Teraz jest Pt kwi 19, 2024 2:35 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Kto pójdzie do nieba ?

Forum dyskusyjne dla ludzi o różnych światopoglądach (niechrześcijanie rozmawiają z chrześcijanami na temat ich wiary).

Postprzez Albertus » N wrz 09, 2007 5:46 pm

Oficjalne stanowisko Kościoła znajdziesz w Katechizmie (podejrzewam że jest dostępny on line) .Po co pytać o to na forum?

Moje zdanie jest takie - zanim zaczniemy się martwić o zbawienie innych - powinniśmy pomyśleć o własnym zaczynając od modlitwy i czytania biblii.
Trudno chyba o zbawienie dla osoby która świadomie odrzuca te dwie rzeczy i wybiera ateizm?

Witam na forum i pozdrawiam! :)
Albertus
Aktywny
 
Posty: 489
Dołączył(a): Wt lip 24, 2007 8:33 pm

Postprzez darq » N wrz 09, 2007 7:44 pm

Jeśli oczekujesz na oficjalne stanowisko KRK, to zwróć się do Watykanu, ewentualnie polskiego odpowiednika kongregacji nauki i wiary :) trudno oczekiwać stanowiska KRK na forum, do tego forum gdzie większość to różnego rodzaju protestanci
:mrgreen:
darq
moderator
 
Posty: 1058
Dołączył(a): Wt gru 11, 2001 1:00 am
Lokalizacja: mielec.kz.pl

Postprzez admin » N wrz 09, 2007 9:01 pm

Wyslij czlowieka do Biblii ;) a nie kongregacji wiary".
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Postprzez axanna » N wrz 09, 2007 9:05 pm

ależ on nie pyta, jak jest według Biblii, tylko jak jest według KRK. Może dla niego zdanie KRK jest ważniejsze niż Biblia, podobnie jak dla katolików.
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez darq » N wrz 09, 2007 9:37 pm

jeszcze raz, łopatologicznie, na tym forum większość przytłaczajaca to protestanci, członkowie kościołów ewangelikalnych i/lub zielonoświątkowych, więc mozesz okropnie długo czekać na oficjalne stanowisko KRK, bo wątpliwe, czy jacyś kompetentni sie znajdą :)
po drugie, może trzeba zadać sobie trochę trudu i poszukać odpowiedzi (choćby w necie), bo to jest forum dyskusyjne, a nie pytanie do... nieobecnych.

już bardziej łopatologicznie nie potrafię
darq
moderator
 
Posty: 1058
Dołączył(a): Wt gru 11, 2001 1:00 am
Lokalizacja: mielec.kz.pl

Postprzez darq » Pn wrz 10, 2007 7:10 am

:) ale moja rolą na tym forum jest pouczać :)

A do nieba idą (są zbawieni, będą zbawieni), ci którzy należą do Boga, bo zawierzyli Chrystusowi (upamiętali sie z własnych grzechów, uwierzyli w nauczanie i dzieło Jezusa na Golgocie (śmierć na krzyżu za nasze grzechy, i zmartwychwstanie) oraz ową wiarę wdrażają w codzienne życie (wiara bez uczynków jest martwa)).
Jest to ogromny skrót tego co nauczają Kościoły ewangelikalne i/lub zielonoświątkowe.
darq
moderator
 
Posty: 1058
Dołączył(a): Wt gru 11, 2001 1:00 am
Lokalizacja: mielec.kz.pl

Postprzez axanna » Pn wrz 10, 2007 12:45 pm

Mogłabym sprobować odpowiedzieć na powyższe pytania, ale z użyciem cytatów Biblijnych, gdyż protestanci przeważnie wierzą i nauczają tak jak Słowo Boże. Owszem, są Zasady Wiary, przeważnie dlatego, że państwo wymaga przy rejestracji, ale robione one raczej "z grubsza" i nie mieszczą takich szczegółów, jak na przykład co z dziećmi niewierzących itp. Odpowiedzi na takie pytania mamy w Biblii i jest ona łatwiejsza do interpretacji od piętrzących sie aż do nieba dogmatów i katechizmów, każdy jeden coraz to "uzupełniający" poprzedni i w większości sprzeczne są ze Słowem Bożym, za to przez "nieomylnych" wymyślone.
Ale skoro powiedziałeś, że nie chcesz cytatów, mogę dać linka do Zasad Wiary na przykład Kościoła Ewangelicznych Chrześcijan:

http://www.kech.pl/zw.php

Pozdrawiam.
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez Klaudia » Pn wrz 10, 2007 10:20 pm

pytanie Lukasza:




Więc odważy się ktoś wreszcie i napisze jak to u was jest ?[/quote]

moja odpowiedz:
u nas jest tak jak w bibli,bez dodawania i bez odejmowania.
Klaudia
 

Postprzez darq » Wt wrz 11, 2007 2:47 pm

dodam tylko do tego co napisał Orion, że tych co nie mieli możliwości usłyszeć o Chrystusie, Bóg osądzając będzie brał pod uwagę ich sumienia (to w skrócie). Jak jak dokładnie, i na czym to będzie polegało, teologia próbuje rozwikłać, ale nie daje jednoznacznej odpowiedzi. Są to rzeczy "drugorzędne", pierwszorzędnym zaś nakazem dla Kościoła jest głosić wszystkim poselstwo o Jezusie. Kościoły protestanckie nie dogmatyzują pewnych spraw i dziedzin, pozwalają na sporą dozę wolnomyślicielstwa w przypadku rzeczy nie objawionych bezpośrednio w Biblii. Stad rozwój teologii :)
darq
moderator
 
Posty: 1058
Dołączył(a): Wt gru 11, 2001 1:00 am
Lokalizacja: mielec.kz.pl

Postprzez axanna » Wt wrz 11, 2007 10:42 pm

Łukasz napisał(a):
Czyli wszyscy spoza "wiary" są potępieni. I dokładnie to chciałem wiedzieć.

Taka odpowiedź nasuwa mi masę pytań ale teraz zadam tylko jedno.
Konkretny przypadek, który wcześniej już przytoczyłem.

Czy ktoś kto nigdy nie słyszał o Jahwe i Chrystusie po śmierci będzie również potępiony?


.........
Jak jest u protestantów? Osoba, która przez całe życie nie słyszała o Chrystusie idzie do piekła ?


A mówiłam przecież, że w Zasadach wiary pisze z grubsza, bo państwo wymaga przy rejestracji. Tak naprawdę nasze zasady wszystkie są w Biblii i nie da sie odpowiedzieć bez zastosowania cytatów.
Więc nie pogniewaj, ale jednak parę cytatów podam.
Boże Słowo powiada:

Mk 16:16 Bw "Kto uwierzy i ochrzczony zostanie, będzie zbawiony, ale kto nie uwierzy, będzie potępiony."

J 3:36 Bw "Kto wierzy w Syna, ma żywot wieczny, kto zaś nie słucha Syna, nie ujrzy żywota, lecz gniew Boży ciąży na nim."
-

wiadomo, że mowa o tych, którym była głoszona Ewangelia no nie? bo jak ktoś może uwierzyć lub nie, jeżeli nigdy nie słyszał.
Więc, co z tymi co nie słyszeli. Jak było powiedziane, to jednoznacznej odpowiedzi w Biblii nie ma, ale za to są kilka cytatów, dających do myślenia. Oto one:

Lk 12:47-48 Bw "Ten zaś sługa, który znał wolę pana swego, a nic nie przygotował i nie postąpił według jego woli, odbierze wiele razów.
Lecz ten, który nie znał, choć popełnił coś karygodnego, odbierze niewiele razów. Komu wiele dano, od tego wiele będzie się żądać, a komu wiele powierzono, od tego więcej będzie się wymagać."

Rz 1:18-20 Bw "Albowiem gniew Boży z nieba objawia się przeciwko wszelkiej bezbożności i nieprawości ludzi, którzy przez nieprawość tłumią prawdę.
Ponieważ to, co o Bogu wiedzieć można, jest dla nich jawne, gdyż Bóg im to objawił.
Bo niewidzialna jego istota, to jest wiekuista jego moc i bóstwo, mogą być od stworzenia świata oglądane w dziełach i poznane umysłem, tak iż nic nie mają na swoją obronę,"

Rz 2:14-16 Bw "Skoro bowiem poganie, którzy nie mają zakonu, z natury czynią to, co zakon nakazuje, są sami dla siebie zakonem, chociaż zakonu nie mają;
dowodzą też oni, że treść zakonu jest zapisana w ich sercach; wszak świadczy o tym sumienie ich oraz myśli, które nawzajem się oskarżają lub też biorą w obronę;
będzie to w dniu, kiedy według ewangelii mojej Bóg sądzić będzie ukryte sprawy ludzkie przez Jezusa Chrystusa."



Poza tym w Apokalipsie mamy zapisane, że przy pierwszym zmartwychwstaniu....dobra zaraz poszukam.

Ap 20:4-6 Bw "I widziałem trony, i usiedli na nich ci, którym dano prawo sądu; widziałem też dusze tych, którzy zostali ścięci za to, że składali świadectwo o Jezusie i głosili Słowo Boże, oraz tych, którzy nie oddali pokłonu zwierzęciu ani posągowi jego i nie przyjęli znamienia na czoło i na rękę swoją. Ci ożyli i panowali z Chrystusem przez tysiąc lat.
Inni umarli nie ożyli, aż się dopełniło tysiąc lat. To jest pierwsze zmartwychwstanie.
Błogosławiony i święty ten, który ma udział w pierwszym zmartwychwstaniu; nad nimi druga śmierć nie ma mocy,
lecz będą kapłanami Boga i Chrystusa i panować z nim będą przez tysiąc lat."


Ja wnioskuje z tego, że tu zmartwychwstali wszyscy, którzy są w Jezusie i należą do niego, czyli wszyscy zbawieni. Ale czytamy dalej:

Ap 20:11-15 Bw "I widziałem wielki, biały tron i tego, który na nim siedzi, przed którego obliczem pierzchła ziemia i niebo, i miejsca dla nich nie było.
I widziałem umarłych, wielkich i małych, stojących przed tronem; i księgi zostały otwarte; również inna księga, księga żywota została otwarta; i osądzeni zostali umarli na podstawie tego, co zgodnie z ich uczynkami było napisane w księgach.
I wydało morze umarłych, którzy w nim się znajdowali, również śmierć i piekło wydały umarłych, którzy w nich się znajdowali, i byli osądzeni, każdy według uczynków swoich.
I śmierć, i piekło zostały wrzucone do jeziora ognistego; owo jezioro ogniste, to druga śmierć.
I jeżeli ktoś nie był zapisany w księdze żywota, został wrzucony do jeziora ognistego."


Wnioski to już sam rob :)

Pozdrawiam.
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Następna strona

Powrót do Rozmowy kontrolowane

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron