Teraz jest Pt kwi 19, 2024 7:29 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Jezus ofiarą złożoną Bogu?

Forum dyskusyjne dla ludzi o różnych światopoglądach (niechrześcijanie rozmawiają z chrześcijanami na temat ich wiary).

Postprzez nazarejczyk » Wt paź 30, 2007 5:56 pm

:|
Ostatnio edytowano Śr paź 31, 2007 9:49 am przez nazarejczyk, łącznie edytowano 1 raz
nazarejczyk
 

Postprzez axanna » Wt paź 30, 2007 7:08 pm

Annie Donovan napisał(a):Wiesz... ale taki zwrot jest jedynie:

"serdeczną, poufałą formą zwracania się do kogoś, komu chce się okazać uczucie sympatii"

...

Annie :)
tak mnie zachwyciła dyskusja z nazarejczykiem, że nie miałam czasu podziękować Ci za szczegółowe wyjaśnienie ogólnie znanych i powszechnie używanych terminów naszemu 'nowemu' użytkownikowi, który o tym "nie wie" - cóż i to się zdarza, co prawda, nieczęsto i dlatego tym bardziej dziwne, że na jednym forum powtarza się podobne zjawisko. :o
Pozdrawiam Cię serdecznie.
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez meritus » Wt paź 30, 2007 7:14 pm

Wszystko ładnie pięknie, ale Jakub "brat" Jezusa nie jest synem Józefa. Jakub Apostoł (określany jako "brat" Pański) miał innego ojca. Jeden Jakub Apostoł, brat Judy Apostoła jest synem Alfeusza (Mk 3,18 ), a drugi Jakub, brat Jana jest synem Zebedeusza (Łk 5,10)

Nie dodawaj do Pisma. Jakub "brat" Pański - kuzyn jest synem Alfeusza.
meritus
 

Postprzez axanna » Wt paź 30, 2007 7:17 pm

A to ma jakieś większe znaczenie dla Ewangelii, meritus? co żeś tak się pienisz? Tobie tylko wolno dodawać?
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez meritus » Wt paź 30, 2007 7:17 pm

Tak, ma znaczenie.
meritus
 

Postprzez axanna » Wt paź 30, 2007 7:18 pm

Jakie?
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez meritus » Wt paź 30, 2007 8:25 pm

Ma znaczenie odnośnie dziewictwa Maryi.
meritus
 

Postprzez nazarejczyk » Wt paź 30, 2007 8:25 pm

:|
Ostatnio edytowano Śr paź 31, 2007 9:50 am przez nazarejczyk, łącznie edytowano 1 raz
nazarejczyk
 

Postprzez axanna » Wt paź 30, 2007 8:34 pm

meritus napisał(a):Ma znaczenie odnośnie dziewictwa Maryi.


Aaaa... a ja pytałam o to, czy ma jakieś większe znaczenie teza o braciach Jezusa, rodzeni czy nie, dla przesłania Ewangelii a nie zaś "odnośnie dziewictwa Maryi", gdyż główne przesłanie Dobrej Nowiny nie traktuje chyba o dziewictwie, tylko o czymś innym, czy nie?
Ostatnio edytowano Wt paź 30, 2007 8:35 pm przez axanna, łącznie edytowano 1 raz
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez meritus » Wt paź 30, 2007 8:35 pm

to ilu tych Jakubów było - jest mowa o jednym Jakubie "bracie pańskim" - jest to jeden z Dwunastu, syn Alfeusza

Ja tam nie wiem, co dla Ciebie jest głównym przesłaniem Ewangelii Axanno.
meritus
 

Postprzez nazarejczyk » Wt paź 30, 2007 8:48 pm

:|
Ostatnio edytowano Śr paź 31, 2007 9:50 am przez nazarejczyk, łącznie edytowano 1 raz
nazarejczyk
 

:)))

Postprzez Annie Donovan » Wt paź 30, 2007 9:20 pm

axanna napisał(a):
Annie Donovan napisał(a):Wiesz... ale taki zwrot jest jedynie:

"serdeczną, poufałą formą zwracania się do kogoś, komu chce się okazać uczucie sympatii"

...

Annie :)
tak mnie zachwyciła dyskusja z nazarejczykiem, że nie miałam czasu podziękować Ci za szczegółowe wyjaśnienie ogólnie znanych i powszechnie używanych terminów naszemu 'nowemu' użytkownikowi, który o tym "nie wie" - cóż i to się zdarza, co prawda, nieczęsto i dlatego tym bardziej dziwne, że na jednym forum powtarza się podobne zjawisko. :o
Pozdrawiam Cię serdecznie.


:))
Śledzę waszą dyskusję - więc taka oczywistość rzuciła mi się w oczy :)

Również pozdrawiam :)
Annie Donovan
 

Postprzez meritus » Wt paź 30, 2007 10:44 pm

Nie zmienia to jednak faktu, że ów "brat" Jezusa był synem Alfeusza.
meritus
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy kontrolowane

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron