o tym, co prawdziwe, co poczciwe, co sprawiedliwe, co czyste, co miłe, co chwalebne, co jest cnotą i godne pochwały. (Fil 4)

to jest zdanie siostry :) mężatki
asa
Aktywny
 
Posty: 637
Dołączył(a): Pt kwi 25, 2008 9:29 pm

Następna strona

Powrót do Rozmowy kontrolowane

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron