Teraz jest Pt mar 29, 2024 12:41 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Pismo Święte to natchnione Słowo Boże, czy też nie?

Forum dyskusyjne dla ludzi o różnych światopoglądach (niechrześcijanie rozmawiają z chrześcijanami na temat ich wiary).

Postprzez johanna » N mar 16, 2008 7:42 pm

Abracham i jego pole.............,a może Jakuba..................oj,szukasz nie tego to trzeba.wierzysz Ty,że Pan jest?,że zyje po prawicy Ojca?,że zbawia?,że przyjdzie wnet????????????????(nawet DZIŚŚŚŚŚŚŚŚ??????????????)
johanna
Aktywny
 
Posty: 142
Dołączył(a): N lut 17, 2008 5:52 pm

Postprzez Lepton » N mar 16, 2008 9:13 pm

Masz racje, Biblia jest natchnionym słowem Bożym i nie ma co takich dziubdzinek podważać, które tylko jak się okazuje pozornie są sprzeczne.

Z Bogiem.
Lepton
Użytkownik
 
Posty: 46
Dołączył(a): N lip 30, 2006 10:32 am
Lokalizacja: Lublin

Postprzez Lepton » N mar 16, 2008 9:15 pm

Droga johanno, oczywiście że wierze w Pana Boga w trójcy jedynego i może nadejść w każdej chwili…
Od najważniejszych spraw zaczynałem, a teraz zakończyłem na drobnicy –czy to źle?
Lepton
Użytkownik
 
Posty: 46
Dołączył(a): N lip 30, 2006 10:32 am
Lokalizacja: Lublin

Postprzez axanna » N mar 16, 2008 9:22 pm

Mam nadzieje, Leptonie, że Cię nie uraziłam.... nie chciałam tego, szczerze...
Po prostu naprawdę zbyt mało mam wolnego czasu, żeby ciągle roztrząsać takie rzeczy, które przecież nigdy się nie kończą, ani nic to w sumie nie da... Gdybym nie musiała pracować... o, wtedy tak, a że człowiek musi to i owo i ogrom tego wszystkiego, co musi, to trudno.... wierzę Panu na słowo :D
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez Lepton » N mar 16, 2008 9:32 pm

Droga axanno, nie uraziłaś mnie, a wręcz przeciwnie –pojąłem to i uważam że masz racje (znalazłem prawidłowości w tych ostatnich pytaniach –lecz już się nimi Wam nie chwaliłem, bo to faktycznie już nie ma sensu)

Dziękuje Wam za dyskusje.
Lepton
Użytkownik
 
Posty: 46
Dołączył(a): N lip 30, 2006 10:32 am
Lokalizacja: Lublin

Postprzez axanna » N mar 16, 2008 9:37 pm

Ależ dlaczego nie pochwaliłeś się? Skoro już pytanie było postawione, a znasz odpowiedz, to się podziel, bo chętnie się zapoznam... ja mówiłam, że wyszukiwać te sprzeczności jest bez sensu, ale skoro już byli wyszukane... może inni są też ciekawi...
:P
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez Lepton » N mar 16, 2008 9:57 pm

Oki, mówisz i masz ;) ale krótko, bo już mi głowa od tego pęka.

Jeśli chodzi o Księgę Amosa i historii Izraelitów przez 40 lat – to przecież szmat czasu, przez ten okres mogli na zmianę składać ofiary Bogu, to czcić przeróżne bożki. Jeśli chodzi o to że w Dz czytamy słowo „raczej” – co by wynikało na pierwszy rzut oka iż nie składali ofiar to jest błąd taki że słowo to należy rozumieć tak, jak się go czasem w mowie potocznej używa jako w znaczeniu „chętniej” i tutaj wówczas mamy że składali ofiary Bogu, ale chętniej czcili bożki.

Jeśli chodzi o potop to jest to prosta matematyka - jeśli zabieramy siedem par to tym samym zabieramy też jedną a po za tym najpierw wyszło pierwsze polecenie a potem drugie uściślające pierwsze.

Zastanawiał mnie także inny fragment:

Dz 9,7 „Ludzie, którzy mu towarzyszyli w drodze, oniemieli ze zdumienia, słyszeli bowiem głos, lecz nie widzieli nikogo.”

Dz 22,9 „Towarzysze zaś moi widzieli światło, ale głosu, który do mnie mówił, nie słyszeli.”

Więc widzieli oni a nie słyszeli, czy słyszeli a nie widzieli?

Faktycznie mogło być tak że towarzysze Pawła nie widzieli postaci , widzieli natomiast światłość, słyszeli głos który do niego przemawiał ale tylko do pewnego momentu a potem już nie.
Lepton
Użytkownik
 
Posty: 46
Dołączył(a): N lip 30, 2006 10:32 am
Lokalizacja: Lublin

Postprzez axanna » N mar 16, 2008 10:13 pm

Dzięki :)
Ściśle i na temat.
Co do głosu, to mogli słyszeć jakieś grzmoty jakby... ale nie odróżniać słów... coś mi się świta, że gdzieś jakiś prorok mówił, że gdy miał widzenie... nie a może to gdy Jezus był ochrzczony przez Jana... gdy głos powiedział "to Syn mój umiłowany" ...pisało chyba, że pozostali grzmot słyszeli... czy coś... trzeba sprawdzić....
Cyba coś pomyliłam... :(
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez johanna » Pn mar 17, 2008 10:44 am

Lepton napisał(a):Droga Johanno faktycznie masz racje że to tylko grób Abraham kupił od Chamora, lecz napisałaś dwa razy ziemia, raz że ją kupił Abraham od Efrona, a potem że to Jakub kupił –więc pozwól że sprostuje Ciebie iż tą ziemie kupił tam Jakub:

„A kości Józefa, które synowie Izraela zabrali ze sobą z Egiptu, pochowano w Sychem, na części pola, kupionego przez Jakuba od synów Chamora, ojca Sychema, za sumę stu kesitów. I stało się ono własnością synów Józefa.” [Joz 24/32]

Natomiast Abraham kupił pole gdzie indziej –w Makpela:

Rdz 23/17 „Tak więc posiadłość Efrona w Makpela, w pobliżu Mamre, czyli pole i znajdująca się na nim pieczara, oraz wszystkie drzewa wzdłuż jego granicy stały się własnością Abrahama w obecności Chetytów i wszystkich, którzy wchodzili w bramę ich miasta.”

Przyznam szczerze że dziś też sporo nad tym główkowałem, a człowiek nie zaprzątał sobie tym głowy jak czytał Biblie, tylko jak ktoś powiedział ze jest sprzeczność i podał fragmenty i już wówczas się tak człowiek nastawia że to sprzeczność, zamiast na spokojnie przeanalizować…

widzisz Leptonie,ty dobrze używasz głowy :) to nie są "drobiazgi"tylko ważne rzeczy.a to że na ciebie najechałam-boś mnie zirytował.jak chcesz odpowiedzi na swoje pytanie to czekaj,bo nie każdy siedzi non stop przy komputerze i przy biblii,żeby tak od razu ci odpisać.a potem za długo ci czekać-no to sam odpowiadasz.ot i cała historia :wink:chętnie na twije pytania odpowiem,ale błagam-chcę czasuuuu 8)
johanna
Aktywny
 
Posty: 142
Dołączył(a): N lut 17, 2008 5:52 pm

Postprzez Lepton » Pn mar 17, 2008 12:19 pm

Droga Johanno czy ja kiedykolwiek Ciebie czy kogoś ponaglałem o odpowiedz? Jestem Tobie wdzięczny za wiele cennych uwag. To że sam sobie zacząłem odpowiadać nic nie znaczy, a innym faktem jest to że rzeczywiście to forum jest opustoszałe.
Lepton
Użytkownik
 
Posty: 46
Dołączył(a): N lip 30, 2006 10:32 am
Lokalizacja: Lublin

Postprzez johanna » Pn mar 17, 2008 12:27 pm

Lepton napisał(a):Droga Johanno czy ja kiedykolwiek Ciebie czy kogoś ponaglałem o odpowiedz? Jestem Tobie wdzięczny za wiele cennych uwag. To że sam sobie zacząłem odpowiadać nic nie znaczya innym faktem jest to że rzeczywiście to forum jest opustoszałe.
i tu się zgadza,co do 1 zdania lekko się z tobą nie zgadzam-uszanowanko :wink:
johanna
Aktywny
 
Posty: 142
Dołączył(a): N lut 17, 2008 5:52 pm

Postprzez Lepton » Pn mar 17, 2008 3:59 pm

Widzę że coś trafiło w czuły punkt – stąd chyba te zirytowanie, jak to mawiają uderz w stół a nożyce się odezwą. Jeżeli się cokolwiek przytrafiło to nieświadomie z mojej strony, jednakże nie zamierzam robić igły z widły, ale również uszanowanko ;) papa.
Lepton
Użytkownik
 
Posty: 46
Dołączył(a): N lip 30, 2006 10:32 am
Lokalizacja: Lublin

Postprzez zdzich » Wt mar 18, 2008 9:58 am

to dawaj, pytanie dla mnie 8)
zdzich
 

Postprzez Lepton » Wt mar 18, 2008 3:15 pm

O proszę Zdzich myśli chyba że to Majorka i będą go relaksować pytaniami… ;) a to niestety forum gdzie się zadaje pytania, a nie prosi o nie :D

Ale jeśli jesteś faktycznie bardzo dobry w tych tematach, to nie powinno Ci sprawić trudności w policzeniu ile było pokoleń między Dawidem a Jezusem, dla ułatwienia o to podpowiedz:

Łk 3/23-38 „Sam zaś Jezus rozpoczynając swoją działalność miał lat około trzydziestu. Był, jak mniemano, synem Józefa, syna Helego, syna Mattata, syna Lewiego, syna Melchiego, syna Jannaja, syna Józefa, syna Matatiasza, syna Amosa, syna Nahuma, syna Chesliego, syna Naggaja, syna Maata, syna Matatiasza, syna Semei, syna Josecha, syna Jody, syna Jana, syna Resy, syna Zorobabela, syna Salatiela, syna Neriego, syna Melchiego, syna Addiego, syna Kosama, syna Elmadana, syna Hera, syna Jezusa, syna Eliezera, syna Jorima, syna Mattata, syna Lewiego, syna Symeona, syna Judy, syna Józefa, syna Jony, syna Eliakima, syna Meleasza, syna Menny, syna Mattata, syna Natana, syna Dawida, syna Jessego, syna Jobeda, syna Booza, syna Sali, syna Naassona, syna Aminadaba, syna Admina, syna Arniego, syna Esroma, syna Faresa, syna Judy, syna Jakuba, syna Izaaka, syna Abrahama, syna Tarego, syna Nachora, syna Serucha, syna Ragaua, syna Faleka, syna Ebera, syna Sali, syna Kainama, syna Arfaksada, syna Sema, syna Noego, syna Lamecha, syna Matusali, syna Enocha, syna Jareta, syna Maleleela, syna Kainama, syna Enosa, syna Seta, syna Adama, syna Bożego.”

Mt 1/1-17 „Tak więc w całości od Abrahama do Dawida jest czternaście pokoleń; od Dawida do przesiedlenia babilońskiego czternaście pokoleń; od przesiedlenia babilońskiego do Chrystusa czternaście pokoleń.”
Lepton
Użytkownik
 
Posty: 46
Dołączył(a): N lip 30, 2006 10:32 am
Lokalizacja: Lublin

Postprzez zdzich » Wt mar 18, 2008 3:34 pm

pewno jakieś 28.a na co komu 2 nagie miecze z ew.Lukasza22;38?
zdzich
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy kontrolowane

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron