Teraz jest Pt kwi 19, 2024 6:40 am Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Pismo Święte to natchnione Słowo Boże, czy też nie?

Forum dyskusyjne dla ludzi o różnych światopoglądach (niechrześcijanie rozmawiają z chrześcijanami na temat ich wiary).

Postprzez axanna » Wt mar 18, 2008 3:39 pm

To trudne pytanie.
Słyszałam wersje, że jeden ewangelista podaje rodowód Józefa, a inny Marii, ale mi to jakoś się nie zgadza, gdyż oba wychodzą na Józefa...
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez hungry » Wt mar 18, 2008 3:43 pm

axanna napisał(a):To trudne pytanie.
Słyszałam wersje, że jeden ewangelista podaje rodowód Józefa, a inny Marii, ale mi to jakoś się nie zgadza, gdyż oba wychodzą na Józefa...

Hi do wszystkiego ludzie dorobią własną interpretację :rotfl:
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez johanna » Wt mar 18, 2008 3:49 pm

axanna napisał(a):To trudne pytanie.
Słyszałam wersje, że jeden ewangelista podaje rodowód Józefa, a inny Marii, ale mi to jakoś się nie zgadza, gdyż oba wychodzą na Józefa...
ja słyszałam podobnie,poza tym należało podać prawdziwy rodowód a to wskazuje na rodowód Marii nie Józefa.dobrze na te pytanie odpowiedział Josh Mcdowell pt.odpowiedzi na trudne pytania.dobrze ją sobie przeczytać bo klarownie to ujmuje logicznie i wg.norm żydowskich,które do takich problemów są niezastąpione.
johanna
Aktywny
 
Posty: 142
Dołączył(a): N lut 17, 2008 5:52 pm

Postprzez Lepton » Wt mar 18, 2008 3:51 pm

zdzich napisał(a):pewno jakieś 28.a na co komu 2 nagie miecze z ew.Lukasza22;38?


„pewno jakieś” ? To ja miałem zadać pytanie, a Ty odpowiedzieć – nie ładnie odpowiadać pytaniem na pytanie ;) Po co zacytowałem Ewangelistę Łukasza? Bo prosiłbym Ciebie o odpowiedź ile on naliczył pokoleń -skoro tak się wyrwałeś do odpowiedzi to się wykaż.
Ostatnio edytowano Wt mar 18, 2008 3:52 pm przez Lepton, łącznie edytowano 1 raz
Lepton
Użytkownik
 
Posty: 46
Dołączył(a): N lip 30, 2006 10:32 am
Lokalizacja: Lublin

Postprzez zdzich » Wt mar 18, 2008 3:52 pm

no sam napisałeś 14+14=28 tak?
zdzich
 

Postprzez Lepton » Wt mar 18, 2008 3:54 pm

zdzich napisał(a):no sam napisałeś 14+14=28 tak?


Tak jest napisane w Ewangelii Mateusza, gdybym Ci jej nie zacytował to podałbyś taki wynik?
Lepton
Użytkownik
 
Posty: 46
Dołączył(a): N lip 30, 2006 10:32 am
Lokalizacja: Lublin

Postprzez zdzich » Wt mar 18, 2008 3:57 pm

tak. :wink:
zdzich
 

Postprzez Lepton » Wt mar 18, 2008 4:01 pm

Z przykrością muszę Cie zasmucić że podałeś złą odpowiedz.

Mateusz skrócił genealogię Chrystusa przez pominięcie imion występujących w źródłach pisanych w czasach wcześniejszych. Niektórzy spekulują, że to skrócenie miało na celu ułatwienie pamięciowego przyswajania genealogii Jezusa.
Lepton
Użytkownik
 
Posty: 46
Dołączył(a): N lip 30, 2006 10:32 am
Lokalizacja: Lublin

Postprzez axanna » Wt mar 18, 2008 4:02 pm

Johanno, a nie możesz dać linka?
A co do dorabiania własnych interpretacji - to by świetnie pasowało. Ja gdy po raz pierwszy usłyszałam takie tłumaczenie, aż podskoczyłam z radości, he-he, ale potem, gdy przeanalizowałam z Biblią, byłam zawiedziona...
Lepton, a Ty sam może już odkryłeś tłumaczenie tej zagadki? Jeżeli tak to się podziel, nie trzymaj nas w niepewności :D
P.S. póki napisałam, Lepton już odpowiedział... bystry jesteś :D
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez Lepton » Wt mar 18, 2008 4:07 pm

Dziękuje… ok, dla mnie ten już temat jest zamknięty, bo tak można by w nieskończoność, pozdrowionka dla Wszystkich.
Lepton
Użytkownik
 
Posty: 46
Dołączył(a): N lip 30, 2006 10:32 am
Lokalizacja: Lublin

Postprzez johanna » Wt mar 18, 2008 4:34 pm

Lepton napisał(a):Dziękuje… ok, dla mnie ten już temat jest zamknięty, bo tak można by w nieskończoność, pozdrowionka dla Wszystkich.
no widzisz,ja już nie rozumiem..dziwne są twoje intencje :-? axankodo czego ten link?
johanna
Aktywny
 
Posty: 142
Dołączył(a): N lut 17, 2008 5:52 pm

Postprzez axanna » Wt mar 18, 2008 4:53 pm

No myślałam, że masz linka do tej wypowiedzi, co mówiłaś - Josh Mcdowella :D
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez johanna » Wt mar 18, 2008 6:05 pm

nie mam ,mam tylko tytuł książki "Odpowiedzi na trudne pytania".ma może z 15 -20 lat,ale dobrze,prosto napisana,bez teogumizmu.on kiedyś był anty i próbował obalić tezy NT w sposób prawniczy-postępowania sądowego i...się nawrócił.to dobry wykładowca starej daty,polecam :P
johanna
Aktywny
 
Posty: 142
Dołączył(a): N lut 17, 2008 5:52 pm

Postprzez axanna » Wt mar 18, 2008 6:08 pm

A ktoś wie, gdzie ją zdobyć?
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez Lepton » Wt mar 18, 2008 6:13 pm

johanna napisał(a):no widzisz,ja już nie rozumiem..dziwne są twoje intencje :-?


Myślę że podstępne osoby mogłyby te fragmenty przytaczane przeze mnie wykorzystywać do siania paranoi, dużo osób bez zastanowienia mogłaby uwierzyć w to że Pismo Święte zawiera błędy –wiadome jest że nie wszyscy uznają Biblie za natchnione słowo Boże, a powinni –co dowodzą tłumaczenia tych wielu niby pozornie sprzecznych fragmentów, a fragmentów jest sporo, a co za dużo to też nie zdrowo, trzeba mieć w życiu we wszystkim umiar…
Bóg dał nam wolną wole, myślę że ten kto nie chce uwierzyć nie uwierzy w nie, a ten kto potrafi otworzyć serce to i z pomocą Ducha Świętego pojmie dużo dużo więcej.
Lepton
Użytkownik
 
Posty: 46
Dołączył(a): N lip 30, 2006 10:32 am
Lokalizacja: Lublin

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy kontrolowane

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron