Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:18 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Chrzescijanstwo splagiatowanym egipskim mitem?

Forum dyskusyjne dla ludzi o różnych światopoglądach (niechrześcijanie rozmawiają z chrześcijanami na temat ich wiary).

Postprzez Jasny » Cz lip 10, 2008 10:53 am

Niewiele wniosłeś, niczemu nie zaprzeczyłeś, gdyż zwyczajnie na wszystko jest wymówka. Oczywiście, wszystko co próbuje zaniżyć wartość Biblii musi być przecież "Pseudonaukowe". Wiele z napisanego tekstu, to moje własne odczucia i nikt logicznie myślący nie jest w stanie przypisać Bogu takich cech, jakie wam przychodzą z łatwością (mi kiedyś też).

Jezus sam wielokrotnie podkreślał, że jest "synem Bożym". Gdyby uważał się za Boga albo przynajmniej za równego z Nim, nie zwracałby się do Niego "Ojcze". Kościół twierdzi i głosi takie bzdury aby potwierdzić wiele innych, jeszcze bardziej bzdurnych swoich "nauk".
Twórcy tej religii zapożyczyli sobie tą postać jako swoją idealną wizytówkę i logo, gdy tak naprawdę ten człowiek nawoływał właśnie do porzucania wszystkich religii i dostrzeżenia pokoju, miłości i Stwórcy we wszystkim. Nawet w tak bardzo zmanipulowanej biblii nie udało się ukryć jego symbolicznych przesłań, gdzie mniej więcej mówi właśnie o braku potrzeby istnienia czegoś takiego jak kościół, religia, świątynie itd... i to powinien być argument odcinający całkowicie Jezusa od religii katolickiej.
Jasny
 
Posty: 10
Dołączył(a): Wt lip 08, 2008 10:41 pm

Postprzez asa » Cz lip 10, 2008 11:15 am

Jasny,
rozmawiasz na forum o charakterze protestanckim.
Wiedz o tym, ze tutaj jedynym autorytetem jest Pismo sw, nie nauki pochodzenia ludzkiego.
Wykaz proszę odrobine dobrej woli i poczytaj tematy znajdujące się w czterech działach od góry.
Znajdziesz tam min tematy o Trojcy, o przeslaniu ewangelii, o fałszywych naukach katolickich.

Twórcy tej religii zapożyczyli sobie tą postać jako swoją idealną wizytówkę i logo, gdy tak naprawdę ten człowiek nawoływał właśnie do porzucania wszystkich religii i dostrzeżenia pokoju, miłości i Stwórcy we wszystkim.

Proszę o udowodnienie tego na podst Biblii.
Proszę o stosowne fragmenty Pisma, mówiące o tym PO CO Jezus PRZYSZEDŁ NA ŚWIAT.
Czyzby wyłącznie po to, aby nawoływać do porzucenia religii, i dostrzezenia pokoju miłości i Stworcy we wszystkim?
Nowy testament w każdym momencie gdy używa słowa "wiara" nie odnosi jej do Osoby Jezusa, albo Osoby Boga

również proszę o udowodnienie tego na podst Biblii.

Wowczas nasza rozmowa bedzie miala jakis sens.
asa
Aktywny
 
Posty: 637
Dołączył(a): Pt kwi 25, 2008 9:29 pm

Postprzez Jasny » Cz lip 10, 2008 1:22 pm

asa napisał(a):Czyzby wyłącznie po to, aby nawoływać do porzucenia religii, i dostrzezenia pokoju miłości i Stworcy we wszystkim?

Cytat wzięty z innego tematu na tym forum i aż o dziwo, że był użyty do całkowicie innego kontekstu:
Biblia napisał(a):J 10:33-36 Bw „Odpowiedzieli mu Żydzi, mówiąc: Nie kamienujemy cię za dobry uczynek, ale za bluźnierstwo i za to, że Ty, będąc człowiekiem, czynisz siebie Bogiem.(34) Odpowiedział im Jezus: Czyż w zakonie waszym nie jest napisane: Ja rzekłem: Bogami jesteście?(35) Jeśli nazwał bogami tych, których doszło słowo Boże ,do mnie, którego Ojciec poświęcił i posłał na świat, wy mówicie: Bluźnisz, dlatego, że powiedziałem: Jestem Synem Bożym?”

Będę się starał pozostałe swoje kwestie udowodnić waszą bronią i tą również wzbogacać.
Jasny
 
Posty: 10
Dołączył(a): Wt lip 08, 2008 10:41 pm

Postprzez asa » Pt lip 11, 2008 11:45 am

ale przepraszam, Jasny- co starasz sie udowodnic tym fragmentem Pisma ?
Bo nie rozumię....
asa
Aktywny
 
Posty: 637
Dołączył(a): Pt kwi 25, 2008 9:29 pm

Postprzez astyczek » Śr wrz 03, 2008 4:11 pm

Tak na wstępie polecam ten artykuł - http://www.drzewopana.pl/index.php?id=artykuly

Zamieszczałem ten link w poprzednim temacie, ale do tego też oczywiście pasuje.

Jasny napisał(a): Chodzi o sam fakt, że liczby w dużo starszych religiach i chrześcijańskiej się zgadzają. Dodając takie smaczki jak "umarł za ludzi" to tylko fundament dla zaciągnięcia jak największej rzeszy wiernych. Na pewno ta religia nie osiągnęła by ogromnego sukcesu bez takich wstawek, które rozmiękczają ludzkie serca, a zamiast tego w całości polegając na plagiacie z wyłączeniem nazw.


Skoro tamte religie to (zdaniem Zeitgeist) to samo, identyczne historie, postaci wymienione są plagiatami - czemu Jezus odniósł sukces a tamci bożkowie nie?

Jasny napisał(a):W innym moim temacie pytam się, ile jest nie-biblijnych dowodów na istnienie Jezusa i odpowiadam sobie: zero.


Lepton przedstawił tekst z Talmudu. W filmie Zeitgeist nie ma tego tekstu. Odniesiesz się do tego? Co do Józefa Flawiusza to sprawa jest prosta. Naukowcy odrzucili jedynie części tekstu. Obecny tekst brzmi:

"Istniał także w owym czasie Jezus, mąż mądry, czy jednak godzi się nazwać go mężem, był On bowiem wykonawcą cudownych dzieł i nauczycielem ludzi, którzy prawdę z rozkoszą przyjmują. Wielu Żydów, wielu też pogan przyciągnął do siebie. Był On Chrystusem. Kiedy Go Piłat oskarżonego przez naszych przełożonych ludzi skazał na śmierć krzyżową, nie przestali Go kochać ci, co Go najpierwsi umiłowali. Objawił im się bowiem trzeciego dnia jako zmartwychwstały, jak to i wiele innych cudownych rzeczy przepowiedzieli o Nim boscy prorocy. Plemię, które wzięło od Niego nazwę przetrwało aż do naszych czasów"

Naukowcy odrzucają następujące zdania:

"czy jednak godzi się nazwać go mężem (człowiekiem)"
"Był on Chrystusem"
"Objawił im się bowiem trzeciego dnia jako zmartwychwstały, jak to i wiele innych cudownych rzeczy przepowiedzieli o nim boscy prorocy"

A potwierdza to choćby kopia tekstu znaleziona w Egipcie (faktycznie - nie ma tych zdań). Jednak twórcy Zeitgeist odrzucili cały tekst Flawiusza. Najwyraźniej mieli świadomość, że po wyrzuceniu tych zdań i tak mamy dowód na istnienie Jezusa, bo zostaje nam coś takiego:

"Istniał także w owym czasie Jezus, mąż mądry, był On bowiem wykonawcą cudownych dzieł i nauczycielem ludzi, którzy prawdę z rozkoszą przyjmują. Wielu Żydów, wielu też pogan przyciągnął do siebie. Kiedy Go Piłat oskarżonego przez naszych przełożonych ludzi skazał na śmierć krzyżową, nie przestali Go kochać ci, co Go najpierwsi umiłowali. Plemię, które wzięło od Niego nazwę przetrwało aż do naszych czasów".

Do podanych wcześniej dowodów poza-biblijnych (których odrzucenie jest zupełnie niezrozumiałe - ale i tak twórcy filmu Zeitgeist nie tłumaczą dokładnie dlaczego te teksty są nie do przyjęcia) podrzucam jeszcze:

Lukian (120 – 190) z Samosaty:
“Chrześcijanie, jak wiecie, wielbią człowieka po dziś dzień. Wybitną personę, która przedstawiła im swoje nowatorskie obrzędy i z tego powodu została ukrzyżowana...”

Justyn (ok. 100 r.):
“I po tym, jak go (Jezusa) ukrzyżowano, rzucili losy o jego szatę, i ci co go ukrzyżowali rozdzielili je między sobą. A te rzecz miały miejsce i można o nich przeczytać w “Dziejach Poncjusza Piłata”.

Do tego można jeszcze dołączyć całe teksty Klemensa Rzymskiego (95 r. n.e.) i Ignacego Antiochińskiego (30-107 r. n.e.)

Jasny napisał(a): Twórcy Zeitgeist zwracają uwagę na erę barana w życiu Mojżesza, który wraz ze swoimi narodzinami ją zapoczątkował.


Problem w tym, że gdy pojawiły się pisma Pięcioksięgu zodiak nie składał się z 12 znaków... do tego dochodzi jeszcze fakt, że w VI w. p.n.e. nie było czegoś takiego jak era barana.

Jasny napisał(a): A dodać, że ery następują po sobie co 2 tysiące lat, więc to nie może być przypadek. Twórcy też trafnie udowadniają, że wiele historii w tym Jezusa to czyste odniesienie do astrologii.


Całkiem mylne. A kiedy tak naprawdę zaczyna się era ryb, bo naukowcy wciąż mają z tym problem... ale jakby co to mniejszość uważa, że w okolicach 30 r. n.e.

Najpierw polecam przeczytać link zamieszczony na początku. W internecie jest jeszcze jeden tekst, ale teraz nie mogę go znaleźć. Pozdrawiam!
astyczek
 

Postprzez miechu01 » Wt kwi 20, 2010 5:00 pm

Mój pogląd. Sorki za liczne błędy i brak spójności tekstu, po prostu brak mi czasu.
Religia czy fake?
Skąd wzięła się wogóle religia(sądzę że kiedyś w społeczeństwach plemiennych pełniła rolę władzy, gdyż kto np. sprzeniewierzy się regułom, jeżeli przez wieczność będzie przeklęty-rola strachu jako motywacji)
Następnie jak zatem wytłumaczyć nagłą transformację świadomości Boga Starego a Nowego Testamentu "oko za oko, ząb za ząb" a później "nadstawianie drugiego policzka" Przecież Bóg jest alfą i omegą jest niezmienny. Dlaczego więc po wyprowadzeniu z ziemi egipskiej nakazuje podbić miasto?
Ciekawostką są też cuda którymi ludzie wierzący się podbierają, a które zdarzają się praktycznie w każdej religi, nawet w starożytnym wielobóstwie czy w ówczesnym buddyźmie, gdzie takie cuda jak buddyści uważają mogą nastąpić po długotrwałym poszerzaniu świadomości (medytacje itp.)
Następnym ciekawym faktem są stygmaty, znamiona nie powodujące infekcji, niegojące się itp. Owych przypadków w dzisiejszym świecie mamy całe mnóstwo, jednak Kościół zatwierdza tylko nieliczne, m.in. muszą być w określonych miejscach. Ciekawostką jest Giorgio Bongiovanni nie zatwierdzony (mimo dowiedzionych naukowo prawdziwości stygmatów a także zgodnie położonych z ranami Chrystusowymi) przez kościół ze wzg. na odmienny pogląd - wyznaje powiązania religi z ufo.
Następnie selekcja( które ewangelie mają być , a które nie)w nowym Testamencie. Kolejnie utajnianiu tajnych pism i książek w skarbnicy Watykanu(prawdopodobnie nie ujawniają ich ze wzg na upadek wiary (przez co także ich wpływu na moralność ludzi, gdyż już nie byłoby tak łatwo ich podporządkować i oczywiście bogactwa))
A co najbardziej mi się podoba to to że należy wierzyć na ślepo. Jeżeli to Bóg stworzył człowieka to dlaczego dopuszcza tylko wierzących akurat np. W chrześcjanizm, a prawych wyznawców innej religi odrzuca. Czy to sprawiedliwe że np za 100 lat życia trafie do wiecznego piekła(a ponoć Bóg jest sprawiedliwy i miłosierny)
Zresztą cała wiedza Kościoła się co chwile zmienia wchodzą nowe przepisy, zakazy, nakazy itp.
Dużo można by pisać i dyskutować, najgorsze jest to że teraz tak wielu ludzi musi się kryć z poglądami by nie odizolować się od społeczeństwa, rodziny(przyznam że, jest to częste zjawisko w moim gronie)
Zresztą i tak najważniejszą rzeczą dla religi jest dezorientacja, czyli pranie mózgu, brak logicznego myślenia oraz zastraszanie piekłem. A jak Bóg jest i mnie ukarze bo nie wierzyłem, wolę wierzyć:D
Już od dawna wiedziano że człowieka można zaprogramować jak maszyne(z lekcji pedagogiki).
Widać już jak rządzący pomieszali nam w głowach, po to byśmy nie wiedzieli co jest prawdą a co fikcją, dzięki temu w banalny sposób można kierować ludźmi, którzy myślą że mają wolną wolę.
Wystarczy spojrzeć wstecz na historię np. Krucjaty krzyżowe, my również jakbyśmy nie przyjeli nowej wiary takie państwo jak Polska zapewne by już nie istniało.
Tego jest całe mnóstwo nie będe wchodził w filozofię, inne religie, zeitgeisty itp.ze względu że ten temat jest praktycznie niewyczerpalny. Dotychczas znalazłem setki logicznych powodów przeczących chrześcijanizmowi i ani jednego zatwierdzającego, jeżeli mi ktoś poda jeden w 100% logiczny, sprawdzalny wtedy uwierzę:D
Sorry za maksymalne skróty myślowe i błędy ortograficzne, tekst pisałem na szybko.
miechu01
 
Posty: 1
Dołączył(a): Wt kwi 20, 2010 3:39 pm

Postprzez Graber » Cz kwi 22, 2010 11:32 am

miechu01 napisał(a):
Skąd wzięła się wogóle religia (sądzę że kiedyś w społeczeństwach plemiennych pełniła rolę władzy, gdyż kto np. sprzeniewierzy się regułom, jeżeli przez wieczność będzie przeklęty-rola strachu jako motywacji)


A wg mnie wiara wzięła się stąd, że ludzie zawsze odczuwali tą wyższą obecność. Mogła być narzędziem, ale nie samym środkiem sprawczym. A wynika to z tego, że Bóg po prostu pokazywał swoje dzieła ludziom.

Następnie jak zatem wytłumaczyć nagłą transformację świadomości Boga Starego a Nowego Testamentu "oko za oko, ząb za ząb" a później "nadstawianie drugiego policzka" Przecież Bóg jest alfą i omegą jest niezmienny. Dlaczego więc po wyprowadzeniu z ziemi egipskiej nakazuje podbić miasto?


Dlatego zajrzyj do Starego Testamentu. Ludy zamieszkujące tereny ziemi obiecanej były totalnie odsunięte od Boga, a Pan realizując swój plan po prostu poddał Izraelitom wrogów, z którymi walka byłaby nieunikniona. Tamtejsze ludy wiedziały, co robił Bóg, myślisz że nie słyszały o pogromie faraona i jego wojska? Ale nie oddały czci Panu, pomimo takiego obrotu spraw. Poza tym zarzut "Oko za oko, ząb za ząb". Zauważ, że jest to zapisane w księgach mojżeszowych, które stanowiły swoisty kodeks prawny, na podstawie którego ludzie mieli być sądzeni. Wiele zapisów jest podobnych do kodeksów prawnych państw współczesnych (kary dot. gwałtów, kradzieży, odszkodowań, itd.). Tak więc "Oko za oko" było zapisem mówiącym o sprawiedliwym sądzeniu wg bożego słowa, aby winny ponosił karę. Chodzi tu także o wymiar "oficjalny" - ponieważ winowajca musiał zostać osądzony przed jakimś forum ludzkim i nie mogło w tym być samowolki. Jezus natomiast mówił do miłowania i przebaczaniu w nas samych, idywidualnie. Jeśli ktoś da ci w papę - powiedz mu, że przebaczasz, ale broń się, bo jest prawo ludzkie zdolne ukarać (stosunkowo) sprawiedliwie winnego, które Bóg popiera i mówi, że jest słuszne. Jezus mówił, aby unikać wgniatania w siebie nienawiści, zawiści, ponieważ tak właśnie robi świat, a należy żyć inaczej niż pozostałe kilka miliardów obywateli świata.


Ciekawostką są też cuda którymi ludzie wierzący się podbierają, a które zdarzają się praktycznie w każdej religi, nawet w starożytnym wielobóstwie czy w ówczesnym buddyźmie, gdzie takie cuda jak buddyści uważają mogą nastąpić po długotrwałym poszerzaniu świadomości (medytacje itp.)


Oczywiście, można to napisać, że Manitu sprowadził wyznawcom miliard bizonów do zjedzenia. Jednak jest pytanie - gdzie są teraz te wielobóstwa, pogańscy bogowie, gdzie są ich wyznawcy. Bóg ich przeżył, oni wymarli, bo nie byli prawdziwi. Jakie natomiast cuda czynią buddyści koncentrując się poprzez medytację. Nie słyszałem, aby sam Dalajlama czynił cuda uzdrowień, prorokował, itp. Buddyzm z zasady polega na umyśle i odrzuca działania takowej metafizyki. Są bogowie, są legendarne postaci, wielcy herosi, ale tak na prawdę i ich rola jest marginalizowana, bo i tak największym darem w buddyźmie jest umysł zamknięty w głowie swojego właściciela. Tak to odbieram.

Następnym ciekawym faktem są stygmaty, znamiona nie powodujące infekcji, niegojące się itp. Owych przypadków w dzisiejszym świecie mamy całe mnóstwo, jednak Kościół zatwierdza tylko nieliczne, m.in. muszą być w określonych miejscach. Ciekawostką jest Giorgio Bongiovanni nie zatwierdzony (mimo dowiedzionych naukowo prawdziwości stygmatów a także zgodnie położonych z ranami Chrystusowymi) przez kościół ze wzg. na odmienny pogląd - wyznaje powiązania religi z ufo.
Następnie selekcja( które ewangelie mają być , a które nie)w nowym Testamencie. Kolejnie utajnianiu tajnych pism i książek w skarbnicy Watykanu(prawdopodobnie nie ujawniają ich ze wzg na upadek wiary (przez co także ich wpływu na moralność ludzi, gdyż już nie byłoby tak łatwo ich podporządkować i oczywiście bogactwa))


W tym momencie odnosisz się nie do samego faktu wiary i oddania życia Jezusowi, lecz do niemoralnego postępowania Kościoła Rzymskokatolickiego. Nie popieram wielu ich działań, decyzji, dogmatów czy utajniania spraw, jednak ich działanie a Bóg to dwie różne sprawy w tym momencie.

A co najbardziej mi się podoba to to że należy wierzyć na ślepo. Jeżeli to Bóg stworzył człowieka to dlaczego dopuszcza tylko wierzących akurat np. W chrześcjanizm, a prawych wyznawców innej religi odrzuca. Czy to sprawiedliwe że np za 100 lat życia trafie do wiecznego piekła(a ponoć Bóg jest sprawiedliwy i miłosierny)


Bóg jest miłosierny i sprawiedliwy przez całe Twoje życie, bo to podczas życia zarabiasz na swoje skarby lub potępienie, a nie po śmierci gdy tak na prawdę Twój czas się dopełnił. Bóg wybacza wiele razy, ciągle uczy, pokazuje, gdybyś spotkał chrześcijanina żyjącego w zgodzie z Bogiem i go obserwował przez rok czasu to byś zauważył w nim stopniowe pozytywne zmiany, m.in. charakteru, które Boga radują. Poza tym Bóg chrześcijański, Bóg jedyny, przez 3/4 Biblii mówi o fałśzywych bożkach. Niegdyś były to Baale, Astarty, teraz to m.in. Allah, któy zagarnął dusze wielu milionów ludzi. To o wiele więcej niż kiedykolwiek. Bóg wie, że to bóstwa oszukańcze, więc mówi wprost - kto oddaje cześć im, to Bóg to nam policzy jako grzech. Zajrzyj w 10 przykazań - to sam początek. A Bóg jest zazdrosny, bo nas kocha. Wpisz w google frazę traktującą o wrogości islamu i zobaczysz, że Jahwe jest Bogiem na prawdę pokojowym i pałającym gniewem, gdy dochodzi do obrzydliwych dla niego scen. Allah dopuszcza dopuszczenie zbawienia dla samobójcy, który zabija przypadkowo kobiety i dzieci w zamachu bombowym. Takie człowieka szanujesz i chciałbyś go spotkać w niebie? Wątpię...

Zresztą cała wiedza Kościoła się co chwile zmienia wchodzą nowe przepisy, zakazy, nakazy itp.


Znowu błędnie kwestie przepełnionego grzechem KrK a świętego Boga.

Dalej nie cytuję tylko dopiszę. Weź do ręki Biblię i znajdź w niej fragmenty, które mówią, aby krzywdzić człowieka, upadlać go celowo. Jeśli pomaganie wrogowi, wdowie, wspieranie biednych są rzeczami piorącymi mózg - to stwierdzam, że Ty masz sprany mózg. Nie chcę Cię obrazić, ale przedstawiam Ci logiczny argument. Biblia cały czas mówi o życiu w pokoju z Bogiem, bo wtedy będziemy umieli i mogli unikać totalnego zła. Bo od zła się wtedy ucieka, nie kocha się go całym sercem, walczy się z nim czynnie.

Na własnym przykładzie powiem Ci że jak kiedyś uwielbiałem uprawiać seks jak maszyna, upijać się co weekend wypijając po litr wódki i niszcząc relacje ze swoimi znajomymi, to teraz mnie to brzydzi. I żyjąc tym światem, jego padalstwem i brudem czułem się jak maszyna. Skoro jesteś taki szczęśliwy będąc grzesznym i żyjąc "na swój rachunek" to żyj tak dalej, bo masz do tego prawo, jednak gdy słyszę słowa "Chrześcijanie mają klapki na oczach" (tak odebrałem Twój wpis) to ja mówię identycznie i z pełną wiedzą oraz przekonaniem "Światowcy mają klapki na oczach". A wiesz czemu? Bo Ty o Bogu tak na prawdę wiesz kilka rzeczy i o tym jak się z nim żyje. Ja zażyłem brudu świata, ale w przeciwieństwie do Ciebie wybrałem ta lepszą alternatywę i stoję na innej pozycji.
Bóg jest logiczny i nie zrozumiesz tego, gdy tak na prawdę do Niego nie podejdziesz i nie poprosisz o to, żeby Cię przyjął do siebie. Jest gentelmanem - na siłę Cię nie uszczęśliwi skoro nie chcesz Go w życiu.
I powiedz wprost, że wolisz po prostu to na co pozwala świat, bo Bóg to jednak zasady. Myślisz że ja, zwykły przeciętny człowiek 23-letni, miałem łatwo odrzucić wiele spraw? I wcale nie czuję się uśmiercony w środku, czuję się właśnie lepiej. Ale Ty i tak tego nie zrozumiesz dopóki nie będziesz miał Ducha Świętego w sercu.

Obyś miał, bo tego życzę każdemu. To wcale nie zabija.
Graber
Użytkownik
 
Posty: 68
Dołączył(a): Cz kwi 22, 2010 10:41 am

Poprzednia strona

Powrót do Rozmowy kontrolowane

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron